25353
Whistler - Windows XP
  • tudatlanka
    #11352
    Aranyos...a második körben leszünk?
  • Mr_no_NaMe
    #11351
    Ezt találtam. Ezek kellenek nekem? Vagy kell még több is? :S
  • Mr_no_NaMe
    #11350
    Sziasztok!
    Mi a teendőm akkor ha elvesztettem az alaplapom (ECS K7S5A (5 PCI, 1 AGP, 1 AMR, 2 SDR DIMM, Audio) telepítőcdjét és most újra kéne rakni a gépet?
    Drivert kell leszedni hozzá? És ha igen milyent és honnan? :S
  • PetruZ
    #11349
    spoolsv.exe a nyomtatási sor kezelője, "r" nélkül. A másik topikban már írtam, hogy mi ez valójában.
  • Moyko
    #11348
    Hi tegnap lehuzogattam minden feleslegest a tápomról hátha megszünik a kék halál boot után. igy is lett. viszont valamiért belasult a gépem mint állat, nekem a vincsinek tünik 5MB nál gyorsabban nem akar másolni. lefuttattam minden adawere-spybot progit-virus ellenörzöt... ledefragramentáltam... de még mindig u.a. akármit csinálok, a cpu teljesítmény 100% ha bármit elindítok. akkár egy flashget v. bármi. Ennek is lehet köze a 300W táphoz? (a Q-TEC az jobb márka mint a Codegen?)

    Üres járatban is nézem a cpu. eléggé ugrál. 5-18% - 30%
  • kulabácsi
    #11347
    pff köszi, lehet újra kell rakni a vinfost?? :D az nem rossz!! de majd megpróbálom, hátha csináll vmit!! de én is vírusra gyanakszom, de nem talált nálam se semmit...
  • kristiaan
    #11346
    nekem is hasonlo volt csak nekem mind2o elnemult es ujainditas utan lett csak jo, 1 darabig, a virusirto nm talalt semmit, ujratelepiettem a winfost aztan jo lett, de sztem vmi virus baszakodott
  • sufnituning
    #11345
    Köszi
  • keeper2
    #11344
    Crazyn: sajnos néha megesik az ilyen. Egy kollégám ismerősénél is ugyanez lépett egyszer csak fel. Mellesleg, a spoolsrv a nyomtatásisor kezelő. Ha netán nincs nyomtatód, akkor a legegyszerűbb a megoldás, ki kell kapcsolni. Ezt a services.msc parancs kiadásával tudod megtenni, itt a nyomtatásisor-kezelő pont, és a tulajdonságok lapon az indítás típusa letiltva. Ha használsz nyomtatót, akkor esetleg a kezelő újraindítását próbáld meg (ott van a jobb gombos menüjében, ahol a tulajdonságok). Nálam ilyen probléma még nem fordult elő, de időnkénti más rendszerfolyamat meghülyülését az ilyen kezelni tudja.

    Moyko: a codegen alsó-közép kategóriás táp márka. Forgalmazunk eleget, és tudom, hogy az árához képest egész jó, de áttekintve inkább gyenge minőség. A márkás tápok pl: chieftek, enermax, levicom, zalman, coolink. Mellesleg, nézd meg, mennyire stabilak a feszültségek. Legegyszerűbb módja a pcprobe nevű progi, ezt pl. az asus alaplapokhoz mindig adják, ha nálad nincs az alaplapi cd-n, akkor meg keress rá a neten. Ez kiírja a feszültségingadozásokat, főleg az az érdekes, amikor megterheled a gépet. Vagy próbáld ki a gépet kölcsön táppal. Ezen felül esetleg egy memória tesztelés is jól jön, mert az is lehet a probléma oka.

