58376
Játékmagyarítások fóruma

Magyarítás és magyarosítás különbsége
(https://hu.wikipedia.org/wiki/Magyarosítás)

Ebben a topikban NEM az M.I./Gépi segítéses fordításokkal foglalkozunk.
Ne reklámozd, ne szúrd be hírként, ne emlegesd, ne is kelts feszültséget ezzel a témával!
Köszönjük.

Magyaritasok.hu | HunosítókTeam | Lostprophet | PS Hack Fórum | Unreal Engine 4 Tutorial (Kena) by .:i2k:.
  • Maxtreme
    #57469
    https://store.steampowered.com/app/979690/The_Ascent/

    Ezt csak úgy érdekességképp hagyom itt, hátha valaki ráles (ue4 motoros) Nagyon hangulatosnak tűnő topdown cyberpunk :)
    Vannak benne választáson alapuló párbeszédek is.
  • Robbb1234
    #57470
    Készülök az Until we Die fordításával.
    Ez egy Metro hangulatú (Moszkva, metró, mutánsok) oldalscrollozós bázisvédő game.
    Kedvcsináló intro videó a nyers fordítással:
    https://www.youtube.com/watch?v=VdEi_wGUusM
  • endorphinz
    #57471
    This War of Mine-hoz tud valaki letölthető magyarítást? steames elvileg magyar de nekem gog van
  • Norbertboy
    #57472
    Sea of Thieves magyarítás van, lesz, tervez valaki?
  • Papa01 #57473
    #57471: Steam-en sem megy... régebben a játékon belül volt ott egy babel ikon (ott lehetett nyelveket kiválasztani), de eltűnt.
    A hivatalos oldalon ezt találtam: LINK
    A Talehunters csapattól érdeklődtem mailben, de sajnos nem kaptam választ.
    Utoljára szerkesztette: Papa01, 2021.07.22. 11:20:53
  • nulladik
    #57474
    csak egy apró megjegyzés... a videó végén ez elég hülyén néz ki így "Harcolunk a jövőnkért mindhalálig, vagyis Until we die."
    azt ott függetlenül attól, hogy ez a játék címe, szerintem fordítsd le... "Harcolunk a jövőnkért mindhalálig, vagyis amíg meg nem halunk."
  • robicarlos6
    #57475
    #57472

    Sea of Thieves-hez nem igen hallottam róla hogy valaki is csinálna. Sajnos eleve "halott" ügy volna mert ez egy "social" game ami állandóan frissül így ha lenne is hozzá akármelyik pillanatban egy következő frissítés nullázná a magyarítást és lehetne megint megcsinálni igazítgatni újból.
  • blackroy
    #57476
    Sziasztok!

    @Robbb1234
    Gratula a fordításhoz, nagyon hangulatos a kedvcsináló videód.

    @nulladik
    "We will fight for our future until we die!" - "Harcolni fogunk a jövőnkért, az utolsó leheletünkig."

    Én ezt inkább így fordítanám. Sokkal nyomatékosabb a kifejezés.

    Utoljára szerkesztette: blackroy, 2021.07.22. 16:55:01
  • blackcalibra
    #57477
    Papa01
    #57473

    Nekem magyar. Steam.
  • Papa01 #57478
    Köszi a választ, hogy oldottad meg?
  • Robbb1234
    #57479
    @blackroy:
    Köszönöm

    @nulladik:
    azért "nyers". Kábé amikor felvettem a videót, láttam, és már javasolta is egy barátom, hogy az így nem jó.
    Az lett a végredemény amit írtál :) De nem vettem fel mégegyszer, lustadisznó vagyok,így is vagy 3x vettem fel, mert elfelejtettem be vagy kikapcsolni a felvételt meg ilyenek :)


    Utoljára szerkesztette: Robbb1234, 2021.07.22. 22:01:29
  • nulladik
    #57480
    blackroy: én csak idéztem a videóból, nem fordítottam
    Utoljára szerkesztette: nulladik, 2021.07.22. 22:13:19
  • nulladik
    #57481
    mellesleg az "utolsó leheletünkig" angolul "until our last breath"
    , itt viszont "until we die" van...
    persze lehet csűrni csavarni, hogy minél költőibb legyen, de nem biztos, hogy ez az a játék...
  • Robbb1234
    #57482
    @nulladik
    Én azért tettem be a "mindhalálig" kifejezést, mert ennek "egyéb" története van nálam.
    De szerintem azért nem okvetlen az a nyerő ami szó szerint "igazabb" hanem inkább ami magyarul jobb.
    Nyilván mivel jobban és többet fordítottál nálam, talán csak arra tudok rámutatni, hogy szerintem "nem kell annyira ragaszkodni" a szó szerinti jelentéshez, mint inkább azt tedd bele ami magyarul szerinted odaillőbb, hiszen aki megtölti lélekkel ezt az egészet az te vagy.
    Te olyan vagy, mint a jó és becsületes mesterember, aki odajön és megcsinálja a szekrényt, ahogy az a nagykönyvben meg van írva, de merd csak elengedni a szellemed, s akkor szárnyra kapsz.

