46
  • Tinman #1
    Tudatlan, de van felesleges pénze és Apple user. A 3 halmaz közös metszési pontja, kiad egy negyediket, az agyhalott vásárlókét. Mi ebben a különös?

    De most komolyan, ez bárkit meglep? N+1 olyan ügyfelet ismerek aki ifont használ, alapvető dolgokat képtelen vele megoldani (képek átmásolása PC-re, rögzített hang másik készülékre küldése, BT kapcsolat az autó GPS-ével, stb.)

    Tegnap egy gépészmérnöktől kérdeztem, hogy az ájfónja milyen IP címmel csatlakozott fel a céges hálóra, mert gyanús volt, hogy lefoglalt egy olyan IP-t, amit nem kellett volna... nem tudta megtalálni a telefonjában, nekem kellett.
    Utoljára szerkesztette: Tinman, 2019.07.09. 08:21:34
  • Scooter
    #2
    A lényeg, hogy IFos-a van és villoghat vele, hogy ott az alma logó a hátulján.
  • t_robert
    #3
    én azt is sejtem, hogy hogy ez nem csak az iPhone esetében van így. Pont ez lenne az arány az Android telefonok esetében is. :)
    De pont így igaz mondjuk egy word vagy excel esetében(vagy egy windows). az átlag felhasználó nem ismer és nem használ többet ki ezekből a szoftverekből sem, mint mondjuk 10-15%.... gyakorlatilag nincs is szüksége többre, mint ez a 10-15%..... a legtöbb felhasználónak bőven elég annyi funkció, mint amit mondjuk az office tudott 25 évvel ezelőtt. Minden gond nélkül tökéletesen el lenne egy winword 2.0-val 1993-ból. Ez pont így igaz az oprendszerekre is. Persze a piac miatt folyamatosan fejleszteni kell a programokat. Vagyis évről évre fel kell valamit mutatni, hogy mennyivel okosabb, ügyesebb és nagyszerűbb a program. Csakhogy ezeknek a fejlesztéseknek a 90%-ra az átlagos felhasználónak semmi szüksége. Nem csak fogalma sincsen róla, hogy már olyat is tud, de nem is hiányzik neki. Nagyjából pont így igaz minden programra 3 évtizede....
  • t_robert
    #4
    ez is igaz.... simán lehetne neki egy üres szappanos doboza egy alma emblémával villogni... :)
  • wraithLord
    #5
    Kb. senki nem ismeri semmilyen készülékét, mert a lényeg, hogy tudja azt, amiért megveszi, a többi meg senkit nem érdekel. Mindig is így mentek a dolgok. Az miért gond, hogy nem tudja, hogy 4G-s a telefonja, mikor valószínűleg eleve azt sem tudja, mi az a 4G? Nem csak az apple-ös, kb. senki.


    A "digitális világban" szerintem sokkal alapvetőbb probléma pl., hogy az IT-ről se tud senki semmit (és állítólag nem is várható el, hogy tudjon), pedig a civilizáció, a hétköznapi élet jelentős (vagy szinte minden) részében vesznek részt a számítógépek. Lassan olyan alapvető lenne a hardverek és szoftverek alapvető működésével tisztában lenni, mint pl. a legalapabb (értsd: józan paraszti ésszel logikusan végiggondolható, és kivitelezhető) fizikával.
  • Bruce_Willis
    #6
    Nem ez a borzasztó, hanem hogy egyesek ilyen értelmetlen felmérésekkel keresik a kenyerüket.
    Megkérdezték azt hogy kinek van ezekre az információkra szüksége? Nem!
    Attól hogy nem ismerik mire képes a telefonjuk, attól még másban sokkkal jobbak lehetnek mint azok akiknek a telefon az életük.
    Sok vállalkozó ismerősöm van aki szintén nem tudja még a típusát sem a telefonjának, de olyan dolgokat ért el az életben amit az ilyen szenzációhajhászok soha nem fognak elérni.
  • dyra
    #7
    Élik az életüket, kb huszadrangú kérdés az átlagnak, hogy van-e 5g, hány másodperc alatt tölt be a mit tudom én milyen játék, hogy 20 vagy 18 megapixel a kamera. Használja a telefon és csók. Ebben semmi elszomorítót nem látok.
  • dyra
    #8
    Ja az IT rendszeretek a szar de a felhasználó a hibás mert nem talál egy olyan adatot a telójában amit amúgy a büdös életben nem szokott használni :D Neked kellet megkeresni? Azta! És, hogy bírtad? :D
  • Kojiro
    #9
    Nem értem mi az összefüggés a között, hogy valaki ismeri-e a telefonja pontos típusát és hogy mennyire tudja kihasználni a benne rejlő lehetőségeket.

