156
Half-Life Alyx
  • mulli1986
    #35
    Én nekem 11 volt az elsőnél, de kurvára nincs jelentősége annak reflex sightnak :) Most járok olyan 30 környékén, 25 nél jártam a második fejlesztőnél. Azt se használtam fel miert az első értelmes fejlesztés a sukinak a +10 lőszer 30 szirszar, meg a shootgunnak is az autómata gyorsöltés is 30... szerintem eddig összeszedtem közel mindet. De lehet hogy akkor nem :/
    Én nem izzadok arc tájékon. Néha melegem van, de akkor leveszem a felsőt. Ha ilyen gondom van, nekem inkább párásodik a lencse, minthogy izzadjak. Egyébként nekem is riftS van. BTW nem iszol kevés folyadékot? súlyfelesleged nincs? Keringési zavarok, vesebetegség? Esetleg nem 20-21 fok a szobahőmérséklet?
  • Ssenkradlive
    #34
    Nagyon hasonĺóak a tapasztalataink, egyetértek az általad leírtakkal.
    Semmi "korszakalkotót" nem látok benne, "csupán" egy nagyon igényesen felépített játék VR vonalon, és legyün őszinték már ennek is örülni kell...
    Teljesen visszaadja a HL hangulatot, engem nem zavar a kevesebb interakció a tárgyakkal, így is lehet egy csomót kutakodni, javaslom nézz szét jobban mert a fegyver modoláshoz rengeteg "szirszart" rejtettek el mindenhol, én a metróba már huszon-valamennyivel érkeztem, rá is pakoltam a pisztolyra a reflex sight-ot. :)
    A "meele" nekem is hiányzik, nem is értem miért nincs benne, főleg az "ős" HL-ek crowbar-jának fényében...
    Technikailag is teljesen rendben van a game, stabil, hibamentes, és simán fut max.-on.
    Nekem a játék hossza fogja eldönteni hogy mennyire tetszik, ha legalább 20-25-órás élményt ad, és tartja a kezdés színvonalát akkor elégedett leszek. Tele van már a tököm a VR-ek Vader Immortal szerű "minijátékaival", remélem ez nem lesz rövid.
    Amúgy a most megjelent Black Mesa kilométerekkel veri, ez egy VR-játék máshogyan nem is érdemes játszani, mert ez még mindíg elmarad a mostani "top" játékok mögött technikailag, "simán" monitor előtt játszva.
    Aki úgy játssza ezt, az persze hogy fanyalog.

    Egyébként én Oculus Rift-s-el nyomom, és problémám ezzel is, hogy néhány óra után csuromvizesre izzadom a szivacsot körben. Baromira zavaró, meg félek is hogy a nedvességtől elbaszódik, ezért fél óránként "törlös szünetet" tartok. XD
    Neked erre van valami trükköd, megoldásod ?

