583
Battlefield V

SG.hu Discord
  • RepeszElek
    #175
    figyi ha itt fellhúzák a sniper puskát lehetséges hogy egy lövés onnantól mindenki?
    A szakaszomat ma este úgy szedegették egy lövéssel a sniperek mint maci a málnát,kizárt hogy mindegyik headshout legyen.
  • RepeszElek
    #174
    Igen,igen és akkor megjelennek az ikonok,és a legalsó a lőszeres láda arra kell rányomni de nekem nincs lőszeres láda
  • toza #173
    nem ikon..loszeres lada...nyomva tartod a javitas gombt
    Utoljára szerkesztette: toza, 2019.01.05. 00:43:44
  • RepeszElek
    #172
    Jah én elégedett vagyok a játékommal,apritok rendesen azzal nincs baj csak utálom hogy vissza lőnek.
    Mint mondtam én is okosan helyezkedem.
    Én általában úgy halok meg hogy az úgy volt hogy rálőttem erre ő megfordult és leszedett majd tovább szaladt...
    Sokszor mondom magamban hogy ha én ezzel tényleg rádlőnék nem lőnnél vissza az tuti mert kb.letépné a karod.
    Én is kezdek öreg lenni ehhez amúgy...:)
  • RepeszElek
    #171
    Vagy controller tök8
  • RepeszElek
    #170
    Már megnyomtam mindent a joystikon...
  • RepeszElek
    #169
    Nekem nincs lőszer ikon. Xboxon lehet máshogy kell tölteni de nem talàlom a nezen sem.
    A youtubon láttam hogy van ott egy ikon ami nekem nincs...
  • N1ggA
    #168
    Igen, hangulatban nekem a BF3 viszi a prímet, mondjuk akkor még sokkal fiatalabb voltam, lehet az is számít, hogy növök ki ezekből :)

    Egyébként nem a sebzés mint olyan a lényeg, hanem a TTK, ami jelentősen gyorsult, pont amiatt amit mondtál, hogy sokkal pontosabbak a fegyverek. Néhány fegyvernél egyébként 5 helyett 4 golyó is elég a BF1-hez képest, valamint a kar és láb már nem ér kevesebbet, ugyanúgy 100% a sebzés a teljes testre, headshot 200%. (BF1-ben ez 96%, 170% volt).

    Eleinte azt is nehéz megszokni, hogy nincs spotting és nehéz észrevenni a prone embereket. Amíg nem ismered ki rendesen a map-et és nem tudod hol szoktak kempelni az emberek, addig folyton úgy halsz, hogy fogalmad sincs ki honnan lőtt. De ezt ki lehet tanulni, onnantól kezdve a lehet jól helyezkedni, flankelni. Nekem a KDR-em 1 körüliről 3,5 körülire nőtt 40 óra játék alatt, csak azért, mert kevesebbet lőnek le random helyekről én viszont tudok flankelni és hátulról aprítani.
    Szerintem toljad még, jobb lesz ez :)
  • RepeszElek
    #167
    Én szerettem a bf1-et is csak a sebzésmodelljét utáltam és sajnos úgy néz ki ezen a bf5-ben sem módosítottak mert sniperből is két lövés kell,pisztolyból egy ember egy tár stb.
    Persze az más ha az ember csak fejlövéseket osztogat de az nem én vagyok,de gépágyúval kétszer fejbelőttem a csávót beadta 2x a sárga szint hogy headshot de azért csak tovább rohant.
    Az én erősségem az hogy jól tudok helyezkedni jó utvonalat választok,és azzal hogy most a fegyverek alig alig szórnak és rugnak vissza,és egy letámasztott g34-essel leszedem egy galamb fejét 200 méterről mert olyan nyíl egyenesen lő mint egy lézerágyú nagyon könnyű lett a jàték.
    Egész nap rommá löttem mindenkit.
    A végén már shoutgunnal nyomtam hogy legyen valami kihívás,na azzal szoptam is rendesen!:D

    Pc-n lehet hogy más a konzolon sok gyerek meg alkalmi játékos játszik,lehet kicsit lebutitották!?
    Mindegy azért jó ez nem bántam meg ahogy egyik battlefieldet sem,de a bf3 és 4 számomra az etalon:)

  • N1ggA
    #166
    Valóban kell neki egy év, bugok, content, UI és sok más terén kell javulni. De valahogy mégis jobban élvezem mint BF1-et bármikor is, valszeg a fast TTK és az explosive spam hiánya miatt.
    Szerintem a gun balance egész jó jelenleg, legalábbis én nem tapasztaltam hogy bármi is túlságosan OP lenne.