    - Ezek az érintőképernyős okostelefonok épp azért terjedtek el, mert nem kell informatikusnak lenni ahhoz, hogy használd, én ha ráérzel, autodidakta módon tudod használni az összes alkalmazást, amire szükséged van (lásd pl. 3 éves gyerek a galériát, vagy akár mondhatnék majmot is - egyik sem tudja a gép pontos típusát)

    - Ha én - tegyük fel - rendelkezek egy 30 éves személyautó vezetési gyakorlattal, nem hiszem, hogy ne menne kurvajól bármilyen autó elvezetése, a nélkül, hogy tudnám a pontos típusát, vagy azt, hogy mennyi fogyaszt százon, vagy mennyi a csúcssebessége.

    - Az a szint, amilyen szinten a telefonodat kihasználod, az pont az a szint, aminnyire használni tudod, ez nem nagyon fog változni akkor sem, ha az iphonet lecseréled androidra. Ha jobban belemélyedsz a használatába, több mindent megértesz benne, ha nem, akkor nem. És itt jön a lényeg: az a tény, hogy a nem iphoneos userek jobban ismerik a telefonjukat, azt jelenti, hogy többet foglalkoznak vele, tehát függőbbek a telójukhoz. Aki meg iphonet vesz, igazából leszarja mi a típusa meg pontosan hány G-t tud (most komolyan, nem kibaszottul mindegy egy telónál, hogy 4g vagy 5g?), hanem inkább csak használja, amennyit jólesik, és nincs belebuzulva technikai részletekbe, és hiszi magáról, hogy ő mennyire ért hozzá, mert megtanult egy-két paramétert.

    Ez az egész semmi több, csak két eltérő használati/szemléleti mód. Az autós példához visszatérve: van, aki vezetni szeret és semmi több, van aki meg pátyolgatni, fürdetni, szerelni szereti az autóját a legjobban.

    Szóval mi a jobb? Nem hiszem, hogy nem lehetne megérteni mindkét felet.
    Az ilyen cikkek is csak a feszültségkeltésre jók, egy-két statisztikai adat alapján kicsavarják úgy a világnézetedet, ahogy tudják, csakazért, hogy megkapd a komfortérzést, legyen kit utálni, és süllyedj még ostobább szintre, mint amilyenen most vagy.

    Gondolkozz és érezz, noob!
  • Bruce_Willis
    #10
    Van akinek ez központi kérdés és ez alapján ítél meg másokat... Ez őt minősíti.
    Én azt mondom egy bizonyos szint felett már pont leszarja az ember hogy mi az ip-je, és hogy másnak mi a véleménye erről.
    Utoljára szerkesztette: Bruce_Willis, 2019.07.09. 11:25:53
  • Bruce_Willis
    #11
    Az sg és a hvg is nagyon tolja a feszültségkeltő tech cikkeket.
  • M2 #12
    Engem ennél sokkal jobban foglalkoztat az, hogy egyesek úgy potyogtatják a bőrhámsejtjeiket, hogy fogalmuk sincs a kromoszómájuk számáról!
  • Sequoyah
    #13
    Egy felhasznalot mi a feneert kell hogy erdekeljen hogy 5G vagy 4G halozatot hasznal a telefon? A telefon dizajnjanak a gyengesegere utal, hogy ha szukseget erzem annak hogy ismerjem a reszleteket.
    A telefonom RAM-meretet is csak akkor ismertem meg amikor kiderult hogy nem eleg...

    Egyebkent az iPhone halozati kapcsolat ikonja mar most sokszor 5G-t mutat, ami siman megtevesztheti az atlag felhasznalot. Ez inkabb a telefon hulyesege hogy olyat jelez ki amit nem is tud...
  • NEXUS6
    #14
    Azért az érdekes, hogy a felhasználók fele évente lecseréli a telóját! Hú, szerintem a télikabátot tovább hordják az emberek. Ráadásuk a fele egyharmada, szal kb 15% azért mert meghibásodott az előző. Kúl statisztikák a gyártóknak, vagy is a technika átlagminősége elég csapnivaló, az emberek meg lexarják.

    Amúgy mi az, hogy ismeri valaki a készülékét? Ismeri a típusát, ismeri az összes gyári előretelepített bloatwaret, fícsört? Ezeket leírtja és újakat, jobbakt rak rá? Vagy még főzött romot is használ? Saját maga állítja össze a romot?
    Gyak az utolsó kategória ismeri igazán a telóját, a többi csak kóstolgatja.