  • mulli1986
    #33
    Na hát megvolt az első pár óra.
    Kicsit vegyesek az érzéseim, de összeségében jók. Negatív élmények is a Fallout 4VR és Doom VFR alapján vannak.
    Grafika szép vannak olyan helyek és megoldások, hogy ájultam el milyen szép. Kreatív volt a látvány tervező. HL hangulat tökéletesen megvan. Parás részek olyan parásak, hogy szerintem a Doom VFR-bn nem paráztam sokszor ennyit, mint itt. Normálon játszom, nem lövöldözök össze vissza, fejlövés ahol lehet, de helyenként már így is kevés a skulló. A Tárazás elég pöcsölős, de stílusos. Mondjuk pont kurva para mikor gyorsan kéne tárazni, aztán kapkodsz össze vissza, meg elejted a tárat, de egyébként pont ezért nagyon király, mert szerintem ezt simán eljátszanám a valóságban is. Ha valakinek mond valamit, átjutottam az alagút rendszeren, ott hagytam abba, ahol újra a felszínen vagyok. Szegény kukacokat, meg próbálom nem gyilkolni, mert cukik, így vigyázok a seggemre ahol lehet. Fegyver modokat még nem használtam mert nincs hozzá elég "szirszar" legalábbis a modok fele/ háromnegyede szerintem egyáltalán nem hasznos.
    Nem tudom hogy az miért jó, ha kitárazom a pisztolyt is egyesével, mert újratölteni full tárra csak úgy tudsz, ha kilövöd vagy csöre töltéssel kiűríted a tárat. Egyiknek sincs értelme, bár azt nem próbáltam hogy az egyenként kiszedett golyókat vissza tudom e tenni a zsákba. Ha igen, akkor nincsen felesleges lőszerpazarlás és tudsz egy egy helyszín között teli tárral közlekedni, ami egyelőre nem lenne hátrány. Sztori eddig elég lapos egyébként.
    Na és akkor ami nagyon nem tetszik, hogy ez egy állítólagos VR játék, ennek ellenére alig van benne kifejezetten lehetőség. Meg lehet fogdosni a kis vackokat, de pld a spray nem fúj semmit. A zárt üvegekből nem folyik semmi ha széttöröm. A fegyverrel nem nagyon lehet ütni, hiába ez szerintem adott lenne egy VR játékba.Ha ütöttem is, olyan kicsi sebzése volt, hogy gyakorlatilag meghaltam, mielőtt két golyó után még hülyére pofoztam volna a kis fejre ugrós gecit. Pedig a 3.-ra meg szoktak halni és nem sebeznek nagyot. Rengeteg a felesleges szemét, amit felvenni feltudsz, nehéz dolgok, amiket csak két kézzel tudsz megemelni, de ha hozzávágod valamihez, akkor az meg se rezdül tőle. A Fallout 4 VR-ba sokkal több interakció van a környezettel, mint itt, pedig ez elvileg erre készült, az meg csak egy RPG elemekkel spékelt FPS, ami át lett ültetve VR-ra. Ha nem VR szemmel nézem a játékmenetet, akkor kurva unalmas lenne ezt a játékot játszani egérrel és billentyűzettel.
    Ja ha már performance teszt, akkor nekem Ultrán akadás mentesen megy, szóval jól van optimalizálva. Azért Fallout4-et sikerül néha néha kicsit beakasztani egy rövid időre.
    Na hát meglátjuk még mi lesz később.
    Ja igen, irányítás. Szerintem teljesen ugyan az, mint a Fallout 4-ben, nekem tökéletesen megfelel így. Nem kell ehhez patch
    Utoljára szerkesztette: mulli1986, 2020.03.23. 23:08:12
  • grebber
    #32
    Half Life Alyx Performance teszt
  • mulli1986
    #31
    Nekem még 3 perc és lent van. Tegnap megvettem :)
  • Evoluti0N
    #30
    Kijött a játék. Értékelések nagyon jók, VR-ral nem rendelkező egyének szokásosan sírnak és elkezdték adogatni a 0 pontokat Metacriticen. Eddig ennyi a sztori.
    A másik, ha már a bugokról volt szó valamelyik nap: Úgy tűnik, hogy a smooth turn opció nem működik és a snap marad akkor is, ha azt kikapcsolja az ember. Ok, be lehet állítani, h csak 10 fokonként forduljon, de az még mindig nem smooth. Szerintem várok egy patchre. A lassabb folyású, puzzle játékokban még elvagyok a snap turnnel, ha nincs más opció, de akció és FPS játékokban utálom. Ráadásul úgy tűnik, h itt lenne smooth, csak jelenleg nem működik.
    Utoljára szerkesztette: Evoluti0N, 2020.03.23. 18:40:19
  • mulli1986
    #29
    Én anno black fridayen vettem 160-ért a rift S alzáról. Akkor még az amazonnál is olcsóbb volt.Hogy miért karácsonykor kapkodták el őket, azt nem tudom
  • Evoluti0N
    #28
    Karácsony környékén mind az Indexet, mind a Questet úgy vitték az emberek, mint a cukrot. Ehhez most az is hozzácsapódott még, hogy a koronavírus miatt sok gyár leállt Kínában és a headsetek gyártása valószínűleg csökkentett kapacitással zajlik. Nemrég újból elérhetővé tette a Valve az Indexet. Nálam azt írja, hogy 8-10 hét mire ideérne, ha vennék egyet. Ugyanakkor a Rift S-ből és a Questből kb. mindenhol kifogytak az üzletek.
  • Evoluti0N
    #27
    Nem tudom. Itt nem olcsóbb, vagy nem sokkal olcsóbb, mint egy bármilyen másik AAA játék. Doom Eternal pl. 50 font (49.99), a HLA pedig 41.84 megjelenés előtt, utána pedig 46.49 lesz.
  • JonasSandor
    #26
    Mivan már a VR szemüvegeket mindet kiszórták hogy egy sincs?
  • mulli1986
    #25
    15 pénz most az europe verzió G2A-n. És 350-es euróval számolva is 15 pénz a steamen. Miért "ilyen" olcsó? Mert VR? Gondolom feljebb már nem fog kúszni az ára. Vagy igen? Mondjuk holnaptól 2e forinttal lesz drágább Sose vettem még elővételben játékot az az igazság
  • Evoluti0N
    #24
    Igen. Azt mondták, h 5PM GMT. Szóval az Magyarországon holnap délután 6. Remélem, hogy nem lesz túl bugos. Sosem játszottam még Valve játékkal megjelenéskor, szóval nem tudom, h mennyire hajlamosak a játékaik a bugokra. Én Steamen rendeltem elő. Nem tudom, hogy bárhol olcsóbban beszerezhető-e.
  • mulli1986
    #23
    Hali! Holnap jön a játék? Mennyire lesz bugos szerintetek? Valve nem volt eddig erről hírs, bár sajnos már minden játékkészítő szarik a minőségre.
    Egyébként innen hányan rendelték elő? Volt valami jó sale, amikor olcsóbban beszerezhető lett volna?
  • Kancsalborz
    #22
    Dánke.
    Akkor reggel nekiállok előtölteni. :)
  • Evoluti0N
    #21
    Preload elérhető. 60+ csigabájt a játék. Steam 48-at tölt.
  • grebber
    #20
    Nem sok lehetett belőle mert elvileg adták mellé a játékot steamspy pedig csak 20,000 tulajt ír...
  • takysoft
    #19
    Egyrészt.... emúgy is eladják. Sőt, konkrétan nem lehet kapni a VR szarjukat :D

