135
  • Astrojan
    #95
    Mit nem értesz az egyenes vonalú fotonterjedésből?

    Azt értetted amit a kvazárból induló fotonról írtam? Egyenes vonalban jött, nem csökkent az energiája, tehát egyenes vonalban jött. Ez a mérés.

    A többi az félreértés, butaság, félremagyarázás, nagyképűség. Ez mind a fizika.

    A fénynek nincs hullámtermészete.

    A fény azért látszik hullámtermészetűnek mert a foton részecske-komplex egymás körül keringve egyszer elektromos, negyedhullámhosszal később pedig mágneses tulajdonságát mutatja kifelé. Ezt a váltakozást időben figyelve hullámszerű visekedést vízionálsz. Ennyi a hullámtermészet.

    A foton részecske, 4 részecskéből álló komplex. NEM hullám ! Soha.

    100 évvel korábban ezt nem tudták. Most meg nem is akarják tudni. Senki.

    A mert mögött az a bárki által elvégezhető kisérlet áll, hogy felnéz az égre és látja a csillagokat. Ha a foton nem egyenes vonalban közlekedne hanem mondjuk szétterjedne, akármilyen kicsi szögben is, akkor a csillagokat nem látnánk.

    Csak valami ködös derengést. Vagy inkább még azt se. Mert a foton energiája szétterjedne. Kvázi nullára.

    Érted ezt a kisérletet? Na ez áll mögötte.
  • defiant9
    #94
    "valami félre van ezekkel a kisérletekkel"
    Hát ez így nem túl tudományos, ezen kísérletek mögött ott vannak a képletek, a te statikus foton elméleted pedig ellentmond a tapasztalati tényeknek. Az egyenes vonalú foton elméleted nemcsak a szuperpoziciót tagadja, magát a fény hullámtermészetet is, ismét egy 100 évvel korábbi vita jön elő. Bohr

    Végülis annyit mondasz hogy ez így nem lehet mert...
    és a mert mögött nincs semmi csak az hogy a tudósok hazudnak.
    Te ugyan nem tudod saját elméleteddel megmagyarázni a mérés tényadatát(mivel az ellentmond neki), de azt mégis el kellene fogadnia bárkinek is?
  • Astrojan
    #93
    A tizenhatrés kisérletben amikor elindul egy foton akkor az vagy balos vagy jobbos.

    A száznyolcvanhatrés kisérletben ha elindul egy foton akkor az vagy balos vagy jobbos.

    Egy foton NEM MEGY ÁT két résen !!! A foton egyenes vonalban halad és ha elindul egy kvazárból akkor az nyílenyenes pályán, szétterjedés nélkül (!!) energia és frekvenciavesztés nélkül érkezik hozzánk. Ergo egyenes vonalú pályán jött.

    Tehát, nem mehet át két/négy/hatszáz résen. És nem is megy, valami félre van ezekkel a kisérletekkel, valamit nem értenek a fizikusok az interferenciáról vagy leginkább semmiről.

    A fotont meg nem tudják micsoda. És akkor higgyem el ezt a sok marhaságot amit a fonottkalácsról etetnek ? Nem fog menni.

    Ha két foton ellentétesen polarizált (cirkulárisan, temészetesen) akkor az megfelelő körülmények között (keletkezési hely, idő, frekvencia mittudoménmégmi) lineáris polarizációnak tűnhet. Ettől nem lesz szuperpozícióban, csak a kettő foton EGYÜTT lineárisnak tűnhet. De mindkét foton mindvégig tartja a saját polarizációját.

    Ha te mást látsz eközben az a te bajod.