    Nem az a gond, hogy az emberek nem ismerik, hanem hogy a gyártók rendszeresen átverik őket. Vagy xarab a hw-mint a júzer gondol róla, sérülékeny, lassú, kicsi az üzemideje. Vagy a szoftver nem is használja ki a telót, gyak kiszórja a júzer a pénzért egy ferrárira, amit csak max 2-esben használhat. És vagy még le is nyúlják a júzer adatait.
    És igen, most pedig csináljunk egy felmérést, hogy a júzer hülye!
    Az a gáz, hogy nincs is igazán bizalmi viszony a gyártó és a júzer között általában.
    Momentán az Applenál lehet hogy van, de azt kell mondanom, hogy igaz hogy drágák, meg cseleznek ők is, de lehet hogy ők élnek ezzel a bizalommal a legkevésbé vissza?
    Utoljára szerkesztette: NEXUS6, 2019.07.09. 17:39:04
  • ostoros
    #15
    "a hvg is nagyon tolja a feszültségkeltő tech cikkeket. "
    Helyesbíteném a mondatot.
    =>a hvg is nagyon tolja a feszültségkeltő cikkeket.
    Minden témában.
  • Sequoyah
    #16
    Nyugaton meg ezek a rohadt draga telefonok is olcsonak szamitanak. Kifizetsz havonta $50-t a meg minimalberen is majdnem $2000-es (de az emberek jelentos reszenek 4-6000 es es afolott), elszamolod magadban hogy ez egy fix havi koltseg eleted vegeig, es ezert evente uj iPhone-t kapsz.
    Kb ennyibe kerulo az elofizetes is maga.

    Szoval gyakorlatilag a penztarcan nem nagyon latszik hogy most 5 evig hasznalom a telefont amig szet nem esik, vagy evente megveszem a legujabbat...
    (persze ha az osszes fogyasztashoz igy allok hozza az mar meglatszik...)
  • zola2000
    #17
    Persze, mert az iphoneosok megvezetett birkák. Ezért tudnak nekik 700dollárért 820p felbontású telefont eladni, miközben az olcsóbb androidosok is fullHDsek ... oh wait:

    https://youtu.be/dcFXEXJicgc
  • Dynamic
    #18
    Úristen, ez mitől "szomorú". Azt talán tudja valaki, hogy milyen tévéje, mosógépe vagy turmixgépe van (nem csak a márka, hanem konkrét típus)? Pedig mindet szinte naponta használom, de le sem sz@rom. Mielőtt megvettem, nyilván megnéztem, az alapvető specifikációkat, aztán döntöttem. De ha megölnek sem tudnám megmondani, pl. milyen laptopom van, azon túl hogy valami DELL - jó, a hardverrel tisztában vagyok, de a típusáról már fogalmam nincs. És akkor nekem még konkrét szakmám, és diplomám van IT területen vagyis picit jobban értek hozzá, mint az átlag.
    Annyira bírom, amikor egyesek nekiállnak fölényeskedni, mert "alapvető" tudásnak gondolják (lásd lentebb arcoskodókat). Elvárják, a többségtől, hogy értsen hozzá, csak azért mert őket speciel érdekli a téma. Nevetséges. Nem, a többséget nem érdekli és nem kívánnak foglalkozni vele. Úgy mint ahogy ugyanezek az arcoskodók sem tudnák megmondani, a mosógépük típusát és összes funkcióját, pedig lényegesen egyszerűbb szerkezetről beszélünk mint mondjuk egy okostelefon.
    Utoljára szerkesztette: Dynamic, 2019.07.09. 18:40:11
  • M2 #19
    "Azért az érdekes, hogy a felhasználók fele évente lecseréli a telóját!"

    Ha erre gondolsz:
    "az amerikai felhasználók fele váltott új telefonra az elmúlt 1 év során"
    akkor az pont nem egy, hanem két éves átlagos csereperiódust jelent.
    Fele az egyik évben cserél, fele a másik évben.
  • Bruce_Willis
    #20
    Van aki a fullhd-ra veri ki a brét, van akinek fontosabb a rendszer maga.
  • NEXUS6
    #21
    Hol van már a FullHD!?
    Már QuadHD-nál tartanak a jobb telók! Csak szólok ;)
    No offence, csak kicsit.
  • Bruce_Willis
    #22
    Egészségedre!
    Mindjárt rohanok egy droidot venni... :P
    Utoljára szerkesztette: Bruce_Willis, 2019.07.09. 20:17:55
  • Sequoyah
    #23
    Ugy erted valaki a rendszerre veri ki a bret, van akinek pedig fontosabb a kijelzo minosege?
  • NEXUS6
    #24
    Tudod retina díszpléh! Van aki arra veri. ;)
  • M2 #25
    Aztán az milyen szép, hogy az Android meg csak 720p-ben fut rajta, mert nem bírja a hardver. De persze a "dobozon" jól mutat a nagyobb adat.
  • Bruce_Willis
    #26
    Ismételten egészségedre!
    Menők vagytok nagyon, de most viccen kívül.
    Én nem vagyok ilyen menő.
  • NEXUS6
    #27
    Hát ez az!
    Többé kevésbé úgy tűnik mindannyian át vagyunk ám baxva. Ez a Coke vs. Pepsi harc, csak updated formában. Mert tök mindegy valójában, hogy melyik kólát iszod, mert amíg harcolsz, addig sem azzal foglalkozol, hogy valami mást keress.
    XD
  • M2 #28
    Meg amikor már az ásványvized is "Coke".
  • M2 #29
    A címről nekem ez ugrott be:
    - iPhone, Géza!
    - Géza, iPhone!
    Megoldva.
  • zola2000
    #30
    Dehogy, amit linkeltem a #17ben az Android tényleg fullhd, csak az van hogy olyan kis méretben a nagy felbontás nem számít annyit, mint pl a kijelző egyéb tulajdonságai. Nemsokára jönnek a 8k mobilok, de minek?
  • NEXUS6
    #31
    A mai kor vallása az a gyártókhóz, kütyükhöz, termékekhez való viszony, ragaszkodás.
    Egy vitánál annál nyilvánvalóbb, hogy adott emberke hitéről van szó, minnél vehemensebben, érzelmekkel fűtöttebben védi a saját álláspontját.