    Másrészt, véleményem szerint ez egy VR-ra írt játék lesz, ami sok szempontból kihazsnálja majd ennek lehetőségeit.
  • grebber
    #18
    Újabb gameplay jelenetek a Half-Life: Alyxből
  • grebber
    #17
    Ismét mozgásban a Half-Life: Alyx
  • grebber
    #16
    Nincs kizárva, hogy PS4-re is megjelenjen a Half-Life: Alyx
  • Ironman2
    #15
    Ez egy hatalmas reklám lesz a VR gyártóknak,gondolom nagyon örülnek a hírnek,mindegyik majd evvel a játékkal adja el a méregdrága kütyüjét,mert akik idáig nem vettek VR-t,majd azok is beruháznak egyre.Közben meg titokban átirják a kódokat (vagy már meg is van),hogy lehessen asztali gépen is tolni,aztán kiadják egy év múlva.Parasztvakítás az egész!
  • Evoluti0N
    #14
    Inkább fav- és majd talán visszajövök megjelenés után. Úgy tűnik, h az összes hozzászólás arról fog szólni, h miért VR-ra jön és nem olyanok jönnek és kommentelnek ide, akik játszani is fogják. :D
  • Kissssss0 #13
    jesszus ezek az árak...
  • Darun
    #12
    De gondolom ezt a készitésnél eldöntik, hogy lesz e "normál" vagy csak VR. És akkor eleve úgy kezdenek neki. Ebben az esetben a Valve eleve úgy állt hozzá, hogy csak a VR-osoknak fejleszt játékot... persze megtehetik, bizonyára nem vágja majd földhöz őket az ebből fakadó bevételkiesés. A hozzáállás meg játékos szempontból nem mondható szimpatikusnak, mert aki nem rendelkezik VR-al, az le van szarva?!
  • Evoluti0N
    #11
    Sok játéknak meg csak VR verziója van és úgy van megcsinálva az irányításuk, h csak VR kontrollerekkel irányíthatóak és ha valami másra implementálnák őket, akkor teljesen megváltozna az irányítás és vele a játék is.
    Utoljára szerkesztette: Evoluti0N, 2019.11.25. 14:38:15
  • grebber
    #10
    Ez már csak azért is kamu mert kegyetlen sok játéknak van sima verziója és VR is. És nem más a VR története történése semmi csak annyi hogy vr-ben csináljuk a dolgokat.

