69
Outlaws of the old west
  • Alanw
    #1
    Udv,ki milyen szerveren tolja?
  • Alanw
    #2

    Utoljára szerkesztette: Alanw, 2019.03.30. 14:46:58
  • PeeTeR
    #3
  • Normen76
    #4
    Épp csak belekóstoltam még a játékba. Egy "Magyar" előtagú/nevű szerveren játszom, a pontos nevet nem tudom sajnos :P, de a Magyar szó benne van és magyarok játszanak nagyrészt. Frissen indult szerver lehet, kis közösséggel RP szeró. Pontosan nem vágtam mit jelentaz RP, le is szedett 3 player miközben építkeztem, ill. épp a forge-ba pakoltam. Hirtelen elkezdett fogyni a HP-m, nem értettem miért, nem hallottam a lövéseket (nagyon sok hiba van még a játékban, de jó a hangulata és nagyon szép a grafika, ami jól is fut). Az inventoryt az istennek nem tudtam bezárni, nyomhattam akármit, végül leszedtek. Az épülő házon már voltak ajtók, de nyitva volt az egyik. Egy sátram volt a ház előtt ott spawnoltam. Beszaladtam a házba, bent garázdálkodtak, lődöztek rám :) Addig cseleztem amíg kint rekedtek, felpattantam a lovamra, egy ideig üldöztek, lövöldöztek rám lóhátról és lemaradtak. Szerencsére majdnem mindenem nálam volt amikor lelőttek és a hullám feldobta a játék a háztetőre :D. Pár dolgot előtte 2 perccel pakoltam ki egy faládába, azt elvitték sajna köztük volt a kén és a só is. Nem találták meg a háztatőre buggolt holmim így az megmaradt. Jó kis kaland volt. Nem bánom cseppet sem, legközelebb már felfegyverkezve várom őket. A többi játékos békés, építgetős ahogy kivettem, ez a 3 fős csapat rabolgat csak. Egyébként tetszik a játék, bár semmiképp nem ragadt úgy magával mint anno a H1Z1, Rust, Conan Exiles, Miscreated, vagy az Atlas tette. De el lehet vele szórakozni, de nem gondolom, hogy több száz órás kanyar lesz az életemben.
    Utoljára szerkesztette: Normen76, 2019.04.02. 07:39:22
  • PiszkosFred
    #5
    En belenyomtam par orat (imadom a westernt es a vadnyugatot - nesze neked gyerekkori winnetou, Lucky Luke es Billy a kolyok regenyek) aztan rajottem, hogy jo lesz ez, de nem most :) Annyira alpha verzio minden teren, hogy majd kb. egy ev mulva visszarakom es megnezem, hogy hol tart.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2019.04.02. 18:42:48
  • Torzonborz
    #6
    Amúgy ez most mi? Rövid leírás, link, pár kép esetleg?
  • PiszkosFred
    #7
    Sajat velemeny:
    Egy - jelenleg - elegge kezdetleges western alapokra keszult survival sandbox jatek. A vilag hatalmas (de tenyleg), az otlet nem rossz, az epitheto objektumok es targyak korrekt dizajnt kaptak es a koncepciojukban is van fantazia (lovak befogasa, lovaskocsik, istallok, stb. - mint barmelyik Sergio Leone film diszlete).

    Viszont a jatek nagyon bugos, a harc nagyon fapados, az animaciok kvazi nincsenek (egyelore) es a menurendszer is egy agyrem. Par dollaros alpha verziotol nem var az ember csodat, igy befektetesnek talan bevallalhato, bizva abban, hogy a kovetkezo 1-2 evben rendberakjak a cuccost, addig max par oraig szorakoztato, utana mar inkabb bosszanto tud lenni.

    Elso lepesnek szerintem nem rossz, minden mas a folytatastol (es a fejlesztesektol) fugg.
  • TomStorm
    #8
    Ma veszem Green Hellt hát ezt is mellé dobom!:)
    Eddig nem is tudtam a létezéséről és Western(imádom)!!

    De ez a topiknyitás borzasztó.Legalább 2 mondatban jellemezte volna vagy nagy betükkel helyesen írta volna ki a topik címét..
  • Rocco27
    #9
    Bezsákoltam én is a játékot. Bár nagyon alfa verziós, de tetszik a játék témája és hangulata. Reméljük nem siklik ki a fejlesztés...
  • PiszkosFred
    #10
    Amen :)
  • TomStorm
    #11
    Este kezdem én is.Mondjuk már úgy voltam,hogy teljesen mindegy mi már csak Western legyen!!:)
  • TomStorm
    #12
    Még lehet tartalomba is többet kapok mint egy Dayz vagy Scum.
  • TomStorm
    #13
    Official csak US szerver van?
  • Rocco27
    #14
    Nem, hivatalos europai szerverek is vannak.
  • TomStorm
    #15
    Igen mára megjelentek de tegnap este egyet se találtam!
  • TomStorm
    #16
    Bazz megölt egy 30 kilós Borz lol
    Azthittem hogy kő:))Aztán megtámadott
  • urbi
    #17
    sziasztok.van valami magyar szeró?
  • PiszkosFred
    #18
    :D