    Utoljára szerkesztette: Robbb1234, 2021.07.22. 23:18:00
  • blackroy
    #57483
    Nem ismerem a játék sztoriját, így csak a videó alapján tippeltem meg a történet stílusát.
    Ha a túlélésről szó, akkor az " utolsó leheletünkig" nem a legjobb szóhasználat rá.
    De nekem az "amíg meg nem halunk"mondatról a népmesék zárósora ugrott be. Ez pedig gondolom az intró volt.

    Szerencsére a magyar szókincs elég nagy, így van rá rengeteg jó kis szinonímánk. "amíg csak élünk"... "a végsőkig...", mindhalálig".
    És itt jön a fordítói szabadság... ( a fordítás lelke szerintem) - hogy minél jobban vissza tudd adni azt a hangulatot, tartalmat, üzenetet, amit a játék készítői beleálmodtak.

    Tegnap néztem az Aladdint (Disney - 1992) és valahogy bakapcsolva maradt az angol felirat a szinkron mellett. Így párban láttam/hallottam az eredeti és a fordított szöveget.
    Zseniális lett a magyar fordítása és rengeteg helyen még "gazdagabb" is lett, mint az angol.

    Szóval: Fly Robbb1234, fly!


    Utoljára szerkesztette: blackroy, 2021.07.23. 06:06:42
  • nulladik
    #57484
    Nem kell szó szerint fordítani, de egy zombis játék szövegét nem hiszem, hogy shakespeare-i mélységekig kellene bonyolítani.
  • Robbb1234
    #57485
    @nulladik:
    Most nevetni fogsz,de érzékeltetve amit próbálok elmondani, abban is lehet fantázia, vagy ráció ha full tiszta Shakespeare szövegeket teszek bele egy játékba. Nyilván jól kell megcsinálni, hogy üssön, de akár poén is lehet benne.
    (tudom, hogy nem erre céloztál, csak továbbgondoltam amit írtál, és ilyen atomerőműved van és nem használod ki basszus, én ha akarom sem jut eszembe ilyen eredeti dolog.
    Amúgy tudom, hogy te sokkal reálisabb vagy annál, hogy ezt átérezd, és ez így van jól. Kellenek ilyen emberek is, nem repülhet mindenki.)

    @Blackroy:
    Yeah, erről van szó. I Believe I Can Fly




    Utoljára szerkesztette: Robbb1234, 2021.07.23. 09:45:19
  • nulladik
    #57486
    Én úgy gondolom, hogy egy játék fordítása akkor jó, ha az úgy van lefordítva, ahogy a fejlesztők megcsinálták eredeti nyelven. Attól, hogy te túlbonyolítasz egy szöveget csak azért mert a magyar nyelvben erre van lehetőség, attól az még nem lesz sem jó, sem menő. Nem ettől leszel jó fordító. Nem így kell az angol/magyar tudásod bitzonygatni, mert az a fordítás rovására megy. Ha neked "művészi" hajlamaid vannak, akkor fordíts szépirodalmi műveket. Bár ott meg aztán végképp nem mindegy, hogy mit mire fordítasz.
    A lényeg, és nem bántásból írtam, hogy nem árt, ha egy fordítás tükrözi a fordított szöveg stílusát. Nem okoskodni akarok.
    Ahhoz meg gratulálok, hogy ilyen jó emberismerő vagy, és kapásból levágtad, hogy én milyen vagyok anélkül, hogy bármit tudnál rólam. (szintén nem bántásból) :)
  • Robbb1234
    #57487
    @nulladik
    Hm. Nem gondolom, hogy tudnám milyen vagy.
    De elég jó emberismeretem van, és elég sok megnyilvánulásodat láttam, olvastam ahhoz hogy legyen egy elképzelésem.
    Persze lehet hogy tévedek, simán.
    Az, hogy valaki mennyire realista vagy sem az eléggé FŐ kategória az embereknél.
    Te nagyon reális vagy, két lábbal a földön járó. (Javíts ki ha tévedek).
    Nem bántásból írtam, és én sem okoskodni akartam. És azt sem gondolnám, hogy ez rossz.

