1141
Ha vannak idegen lények, UFO-k, földönkívüliek - nevezzük is őket akárhogyan - mi emberek miben vagyunk messzemenően jobbak náluk? Gondolok itt leginkább képességekre és adottságokra.
  • Saintgerman
    #934
    Arról már nem is beszélve, hogy vajon tárt karokkal várnának e ott minket
    Különösen, hogy ha fejlettebbek és tisztában vannak azzal, hogy a Föld az egyedüli bolygó a galaxisban, ahol az uralkodó faj állandó háborúban van, és egymást gyilkolja. (mondjuk, ha elég okosak, akkor azt is tudják, hogy csak "megbízásból") Ha nekik lennék, mindent elkövetnék, hogy még a bolygót se tudja elhagyni ez a primitív faj. Vagy éppen ez az ami történik valójában ?

    Na de vannak itt más értelemmel bíró emberek is, mint pl. Corey Goode vagy a videón a 20. perctől Gerald Oddonell pontosan arról a realitásról beszél, amiről én is korábban.

    https://www.youtube.com/watch?time_continue=1361&v=vQcpDUPH_6Y
  • Zephyr Retiring
    #933
    Találhatunk-e mesterséges intelligenciával élhető bolygót?

    Bírom a cikk alatti kommenteket..mindenki azon akad ki, hogyan juthatnánk el oda.
    Nem pedig azon, találhatunk-e..
  • TokraFan
    #932
    Renkívül óvodás szinten fórumozol, de ebben sincs semmi meglepő a sok gyerekes baromságod láttán. "Űrhajók, galaktikus birodalmak, gyíkemberek"...ehh..és még te zagyválsz itt játékokról meg "felnőttes" témákról. Na ne röhögtess...
  • maki85
    #931
    Azt azért elég meredek feltételezni, hogy egy objektum, amely megzavarja a naprendszer működését (?!) mesterséges lenne.
    Saintgerman szerint bolygó nagyságú űrhajók hemzsegnek a naprendszerben, így az is elképzelhető, hogy a keresett izé egy végűrhajó, vagy inkább végvár.
    Ámbár egyesek szerint mi (az egész univerzum) egy "számítógépes játék" részei vagyunk.
    Az lesz majd a tuti, amikor ezt valaki be is tudja bizonyítani.
  • Zephyr Retiring
    #930
    Mivel még azt sem tudni, létező bolygóról van e szó, így korai arról is nyilatkozni, hogy idegen lényes téma e vagy sem..

    S ha már itt tartunk, egyébként jelenleg valóban az.
    Mármint az egész idegen lényes témakör úgy ahogy van, teljes egészében egyelőre csak feltevés.
  • maki85
    #929
    Mondjuk ez nem az idegenlények téma, azonban gondolom azért esik róla kevés szó, mert nem találtak még elég bizonyítékot annak a valaminek létezésére.
    Valóban szóba került már a Nap ikertestvére is, már ha van, de mind ez csak feltevés.
  • Zephyr Retiring
    #928
    Látom, szokás szerint olyanok is hozzászóltak, akik kerülik a témát

    Magam részéről már korábban is kifejtettem itt, ha valaki véleményére érdemes jobban odafigyelni, az pl. pont Ő akit belinkeltél..
    Időközben pedig az is kiderült még, hogy kik azok, akikre itt pedig felesleges bármennyi időt is szánni. Remélem, tudod kikre gondolok (egyikük irdatlan suskusok közepette köpköd mindenféle ide nem illő dolgot, másikuk meg olyan nagyon tökre fanatikus, hogy szintúgy)

    Erről az elméletről is elég kevés az infó eddig..
    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2018.02.02. 11:42:25
  • Saintgerman
    #927
    Azt gondoltam volna, ha nem mondod is. Te mindennek a játék változatát szereted...
  • TokraFan
    #926
    Én is nagyon szerettem a Stargate című sorozatot...
  • TokraFan
    #925
    "Habár a naprendszerünk nyüzsög az idegen űrhajóktól"