    Jart en is igy. Eleinte erdemes par banditat levadaszni, igy lesz gyorsan coltod es azzal mar konnyebb. bar, mire elkapja az ember a banditakat, addig kelloen felhuzza majd magat, ahogy probalod utni oket ezek meg folyamatosan hatralnak es ugralnak...
  • Vándorr
    #19
    Elkezdtem játszani megjelenéskor Official serveren, de szerintem lewipeolták, mert minden eltűnt. Egy ideig nem is jelent meg a listában.
    Ma kicsit felnéztem, és találtam egy lerakott bányagépet. Tettem bele olajat, és meglepetésemre a föld alá teleportált a játék egy bányába, ahol volt sok érc. Meg aggresszív bányászó NPC-k. TNT-vel megdobáltak, és meg is haltam :D Szóval vannak benne érdekes játékelemek.
  • Vándorr
    #20
    A bányában
  • Vándorr
    #21
    Lewipeolták az Official servereket. Bevezettek egy új szerver típust is nemrégiben, ahol PVP van Offline raid védelemmel. Én szerintem PVE-n fogok építeni majd.
  • Rocco27
    #22
    Ja olvastam megint volt egy duplikálási bug a játékban.
  • Alanw
    #23
    May 14th - 1.1.7 Patch Notes




    Change log:

    Code:
    Added gallows decoration item, craftable from player inventory.
    Fixed train tracks going into the ground when there is water nearby underneath the landscape.
    Added valid checks to some UI functions to improve client performance on certain windows.
    Clamped enemy item distance check to make it easier to place down the larger buildings.
    Fixed server crash when saving invalid crafting queue items.
    Increased gunshop vendor inventory size that was hiding a couple options at the bottom of the list.
    Fixed blacksmith furnace not showing progress on breaking down the newer guns.
    Fixed train track not recognizing connected tracks sometimes due to rotation.
    Town Signs can now be deleted.
    Windowed build parts no longer block traces, allowing players to sight out windows without seeing ownership information and not blocking iron sights/firing.
    Fixed last fuel item staying in fuel slot while burning that would then later change the visual of a different item when dropped on top of it.
    Made tool tip more opaque and shifted missing resource red text color. Hoping this helps overall readability and those who are colorblind.
    Fixed server error spam caused by sounds trying to spawn on the server.
    Added valid checks to AI spawn point and fish spawning volumes to remove errors from log.
    Fixed reload issue where server did not have the ammo class loaded intermitently.
    Updated horse follow distance to help prevent people losing horses that are following them.
    Added extra perception removal check when perceived enemy is dead.
    Chat messages from blocked players no longer show in the chat window.

    VFX & Assets:
    Updated Remington worn textures.
    Fixed animation issue with SAA Buntline pistol.
    Added 4 more color variations to horses available in the stable.
    Increased defualt health for all prefab buildings (saved buildings may have old health values saved if damaged).[/list
    Thanks for comin' round to say hi; don't forget to keep leaving feedback!
  • Vándorr
    #24
    Legutóbb volt a fegyverbolt, most csak kisebb update. Szerintem jó lesz ez a játék, csak idő kell neki :)
  • PiszkosFred
    #25
    Kivarjuk :)
  • Tramdriver100
    #26
    Üdv. Valaki tudott már játszani sigle player módban?
    Utoljára szerkesztette: Tramdriver100, 2019.05.18. 18:32:55
  • Vándorr
    #27
    Még megejelenés téján kipróbáltam single-ben is és nem volt semmi probléma, a gép is simán vitte. de inkább maradtam az online módnál.
  • Tramdriver100
    #28
    Akkor nálam lehet a probléma, vagy a diginél. Az online servereknél sem mindegyiknél sikerül.
  • Vándorr
    #29
    Sokszor nem jelennek meg az online szerver listában a szerverek. Vagy sokat kell várni rá. A steamen overlayen keresztül is le lehet kérni azokat a szervereket, ahol játszottál,és újra rácsatlakozni.
    A single playernél nem tudom milyne internet probléma lehetett. Elvileg nem kellene hozzá.
  • Alanw
    #30
    Sorry a kisbetus hibaert,ahogy lehetoseg lesz a boritokepet is felteszem.
  • Rocco27
    #31
    Aki jönne PvE-re és esetleg magyar társaságot keresne, az jöjjön az Official #12-re.
    Tudja valaki mi a különbség PvE és RP között, miben különbözik pontosan?

