80
Új paradox játék
  • pocoksari
    #40
    Romával mondjuk nincsenek ilyenek, tehát érdemes azzal végigvinni egy játékot, aztán pár év minden idegesitö dolgot befoltoznak majd.
  • Bandras DaSilva #39
    Tegnap kicsit kiakadtam:

    Érdekes dolgokat csinál az AI. Volt egy nagyobb szomszédom, háborúzott pár nagyobb hatalommal, azok szépen el is foglalták már a területe 2/3-át, gondoltam hiénázok egyet, megtámadtam én is. Itt rögtön véget ért az összes háborúja, minden területét visszakapta, szövetségre lépett a korábbi ellenfeleivel és most már mind velem állt hadban...oké...elhúzódott a dolog, sok zsoldossal meg egy hosszú háború után sikerült nagyjából stabilizálni a helyzetet.
    Már kezdtem örülni is, mert jött egy pár szövetség ajánlat...el is fogadtam őket, de a szövetségesek fele rögtön elkezdett sértegetni, majd kiléptek a szövetségből és hadat is üzentek..oké. A többiek meg kurvára nem csináltak semmit.
    Sikerült megoldanom ezt is, bár sokszor előfordult, hogy nem nagyon harcoltak a katonák..csak álltak ott a területén és semmi..ilyenkor hajóba be az egész bandát, elvinni arrébb, visszavinni, kipakolni újra...akkor már harcolnak...
    Ezek után jön az event, hogy XY elégedetlen és csinált egy olyan 20k-s sereget. Oké, ilyenkor ezt a tagot leváltani onnan nem lehet. Megnéztem, hogy a többi hadvezér hogy áll, mindenkinek 80 felett a loyalty, nem abba a családba tartoznak, nagy baj nem lehet. Persze az összes barátkozós szar failed lett, és ahogy letelt az idő jött is a polgárháború. Itt azért egy kis érdekes dolog volt mert nem csak az az egy sereg lett lázadó, hanem kb az összes egy kivételével...itt már kezdtem kicsit anyázni.
    Oké: nézzük mit tudunk kihozni belőle....nagy nehezen elfoglalom a fellázadt területeket, a kisebb seregeket legyőzöm, de a fő seregét ilyen 20 ezres, sehogy sem sikerül legyőznöm. 40 ezres fullos seregeket vert le, pedig jó parancsnokuk volt. A zsoldos seregek meg amint beléptek a területére, eltűntek. A létszáma meg pillanatok alatt visszaugrott 20k-ra a csata után, így még az sem volt opció, hogy kivéreztetem és előbb-utóbb nem marad embere. Itt volt az a pont amikor ezt a játékot elengedtem.

    Ez egy hosszabb játék volt és itt kezdtem el érezni azt, hogy hiányoznak opciók, lehetőségek. Az eventek is teljesen random jönnek, előjel nélkül. Azért annak, hogy valaki összedob egy nagy sereget, kéne valami előjelének lennie. Nem panaszkodik, nem scorned, kap jó pozikat is. Gondolom ezek majd dlc-kel érkeznek, de így meg kicsit lelketlen lesz az egész meg üres, ahogy pocoksari is mondta. Nem teljesen értem a diplomácia ai lépéseit sem és vannak idegesítő bugok is.

    Megyek egy újat majd Rómával, lehet ott nem jönnek elő ezek a gondok, de azért kéne javítgatni a dolgon.

  • pocoksari
    #38
    Nem tudjátok véletlenül, h 50AE felett mi történik, milyen negativ hatások jönnek? Gondolom amugy olyan lehet mint eu4ben.
    Alapvetöen a játék nem nehéz (mondjuk normálon vagyok), az erösebbeket is le lehet nyomni. Kicsit olyan élettelennek tünik a játék, az eu4ben láttam valami koncepciot az országok tevékenységében. Itt csak ugy vannak, megcsapkodom öket, aztán ennyi.
  • pocoksari
    #37
    mindig jól esik egy kis egónövelés :)
    Róma
    szóval így állok, még csak tanulom a játékot, de ha igaz a 270 éves játékidő, akkor nem tudom, hogy valaha is el tudok foglalni minden területet...technikailag ennek a gátja az AE,
    a manpower, pénz stb. simán elég, ezt látom...szóval rá kell jönnöm hogyan működik, mi a megoldás rá :)
  • farferi
    #36
    Oh, ha Pocok nem tud haladni akkor komoly lehet:D(no offense, csak ismerem a munkásságod a korábbi játekokbol)...lehet esetleg várni konzol verziot ,mint a Stellarisnál vagy csak itt a forumon csorgathatom a nyálam?
  • Bandras DaSilva #35
    Én Knossossal kezdtem, így első célom Kréta egyesítése volt, majd Kréta létrehozása. Ez relatíve gyorsan is ment, de aztán nagyon belassult a dolog mert valahogy mindig összeállt egy erős koalíció ellenem, így elég sok időbe telt amíg ezeket lerendeztem és kivártam, hogy megroggyanjanak.