    Csak nem értem ha magyarázkodnak miért nem mondják meg egyenesen el akarjuk adni a VR szarunkat . ****nak kell hazudozni? Azt hiszik hülyék az emberek?
  • Kissssss0 #9
    már gyártják is a kifogásokat a pc port ellen...
    Half-Life: Alyx – Egyszerűen nem működne egérrel és billentyűzettel
  • Evoluti0N
    #8
    Fav. Szeretettel várom.
  • caps lock
    #7
    Egér+billentyűzet az tényleg macerás lenne, de meg lehetne oldani sima xbox vagy ps kontrollerrel. Az egyik analóg mozgatná a bal, a másik a jobb kezet, tehát mindkettő egyszerre volna kamera és akciógomb. Lőni a ravaszokkal, előremenni D-paddal, stb. Talán nem volna tökéletes de minden fontos funkciónak lehetne gombot találni.
  • Flecsy
    #6
    van két semmiben lógó kezed, hogy oldod meg az irányítást bármilyen más periférával mint a vr kesztyüs/kontrolleres megoldása?
  • caps lock
    #5
    A trailer alapján működne a játék VR nélkül is. Tetszenek ezek a semmiben lebegő kezek, akár új stílust is képviselhetne a belső nézetes lövöldék piacán.
  • Caliph
    #4
    nekem ez kimarad,én sem veszek VRt... ja és basszák meg :D
  • Árnyvadász
    #3
    Engem akkor se igen érdekelt a HL mikor sláger volt. Mivel gamer vagyok/voltam, természetesen végigjátszottam mind a két részt. Jó volt, de ennyi. Nekem most is, akkor is egy Dark Forces, Jedi: Outcast, Blood, NOLF és ezekhez hasonló FPS játékok lesznek a nosztalgiáim. Most amikor VR szettre próbálják meg eladni még annyira sem érdekel. Ki se fogom próbálni.

    Egyébként, ha már Valve játék, Portal 1-2 volt igazán nagy durranás számomra. De az sem érdekelne VR-ban. Monitoron viszont most, hogy említetted lehet a karácsonyi időszakra a második részt feltelepítem és végigviszem harmadjára is. :)
  • Ironman2
    #2
    Kicsit szomorú vagyok,mert nagy kedvencem volt a Half-Life sorozat,mindegyiket végig játszottam a Portalokkal együtt,végre jön egy új sztory,erre ráerőltetik a VR sisakra.Hogy emiatt továbbra sem veszek sisakot az biztos.

    Ki hogy van evvel?

    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2019.11.22. 13:13:01
  • Ironman2
    #1
    "mai napon végre bemutatkozott a Valve hosszú idő után kiadott első Half-Life játéka, az Alyx, amelyben a jól ismert hősnőt irányíthatjuk egy, az első és második rész között játszódó, hosszú történet során. A bibi csak az, hogy a HL Alyx kizárólag VR-ban lesz játszható, aminek sokan nem örültek. Természetesen felmerült, hogy esetleg a megjelenés után készül-e belőle hagyományos verzió. A Valve alkotói nemmel válaszoltak, és talán kicsit támadható magyarázatot adott."

    Forrás cikk



    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2019.11.22. 13:09:54