    Bizonyíték? Enélkül megint egy "Én vagyok Napóleon" típusú kijelentés. Period! :-)
    A kérdés nem neked szól természetesen, hanem az idegen űrhajókat tényként vizionálókhoz!
  • gothmog
    #924
    Lehet, hogy úgy van.
    Vagy nem, és akkor tévedtél...
  • Irasidus
    #923
    Láttál már olyat?
  • Saintgerman
    #922
    Nem. Egyszerűen csak idegen lényekre.
  • maki85
    #921
    A gyikokra gondolsz???:)))
  • Saintgerman
    #920
    Ez már közel állhat a valósághoz.
    De. Mi lenne, ha megfordítanák, és nem a népek "teremtettek" (vagy inkább választottak) maguknak "isteneket", hanem ezek az idegen entitások választottak maguknak népeket, vagy emberi hordákat ??
    Mi van, ha nem is az embereknek volt szükségük istenekre, hanem inkább az idegeneknek az emberekre ??
    A kegyetlenségükhöz sem fér semmi kétség ezeknek a basztardoknak, ha úgy imátkoznak hozzájuk, hogy Isten kegyelmezz, Isten irgalmazz... Az áldozatokról meg az elsőszülött gyermek beszolgáltatásról már nem is beszélve...
    Vagyis nem lehet, hogy ezek a figurák nem csak az emberek képzeletében születtek ?

    .
    Mintha a trollok nélkül már sínre is került volna a totyik..
  • maki85
    #919
    Igaz.
    Ezen okból is akarják elhagyni a Biblia Ótestementumi részét.
    Mer nehogy mááá!!!!!!
  • fonak
    #918
    JHVH egy törzsi isten, egy törzs bosszúálló, féltékeny, hiú szuperegója, aki terminátorként legyakja az ellenséges isteneket (mert az ószövetség szerint azok is létező istenek, csak mind gyenge szarok az Übermensch-istenhez képest), ennyi. Semmi értelme magasabb erkölcsöt keresni az ilyen tevékenységeiben. Egyszerűen minden nép a saját képére "teremtett" magának isteneket, JHVH is eredetileg egy panteon viharistene volt, aztán egyedüli törzsi istenség lett belőle. Az már más kérdés, hogy később egy zsidó szektából kinőtt egy új vallás, amely történelmi okokból azt állítja, hogy ugyanazt az istent imádja, aki az önmagával azonos fia képében avatarként megjelent a népe körében, és mintegy RESET gombot nyomott egy csomó dolgon, de attól még nyilvánvaló, hogy két külön vallásról van szó (a muszlimok Allahja is elvileg ugyanez a "személy"). Ahogy buddhizmus is a hinduizmusból ered, mégsem azonos vele egyáltalán.
  • maki85
    #917
    A kolléga említette hogy majdnem beleült a mézesbödönbe, csak arra nem gondol, hogy "azt" ők okosabban csinálták, különben nem írna hasonlókat.

    "Habár a naprendszerünk nyüzsög az idegen űrhajóktól akár zöbb száz km, vagy akár bolygó nagyságúaktól is,"
    Nem az a kérdés, hogy vajon találnak-e a Marson legalább egy, ha csak elpusztult is, mikróbát.
  • maki85
    #916
    Én sem vagyok istenhívő, mi több semmilyen hívő. Az emberben, emberekben hiszek.
    Ateista vagyok, a probléma csak az, hogy a mostani világban összemossák az ateizmust a politikai nézettel.
    Ha figyelmesen reagálsz a napi médiára, akkor észreveheted, hogy nem "ember" az, aki nem keresztény.
    Ez a kommunikáció alattomosan a hányinger szintjére csapódik fel.
    A mai világban, ha a helyzet úgy hozza sajnos meg kell alkudni olykor, no persze így volt ez mindig is.
    Mert próbáljon csak egy zsidó igazi zsidó lenni a fasisztoid közegben, vagy egy náci érzelmű ugyanezt tenni a zsidók között.
    Nem megy.
    Nem is oly régen szinte szégyelltem magam, hogy Magyarországon születtem az erdélyi magyarok istenítése miatt.
    NEM, nem ők a hibásak, ők áldozatok.
    Vannak ott ismerőseim, és azt mondják, hogy "azóta" olykor pokol az életük.
    Ők ott laknak, ott élnek, akik pedig ellátogatnak hozzájuk, csak szórakáznak.
    Jól elkanyarodtam, de azt hiszem kicsit összefügg.