    Pedestrian: ha jól értem, egy másik vinyóra vagy legalább particióra akarod áttenni az op. rendszert. Remélhetőleg nem úgy akarod, hogy eztán egyszerre elérhető legyen mindkét op. rendszer (mármint, hogy létrejöjjön egy betöltőtómenü). Saját tapasztalat, hogy nem lényeges a gépnek, hogy melyik vinyóra rakod át (akár más típusú/márkájú vinyóra is), maximum akkor adódhatnak problémák, ha a cél partició kisebb, mint a forrás, azt ugyanis nem tudom, hogy ugyanoda helyezi-e az adatokat (csak sejtem, hogy igen), így ha valami a partició végén van, akár sok szabad hely után is, akkor esetleg okozhat problémát a kisebb partició. Ezen kívül még elképzelhető, hogy nem állítja be az aktív bitet, de ez könnyen korrigálható akár egy fdisk-el is (az aktív bit szolgál arra, hogy jelezze, hogy melyik particióról boot-oljon.
  • strebacom
    #11343
    Elöször is valamelyik meghajtót nyisd meg(c,d,stb.), utánna-eszköszök-mappa beállításai-nézet-op.renszervédett..,és egyszerüfájl... pipa ki-rejtettfájlok megjelenitése-minden mappára érvényesiteni-utánna OK!,-systemvolinf...jobbklik-tulajdonságok-biztonság-hozzáadod a saját user nevedet, és engedélyezed a teljes hozzáférést a pipával-OK és kész! utánna visszaállítod a op.rend.védett...és egyszerüfájlm... pipákat, ezt mindegyik meghajtóra külön kell engedélyezni, és nézd meg, hogy a systemvolinf-ban a restoreban mennyi visszaállítási pont van és csak a legutolsót hagyd meg...,Ja és ellenörizd le a virt.memóriát is-vez.pult-rendszer-spec.-teljesitmény-spec.-virt.mem.-módosítás-állítsd át attól függ, hogy mennyi ramod van a gépben- kezdeti méret:512MB-ra max. méretet:1024MB-ra utánna módosítás és kész, lépj ki, ujra indítás.....
  • kulabácsi
    #11342
    nah sajna a probléma nem oldódott meg! szal az a bajom h a hang néha csak egy hangszórón szól, ha meg újraindítom a zenét, egyből normálisan 2őből!! leszedtem, majd újraraktam a drivert, de semmi, ugyanazt csinállja! nem csak winampnál, hanem mindíg, de ott lehet főleg kivenni a hibát!! vki tudna vmi ötletet h mi lehet? sztem nem hardver mert akkor nem jönne vissza egyből amikor újraindítom a zenét...ötleteiteket előre is köszi, sokat segítenétek vele
  • Met
    #11341
    google a barátod link
  • Crazyn
    #11340
    Hali!!!!
    PLSPLSPLS segitsetek!
    Miarák van akkor ha WinXP pro SP2 alat a spoolsrv.exe teljes mértékben lefoglalja a processzort??
    Virus vagy mi? Mit tok vele kezdeni?
  • Peti1
    #11339
    köszönöm mindenkinek a válaszokat!
    de sajnos még most se kaptam vissza a 4 GB-met.
    a CCleanert rendzsresen futtatom.
    a hibernálás és ehhez hasonló opciók is ki vannak kapcsolva.
    strebacom:
    irtad, hogy engedélyezni kell a hozzáférést minden fájlhoz.
    azt hogy kell?
    mármint engedélyezni a System Vol-ban tárolt visszaállitási pontok törlését?
    előre is kösz
  • units
    #11338
    igen
    igen
  • Met
    #11337
    igen
  • Moyko
    #11336
    A codegen az szar márka
    mit vegyek? Chieftek?
  • Tomicsek
    #11335
    http://droland.uw.hu/xp/xp1akt.htm
  • Sanyix
    #11334
    Attól hogy változik menetközben a gép teljesítményfelvétele. Egy pillanatra nem kap elég áramot, és hibázik. Főleg hogy ilyen gyenge minőségű tápnál eléggé ingadozhatnak a feszültséget, amit sok hardver nem szeret, + hosszú távon lezúzza az alkatrészeket.
  • Moyko
    #11333
    Sztem ugyan az a hiba mint nekem, a lényeg hogy kapcsold ki a Winfosban az automatikus újra indítást, akkor a hátha kiir valami okosságot.
  • sufnituning
    #11332
    Hali, nem igazán jogtisztán van meg az XP, másolt! Tegnap letöltöttem az SP2-t hozzá, de nem tudom felinstallálni, mert a Termékkulcs vizsgálatakor azt mondja, hogy nem jogtiszta (vagy valami ilyesmit)! Hogyan tudnám felrakni az SP2-t?

    Pls, help!!! Fontos lenne!
  • Moyko
    #11331
    Nem mondjátok hogy a táp miatt lesz szoftveres hiba... azthittem olyankor csak nem indul el és kész, mitől csinálna logikai hibát?
  • ffxi
    #11330
    Bocsi, bocsi, köszi, köszi, már megoldódott!

