135
  • zakzag
    #15
    bocs, de sehol nem említettek olyat és minden eddigi megfigyelésekkel ellentmond, hogy a világ determinisztikus lenne, szóval ez a statikus dolog nem igazán állja meg a helyét. Ráadásul az azt eredményzné, hogy mindenki felelőssége megszűnne, hiszen minden tett már régen el van döntve, én csak azt teszem, ami meg van írva előre.
  • Sequoyah
    #14
    Persze, minden a (nem alap nelkuli) talalgatassal kezdodik. Tobb fele elmeletet is "talalgatnak", de amint ezek kozul 1 kepes lesz megmagyarazni azt amit eddig is tudunk, akkor van egy eleg jo talalatunk. Es ha ez az egy kepes elorejelezni barmi ujat is, akkor nyertunk, van egy fasza uj elmeletunk, ami elorebbviszi az emberiseget.
  • globint
    #13
    Akkor a múltkori cikkben is ezt közelítették?
    http://sg.hu/cikkek/112075/csupan-hologram-a-vilagegyetem
  • SupraMKIII
    #12
    Anélkül, hogy 100%-ban érteném: A képen szereplő két dimenziósnak mondott "tér" valójában három dimenziós...

    Amúgy röviden és érthetően nem arról van itt szó, hogy az összefonódást magyarázza úgy, hogy "nincs is kanál": vagyis ugyanazt a hatást véljük látni két helyen?
  • paby88
    #11
    az ilyen isteni fény meg fasztudja milyen hülyeségeknek a hívői miért olvassák egyáltalán az sg-t?
  • Archenemy
    #10
    "Ne aggódjon senki aki nem érti, ez csak azért van mert kurvasok ajrót lehet szakítani az efféle marhaságokkal. Eléldegélnek belőle a mesefikzikusok és matematikailag bizonyára bele sem lehet kötni. "

    Gyanús nekem is, hogy van egy kis átfedés az alapkutatások/elméleti kutatások meg a találgatás közt.
  • kvp
    #9
    Csak annyirol van szo, hogy talaltak egy matematikai modellt, ami szerint az az elmelet ami azt allitja, hogy az egesz univerzum egyetlen hullamfuggvennyel leirhato es a terido is ennek a hullamfuggvenynek egy bizonyos nezete (belulrol nezve) helyesnek tunik es kepes a gravitacios hullamokat is leirni. Tehat van ra esely, hogy a teljes univerzum tenyleg egyetlen terido hullambol all, raadasul az ido tekitheto egy terbeli dimenzionak is. Ez kb. olyan mint a porgetos kepeskonyv, amit lapozva mozgast latunk, azaz telik az ido, de valojaban a ketdimenzios ter egy magasabb dimenzioszamu statikus rendszer, amiben az ido csak egy terbeli dimenzio, ami menten haladunk vegig. Igy valik a 2D-s lapokbol allo 3D-s konyv egy 2D-s, de mulo idovel rendelkezo vilagga. Kivulrol nezve persze statikus es mind a mult, mind a jovo ott van fixen a lapokon.
  • Astrojan
    #8
    Hogyan épül fel a téridő festmény? Matematikusok igyekeznek bizonyítani (??) hogy a fonottkalács a megoldás kulcsa..

    Ne aggódjon senki aki nem érti, ez csak azért van mert kurvasok ajrót lehet szakítani az efféle marhaságokkal. Eléldegélnek belőle a mesefikzikusok és matematikailag bizonyára bele sem lehet kötni.
  • Amiga
    #7
    Ebben a kommentben a kulcs a "Pedig nem vagyok fizikus" volt.
  • halaszlo
    #6
    Pataki Attilával össze kellene ülnötök átbeszélni a részleteket, hátha még idén sikerül megtalálni ezt a csillagösvényt.
  • VolJin
    #5
    Ez most vicc?
  • NEXUS6
    #4
    Jó az anyag mi!?
    Lenne még egy kicsike?
    XD
  • bazsiboj
    #3
    Én az egészet értem. :-)

    Pedig nem vagyok fizikus. Az egész univerzum teremtett, egy magasabb létezö által. A hitem erös és ez
    alátámasztja mindezt és így látom is, hogy ezek a fizikusok miröl beszélnek.

    A kvantumelmélet lényege, hogy a fény az alapja mindennek, ami az Isteni szeretet alapján létezve teremt.

    Isteni részecske , ilyen is van , már felfedezték. Az felel mindennek a tömegéért a fizikai univerzumban, de
    közben még sem látható ott, mert hol is van, a nem fizikaiban?

    Spirituálisnak is kell lenni ahhoz, hogy megértsd az Univerzum müködését. 3D-ben nem fog menni.

    Ha valaha a csillagokon át akarunk repkedni, "csillagösvényen" ezt meg kell értenünk.
  • Amiga
    #2
    Köszi ezt a kommentet, már azt hittem, velem van a baj. :-D
  • VolJin
    #1
    Tegye fel a kezét, aki egy kukkot ért az egészből! :-)