    Végezetül, de nem utolsósorban, tökéletesen igazad van.
    A hit elvakít, nem láttat.
  • Saintgerman
    #914
    Na, akkor, hogy a trollokon kívül a topik témával is foglalkozzunk...
    Szerintem egy csillagász sosem fogja megérteni a világunk valós mivoltát. Ez a Almár István is már 50 éve lesi az eget, és sose fog rájönni, hogy odakinn nics semmi sem. Az egész, amit látni vél, az csak a tudatában van kivetítve az agya hátsó részen. Szerintem, hogy ha arany tárcán tálalnád neki ezt, akkor sem lenne képes elfogadni, már csak az 50 év befektetett munkája miatt sem.

    László Ervintől még a 80 as években olvastam az Intergalaktikus Federáció könyvét, ami már akkor előrehaladott volt magyar viszonylatban. Most rákerestem újra és most is napra kész az öreg. Dienes István és rajta kívül nem ismerek egy magyart sem, aki valóban értené, hogy honnan is csörög a dió..

    https://exopolitikamo.wordpress.com/2015/03/01/laszlo-ervin-az-onfelismero-kozmosszal-integrans-tudatossag/

    Kéretik, hogy csak az reagáljon, aki a témához kíván hozzászólni !!
    Kíméljen mindenki, aki offolni akarja a topikot, különösen ez a két ügyeletes troll, aki még nem szólt a témához !!
  • Irasidus
    #913
    Mondtam trollkodik, a lényeg neki, hogy kötözködjön - mert élvezi. A probléma, hogy azt hiszi ez tök normális dolog, és csak játék, és nem látja be, hogy az ilyen fajta élvezkedés deviáns dolog. Valószínűleg azért nem látja, mert átlagos, normális életet él, és azt gondolja, az nem probléma, ha néha leül egy kicsit trollkodni. Kényszeresen. Amúgy az alkoholisták is ezzel áltatják magukat, neki jár az a egy-két sör hétvégente.
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2018.01.30. 15:29:26
  • TokraFan
    #912
    Eleve az érvelés fogalmával sincs tisztában. Csak nézd meg, mit láttunk tőle eddig. Dávid Icuka levegőbe puffogtatott, üres, bizonyítékok nélküli mesevideóját elfogadja mint "érv/bizonyíték", míg az általad linkelt, tudományos igényességgel, többszörösen ellenőrzött és bizonyított tanulmányt megkérdőjelezi és elbagatelizálja. Egy másik posztban meg arról beszél, hogy addig tekint valamit hihetőnek, amíg azt a tudomány meg nem cáfolja, miközben a tudományos bizonyítékot egy másik posztban kigúnyolja. Teljes zavar van abban az elmében...
  • Irasidus
    #911
    Ezt hívják, azt hiszem karaktergyilkosságnak, amit művelni próbálsz, csak mivel senki nem figyel rád, ezért igazából csak kisstílű személyeskedés. Sajnállak, de egyszerűen nincs igazad, és még hazudsz is, annak érdekében, hogy lejárass. Szánalmas vagy! De tényleg! Mellesleg, nagy pofátlanság a témáról beszélni, miközben végigoffoltad az egészet, és folyamosan rágalmaztál, mellébeszéltél. Hihetetlen mennyi bőr van a képeden!
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2018.01.30. 14:35:27
  • TokraFan
    #910
    Én konkrétan nem titkolom, soha nem is titkoltam el, hogy ateista vagyok. Éppen ellenkezőleg!
    Megjegyzem, isten puszán hit kerdese, számomra nem letezik mert semmi nem utal arra, hogy létezne. Legalábbis abban a formában, ahogyan azt a vallások definiálják. Eleve problémás az egesz rendszer, figyelembevéve, hogy vallástörténeti szempontból az egyistenhitet egy igen tág időintervallumban előzte meg a politeizmus, ami még többezer istennel operált. Ebből is latszik, hogy az egesz egy kulturális katyvasz, és nem más, mint az emberek éppen aktuális fantazmagóriája. Úgyhogy ezzel foglalkozni sem érdemes.
    Amit vizsgálni lehet, mert konkrét kijelentéseket, állításokat tartalmaz, az a szentkonyv (vagy könyvek). Itt pedig tényszerűen borul az egész, mert pl. a biblia csordultig van ellentmondassal, konkrétan hülyeséggel. Csak ugye értőn kéne olvasni, nem úgy, ahogy itt az ezósok, vagyis kérdés nélkül benyelni mindent.