  • Me0w
    #11329
    Egy gyors kerdes :) Visszaolvastam, de nem talaltam valaszt meg :) SP2 felrakasa utan a windows inditaskor betolt, de a login kepernyo helyett ujrainditja a gepet. Ezt csinalja sorban 4-5 alkalommal, majd elindul, es minden fagys vagy ujraindulas nelkul mukodik akar 2 napig is, terheles mellett. Valami otlet? :)
  • izb
    #11328
    ja tényleg.ehhh
  • ffxi
    #11327
    HELP!! Amióta feltelpítettem a Godfather DirectX9c-jét azóta beáll a hangkártyám. 1xrűen nem műxik, pedig vagy 5x újra telepítettem. BIOS-ban is meg néztem, Enable-ra van kapcsolva, és másik win-n pedig műxik(2 op.rend van a gépemen). Köszi szépen!!!!



  • Sanyix
    #11326
    Egy normális táp nemártana.
  • izb
    #11325
    egy hiba kód nem ártana.
  • kulabácsi
    #11324
    jah mindennél ezt csinálja, ha játszom akkor is....lehet megpróbálom újrarakni a hangkártyát, azt meglátom h mi lesz...
  • Moyko
    #11323
    minden drivert lecserélet oda-vissza, nekem erőforrás hibának tünik...
    lehúztam az USB-s joy-t és akkor is ez volt.
  • Tomicsek
    #11322
    (DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL) Na ez az, ami bármi lehet. Így talán a 300W Codegen tápegység, de mondom ez akármi lehet.
  • Moyko
    #11321
    Számomra egy ismeretelen hiba tünt fel az XP-ben:

    - az üdvözlő képernyő elött kék halál, és stop. (10 resetből 4-5x)

    DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

    vagy:

    Mwhid.sys

    Amim van:
    amd 64 3200+
    MSI K8N-Fi
    GW 7900GT
    1 GB samsung
    160 GB samsung
    300W codegen
    XPsp2
  • pedestrian
    #11320
    Kiváncsi lennéek másoknak a véleményére is azzal kapcsolatban, hogy ghost-olásnál számít-e a meghajtóbetűjel.
  • arsene
    #11319
    nincs fent vmilyen utólag telepített plug-in?
    uninstall, reinstall-t próbáltad?
    melyik winamp? 2.x, 3, 5.x?
    pl. winmediaplayer is csinálja ugyanezt?
  • kulabácsi
    #11318
    sziasztok!! sztetek miért lehet az h lejátszok egy számot winamppal és ha a következőt elkezde akkor már csak az egyik oldal szól, de ha újra elindítom akkor megint normális?? jah és egyébként is hol szól rendesen a hangfal, hol csak a fele, bármit nézek v hallgatok rajta!! sztetek miért lehet ez?? eddig rendesen működött...
  • arsene
    #11317
    köszönöm, még egyszer
    .:arsene:.
  • strebacom
    #11316
    NortonGhost, csak az a lényeg hogy a másolandó és amire másolok az a partició elviekben megegyezzen(betüjel"c", méret10GB, stb....), mondjuk a betüjel nem is lényeg!!
  • arsene
    #11315
    ha már itt vagyok, megkérdezem, mely program alkalmas arra, hogy a c: meghajtóm tartalmát, vagyis a feltelepített op. rendszert átmásoljam másik HDD-re. mégpedig úgy, hogy azt ugyanúgy tudjam használni, mint az előzőt.
    kösz az infot.
    .:arsene:.
  • arsene
    #11314
    thx, Peti1 nevében is. ismét tanultam valami hasznosat és használhatót.

    .:arsene:.
  • strebacom
    #11313
    Igen,igen,igazad van, csak az itt a gond, hogy ezzel a módszerrel nem töröl minden rendszervisz.áll.pontot, csak kb.15darabot a létezö 200-ból(ha régi az XP), más módja van,engedélyezni kell a teljes hozzáférést minden fájlhoz és csak igy lehet törölni a felesleges dolgokat, illetve javaslom a CCLEANER ingyenes magyar nyelvü progit és a JV16powertools progikat, valamint a hibernálás és egyéb zabálók kikapcsolását.....