    Flottát kellett építeni nagyot, az végül sikerült és most már a görög oldalon és kisázsiai részen hódítgatok, de meg kell állni gyakran mert kifutok manpowerből.

    Ami nekem furi az az, hogy néhány háború bugos lett és nem harcoltak sehogy a seregek, területet sem lehetett foglalni és békét sem lehetett kötni, így többször ki kellett várni mire beütött az automatikus white peace.

    Seregeket próbálgatom meg a taktikákat, nekem eddig a skirmish meg a bottleneck működött jól, de elég sokáig nem volt nehéz-gyalogságom. Most már van, de jobban szeretem az íjász, könnyű gyalog egységeket..olcsóbbak, jól lehet velük haladni, de ha belefutsz egy komolyabb seregbe, akkor lehet sírás a vége.

    A szövetség is érdekesen működik, mert akár sima szövetség, akár védelmi szövetség esetén simán otthagynak a picsába. Engem eddig kb. egy szövetségesem sem segített. A legjobb az, amikor szövetségre lépek vkivel majd az azonnal elkezd sértegetni... Szóval, én úgy látom, hogy van még mit csiszolni a játékon.

    Ráadásul megint az van, hogy Róma már el is tűnt és ilyen random birodalmak alakulnak. Tudom, hogy ez simán előfordulhat, de nekem ez még mindig kicsit fájó pont:)

    Néhány opciót sikerült elég jól elrejteniük, lehetne egy kicsit több segítség (de az is lehet, hogy én vagyok béna)...
  • pocoksari
    #34
    Elég lassan megy a hódítósdi, az AE elég keményen jön claim nélkül, de a claimhez meg sok bizbasz pont kell, szóval nehéz haladni. Ki hogy áll?
  • Montanosz
    #33
    magyarítást máris elkezdték, a szokott csapat :-)
  • farferi
    #32
    Van ez xbox-ra es ha igen , hogy lehet megrendelni,.Bocs a lama kerdesert de mstoreba nincs, a billenytyuzetem meg uj es nemet es nem talalom az ekezeteket.
  • Hunor1
    #31
    Hali . Házasodni hogy lehetne ? bármelyik hajadonra ráklikkelek szürke-inaktív :(
  • Tuvok #30
    Hali

    A disloyal character-ekre mi lehet a legjobb megoldás ? Bribe ? Kicsit sajnálom rá az Oratory-t, de mégis ez tűnik a legkifizetődőbb megoldásnak.
    Rómával és Makedóniával nem igazán volt problémám sem a Scorned Family-kkel, sem magukkal a karakterekkel, de most Veneto-val folyamatosan polgárháború küszöbén állok miattuk.
  • Xsillione #29
    Az legalább két DLC, három ha a grafikai elemek is külön kerülnek majd...
  • Pluskast
    #28
    Mondjuk én pl hiányolom a nagy nemzeteknél a speciális, egyéni katonai egységeket. Rómánál pl miért csak a princeps van, amikor tudjuk jól, hogy az a korai köztársaság csak egyik gyalogos egysége volt. Ráadásul a játékban többször utalnak (pl national focusnál) a másik két (hastati, triaria) gyalogos egységre.
  • pocoksari
    #27
    Hmmm, az azért kevesebb, mint eu4-ben, de a hódítás könnyebb is. Elvileg egy WC simán kihozhato, csak lenne idöm játszani.
  • Xsillione #26
    Elvileg 27 BC a végső év, azaz mintegy 270 év áll rendelkezésre meghódítani a világot.
  • pocoksari
    #25
    ez az fránya AE, az EU4-ben sem volt barátom, itt sem lesz...meg persze a manpower, vagyis annak hiánya; amúgy viszonylag gyorsan lehet haladni

    tudja esetleg valaki, hogy hány évig megy a játék, tehát mikor van vége?
    Utoljára szerkesztette: pocoksari, 2019.04.29. 20:59:05
  • Bandras DaSilva #24
    Stabilityt megtaláltam közben: vak vagyok...
  • Bandras DaSilva #23
    Olvasgattam fórumokon, hogy nem nagyon van kibékülve az internet népe a játékkal, ennek ellenére én is megvettem:). Az első játékot tolom és egyelőre tetszik. Van benne pár érdekes dolog és nem mindig átlátható a menürendszer, de nem tűnik rossznak első látásra.