    A tudást képesek megváltiztatni, fejleszteni a másik által elmondott tények, adatok, ismeretek. A hitet, az érzelmeket soha.
    ;)
  • M2 #32
    Hogyan állapítod meg, hogy mi hit és mi tudás? Az univerzum nagy igazságkönyvéből? :-)
  • wraithLord
    #33
    "Egy vitánál annál nyilvánvalóbb, hogy adott emberke hitéről van szó, minnél vehemensebben, érzelmekkel fűtöttebben védi a saját álláspontját."

    Feltételezem, hogy ez a hogyanról szól.
  • Bruce_Willis
    #34
    Ja, csak éppen hiába sulykoljátok számtalanszor hogy még az olcsóbb droidnak is jobbak a specifikációi ha,
    ad1: csak két életképes rendszer közül választhatsz
    ad2: a gyengébb hardverrel szerelt ipad százszor odaver akármilyen android tabletet, és vajsimán fut rajta minden. (Tapasztalat.)
    Az ios-nek feleakkora szüksége van erős hardverre az zökkenőmentes működéshez.

    Szóval a hitvita elméleted itt meg is dőlt.
    Hidd el, én szeretném a legjobban ha válogathatnék a Huawei és a Oneplus készülékeiből, de ha egyszer droid van rajta...
    Így, hogy csupán kétféle rendszer létezik ne csodálkozz ha sokan rakaszkodnak valamelyikhez.
    Viszont más területen igazad lehet.
  • M2 #35
    Csakhogy részben nincs igaza. Tudást is lehet "vehemensen, érzelmekkel fűtötten" védeni. Különösen, ha a vitapartner nulla tudással "okoskodik" olyan témában, aminek az adott illető mondjuk a szakértője.

    A hogyan nem dönti el ilyen egyértelműen a mit (tudás/hit). Az emberi természet ennél azért bonyolultabb, összetettebb.
  • M2 #36
    De procik fejlesztésében az Apple évekkel előrébb jár az Androidos gyártókhoz képest, ráadásul megvan az az előnye, hogy az adott telefonhoz, adott OS-hez igazíthatja a központi egységet.
  • zola2000
    #37
    Ez szerintem az optimalizáció miatt is van. Az iost és rá az appokat kb ötféle hardverre kell megírni, míg az Androidra egy teljesen általános kódot kell írni, ami fut snapdragontól elkezdve kirinen át intel atomig mindenen, Android 4től Android 9ig.

    Lásd még konzolok: ps3/x360 512 mega rám, aztán gta5/dragons dogma/skyrim fut rajtuk ... vagy switch Mobil hardver és amikor megjelent a fejlesztők szerint gyenge mai játékokhoz, két évvel és 40 millió géppel később már hellblade/witcher 3 fut rajta.
  • zola2000
    #38
    Nem jár évekkel előbbre.
  • M2 #39
    Na jó, az utóbbi időkben legyen már csak fél- egy év, mert sokat behoztak a lemaradásukból.
  • Bruce_Willis
    #40
    Ezt mindenki tudja. Akár azért mert a saját hardvereire kell optimalizálni, akár azért mert az apple programozói jobbak ebben, a tényeken nem változtat; az ios-nek nem kell erőmű a laggmemtes működéshez. Ennek ellenére mindig a specifikáció az ellenérv, ami engem hidegen hagy.
    Akár az autóknál, ott is megtapasztaltam már hogy egy felsőkategóriás luxusautó nagyobb lóerővel, nyomatékkal, érezhetően gyengébb volt mint egy szerényebb adatokkal rendelkező sportautó.
    Hiába a számok ha nem párosul hozzá az élmény. A specifikáció csak csábítás, csak a hencegőknek való.
    Utoljára szerkesztette: Bruce_Willis, 2019.07.10. 15:53:26