  • Zephyr Retiring
    #909
    Pont úgy, ahogyan te is teszed pont most?

    Közben rájöttem. Csak unatkozol, ezért vagy itt. Konkrét célod az, hogy csak bosszantsd az embereket.
    Nem azért vagy itt, ami miatt a legtöbbünk (lásd #900 alatt), hiszen neked még saját véleményed sincs.

    Ezért míg ez nem változik, nincs értelme bármit is közölni veled. Majd szólj, ha lesz saját véleményed.
    De könyörgöm, ne rólunk, hanem a TÉMÁRÓL. A kedvedért még le is betűzöm, hátha úgy jobban érted:
    T.É.M.A.

    Téma alatt értem mondjuk a #901 alatti cikket is akár..
  • Saintgerman
    #908
    Inkább talán a második:
    "Így a fogalom hatóköre alá azokat soroljuk, akik képtelenek elismerni saját igazukhoz való ragaszkodásuk mellett, hogy akár tévedhetnek is."
    Azzal a kitétellel, hogy egyenlőre nics mit elismerni.
  • Irasidus
    #907
    Dehogynem változtat az "állapotomon", mutatja a különbséget közted és köztem. Ha egy valóban pszichés gondokkal küzdő egyén nevez pszichopatának, az semmit sem jelent, azon kívül, hogy ennyire futja neki, vagdalkozik...
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2018.01.29. 17:43:16
  • fonak
    #906
    Esetedben inkább erről lehet szó. Esetleg erről.
    Utoljára szerkesztette: fonak, 2018.01.29. 17:27:02
  • Saintgerman
    #905
    Ez nem javít az állapotodon
  • Irasidus
    #904
    "Hogy jelentkeztem e alanynak ? Oda nem kell jelentkezni, úgy fogdossák össze hozzá az embereket. Én is majdnem áldozatul estem, anno amikor Vancouver ben laktam, és valszeg a Pegasus projekthez fogdostak embereket... csak a szerencsémen múlott, hogy nem tűntem el... végleg..."