    Polgárháborút sikerült már párszor megakadályozni, de nekem a legnagyobb bajom eddig az volt, hogy a vészesen alacsony loyaltyval rendelkező egyénekkel sokat nem tudok kezdeni. Sem a lefizetés, sem a barátkozás nem nagyon működik. Reputációjukat tönkre tudom tenni meg börtönbe is mehet, de akkor sokan berágnak, de olyan nem volt még, hogy érdemben sikerült volna javítanom a loyaltyt.

    Háborúk szerintem jók, az is jó, hogy a fejlesztésekkel nyílnak meg opciók diplomáciában, sok egység van, de azt még nem látom, hogy melyiket érdemes tömegben, olcsón gyártani. A szenátusos mókát nem nagyon néztem, abba nem igazán szóltam bele, esetleg választások előtt toltam az addig frakció népszerűségét, de nem nagyon érdekelt, hogy ki-kivel van. Tudom, hogy érdemes volna azt is nézni, hogy ki-milyen családból van mert azzal is lehet trükközni, de egyelőre még nagy jelentőségét nem láttam.

    Az majd érdekelne, hogy kormnyzatot mivel tudok váltani meg az, hogy a stabilitást hogyan lehet emelni. Eddig +2 volt a maximum, de nem találtam olyan opciót ami leírná, hogy mivel növelem. Random event vitte fel eddig 2-re, aztán vitte le 1-re. Lehet csak én voltam a vak, de ezt nem találtam sehol.
    Egyelőre egy 50 évet sikerült játszani, Rómával és Itáliát hódítgatom szépen. Van akit erővel, van akit békés módon sikerült. Meglátjuk mik derülnek még ki a későbbiek folyamán:)
  • Although
    #22
    Figyeljük mit írsz :) Mérvadó a többiek is :)
  • pocoksari
    #21
    elég fura ez a játék, amit nem teljesen értek, hogy a szenátus miért nem akar harcolni, azonnal elkezd csökkenni a harci kedv és kapom ezeket zsarnok pontokat
    látom benne a fantáziát, ha sikeres lesz és sokan megveszik, akkor pár év és egy nagyon pofás ki játék is lehet belőle, de így elsőre kicsit fura

    mondom a seregnek, hogy menjél át a túlpartra, azt mondja nem, hozd ide kézzel a hajót, pakolj be minket, küld a hajókat a túlpartnra, kézzel pakolj ki, vidd vissza a hajókat a maradék csapatért, őket is pakold be, stb. stb. egy agyrém, vagy csak belekényelmesedtem az eu4-be?
  • Xsillione #20
    Alapvetően gyorsan dolgoznak, ám a gond, hogy szvsz két három tartalom patch is kell majd, mire tényleg rendbe hozzák a mostani kissé sekélyes katyvaszt. És persze akkorra már várható ez első fizetős tartalom is, ami eléggé problémássá teheti a dolgot, ha még mindig gond van az alap témával, ám már fizess a tényleg jól működő részekért:) az elmúlt néhány megjelenés közül ezt mondanám a leggyengébbnek, magam részéről pár hónapra felkerült a polcra biztosan, míg a stellaris vagy HOI IV azért kiérdemeltr pár végigjátszást azonnal.
  • Darkman86
    #19
    Köszönöm a visszajelzéseket! Stellarisban van jó pár órám, a CKII EUIV-el nem játszottam. Itt igazából az ókori téma fogott meg mert mindig is szerettem azt a korszakot. Steamen eléggé lehúzzák, mert tipikus paradox megjelenés, alap tartalommal és sok buggal,viszont ettől függetlenül elég sokan játszanak vele. Itt az lesz a kérdéses hogy a javító patchek és a tartalom bővítés milyen ütemben fog jönni. Az első patchet jövő hétre ígérik:
    "We are working towards releasing a 1.0.1 patch early next week, which we’re calling ‘Demetrius’. This patch will improve the AI, fix compatibility issues, game crashes, some multiplayer out-of-syncs, and will also contain some performance improvements."
    Az első nagy patch pedig előre láthatólag júniusban jön:
    " This 1.1 patch is nicknamed ‘Pompey’ internally. We will go into more detail with upcoming development diaries before it’s released. Pompey will cover the following topics:

