25353
Whistler - Windows XP
  • BenceYCE
    #11392
    THX
  • Sanyix
    #11391
    Hát ha hexadecimális számrendszerben akarod beírni, akkor úgy írd...
  • strebacom
    #11390
    Köszi, találtam egy ilyen leirást, de itt nem irja, hogy át kell állítani decimálisra, most át kell vagy nem:::

    A processzor L2Cache beállítása ::.::.:..

    Az XP nem igazán állítja be a felismert processzor másodszintű gyorsítótárának méretét. Ezt a beállítást a REGEDIT-tel a

    HKEY_LOCAL_MACHINE\ SYSTEM\ CurrentControlSet\ Control\ Session Manager\ Memory Management\

    ágon, a SecondLevelDataCache karakterlánc alatt végezhetjük el. Az értékek processzorok szerint:

    AMD Duron: 64
    CeleronA/celeron2: 128
    PII mobile/PIII E(EB)/P4/AMD K6-3/AMD THUNDERBird/Cyrix III: 256
    AMD K6-2/PII/PIII katmai/AMD Athlon: 512
    PII Xeon/PIII Xeon: 1024
  • lck
    #11389
    A 0 azt jelenti itt hogy automatikus.
    ( Van egy "Fenyő" féle buherált XP. Beletette telepítési opcióként a regedit efféle módosíthatóságát, aztán ki is vette mert valamelyik erről szóló fórumban a "nagyok" szóltak érte hogy nincs sok értelme a dolognak )
  • Sanyix
    #11388
    Én meg vagyok győződve, SecondLevelDataCache nél alapból 0 van, és ha beírom rendesen kissebb sebességnövekedés is tapasztalható. És amúgy elég sok ilyen beállítgatós program tudja ezt beállítani, gondolom nem véletlenül.
  • Sanyix
    #11387
    Regeditben: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Control\Session Manager\Memory Management\
    SecondLevelDataCache módosít állítsd decimális módra, és írd be amennyi l2 cached van
  • strebacom
    #11386
    Ez Qrva jó még nem hallottam:Chuck Norris egyszer bevert egy százas szöget egy vaslapba...
    A szemével.
  • lck
    #11385
    Hááát erről nem vagyok meggyőtődve. Ha a BIOS-od engedi kapcsold ki benne az l2 cachet, aztán indítsd el a wint. Csodálatos sebességeket tapasztalhatsz.
    Ugyhogy sztem automatikusan felismeri. - Asszem 2000 meg a korábbiak kezelték rosszul.
  • strebacom
    #11384
    És ezt hol lehet és hogyan, kellene egy kis infó????
  • Sanyix
    #11383
    Nem. Az xp alapból egyáltalán nem kezel l2 cachet, 256k-t sem, csak akkor ha beállítod.
  • Mardon
    #11382
    Hi!

    Lenne pár kérdésem a szakértőktől:)
    misterxp oldalán ha jól emlékszem lacy.hu-n belül van, volt egy olyan írva, h az xp alapban csak 256k chache-t ismer fel, és amíg ezt nem írom át a registryben 512-re addig csak ennyit fog kezelni, hiába van 512 a prociban. Ez igaz?
    Xp prof.ban nem lehet letiltani programok telepítését, vagy olyat beállítani hogy csak bizonyos könyvtárakba lehessen menteni, törölni pedig egyáltalán ne lehessen?
  • Tomicsek
    #11381
    Itt és itt olvass.
  • yaxscd92
    #11380
    sziasztok!
    merevlemezt szeretnék formatálni,de nem tudom,h kell....
    valaki tudna részletes leírást adni?:)
  • kulabácsi
    #11379
    hát sztem akkor nincs mit tenni minthogy reinstall, de esetleg próbáld meg azt h elindítod az install progiját, és ott kapsz egy olyan opciót h javítás!! hátha az segít...
  • BenceYCE
    #11378
    Nincs közte. Olyan mintha nem is lennének ilyen smile-aim. Először azt hittem, hogy a beszélgetőpartnerem gépéről mászik át. Úgy mint a megosztott háttér. De mivel mindenkivel akivel beszélek ilyen smile-kal tűzdeli tele a képernyőt ezért gondoltam, hogy akaratomon kívül kapaszkodott a gépre.
  • kulabácsi
    #11377
    de ha belemész a smile menüpontot lehúzod, majd további lehetőségek, kijelölöd, és törlöd az nem megy??
  • kulabácsi
    #11376
    az érdekes!! én ilyet még nem tapasztaltam, szal sajna nem tudok segíteni...
  • BenceYCE
    #11375
    Nem én tettem fel. Sosem teszek fel ilyesmit. Weben se klikkeltem félre. Szóval valahogy megkerülte Avstot, CounterSpy-t.
  • kulabácsi
    #11374
    hmm én nem értem ezt a kérdést... netről felkúszott??
  • BenceYCE
    #11373
    Gyorsérdésem: Hogyan lehet a netről felkúszott smile-kat leszedni msn-ről?
  • wannabe87
    #11372
    Hy.