    Ezt te írtad?! Saintgerman #855
  • Saintgerman
    #903
    Pedig ha valakire, akkor éppen rád illik itt a pszichopata definíció
  • Irasidus
    #902
    Tökéletesen illik erre (és majd az összes) posztodra a megadott troll definíciód, azaz provokatív, ingerlő módon, tárgyhoz nem tartozó üzenetekkel bombázol egy online közösséget.
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2018.01.29. 16:49:36
  • Zephyr Retiring
    #901
    Idegen élet nyomában
  • Zephyr Retiring
    #900


    ¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
    fórum (főnév)

    2.Internet: Véleménynyilvánítás helye; olyan honlap, vagy honlapnak az a része, amelyen a látogatók saját véleményüket egy témával,
    cikkel kapcsolatban szabadon megírhatják, azzal kapcsolatban vitatkozhatnak.

    troll

    A troll az internetes szlengben olyan személy megnevezése, aki provokatív, ingerlő módon, tárgyhoz nem tartozó üzenetekkel bombáz egy online közösséget (például internetes fórum, chat, blog, levelezőlista), vagy személyes hitbeli meggyőződését ellentmondást nem tűrő, pökhendi erőszakossággal sulykolja, azzal a konkrét szándékkal, hogy más felhasználókból heves reakciókat provokáljon ki, vagy más módon zavarja, lehetetlenítse el a témába vágó eszmecserét.

    ¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤

    Értelmezd!

    Ami pedig kedvenc szavadat a fogyatékosságot illeti, erre is vannak már hasznos módszereink.
    Javaslom neked egy online IQ teszt kitöltését annak érdekében, hogy megértsd, mi micsoda, te ki vagy, hol vagy most és pontosan hol is a helyed.

    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2018.01.29. 11:32:10
  • Irasidus
    #899
    "Jó is, hogy belinkelted őket. Így legalább mindenki láthatja, hogy nincs önálló véleményed a témáról..."

    Így van, remélem mindenki látja, hogy nincs önálló véleményem, hanem a tudomány álláspontját képviselem, ami még mindig nem véleményekből áll. Az önálló véleményem a kettő meg kettőben egyenlő négy terén sincs, mint ahogy ez sem vélemény kérdése, hanem tudományos. Bár elég furán hangzik, hogy tudomány mögé bújok... a tudománytalan idétlenség helyett, a trollkodás helyett, azaz a minden alapot nélkülöző vélemény helyett; tudományos kérdésnek tekintem, és tudományos választ fogadok csak el. Mondjuk ennyire ostoba sértegetésnek látszó, nem is tudom mit, még nem olvastam. Ennyi.

    "Amúgy a Seti a mai napig sem talált bizonyítékot az idegen intelligenciára, de ez nem jelenti azt, hogy nem is létezhet."

    És úgy gondolod a véleményeddel megtalálod? Hihetetlen mennyire nem gondolkodsz.

    "Minek vagy itt egyáltalán, ha nincs is önálló saját véleményed a témáról?"

    Ezt is leírtam már itt, csak megint nem figyelsz a másikra.

    "Ha ebben csak én egyedül hinnék, akkor senki sem kutatná az életet a világűrben...még a Seti sem :)"

    A seti nem hit alapján keres, másrészt a seti nem egyesszerűen élőlényeket keres, hanem intelligens élőlényeket. Nem ugyanaz a két keresési és kutatás stratégia. Te végig élőlényről beszélsz, viszont az intelligencia az egy újabb attribútum, amire nem tértél ki az fogyatékos fejtegetésedben a végtelen világegyetemről. Ugyanis attól, hogy a világegyetem nagyon nagy, még vannak egyedi dolgok a világegyetemben. Éppen ez a kutatások végső tárgya, hogy egyedi-e az emberi intelligencia, vagy sem. Nem tudjuk.
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2018.01.29. 06:04:35
  • Zephyr Retiring
    #898
    Ez így egy teljesen korrekt vélemény.

    Részemről bárhogyan is történt az élet kialakulása itt a Földön, én minden további kétkedés nélkül el tudom képzelni, hogy ez máshol is előfordulhat a végtelen univerzumban. Még egyéb atmoszférával és gravitációval rendelkező bolygók esetén is.
    Lehet számunkra mérgező is azon légkörök "levegője", viszont akár többféle (a miénktől teljesen különböző) élet is lehetséges távol messze tőlünk, akár egy messzi messzi galaxisban is..