    De PC-n játszom, biztos más mint konzolon. FPS-t játszani konzolon nagyon szar és youtubeon néha belefutok, nézni is szar.
    Egyébként ezekkel a játékokkal gond szokott lenni, hogy nincs külön weapon balance, hanem minden platformon ugyanaz minden. Pedig PC-n sokkal könnyebb rántani és az enemyn tartani a célkeresztet, ezért más fegyverek a leghatékonyabbak.
  • RepeszElek
    #165
    Najó visszavonom amit mondtam,kell ennek a játéknak még egy év ahogy ez lenni szokott és akkor tényleg nagyon jó lesz,de így elég kis gagyi...
    Legalábbis konzolon.
    A support mg34-el úgy nyirtam ki mindenkit sorra hogy komolyan mondom szégyeltem magam annyira op az a szar..már röhögtem azon amiket beadott,jobb mint a sniper..50/20, 40/7 meg ilyeneket csináltam vele..
    A netkód sem valami jó ami fura a dice-tól de gondolom majd javitják ezt is.
  • toza #164
    vissza a loszer ikonhoz es repair gomb

    "munitions crate and pressing the repair button."


    Utoljára szerkesztette: toza, 2019.01.04. 16:10:34
  • RepeszElek
    #163
    Mit kell csinálni ha kifogy a lőszer a tankból???
  • RepeszElek
    #162
    Van daily order? de jó.
    Nah majd megnézem, köszi!
  • dr Kotász
    #161
    1. szintlépés
    2. daily order
  • RepeszElek
    #160
    Amúgy a pénzt amin cuccokat vásárolhatunk mi alapján adja?
  • RepeszElek
    #159
    Most nagyon dúrvára sikerült az aim assist.
    Kisgyerekek is halomra lőhetnek bárkit.
    Remélem lesz hardcore mód mint a bf4-ben ott ha jól emléxem nem volt assist.
  • s0n1c
    #158
    Pc-n nincs aim assist.
  • RepeszElek
    #157
    26 meccsből eddig 3szor nyert a csapatom és 23szor vesztett.
    Ez milyen statisztika már??:D :D
    Biztos csak rajtam múlik nem a többi 31-en.

    Amúgy pc-n is könnyű a célzás?
    Xboxon nevetségesen könnyü szinte helyettem céloz...
  • toza #156
  • RepeszElek
    #155
    Meg egyébként van amikor nagyon adja a gép.

    Már letöröltem de én is raktam fel a youtubra olyan játszásomat a bf1-ből hogy minden lövésem instant kill volt,sorra szedtem le mindenkit még azt is aki füstben volt és nem láttam csak randomba belőttem ahol sejtettem hogy van és headshout:D
    Aztán sokszor hiába csinálsz mindent ugyan úgy ahogy szoktad nem adja.
    Nagyon rég óta fps-zem, abban biztos vagyok hogy ez nem egy pay to win játék de ez akkor is fura.
  • toza #154
    ennyi :D
  • N1ggA
    #153
    Ilyen válogatásvideók egyébként nem türközik a valós konzisztens teljesítményt.
    Bf trackerben Stodeh: https://battlefieldtracker.com/bfv/profile/origin/StodehTV/overview
    3.66 K/D, 2.02 KPM, Reconnal 639.01 SPM.
    Ez nagyon jó, de azért a videókból nem 2 KPM látszik. (Amúgy elképesztő mennyire irritáló ez az ember, nézhetetlenek a videói)

