583
Battlefield V

SG.hu Discord
  • Big Blaster
    #215
    OK, kezdtek meggyőzni, hogy tegyek egy kísérletet. Van itt valami trial szerűség, vagy mindenképpen meg kell venni a stuffot?
  • RepeszElek
    #214
    Ez így van,jobb lett mint a bf1 normál,sőt jobb lett még a bf4 normal módnál is eddig ez a legjobb amit normal módban kihozott a dice az én izlésem szerint.

    Viszont a bf4 hc-hoz képest számomra sokkal rosszabb,dehát mert ez még mindig normal mód talán azért:)

    Úgy is lesznek itt még változások, szerintem a fegyverekhez is fognak még nyúlni.
    150 méterig szinte nyilegyenesen lövök bármivel.

    Operations locker only:) én azt tudtam nyomni órákig.
  • Borg
    #213
    Pedig a BF5 alap sebzésmodellje igen közelebb van a BF1 HC-hez, mint a normálhoz.
    Én pont ezért szeretem.
  • RepeszElek
    #212
    Én meg azt hiányolom hogy a bf4-ben voltak normal meg hardcore szerverek.
    Én csak HC szervereken játszottam szinte és nagyon hiányzik...
    A bf1-ben a hardcore módot nagyon elcseszték,sokaknak túl nehéz lett és valóban túltolták ezért meg sem közelitette a bf4 hc módjának népszerűségét.
    Jó lenne ha lennének ugyan olyan hc szerverek mint ami a bf4-ben van..

  • Borg
    #211
    Amúgy én pl szerver szinten inkább azt hiányolom most még, hogy nincs olyan custom szerverre lehetőség, ami csak 1 vagy 2 mapot futtat, pl CQ 2x tickettel, meg ilyenek. Azért ez még a BF1-ben is megvolt.
    Egy rotterdam onlyn ellennék egy darabig.

  • Borg
    #210
    Btw, épp szerver oldali patch van:

  • Borg
    #209
    Mondom, originből megoldható a friends listával.
    Igazából csak nem "úgy" működik mint régen, de a lehetőség megvan rá.
  • gstup
    #208
    Béta óta tolom a War Thunder-t,de amióta kijött a BF V konkrétan 1 percet sem játszottam WT-vel. Minden hibája ellenére szerintem jókat lehet mókázni,trollkodni BF V-ben. És eddig egyszer sem játszottam squad-ban barátokkal vagy fórumozókkal.Gondolom akkor hatványozódna az öröm faktor. :)
  • Big Blaster
    #207
    Köszi. Akkor ez szopás. :-) Úgy látszik azok az idők végleg elmúltak, amikor spontán baráti társaságok alakultak ki egy játékhoz kapcsolódóan. :-(
    Filózok még rajta, hogy belekezdjek-e a BF V-be, vagy inkább fordítsam valami hasznosabbra a szabad időmet.
  • Borg
    #206
    Dedikált (bérelt) szerverek itt sincsenek.
    Még az instanceokat is automatikusan indítja és állítja le nekik az amazon, játékosszám függvényében.

