80
Új paradox játék
  • Alanw
    #80
    Megoldodott azota esetleg?
  • EM64T
    #79
    Játszik más is a játékkal? 2.0-ban egyszerűen sehol nem jelenik meg nálam az örökbefogadás lehetősége. Csak én nem találom, vagy valami nem oké, esetleg rossz helyen keresem?
  • pocoksari
    #78
    648-ban járok már, de abbahagytam, több hibát is elkövettem, így sokkal később végeznék (kb. 700-ra), mint terveztem (650-re).
    Már csak pár állam van a térképen (azok se nagyok, csak nem tudom támadni őket), a vazallusoknál is hibáztam, mert azok sem olvadnak be időben, a különbékékre sem figyeltem kellő mértékben (és még volt pár kisebb hiba). Kár érte, mert a 650-es WC igazán szép teljesítmény lett volna, főleg az új verzióval.
  • pocoksari
    #77
    Ez már 150évnél készült:
    kép
    A baj az, hogy nem tudok claimet gyártani Indiára és ugye anélkül elég nehéz elfoglalni valamit. Szóval nem tudom mi lesz; az európai részt a következő 25 évben nagyjából elfoglalom és akkor ott állnak majd a seregek India határában és várják az idő múlását.
  • Montanosz
    #76
    kész a Gm fordítás (tekintve hogy a rendes fordítás abba maradt) a gépi game magyarítás fészbuk csoportból tölthető
  • Montanosz
    #75
    most a CK3-at tolom, de mindeképp viszem majd ezt is
  • pocoksari
    #74
    Na, sehol senki? Masoljatok mar ti is valamit, had' lassam
  • pocoksari
    #73
    Na, 125 év után így állok:
    125 év kép
  • pocoksari
    #72
    Nem tudom, mondjuk elég macerás lehet, mert elég sok a szöveg a játékban.
  • pocoksari
    #71
    Eltelt 100 év Rómával, így állok:
    kép1
    Igyekszem, de nem tudom ennél gyorsabban pusztítani az ellent :S
  • Montanosz
    #70
    magyarítás nem tudjátok hogy áll mert fészen rájuk irtam de egy hete multán se válaszoltak
  • EM64T
    #69
    Igen fárasztó volt eddig is az örökös kereskedelmi kérelmek kezelése (kb. a játékidő felét tette ki), és ha jól látom továbbra sincs jól megoldva, ha teszem azt pl. Latiumból nem akarok kereskedeni bor többlettel, vagy állandóan vissza kell utasítani az ajánlatot, vagy másik megoldásként az egész államra nézve blokkolhatjuk a bor kereskedelmet, ami nem túl kifinomult módszer, pláne ha van huszonvalamennyi provincia, ahonnan viszont adott esetben szíesen exportálnánk.
  • pocoksari
    #68
    Pop akart lenni, tehat a nepesseg asszimilalasa.
    En a jazekbol tanulok, ill. a kapcsolodo wiki oldalt nezem meg, ha valami nem vilagos.
  • Montanosz
    #67
    sjna nem nagyon látom még az összefüggéseket, "poo asszimilalas" az meg micsoda?
    ha tudsz valami részletes játék ismertetőt dobj már linket lécci mert csak egy bögre nevű felhasználo youtub végigjátszása a segítségem
  • pocoksari
    #66
    Hat, judea nincs valami jo poziban, sot, egy szerencsejateknak tunik.
    A poo asszimilalas az ami nagyon csunyan belassult, es ugye ha a tobbseg mas nepcsorta tartozik, akkor az szivas.
  • Montanosz
    #65
    az uj patchekkel teljesen uj játékot faragtak, lojalitás de főleg a vallás átszavásával, uj térképmódokkal
    kezdtem új játékot is judeával hátha egyszer csak Jézus is felbukkan majd a játék végén :-D
  • pocoksari
    #64
    A kereskedelemnel figyelni kell, hogy kapj bonuszt a konnyu seregre, a katonai tradicioknal meg az ostrom konnyitesre. Ha a varak gyorsan lehullanak es igy a paripak be tudjak jarni a teljes terulet, akkor vege is a haburnak. Ha ugye lassan ostromolsz es van ideje igy ellentamadni, akkor iszonyat sok idot es manpowert veszitesz. Szoval befutsz, lekaszalod, akit tudsz, bedontod a par varat es mielott meg magahoz terne leolod a hatul levoket/frissen kepzetteket.
  • pocoksari
    #63
    Amugy, van par tippem is:
    Konnyu sereget kell hasznalni, mert a nehezseregnek nagy a sulya, tehat a supply limitet konnyu veluk tullepni, ami kifejezetten szenvedose tesz egy haborut.
    En 1:1:1 aranyban hasznalok ijaszt, konnyu gyalogot es konnyu lovast ostromseregnek+ 1 oszver. A harcolo seregeim pedig csak konnyu lovasbol allnak, abbol is 15-20-25 darab es oszver nelkul, igy iszonyat gyorsak es elkapkodnak mindent. Mivel nincs oszver igy a kajara oda kell figyelni, de ha megsemmisited az ellenseges sereget, akkor megkapod a kajajat, tehat ha ugyesen kapkodod el az ellent, akkor nem eheznek.