    Amúgy meg 20%-al akciós a játék most, azoknak akik tervezik megvenni.
  • Rocco27
    #32
    Bocsi 25% kedvezmény van és nem 20, rosszul emlékeztem. :)
  • Vesporigo
    #33
    Megvettem én is pár napja a játékot. Eddig nagyon tetszik, eddig még csak single playerben tolom. Van pár bug, de hát early access. :)

    Befogtam 2 tehenet, de nem tudom, hogy lehet őket megetetni. A lovaknál működik az etetés, itatás, teheneknél csak az itatás van. Pedig van az etetőben mindenféle bogyó, meg méz, azt olvastam, ugyanazt eszik, mint a lovak. Nálatok megy a tehenek etetése?
  • Rocco27
    #34
    Ja ja a játékvilág nagyon bejövős itt is mind a hármunknak. A bugok természetesek egy EA játékban, viszont az nagyon furcsa, hogy rengeteg játéktörő, vesztést okozó vagy furcsa hiányosságok és értelmetlen kraft/alapanyag/balansz rendszer van a játékban és nem tesznek semmit, vagyis de, pár hetente jön egy folt, ami kb. egy-egy új dolgot tartalmaz (pl új épület, esetleg valami tárgy/fegyver is), több kisebb bug javítása, meg persze a szokásos duplikálási exploit javítása, amihez kell vagy kellene egy azonnali WIPE is. Ezalatt pedig a játék szó szerint kihal. Várom, hogy mikor változik a fejlesztők hozzáállását.

    Háziállatokkal nagyjából semmit nem lehet tenni, amelyeket magad fogtad be a természetből. Pl. a tehén nem termel tejet, berakni a saját óljába pedig nem lehet, mert oda spawnol automatikusan, valszeg ez a többivel is így van (csak feltételezem, mert most építem a farmomat, ahol még csak Cow Pen van, a többi később jön). A bárányt viszont meg lehet nyírni, szóval a bárányszőrt tudod gyűjteni. Viszont mind despawnolnak egy idő után, vagy csak éhenhalnak, mivel ezeket etetni egyáltalán nem lehet, max itatni.
    Utoljára szerkesztette: Rocco27, 2019.06.02. 10:16:33
  • Zs0olt
    #35
    Sziasztok, mi tegnap kezdtünk el játszani... van egy olyan problémám hogy semmit, de semmit nem enged nekem letenni, mindenki más le tud rakni falakat, akármit. :( Ha van valakinek bármi ötlete szívesen várom, Köszi! :)
  • Zs0olt
    #36
    Megoldódott a probléma, Guildbe kellett bevenniük :)
  • Rocco27
    #37
    Nos igen, guild esetén fontos a tagság, mivel idegenek nem építkezhetnek egymáshoz közel. :)

    Ma patch jön, nagyon várom mert az elmúlt 4 napom sorozatos szenvedéssel telt a rengeteg bug és brutál laggok miatt. Megszámolni se tudom mennyi mindent vesztettem el miattuk.

    Néhány bad story:
    - Megöltem véletlen a magas szintű lovamat. Bontottam a házam és vertem Sledgehammerrel a padlót. 2 fémes hang után sikított a lovam, majd meghalt a következő ütésemre. Csak lestem wtf, mert az kb. 10 méterre állt tőlem.
    - Meghalt egy lovam szomjúságban amit épp tárolónak használtam. Tele volt értékes loottal, valami jelet azért adhatna ha halldoklik, de nem is ez a nagyobbik gond, hanem az, hogy a halott ló testéből nem lehet kivenni semmit sem.
    - Meghaltam bugban, mert nem mutatta az idegen bázisát, belefutva belebuggoltam és beragadtam a levegőbe. Mozdulatlan voltam, nyomtam egy suicideot. Tartalék lóval odafele vágtatva menet közben beestem egy sziklába. Csak úgy tudtam kijönni onnan, hogy a felszínhez közel leszállva kidobott a felszínre. RIP a tartalék lónak is. Odafutva a hullámhoz nem mutatta a játék a testemet, de a lovsmat sem. Vérnyomás felugrott maxra, mert farmolós túráról jöttem épp vissza, ezért csurig voltam mindennel, főleg fémmel és pénz+arannyal, ami kellett a T2 bányához. Sokadik próbálkozásomra végre előtüntek, mire megnyugodtam. :)
    - Brutál szerver laggok miatt a drága építkezésemnél rengeteg nyersanyagot elpocsékoltam, mert összevissza pakolt sok mindent. Mivel a föld alá is került, gyakorlatilag az épület alja bugos lett, mindent le kellett rombolnom és máshol újra felhúznom azokat.
    - Bár csak bountyt vesztettem (nem tudom mit okoz még), de volt olyan is, hogy szerverre való belépésemre kiírta a játék, hogy éhenhalltam. WTF? Nem lépek ki éhezve...

    "Röviden" kb. ennyi, lehet mások is voltak, de most ennyi jutott eszembe. ;)
    Utoljára szerkesztette: Rocco27, 2019.06.04. 13:01:55
  • Rocco27
    #38
    Egész este vártam a patchet, hogy normálisabban játszhassak, erre éjszaka érkezett meg ide.
    Changelog: June 4th - Patch 1.2.1
    Utoljára szerkesztette: Rocco27, 2019.06.05. 08:00:02
  • Vándorr
    #39
    és jó lett? :)
  • Rocco27
    #40
    Jaja, több általam is tapasztalt hibát orvosoltak. Valszeg most már jobb lesz játszani, mint ez előtt, de csak 30 percet toltam munka előtt, majd este folytatom. :)