    Szóval hacsak originen nem állítod össze a squadot, és egyszerre léptek be, itt sem fogsz ismerőssel találkozni.
  • Big Blaster
    #205
    Ez azért nem volt annyira meggyőző. :-) Kicsit győzködj még. :-)
    Egyébként nekem a WT-vel az az egyik bajom, hogy minden csatát totál random emberekkel tölt fel. Nem igazán botlasz bele ismerős arcokba, mert a következő csatában már tutira teljesen mások lesznek veled meg ellened. Nem igazán alakul ki spontán kapcsolat meg ismeretség. Szóval végig magányos farkas üzemmódban vagyok. Régi BF-ben az volt a jó, hogy egy adott szerveren kialakult egy törzsgárda, egy idő után tudtad, hogy ki kicsoda. Ez az új részben mennyire működig így? Vagy itt is inkább random emberek között kell küzdeni? Max. ha van ismerősöd akit beinvitálsz, akkor játszol ismerősökkel?
  • Borg
    #204
    Én jól elvagyok vele már 2 hónapja.
    Szerintem az 50 euróját ez is megérte.
  • Big Blaster
    #203
    Igen, úgy értem. :-) Érdemes beruházni a játékra, vagy nem nyújt többet, mint bármelyik on-line FPS, azon kívül, hogy jól néz ki? Ez lenne itt a nagy kérdés. Utóbbi években a War Thunder-rel nyomulok. Az alapvetően kielégíti azt az igényemet, hogy napi kb. 1 órát elb@sszak videó játékozásra, de mióta megtudtam, hogy megint van WWII BF, elkezdett bennem bujkálni a kisördög, hogy újból visszatérjek ezekre a vizekre.
  • N1ggA
    #202
    Semmit, azok csak skinek.
  • Borg
    #201
    Úgy érted visszaidézi-e az 1942-t? Szerintem nem sok mindenben lehetne ahhoz hasonlítani, de ez nem is baj.
    Trollkodni ebben is lehet bőven :)
  • Big Blaster
    #200
    Hali Borg cimbora. Most jutott a fülembe, hogy végre van megint WWII BF. Milyen a game? Nyilván nem sok köze van az őshöz, de legalább nyomokban tetten érhető valami régi feeling? Itt is lehet mindenféle huncutságot művelni? Ejtőernyővel beugrani az ellenfél tankjába, meg hasonlók? Vagy kevésbé szabad a játékmenet?
  • Califa
    #199
    Vannak komplett fegyó settek ,azok mit adnak mert, némelyiket elég borsos áron mérnek.
  • N1ggA
    #198
    Semmire!!!
    Sajnos a company coin amit el tudsz költeni skinekre, ugyanazzal a company coinnal tudod a fegyvereket is upgradelni. És level 50 (max) után, amit 40-50 óra játékkal el lehet érni, sokkal lassabban jön a company coin. Szóval amíg nincsenek a fegyverek upgradelve, ne vegyél skint.
  • RepeszElek
    #197
    http://https://m.youtube.com/watch?v=rcA5ta4U4vs
  • RepeszElek
    #196
    N1ggA!!
    Találtam egy ilyen vidit.
    Egy az egyben, minta csak magamat látnám! :D

    https://m.youtube.com/watch?v=rcA5ta4U4vs
  • RepeszElek
    #195
    Hát ennyire nem vagyok benne..

    Az oprendszeren kivül nem tom mit soroltam fel ami más.
    Nyilván pc-re ezt a fajta procit meg vidi kártyát nem árulja az amd de ettől még ugyan úgy végzi dolgát.
    A beállításokat sem tudom miben rosszabb,sőt azt sem milyen beállításokra gondolsz.
    Mivel a játékok erre vannak optimalizálva nincs szúkség annyi beállitás legetőségre hiszen a gyártó tudja milyen hardveren fogod használni míg pc-n honnan tudja mit raksz össze ezért neked kell beállitani,optimalizálnod.
    Néha ezt a feladatot lehetetlen tökéletesen megoldani.
    Én speciel intel és Nvidia párti vagyok de kinek mi.

    Gondolom nincs kedved részletezni,de érdekelne szal ha mégis akkor lééééci.:)

    Nem tom...nekem van egy gamer laptopom,meg egy Imac-em ezen kivül.
    Az imacen szeretek a legjobban internetezni,hangot,képet,videót,szöveget szerkezteni.

    A boxon szeretek a legjobban játszani meg filmet nézni.

    A laptopon win 10 van, szépen fut,szeretem, 6-7 másodperc alatt áll fel a bekapcsolástól számítva hála az ssd-nek az asszony használja én nem..

    Érdekesség:
    A Sea of thieves játékban közösek a szerverek.
    Talán ez az első játék ahol a pc-sek és az xbox konzolosok együtt játszanak.
    Microsoft termék ugye a box is a windows is a játék is.
    Semilyen hátrányt nem tapasztaltam, sőt kontrollerrel simán partiban vagyok a pc-sekkel.
  • Borg
    #194
    Aha, tehát felsoroltál számtalan pontot amiben különbözik a PC-től, nem beszélve egy sereg beállításról, meg működésbeli különbségről, de azért a konklúzió az, hogy nincs igazam :D Ok.
  • RepeszElek
    #193
    Passz...engem az érdekelne hogy az outfit assigmenteket hogyan kell feloldani.
    Az assigment menűpont alatt már csomót megcsináltam.
    Ja amúgy rájöttem hogyan kell ijratőltemi a tankot :D
    Én nem a térképen vagy a pályán kerestem a lőszeres ládát hanem egy menűpontban..:D
    De jó újitás. Tetszik.
  • Califa
    #192
    Mire érdemes rákölteni a "pénzemet" az ARMORYba ???
  • RepeszElek
    #191
    De mindegy is mert nem a nettel van gond,mondom este a bf1-el olyan gyonyörűen,stabilan minden késés nélkül játszottam hogy csak na. :P
  • RepeszElek
    #190
    Technikai részletekbe?
    Egyszerű ez. Ha szarabb a pinged mint a többieknek akkor itt is meghalsz ugyan úgy.
    Az internet nem válogat platformok között.
    A konzol egy pc.
    Nem ufo technika.Amd 1.75 Hz 8 magos proci,ddr3 ram,amd radeon vidi kártya stb.stb.

