25353
Whistler - Windows XP
  • Shiwo
    #16953
    ide is belinkelem problémám, hátha tud valaki segíteni...
  • Flamer
    #16952
    az integrált videokártya memória is beleértendő. de ha nem integrált a kártya akkor ram 4gb
  • [HUN]FaTaL
    #16951
    max 4gb 32biten (nem csak xpben, vistaban is) minden memóriával együtt (ram, vram, cache stb.)
  • kisopb
    #16950
    Hello! nekem lenne egy kérdésem: hány gb memoriát tud maximum kezelni az XP? azt hallottam hogy max 4gb videomemoriával együtt. ez igaz v nem? 32 bites xpre gondolok
  • [HUN]FaTaL
    #16949
    alaplap függő
  • urbijoe
    #16948
    nekem is satás a laptopom és az sp2-es xp simán látja a vinyot
  • akyyy
    #16947
    vista van most per pill rajta, előtte tákolt xp, ami nem jött be.

    linux soha nem is volt rajta!

    csak nem emléxem régebben hogya tettem fel ezeket, mert akkor is előfordult ez a probléma:(
  • Met
    #16946
    volt rajta a linux? mert a linuxos filerendszert az xp nem ismeri fel
  • akyyy
    #16945
    help me. van egy eredeti xp-m, ezt szeretném feltenni, de sajnos leál, hgy nem lel vinyót. gondolom mer sata meg minden.

    mivel laptop, floppy kilőve, amugy se adtak hozzá csak linuxot.

    és at se tudom honnan lelek drivert, hogy esetlek pendrivról felmásolná magát.