    Balancing of Technology Progress, Mercenaries, Shattered Retreat, Truce Breaking, Assassinations, Governors, War Exhaustion, and Legitimacy.
    Improving the mechanics for Population Growth, Stability, and Barbarians.
    Tweaks to Civil War mechanics, with new power-base mechanics.
    Naval rework, with Naval Combat mechanics and multiple ship types, as well as navigable major rivers.
    Deeper Holding mechanics for characters, where you can give characters holdings and they can purchase new ones as they grow in wealth.
    More character interactions.
    New Piracy mechanics.
    Redesigning of functionality where instead of spending power for an instant result, you now spend power to nudge it towards that result over time.
    Better abilities to play tall, including centralising trade, impacting specific cities, etc.
    Tribes being able to decide what units their retinues should have.
    Dual Ruler mechanics for Roman Republic, and Consorts for Monarchies.
    Government Abilities for all government categories.
    ‘Quality of Life’ features like viewing all characters in a foreign country, new alerts, road building being a continuous action, and more.
    Adding of features from previous PDS games like moving capitals and regnal numbers on monarchs
    Much more modding support."
  • Xsillione #18
    Összességében elég gyérnek mondanám a játékot, rendelkezik a paradox játékok összes gyermekbetegségével (fél év mulva sokkal jobb lesz, és esetleg egy kis akcióba is belefuthatzs, amíg vársz), valamint nagyon sok esetben a két-három másik játékból összeollózott részei sehogy nem működnek magukban. Van egy erősen csökkentett CKII része (családok, karakterek, tulajdonságok, ambíciók) ám mivel nem játszol a karakterekkel és elég sekélyes ez, így igazából majdnem haszontalan (Stellaris és EU IV jobban oldotta meg ezt a vezetők és segítők résszel, miközben nem zabál elképesztő erőforrást az a rész, szemben itt.) hadseregek jók és van benne lehetőség, ám nem tiszta, hogy csak némi random számdobálás és a vége, hogy egy-két egység jobb mindenkinél (a fogatt nagyon erősnek tűnik azoknak, kik hozzáférnek) és csak azokat használjuk vagy tényleg lehet majd kombózni vele. A Diplomácia tudja amit kell (majdnem mindent amit az EU tud), így ott nincs hiány. A kereskedelem az nagyon pofás, ahogy a POP rendszer is (Ezt vették a victoriából, áramvonalasították vagy másfél évtizeddel, és remek, meszse a legjobb része a játéknek szvsz.), ám akadnak ezzel is gondok, kedvencem az egy pop-s tartomány gyorsabban szaporodik mint a harminc pop-s, mert paradox.

    Ha nincs még hasonló a készletedben, akkor EU IV / Stellaris / CK II a javaslatom, amire sokkal érdemesebb beruházni, ha mindhárom megvan, akkor talán, ám csak óvatosan.
  • Montanosz
    #17
    hát tudj jól angolul :-D
    Annak idején a hannibal nagyon tetszett, sokrétű volt de mégis könnyen vezérelhető, lehetne már egy remake rola

    A diplomácia sokszínű,sok lehetőség van mást nem nagyon néztem, valszeg meg is várom a magyarítást ha egyszer lesz hozzá
    Utoljára szerkesztette: Montanosz, 2019.04.26. 09:02:13
  • Darkman86
    #16
    Üdv! Szemezgetek a játékkal. Esetleg aki játszott már vele tudna véleményt mondani, hogy milyen lett mennyire éri meg beruházni rá? Tudom paradox játék azt már sejtem hogy kb 6000 dlc lesz majd hozzá :D. Előre is köszönöm ha valaki reagál!
  • Montanosz
    #15
    megértem hogy színesíteni kell a palettát, de el kellene már szakadni attol hogy kr.e 400 ban a nagyon gyér lakosságú skandináviával meglehet hoditani a sokkal fejlettebb délt, ez olyan mint ha a magyarokkal hóditanánk meg az oszmán birodalmat az eu-ban...lehetne már kicsit életszagúbb ezek a játékoknál a história :-D