    Az operációs rendszer más. Xbox OS.
    Kontrollert rakhatsz a pc-re is én meg vehetek egeret meg bill. a boxra.
    Bocsesz de nincs igazad szerintem.
    Ez nem kvarcjáték.
  • Borg
    #189
    Pont emiatt nincs értelme erről beszélgetni.
    Kvarcjáték, kontroller, wifi, ingadozó ping, ki tudja hova célzol, és ráadásul mindenki más is ugyanezt a benny hill showt nyomja.
    Minek itt bármilyen technikai részletbe belemenni még?
  • RepeszElek
    #188
    Az ellenfeleim is itt mindenki kontrollerrel szarakodik konzolon többnyire wifin keresztűl miért nem számít ilyenkor a ping vagy a netkód?
    Ezt fejtsd ki nem értem.
    Please.
  • Borg
    #187
    Kontrollerrel szarakodsz konzolon, ráadásul wifin keresztül... nem is értem minek itt egyáltalán beszélni a netkódról meg a ping ügyeiről.
  • RepeszElek
    #186
    ÁÁÁhh :)
    Zárjuk ki a netet szerintem:)
    Most mentem egy olyan kört a bf1-ben assaultal operations-ben..
    2-3-4 ellenen léptem úgy át mp18al...
    Kettőt leszedek,gépfegyverből egy tár kifogy,pisztolyra átvált azzal le a másikat majd még az utolsót késsel leszúr ahogy az kell stb.stb.
    Közben mikor lőnek rám a képernyő pirosodik,a bf5-ben semmi pirosodás csak lenyomnak mint a szöget.

    Oké valami a játékkal van,valami ami másnál jó,nah mindegy szarjuk le:)
  • RepeszElek
    #185
    Ok, majd veszem fáradtságot és összekötöm utp-vel.
    Eddig csak úgy játszottam tízen évekig,pc-n is.
    Mindig tartottam a wifitől.
    Sőt még a kontrollert is kábelel használom,és mivel pc-ről konzolra váltottam soha eszembe sem jutott tv-re kötni azt hanem a gamer monitoromat használom.
    Azért egy kicsit én is beteg vagyok,de nem vészes:)

    A kontrollert 3 évig tartott míg megszoktam most már talán jobban szeretem mint az egér+bill.

    Csak átkerült a konzol egy másik helyre ahova macera kihúzni a kábelt,és mondom letojom nézük meg mit csináll amnyira nemlehet gáz sokan játszanak így...

    Mondom azért nem mentem bele a dologba mélyebben mert már 2 hónapja ezen a helyen van a konzol s mivel örömmel láttam hogy müködik a dolog hagytam.
    2 hete még a bf1-ben rohangásztam aki szembejött meghalt kivéve ha ketten voltak de néha akkor is.
    Most este ránézek megint a bf1-re kiváncsi vagyok.

    A gta csinál ilyen csúszásokat sokszor sőt az még laggol is mint az állat,de ott már olyan vadálat vagyok hogy még így is csapatostúl szoktak rámjönni.

    Köszönöm a tippeket azért,a baráti körömben nincsennek gamerek,klánokba meg már nem járok szal azért csipogok itt annyit.
    Nincs más aki hozzá tudna szólni,de most már befogom!!!

  • N1ggA
    #184
    Mérnök vagyok szóval nem légből kapott amit mondok, de az igaz hogy régen volt az egyetem, azóta nem foglalkoztam ilyennel, szóval lehet mégis hülyeség :D
    De ebben a videóban elég jól el van mondva, mi a helyzet a BFV-tel.
  • N1ggA
    #183
    Igen, a pinget csak azért kérdeztem, mert a magas ping okozhat olyan problémákat, hogy azt hiszed már fedezék mögött vagy, aztán mégis meghalsz, mert amikor te már a fedezék mögött voltál, az ellenfél képernyőjén még előtte, és mire megjön az info a szervertől hogy meghaltál te már előrébb jársz. De ha csak 50 körül van nálad, akkor nem a ping a baj.