    Nem bizonyhatok semmit, mert nincs kinek/miért.
    És nem is azt gondolom, hogy túl kellene bonyolítani a szöveget, ebben igazad van.
    De mint írtam volt, nem okvetlen kell ragaszkodni a "papírformához" - én erre céloztam és nem többre.
  • robicarlos6
    #57488
    Baker: Kezd már el a "pr" részét a Mass Effect Andromedának mintha csinálnád majd hagy abba... Hátha akkor megcsinálja más dühből
  • blackcalibra
    #57489
    Papa01
    #57478

    Menüben Workshop Centre, jobb fent a BABEL, bal oldalon a Refresh, és betöltődtek a lokalizációk. Majd a Download.Utána vissza, és jobb fent a menüben a Settingsben lehet kiválasztani. Nekem van egyébként BABEL pont.
  • Papa01 #57490
    Nagyon szépen köszönöm, sikerült! :) Betettem a leírásod a játék topikjába is! :)
  • Evin
    #57491
    Bocsánat, tudok ellenpéldát: Frédi és Béni :)
  • Evin
    #57492
    Most láttam, nem működik a reply funkció az oldalon (vagy nálam).
    Szóval az előző válasz ide irányult: #57486
  • blackcalibra
    #57493
    Papa01
    #57490

    Nagyon szívesen! Azért remélem megemlítettél mint forrást....
  • Papa01 #57494
    Mi az, hogy!:)
    Utoljára szerkesztette: Papa01, 2021.07.24. 19:30:33
  • endorphinz
    #57495
    Papa01 vagy calibra, a nyelvi fájlokat nem tudnátok átküldeni? hátha átmásolom és a gog is magyar lesz (complete edition)
  • robicarlos6
    #57496
    Lostprophet: Nem tudom jársz-e még errefelé.. De nem tudnád megkérdezni azon a csatornán ahol kontaktoltál a Chernobylite fejlesztőkkel, hogy a konzolos verziók is megkapják-e majd a magyar nyelvet?

    Mert facebook , steam, email-en le se szarják az embert de még robot válaszra sem méltatnak..Be akarom majd szerezni a játékot de ha a konzolos nem kapja meg akkor pc-re lesz.. (konzolra venném elsődlegesen mivel vga-m nem lesz még évekig)

    Na közben discordon egy communite team-es tag írta:

    "Hey, the Console Version have all things what the Pc Version Have" Szóval reménykedem benne és várom a megjelenést hogy valóban lesz-e magyar nyelv a konzolosban
    Utoljára szerkesztette: robicarlos6, 2021.07.31. 13:54:35
  • endorphinz
    #57497
    THE DARKNESS II magyarítással mi a helyzet?
    portálon 15% ami gondolom nem aktuális. be lett fejezve, vagy el lett felejtve?
  • Robbb1234
    #57498
    @robicarlos6

    Engem érdekelne, hogy mit találsz annyira jónak a Chernobyliteban. Nem egy Stalker Klón?
    Ha jobb, miért miben jobb?
  • IMYke2.0.0.0
    #57499
    Ilyesmivel inkabb a topikjaban. Latatlanban: tuti van neki.
  • Robbb1234
    #57500
    Imyke.
    Mivel itt láttam meg a játék nevét, gondoltam rákérdezek miért is jobb ez, mivel hezitáltam rajta én is.

    Ezt a fórumot olvasgatom, a többit nem keresgélem.


    Utoljára szerkesztette: Robbb1234, 2021.08.01. 20:30:46
  • IMYke2.0.0.0
    #57501
    Akkor tedd a kedvencek koze, olvasgasd:
    Chernobylite: https://sg.hu/forum/tema/1549652789
  • robicarlos6
    #57502
    Tetszik videók alapján.És szeretem ha valami magyar. Főleg ha az múlik rajta hova kell majd beszereznem. Mert ha boxon nem lesz magyar akkor marad a pc sajnos (azért sajnos mert évekig nem lesz VGA-m)

    Nem mellesleg a stalkerhez annyi köze van mint a trabantnak a teslához mindegyiknek 4 kereke van...
    Utoljára szerkesztette: robicarlos6, 2021.08.01. 20:34:49
  • Robbb1234
    #57503
    Mi van valamivel kihúztam a gyufát, vagy mi?

    Robicarlos: Köszi
    Utoljára szerkesztette: Robbb1234, 2021.08.01. 20:34:22
  • Robbb1234
    #57504
    Ha azt mondod másabb majd ránézek, eddig az tartott vissza, hogy azt hittem egy Stalker klón és az sem jött be.


    Utoljára szerkesztette: Robbb1234, 2021.08.01. 20:44:40
  • robicarlos6
    #57505
    Csernobil és a sugárzás a közös bennük nagyon más nincs már csak a történet és a tálalás miatt sem. (Szóvá kell tennem ,hogy én nem játszottam vele csak figyelemmel követem a kickstarter óta és nézegettem pár trailert
    De ez itt erősen off részemről nem szeretnék többet hozzáfűzni itt.
  • Robbb1234
    #57506
    Köszönöm, és bocsánat Imyke az Offért, ha tudod töröld nyugodtan.
    Közben 2 másik emberre figyelek, ezért lejhet nem fogalmaztam a legjobban.
  • Evin
    #57507
    Én úgy tudom még él a projekt, csak nem ez az elsődleges.
  • endorphinz
    #57508
    kicsit vicces

    na mindegy nem generálom a feszkót, köszönöm a választ