    Másik példának ott van JackFrags, szintén népszerű BF youtuber, neki 1.32 KPM-je és 535 SPM-je van, az én 1.29 KPM-em és 497 SPM-emmel szemben, ami azért elég közel van egymáshoz, de a videói alapján sokkal jobbnak tűnik.
  • Califa
    #152
    Lelketlen_Califa néven megtaláltok vegyetek fel barátlistába azt tolhatjuk, ha elviseltek egy NOOBot
  • RepeszElek
    #151
    Igen ezt én is így gondolom.
    Meglepődöm hogy egyből meghalok közben az ellenfél már belémeresztett egy csomót csak én arrol nem tudok.
    Tipikus netkód hiba.
    Visszavettem a bf1-ben megszokott tempomból és már jöttek is a killek.
    Érdekes hogy változik a játékosok stilusa nem is igazán értem.
    A bf1-ben mindenki össze vissza rohangál,sokszor agyatlanul itt meg másznak kúsznak,kempelgetnek,mindenki úgy be van szarva mintha azon aggódnának ha eltalálják tényleg meghalnak.
    Jobb a csapatmunka,értelmesebbek a játékosok,taktikázik,megkerúl,ha eltalálnak rohan és felsegít,a bf1-ben a medic alig alig húzott fel egy 5emberből álló szakasz meg 5 felé futott.
    Végre!
    A bf4-ben éreztem hasonlót utoljára:)
  • s0n1c
    #150
    A netkód sajnos nem valami jó. Az ellenfél egyébként ugyanezt tapasztalja, hogy te 1-hit-eled.
  • s0n1c
    #149
    Szórakoztatja a játék, plusz szeret stream-elni, bónuszként meg is él belőle.
  • RepeszElek
    #148
    Viszont nekem baszki több golyót kell beleeresztenem egy játékosba mint a bf1-ben hogy végre megdögöljön.
    Én 1mp alatt megfekszem azzal nincsen baj de ha elkezdek lőni valakit hittelek csak ö meg ahogy visszalő már fekszem is.
  • RepeszElek
    #147
    Baszki én meg csak hittelgetek állandóan ez meg itt másodpercenként leszed egyet :D

    Nem tom mire jó egy ilyen képesség a játszáson kivül,de örüljön neki:)
  • toza #146
    pffffff.. de bena... minek jatszik mar?tanulhatna nyelvet v vilagot latna v vmi.. uncsi


    Utoljára szerkesztette: toza, 2019.01.03. 01:06:56
  • RepeszElek
    #145
    Nah megvettem,és azt kell hogy mondjam fasza játék lett ez!
    Csak még szoknom kell...
    Grand operations-t nyomtam de folyamatosan haltam.l

    A bf1-ben ha nem öltem meg operationsban legalább kétszer annyit mint aháhyszor meghaltam már idegbeteg voltam, gondolhatjátok most mit éreztem....:)
    Amikor bf4-röl váltottam bf1-re akkor is ez volt.
    De jól van fasza lett!:)
  • dr Kotász
    #144
    Kiváló összefoglaló. Annyival egészíteném ki, hogy a support ammo pouch nem ad rakétát/dinamitot. Az ammo crate viszont igen, ezért én azt szeretem.
  • RatBaG #143
    Tegnap lett meg végre nekem is, felspéciztem, tényleg baszó, de egy kicsit az az érzésem, hogy az mg34-et se teszem polcra örökre. A kisebb tűzgyorsaság és a kisebb recoil miatt távolra sokkal jobban lehet vele snipeolni.
    Alig várom a patchelt bipodot, agyfaszt kapok ettől a bughalmaztól.
  • N1ggA
    #142
    igen, írtam is, hogy nekem az MMG-k nem jönnek be, de tény hogy sokat látom használni :)
  • Borg
    #141
    Csak azzal a szaladgálást is el lehet felejteni... Hipfireből 3 méterre se találba egy golyója se :D
    De amúgy nekem is az a kedvencem. Csak meg kell tanulni mellé pisztolyozni is.
  • VO101Tom
    #140
    Supportként kifelejtetted az MG42-őt, azután minden más csak vicc. Miután kilockolod a 250-es hevedert, már csak egy jó helyet keresel és darálsz. Néha csőcsere, és darálás tovább. Csak a sniperek ne lássanak rád messziről mert az szívás.
  • N1ggA
    #139
    Assault
    Ez mondható a legjobb all-around classnak. A fegyverek jók rövid és középtávra, de messzire is lehet pötyögni velük. Tank ellen van rpg (panzerfaust), infantry ellen c4 (dynamite)
    A kezdő fegyver egész jó, a Sturmgewehr 1-5, de nekem jobban bejött az M1907 SF (nagyon nagy rate of fire), semi-auto rifle-ök közül a Gewehr 1-5 (ez level 20, és elvileg az M1A1 jobb, de számomra gondot okoz hogy M1A1-gyel gyorsan kell klikkelgetni, ezért Gewehr 1-5).
    Továbbá említésre méltó a Ribeyrolles, az egy automata fegyver de alig van recoil, szerintem kezdőként az a legjobb. Sokan szeretik az StG 44-et, szerintem nem nagy szám, de jobb mint a kezdő fegyver.
    Egyébként mapfüggő. Short range mapeken M1907 SF, midrange mapeken Ribyerolles vagy Gewehr 1-5, long range mapeken Gewehr 1-5 vagy Selbstlader M1916 (utóbbiban az a jó hogy 3 hit kill, de 26 ammo van a tárban, szóval kezdőként is jó mert kis baj ha mellélősz)