    szóval mivel original xp, a tákolt xp-k kilőve, biosba meg nem találtam ilyen beállítást, hogy raidra álítsam át a vinyót:(
  • PíszLávJuniti
    #16944
    menj be az általános / hogy néz ki az asztalod ? topikba
  • PíszLávJuniti
    #16943
    ha a router elég profi, akkor annak a beállításai között nézelődj
    10 ezres routerrel nem fog menni
  • Vardar
    #16942
    XP-hez nem tudjátok honnan lehet letölteni Vistás külsőt? Veszélyes ez?
  • nesto
    #16941
    Router-rel van megosztva a net, és inkább 2 felhasználó van, de 4-nél több soha.
  • PíszLávJuniti
    #16940
    a hálózat hogy van elosztva?
    ezt csak a routeren tudod megtenni, ha az alkalmas rá
  • spartus
    #16939
    sziasztok, hallottam egy programról - vagy eljárásról (?) - amivel a Win Xp ujra telepítése után az adatokat elő lehet szedni vhonnan/vhogyan. Aki tud róla vmit az írjon lécci!! Előre is köszi!
  • nesto
    #16938
    heló. olyan programot keresnék -ha egyáltalán létezik- amellyel szemmel tudom követni hogy a hálózat egyéb tagja(i) milyen mértékben használják az internetet. hogy milyen mértékben, ez alatt azt értem hogy hány kb/s-el tölt le ill. fel.
    ha létezik ilyen alkalmazás kérlek titeket írjátok meg a program nevét (windows xp-t használunk)
    köszi
  • trident
    #16937
    Köszönöm.
  • PíszLávJuniti
    #16936
    szvsz dotnet SDK kell a debugoláshoz
  • PíszLávJuniti
    #16935
    ezzel megy, de nem értem hogy miért kell SP2 a VMware-hez.
  • trident
    #16934
    A .Net futását tudom valahogy ellenőrízni? .Net hibaüzenettel volt problémám, csak egy patch telepítése közben, önmagában nem használom a .net-et, de szeretném megtudni, hogy hibátlan-e.
    Köszönöm.
  • kollektor
    #16933
    én nem ismerek olyat / xp-ben / ,de van egy másik : ObjectDock ,ami a mcintosh-t idézi,elég jópofa ,1próbát megér
  • Zooly
    #16932
    sziasztok! Van olyan progi (XP-hez) amivel az ablakokat 3d-be tudom megjeleníteni, mint a Vista-ba??
    Ha van akkor azt honnan lehet letölteni??
    Aki tud valami légysz írjon köszi!
  • Narxis
    #16931
    SP2-es XP-t tegyél fel.
  • PíszLávJuniti
    #16930
    Próbáltam feltenni virtuális gépre sp1 es XP-t, de a telepítő végefelé egyszerűen kilép, mert rendszer azonosításhoz / aktivációhoz nem talál HW azonosítót..
    Ezt hogy tudom megoldani? A VM ben nem szeretnék netet beállítani.
    Üdv
  • kollektor
    #16929
    ez lesz ! Windows XP aktiválása
  • zoolee
    #16928
    LOL! Mi van akkorha nem aktiválom az XP met?
    Haver tegnap kölcsönadta az ő OEM jét, és ugye nem tudom aktiválni...
    Mi lesz ha nem aktiválom? Ugyan az mint a vistánál?
  • [HUN]FaTaL
    #16927
    Mi van vele? Tudjuk hogy venni kell:D
  • zoolee
    #16926
    16922?
  • [HUN]FaTaL
    #16925
    Nincs mit ugyanezzel szenvedtem én is. Egyébként innentől ezt minden wintelepítésnél meg kell majd csinálnod (legalábbis nekem meg kell). Tényleg nem tudja valaki hogy lehetne megoldani hogy következő winreinstallnál is én legyek az OWNER?
  • atomeromu
    #16924
    Nagyon koszonom, Teged az Istenek kuldtek!!! Bar mindezt csak ugyan ugy csokkentett modban tudtam csak vegrehajtani!!
    Megegyszer nagyon koszonom! :):):)
  • mcsaba
    #16923
    Sziasztok, nem tudjátok megoldható XP-ben NTFS fájlrendszer használatával hogy egy könyvtárba csak jelszóval lehessen belépni, úgy halottam ehez vannak programok, de ha meglehet programok nélkül oldani az érdekelne igazán, egy hordozható hardhoz kéne amin sokszor személyes dolgok is vannak ezért jóvolna hogy ne mindenki férjen hozzá, de mivel sokszor sokfele nekem is szükségem lenne ezekre ezért nem szeretnék mindenhol programokat telepítgetni. Ha tudtok erre valami jó megoldást irjátok meg, ha nem akkor valami jó progit amivel jelszó védetté lehet tenni egy könyvtárat. Előre is kösz.
  • zoolee
    #16922
    Fix IP-t venni kell...
  • zvaragabor
    #16921
    Köszi. Neked is Met. :)
  • zoolee
    #16920
    Mi tőrténik ha nem aktiválom az XP met?
  • kollektor
    #16919
    igen
  • zvaragabor
    #16918
    Megvan, minden okés. De akkor ez a pár hetenkénti IP változás amiatt volt, mert automatikus lekérésen volt? Így már elvileg teljesen végleges?
  • kollektor
    #16917
    megnyitod a parancssort és beírod : ipconfig /all
    vez.pult / hál.beáll. / helyi kapcs. / tulajdonságok /TCP/IP protokoll / tulajdonságok :és itt értelemszerűen kitöltöd a köv.IP-cím használata sorokat a parancssornak megfelelően
  • Met
    #16916
    Szerintem a szolgáltató osztja ki az IP-ket. Aztán ha nem kéred le az újat akkor nem lesz net.
  • zvaragabor
    #16915
    Üdv. Kábelnetem van, tehát fix az IP-m. Vagyis jobbanmondva nem fix, mert pár hetenként mégis változik. Ez ugye IP automatikus lekérésénél van. De ha én beállítom, hogy "A következő IP cím használata" legyen, és megadom neki az adatokat, akkor ez ugye soha nem változik meg, föltéve ha persze beletúrnak? És akkor alhálózati maszkot, alapértelmezett átjárót, esetleg első és másodlagos DNS kiszolgálót kell-e, hogy megváltoztassam? És ha kell, akkor mire kellene?
  • habcsók
    #16914
    Sziasztok!
    Szeretném megkérdezni, hogy be lehet-e állítani úgy az XP-t, hogy ha olyan dolgot csinálok amihez nincsen jogosultságom, akkor kérje a rendszergazdaijelszót?
    Konkrétan a Vendég felhasználó energiagazdálkodási sémáját szeretném megváltoztatni, de ha rendszergazdaként módosítom, akkor az nem befolyásolja a Vendég által használtat, amúgy pedig hozzáférés megtagadva.
    Köszönöm