    2007-re csúszik a Vista megjelenése!

    "Bár megpróbálhattuk volna [a korábban megjelölt időpontot tartani], de azt hiszem inkább így volt helyes", közölte Jim Allchin, a Microsoft Platform és Szolgáltatások csoportjának társelnöke, aki szerint az újabb csúszás oka pusztán az, hogy nem szeretnének egy nem megfelelő színvonalú termékkel előrukkolni, csak azért, hogy tartsák a korábban bejelentett határidőket. "Nem akarunk a kitűzött minőségi szintekből engedni", közölte a vezető.

    Vajon a késői forgalomba hozatal garancia a minőségre????
  • TothLaci
    #11371
    Így!
  • kopa1
    #11370
    Hogy lehet megoldani, hogy a IE 7 bétája feltrlrpüljön a gépre?
  • Noodlee
    #11369
    Szvaz csak lehúztad a moncsi szélére, ezáltal "elrejtődőtt"...
  • izb
    #11368
    ?
    hogyhogy eltünt?
  • Monoton
    #11367
    Hali! nagy problémám lenne! eltünt a start menüm :(

    tegnap még ott volt a helyén ma már nem

    vissza lehet hozni?

  • keeper2
    #11366
    Most, hogy így írad utánnanéztem gyorsan, és tényleg igazad van, én még fel sem figyeltem erre, hogy amit látok a folyamatok között, az spoolsv és nem srv. Az agyam automatice kipótolta a hiányzónak vélt betűt. Valószinűleg pontosan erre az effektusra utazta az srv készítői, hogy az embereknek az srv valóságosabbnak tűnik az svnél.
  • arsene
    #11365
    hali, az ilyen automatizált folyamatokat én kilőném a helyedben. ha valami nem kell, töröld te, de ne bízd rá a gépre.
  • Gyocsika
    #11364
    Mostanába nagyon belassult az Xp m a betöltésnél is lassabban tölt be mi lehet a gond?
  • Me0w
    #11363
    Megoldodott a problema, az MSI alaplap melle csomagolt IDE kabel volt a szar :)
  • izb
    #11362
    jó fej..
  • Banyapapa
    #11361
    Éppen ez az.
    Ez nem arra van hogy az alig használt ikonokat törli?
    Mert pont azok 8is) tüntek el amik naponta,vagy naponta többször használok.
    A alig használt kábé 20 ikon meg ott maradt.

    Végülis viszaraktam öket,dee akkor is
  • izb
    #11360
    valszeg az asztal karbantartása varázsló garázdálkodott.
    a nem használt ikonokat törölte.
  • Banyapapa
    #11359
    Hali.

    Az lenne a gondom hogy eltüntek ikonok az asztalrol:o
    Éjjel ugyhagytam a gépet,és reggelre ugy 6-8 ikon eltünt (eléggé "használt" ikonok voltak).
    Virust kerestem,de nix,vagy van valami különleges direkt erre?
  • Laky
    #11358
    huh, köszi :)
    én lami el se olvastam XD
  • lck
    #11357
    Ilyet frissít:

    A frissítés telepítésével kijavíthatja azt a hibát, ami miatt „0x7e jelű leállás az AEC.SYS fájlban” hibaüzenet jelenik meg Windows XP Service Pack 2 rendszert futtató számítógépen. A hiba rendszerindítás közben, illetve az után is bekövetkezhet. Az AEC.SYS az akusztikai visszhang kioltására szolgáló illesztőprogram. Előfordulhat, hogy a frissítés telepítése után újra kell indítania a számítógépet.
  • Laky
    #11356
    na most betojtam
    átállítottam a frissítéseket manuálisra, és most kaptam a hírt, hogy van újabb frissítés...
    érdemes frissíteni?
  • strebacom
    #11355
    Na és hogyan????
  • Peti1
    #11354
    köszi, megoldódott
  • Laky
    #11353
    hehe :)
    idővel erre is lesz megoldás :)