    Medic
    Sajnos csak close rangeben erős, ahol meghalni is könnyű, ezért kezdőként nem ajánlom. A class fő erőssége hogy tud healelni meg reviveolni, ami inkább ilyen luxus.
    Egyébként innen a Suomit ajánlom, majd level 20-tól a Tommy Gun-t (M1928A1)

    Support
    Sok minden nem tud, végtelen ammo-ja van, meg gyorsabban építi a fortificationöket (de minek). Ellenben a fegyverek egész jók.
    Kezdő fegyver a KE7. Ennél jobb LMG nem nagyon van, talán a Lewis Gun jó még.
    MMG-k faszák, de csak bipoddal hatékonyak amihez vagy hasalni kell vagy egy korlát stb. Elég bugos is meg én nem szeretek egy helyben állni úgyhogy nálam kiesnek.

    Recon
    Ez a sniper, van bolt action meg self loading rifle. Ezen kívül van egy ilyen távcső gadget, ami tök hasznos, de senki sem használja, ezzel lehet spottolni a játékban.
    Elég nehéz sniperrel a objectivere menni, mivel közelről és midrangeről mindenki jobb lesz nálad, szóval távolról kell lődözni. Akkor jó, ha konzisztensen tudsz headshot-okat osztani, ami nem jellemző az emberek nagy részére.
    A szerver egyébként folyton tele van sniperekkel, akik semmit sem csinálnak, de tény hogy ha a map végén állsz és nem csinálsz semmit, akkor ritkábban is halsz.
    Én nem ajánlom. Ha mégis ragaszkodik valaki, akkor Gewehr M95 vagy Krag-Jorgensen a bolt action, ZH-29 vagy Selbstlader 1906 a self-loading.


    Összefoglalva
    Assault: Ribyerolles, Selbstlader (+panzerfaust, dynamite)
    Medic: Suomi, Tommy Gun (+medic pouch, smoke grenade launcher)
    Support: KE7, Lewis Gun (+ammo puch, AT mine)
    Recon: Gewehr M95, ZH-29 (+spotting scope)

    Én így elsőre az assaultot ajánlom, másodikként a supportot.
    Ha kell specialization a fegyverekhez, ha kinézel valamit, szívesen írok.
  • gstup
    #138
    "gstup" a nevem (meglepő :D ) ,vegyél fel barátnak originen és játszhatunk pár kört.Az elején mindenki frag! ;) Majd belejössz. A fegyverek nagyon nehéz kérdés.Teljesen Tőled függ. Nem tudom milyenek a "skill-jeid". Én ebben nem tudok segíteni. :( Tapasztald ki.
  • Califa
    #137
    Sziasztok
    Most kezdtem a gamet , a kezdeti nehézségek ellenére tetszik.Bár FRAG vagyok főleg. Némi utmutatás fegyverekbő jól jönne. sebzés, visszarúgás stb. mit ajánlotok kezdőnek.Esetleg csapat akivel lehet menni 1-2 kört.........
  • fazerus
    #136
    Xbox One controller ;-)