    Wifi erősség mindenképp lehet gond. Ha gyenge a jel, több akadályon (falon, hűtőn stb) megy át a wifi, akkor korrumpálódhatnak, elveszhetnek az ip csomagok. Ha nem jön meg a csomag, hogy eltaláltak, attól még az úgy van, szólsz a szervernek hogy elveszett egy csomag, a szerver újraküldi az infot hogy eltaláltak, de addigra már jön egy másik is, és összecsúznak. Ettől lehet hogy nem azt érzed, hogy 4x találtak el, hanem mintha 1x és összeesel.
    Én a helyedben kipróbálnám milyen kábelen keresztül, ott sokkal kisebb eséllyel vesznek el IP csomagok, fillérekért lehet kábelt kapni, de lehet hogy van is otthon :)
  • RepeszElek
    #182
    Szar t-home-os netem van,de az online játszásra nem kell sávszéllesség szerintem ugyanis attól nem lesz nagyobb a pinged.
    Tudod mint az autópálya.A több sáv több autó,a tartalmak gyorsabban jönnek le mint pl.mondjuk a full hd film de a csomagok ugyan olyan gyorsan halladnak ez a gyorsaság a ping vagy latency.
    Az online lövöldözéshez nem kell nagy sávszéllesség kicsin is elmegy ami fontos hogy milyen gyorsan halad a csomag.
    Én így tudom,ha nem így van azért ne hülyézetek le lécci:)
    A konzolt letudom pingelni a microsoft szerverrel ami 55ms, a wifi erősségem 65% (ez már lehet para) a játékon belüli pingem a szerverrel 30-50 ms.

    Nah most az a baj hogy a bf1-ben vagy máshol nem tapasztaltam ilyeneket, a (gta-t kivéve) furcsaságok vannak néha persze de csak a szokásos:)ezért nem gondolnám hogy a nettel van baj,de a játékkal sem mivel hogy más nem rinyál csak én.
    Sakk matt :D

    Nyomtam én is már mindent ahogy ti is,20 éve nyomom az online harcot ennek hála még a bf5-ben így is elég erős pozitív stattal hozok ki minden csatát az eredményeim miatt nem sírok csak azért így játszani..
  • N1ggA
    #181
    Valószínűleg te is belefutottál a 1 frame death netkód bugba. Idővel javítják.. Nálam is jelentkezik egy kicsit, de az elég extrém amit te írsz. Nem tudom milyen a neted, mekkora pinged van. Esetleg egy net graph-fal megnézhetnéd mekkora a packet loss, nem tudom xbox-on van-e ilyen.
  • Borg
    #180
    Amit te írsz, arra van a future frame rendering off, vagy a jó magas FPS.
    Ja, csak nem kvarcjátékon persze :)
  • RepeszElek
    #179
    Igazad van le is tojom:)
    Én is régi motoros vagyok,ezeken nőtem fel,nemis ideges vagyok hanem szomorú :/
    A két gyerek meg a munka mellett hetek telnek el úgy hogy be sem kapcsolom a konzolt mert nincs időm rá,de ez most annyira tetszik hogy inkább 5 órákat alszom hogy éjjelente mikor van időm játszhassak.
    Nagyon jól megcsinálták!!
    Ha nagyon óvatos vagyok ès nem állok ki senkivel 1 az egyben magyarul beleszámolom ezt az 1 másodperc minuszt (ami ebben a műfajban rengeteg) akkor rengeteget ölök de ez így gáz...
    Sokszor már a fedezék mögött vagyok azt hiszem hogy megusztam aztán ott esek össze a fal mögött.
    Utólag számolja be a találatot.
    Real time lehetetlen,a távolságok miatt csúszások mindig vannak de nem ekkora.
    Ma repkedtem inkább. Ott 1-2mp hátrány nem számít.
    Jól is nyomtam:)
  • zebrock
    #178
    Igyál egy pálinkát és tojd le :) ez csak egy játék. BF5 sztem is "másabb" mint bármelyik. Rohadt nehéz észrevenni az ellent. Túl sok BF van már... azt se tudja az ember melyikkel tolja inkább ;) (42-től az 5 ig minddel játszom)
  • RepeszElek
    #177
    Felvettem a boxon pár érthetetlen szitut és visszanéztem.
    Úgy néz ki nem a játékkal van a gond hanem nálam vagyis a T-hone-os netemnél,vagy lehet az fps gyenge mivel még az alap xboxal nyomom nem tom.
    Bár azt írja 30-50-es a pingem,jól látható hogy van egy stabil 1 néha 2 másodperces késésem a többiekkel szemben.
    Pl. ha sniperrel vagyok és hittelek egy másik snipert aki vissza lő nekem már nincs időm újratölteni mert a két lövése közt annyi idő telik el míg nekem lejátsza az újratöltést célózni így már esélyem sincs.

    Szal lehet mégsem a netkód rossz hanem nálam van valami hiba.
    Marad a bf1 az jól fut... :(
  • RepeszElek
    #176
    Közben rájöttem hogy nem hittel többet s sniper