    a térképp óriási, mindeféle zoom meg szűrő
  • Montanosz
    #14
    köszi már rántom is lefele :-D
  • pocoksari
    #13
    na, már látjuk a játékot, derék :)
  • Montanosz
    #12
    értem köszi
  • Pluskast
    #11
    Nem fogják. A játék egyszerűbb lesz az EU4-nél. Azt is írták, hogy inkább a harc rendszerre lesz kihegyezve a hangsúly hasonlóan a hoi-hoz.
  • Montanosz
    #10
    "...A grönlandi jégmagok vizsgálata megmutatta, hogy a levegő nehézfém-szennyezettsége a római gazdaság csúcskorszakában, vagyis a Kr. u. 1-2. században akkora mértékű volt, mint az első ipari forradalom idején. Mindezek az adatok - más forrásokból (irodalmi szövegek, papiruszok, feliratok stb.) nyert információkkal kiegészítve - arra mutatnak, hogy az antik római gazdaság a gőzgép és az elektromosság feltalálása előtti premodern világ legfejlettebb gazdasága volt...."

    A Római Birodalom gazdasága
    Grüll Tibor
  • Montanosz
    #9
    valahogy azt is belevehetnék már a gazdasági részbe hogy érezni lehessen hogy a császári romai birodalom fejlettségi szintje és teljesítménye elérte a 18.századi ipari forradalom előtti europáét, mert valahogy még mindig valami barbár conanos felfogás uralkodik a okori témájú játékoknál :-d
  • EM64T
    #8
    Kíváncsi leszek a játék manpower/hadsereg mechanikájára. Egy római korban játszódó játéknál különösen fontos lenne végre reálisan ábrázolni a sorozást/katonáskodást is. Hogy végre ne "megvásárolandó elemek" legyenek az egységek, hanem hús-vér emberek, akik ha háborúznak nyáron, akkor nem dolgoznak a földeken, amit megérez a gazdaság, stb...
  • Pluskast
    #7
    Van egy másik hasonló. Az Europa Universalis 4-hez egy nagyon komoly mod. Imperium Universalis néven.

  • Montanosz
    #6
    Figyeletekbe ajánlom ezt a régebbi játékot, itt a csatákat is le lehet játszani bár nem sokat toltam mert a rome total war persze jobb viszont ez is inkább szöszölős játék mint a leendő imperator

    ezenkivül még van kettő hasonló játék (kinézetre ism mint a paradox játékok) de sajna most nem jut eszembe a nevük

    http://www.ezgame.com/SNH/






    Utoljára szerkesztette: Montanosz, 2018.06.02. 09:46:51
  • EM64T
    #5
    Ok, akkor tűkön ülés indul... Elég jól néz ki, és játszván az eddigi Paradox stratégiákkal, pont egy római korira vágytam. A bemutató videóban látható (egyébként elképesztőnek tűnő) karakterábrázolás és öregedés külön megdobogtatta a szívem, régen nagyon nyomtam az Rome:TW-t :D
  • Montanosz
    #4
    felesleges lenne neki uj topik lesz a matrixgames-től is egy romás játék

    https://www.youtube.com/watch?time_continue=42&v=YLMDSTZerng



    Utoljára szerkesztette: Montanosz, 2018.05.24. 15:55:32
  • Geri 12
    #3
    Ez most ugyan ugyan az a kiadó, de teljesen más játék lesz. Végre elrugaszkodnak majd benne az ókoros(Rómás) játékokra jellemző hagyományos kre. 270-től. Ha jól értelmeztem Ab Urbe Condita, vagy a Városalapításától 450 szerepel dátumnak, ami azt számítva hogy Rómát 753-ban alapították a monda szerint olyan Kre. 304-303 lesz a kezdődátum.
    Amennyiben Kre. 450 és nem a római időszámítást vesszük alapul akkor még Nagy Sándor bőrébe is bújhatunk :D
  • Montanosz
    #2
    europa universalis: Rome volt assszem mintha meg is vettem volna de már nem találom :-)
    nem volt nagyon összetett elég hamar unalmas lett

    igazándibol egy régi dos játék a Hannibal volt ami nagyon bejött ott aztán lehetett ide-oda koszálni a hadseregekkel...
  • Pluskast
    #1
    Sziasztok!

    A paradox a PDX CON-on jelentette be új stratégiai játékát ami a római időkben fog játszódni. Habár egy ilyen jellegű játékot már csináltak úgy egy évtizede, most ismét előálltak az ötlettel. Túl sok infó még nincs róla és képeket sem találni, de van itt egy first look videó amiben a srác elemzi, hogy konkrétabban mire is számíthatunk a paradox által kiadott rövid közlemény alapján. A videóban felbukkan néhány kép is a játékról.


    Utoljára szerkesztette: Pluskast, 2018.05.22. 10:29:24