  • pocoksari
    #62
    Igazabol az anyagi reszet nem tudom megoldani, mert a kiadasok jobban nonek, mint a bevetelek es nem tudom ezzel mit kezdjek. A birodalmat konnyen tudom hizlalni, de aztan kifullad az igyekezet es nullszaldos lesz a stori, amibol mar nem vasarolgatni...
    Olyan 20-30k pop korul kezd ez nagyon fajni, meglatjuk most hogyan sikerul...
  • pocoksari
    #61
    Elkezdtem az antigonosz pofaval. Eleg komoly volt, makedon hadat uzen, aztan az egyipt, majd a szeleukida es a vegen a trak is. Nagyon durva volt, de a vegere agyonvertem oket, viszont 50 folotti lett az AE, ami szetuti a stabilitast, ami meg a popok boldogsagat. Szoval az utohatas jobban megvisel, mint maga a haboru.
    Az uj peccsel jobb lett a jatek szerintem, szerintem megprobalok egy WC-t.
  • Montanosz
    #60
    várom hogy legyen hozzá fordítás, de mindeképp nagy erénye hogy CK2 meg Eu játékokbol a legjobbakat vette át, van sajátmagunk menedzselése meg az országé, sőt ez néha ellentmondásba is fordulhat...de a sok hasonlo játék közül abban is kiemelkedik (pl: HANNIBAL: TERROR OF ROME) hogy ha nem háboruzunk éppen, akkor sem unatkozunk mert mindig van mivel szöszölni, szoval a játék élmény megvan...annyi hogy nagyobb monitor kell neki vagy nagyito a szövegekhez :-D
    Utoljára szerkesztette: Montanosz, 2020.08.15. 15:23:37
  • Montanosz
    #59
    ja bocsi a imperator rome-t akartam irni hogy jobb, a fieldnek a kereskedelem meg a diplomácia elég fapados, az eventekkel együtt...az hogy beavatkozás nélkül lejátszhatunk egy csatát az meg semmi plusz, általában erősebb támado sereg gsőzz oszt csokolom...tehát mindeképp a imperator rome-t ajánlom
  • jocika
    #58
    Melyik? A Fields vagy a Rome?
  • Montanosz
    #57
    Field of glory Empires jobb, sokrétűbb több funkcio,taktikai térkp is van
  • pocoksari
    #56
    Nem rossz a játék...az patch kicsit megkavarta a dolgokat.
    Nem játszotok a játékkal?
  • Montanosz
    #55
    én próbálgattam, de várok legalább egy gépi fordításra
  • pocoksari
    #54
    Érdekes ez a Field of glory Empires, más is játszik vele?
  • EM64T
    #53
    Na, majd oszd meg a tapasztalataidat... Ahogy a fórum aktivitást elnézem, nem túl sokan játszhatnak vele (az EU4 pl. ehhez képest igencsak pörgött fénykorában).

    Sajnos szokásos paradox játék: kell még jópár kieg, mire teljes értékű lehet. Azért el lehet vele szórakozni, egész jó a gazdasági mikormenedzsment része pl.
  • pocoksari
    #52
    Kiprobaltam, eleg erdekes, Athennal eleg kemeny :)
    Marmint a Field of glory
  • Montanosz
    #51
    Megjelent egy versenytárs, már a videobol láthato milyen aprolékos a diplomácio, kereskedelem,stb, virágbolti verzio van

  • EM64T
    #50
    Elég nagy hülyeségek vannak a játékban... Pl. a polgárháború azt jelenti, hogy hirtelen a háromnegyed területem a felkelők kezére kerül, én pedig aprólékos szenvedéssel foglalhatom vissza egyenként az erődöket. Plusz, ha egy tábornokomat foglyul ejtik a római felkelők, az nálam jelenik meg fogolyként, és én szabadon bocsájthatom...
  • EM64T
    #49
    ÚGy tűnik az én esetemben a húzott processzor okozta. Bár Prime95-alatt stabil a 4,4-re húzott i5-öm, mégis, mikor visszavettem a frekvenciát 4,3-ra, onnantól kezdve egyszer sem omlott össze a játék.
  • EM64T
    #48
    Talán-talán kevesebbszer, de összeomlik...
  • klman
    #47
    Elméletileg az 1.2 patch okozhatja de lehet azóta javították
  • EM64T
    #46
    Senki nem játszik vele? Másnak is crashelget folyamatosan a játék?
  • EM64T
    #45
    Úgy néz ki az közeljövőben nemigen lesz magyarítás :/ Szóval érdemes lesz egy angol szótárral nekigyürkőzni...
  • Montanosz
    #44
    én a magyarítást várom
  • EM64T
    #43
    Nem játszogat ezzel senki? Én már rég megvettem, de csak most gyürkőzöm neki, 1.1-es patchel. Mintha jelentősen kisebb lenne a pezsgés, mint ami az EU4 körül volt...
  • pocoksari
    #42
    na, legalább ez megoldódott, lehet új karaktereket is felvenni, pontosabban polgárjogot adni nekik és akkor már vállalhatnak tisztséget...hát, ez van
  • pocoksari
    #41
    ott ment el a kedvem ettől az egésztől, amikor elfogytak a kormányzók, nem volt jelölt preatornak. Mi a büdös franc ez? Hogy létezik, hogy nincs jelölt vagy legalább egy önjelölt vezér?