    Ha ebben csak én egyedül hinnék, akkor senki sem kutatná az életet a világűrben...még a Seti sem :)
  • Zephyr Retiring
    #897
    Igen, emlékszem ezekre a sorokra.
    Jó is, hogy belinkelted őket. Így legalább mindenki láthatja, hogy nincs önálló véleményed a témáról...

    Takarózgatsz mindenféle Seti vélemények mögé, linkelgetsz különböző tanulmányokat, holott egyetlen értelmes kérdésre egy egyszerű önálló választ kellett volna csupán adnod.

    De te még erre sem vagy képes.
    Amúgy a Seti a mai napig sem talált bizonyítékot az idegen intelligenciára, de ez nem jelenti azt, hogy nem is létezhet.

    Nyilván amiatt keresik és kutatják, mert hisznek a létezésében. Csak hát hogy jön már ki, ha pont te bújnál a HIT mögé, aki folyton degradál, lenéz monden hívőt :)

    Minek vagy itt egyáltalán, ha nincs is önálló saját véleményed a témáról?
  • maki85
    #896
    " létezik e intelligens élet valahol távol a Földtől"
    Mivel nincs egyenlőre bizonyíték létezésükre, ezért a válasz csak az lehet: talán
    Személy szerint az én meggyőződésem, hogy az élet (bármely formája) ott megjelenik, ahol erre a feltételek adottak.
    Bár az is lehet, hogy egyedül vagyunk a kozmoszban, ami szomorú lenne, de talán nem. Lásd az indiánok példája.
    Azonban, mint olvastad már ezen az oldalon is, vannak akik a naprendszeren belüli bolygó nagyságú idegen űrhajókban is biztosak, mi több hemzsegnek.
    Véleményem, hogy minél fejlettebb egy társadalom (legalább is az ember esetében) annál több benne a "buta" ember.
    Az UFO-oknál ez nem tudom hogy működik.:D
    Utoljára szerkesztette: maki85, 2018.01.29. 01:11:03
  • Irasidus
    #895
    Viszont a ködösítés és személyeskedés az már trollkodás, vagyis te nem egy véleményt mondtál csupán, hanem direkt úgy fogalmaztál, hogy más ne értse, mert te egészen mást fogsz érteni a szavak valódi jelentése alatt, mint amit valójában jelent. Aki itt blamál, az te vagy, méghozzá saját magadat blamálod, vagy nem tűnt még fel, hogy senki nem ért veled egyet, és mindenki trollnak tart?

    "Például az újabb értelmetlen flegmázásod helyett, kifejthetnéd, hogy szerinted létezik e intelligens élet valahol távol a Földtől az Univerzumban máshol is.."

    De, és ezt a kérdést már itt #211 feltetted, és válaszoltam rá itt #214. illetve volt egy előzménye is, ahol meg az utolsó mondatot olvasd el #208. Ez is csak azt bizonyítja, hogy nem figyelsz a másikra, és kik nem figyelnek a másikra, kiket nem érdekel a másik véleménye? Úgy van, bingó - a trollokat! Aki itt folyamatosan mellébeszél, az te vagy troll "uraság"!
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2018.01.28. 21:42:23
  • Zephyr Retiring
    #894
    Az, hogy valamiről kultúráltan kifejtem a saját véleményem, még nem trollkodás.

    Az viszont, hogy másokat folyton blamálsz és minősítesz a véleményei miatt, már az. De ezt már a moditopikban is közölték veled, láthatóan teljesen feleslegesen.

    Mivel értelmeset úgysem tudsz erre sem reagálni, szerintem tovább is léphetnénk...
    Például az újabb értelmetlen flegmázásod helyett, kifejthetnéd, hogy szerinted létezik e intelligens élet valahol távol a Földtől az Univerzumban máshol is..

    Erről ugyanis itt eddig egy szót sem szóltál. Így indoklást sem adtál róla, miért gondolod úgy, ahogyan...