    Az meg, hogy elfogadott valami marhaság vagy nem (távolbahatás, távolbalátás vagy telefonos energiaküldés stb) nem jelenti hogy mindenkinek be kell kajálni a fizikusok álmodozásait, téveszméit, még azt is megkockáztatom, hazugságait.
  • defiant9
    #92
    Tehát azt mondod hogy amikor egy foton elindul pl. a kétrés kísérletben akkor eldönti hogy balos-e vagy jobbos-e. Azt is eldönti hogy a bal vagy a jobb résen megy át?
    Az az elfogadott hogy kvantum távolba hatásnál nem releváns a távolság/idő.
    Az összefonódást(dupla szuperpozició) addig nem fogod elfogadni ameddig a szimpla szuperpozíciót nem fogadod el, az +hab a tortán
  • Astrojan
    #91
    Pontosan így van. Egy foton vagy jobbos vagy balos, kész. A többi tévedés, tévelygés, félreértés, félremagyarázás, betegség, elmebaj, fizikus.

    Ja, és fogalmuk nincs mi a foton.

    6. mi az a marhaság, hogy 2 foton távolsága nem releváns? Az egyik foton most esett be a földre a Andromédáról, ugyanakkor meg egy másik beesett mondjuk a Holdra. Az utolsó pillanatban a távolságuk éppen 400 E km volt. Ez piszkosul releváns.

    Vagy, az egyik most ért ide, a másik most indult az Andromédáról. Távolságuk 2 millió fényév. Mi ebben a nem releváns? A kb?
  • defiant9
    #90
    Jól is látod meg nem is.
    Ezen komponensekre épül a kísérlet:
    1. a foton lehet polarizált (balos/jobbos)
    2. egy foton lehet szuperpozicióban lehet jobbos és balos egyszerre
    3. lehet fotonpár aminek egyike balos a másik pedig automatikusan jobbos
    4. egy foton megmérése során kiesik a szuperpozicióból
    5. összefonódott fotonpár esetén az egyik foton megmérése a másik foton is kiejti szuperpozicióból
    6. a két foton távolsága nem releváns

    Első körben azt kellene látni hogy ezek közül meiyiket nem fogadod el, a jelenséghez ui. mind kell. Félő hogy te már eleve úgy gondolod hogy balos és jobbos volt mindkét foton amikor elindultak vagyis magát a szuperpoziciót sem fogadod el.
  • Astrojan
    #89
    A lényeg itt ez: fogsz egy polarizált fotonpárt, az egyik jobbos, a másik balos, lévén a foton cirkulárisan poláros. Az egyiket elküldöd jobbra és küldd el a másikat mondjuk balra.

    Most megméred az egyik fotonodat és látod, hogy az jobbos.

    Meg tudod e mondani mindenféle további mérés nélkül, hogy a másik milyen ?

    Meg. Minden 3 éven felüli nemfizikus tudja a választ: balos.

    De a fizikusnak úgy jár az esze, hogy a másik foton éppen most kényszerül bele a balos cirkuláris polarizációba, hiába van az a társától száz millió fényévre akár.

    Annak ellenére, hogy a foton semmiképpen nem tudja változtatni a polarizációját, mert az egyik olyan mint egy balos csavarmenet, a másik meg olyan mint egy jobbos csavarmenet. A kettő nem cserélgethető fel, evidens.


    Kösz Jinny, oly ari vagy multibaszkban. De ki az a kánon?
  • VolJin
    #88
    Janika!

    Menj már ezzel a mennyből az angyal kórussal, mert még azt gondolom, hogy te nyomatod a kánont multitaszkban! :-D
  • VolJin
    #87
    "Ha értenéd az ego működését, akkor tudnád, hogy nem kell magadról bármit is írnod ahoz, hogy saját magad fényezd. Elég, ha a másikat leszólod, ezzel automatikusan többnek gondolod saját magad nála. Ez alapvető ismeret ilyen téren. "

    Te ezt csinálod, és ezért küld el a faszba téged mindenki.
    Van még kérdés?
  • VolJin
    #86
    Hát, ha nekem írod, az gondolom nekem szól.
    Ebből gondolom, hogy igazából mindegy volt neked, hogy kinek mit írsz, a lényeg a trollkodás.
  • defiant9
    #85
    Van összefonódás, még realtime is rögzítették:
    https://www.youtube.com/watch?v=wGkx1MUw2TU
    Real-Time Imaging of Quantum Entanglement
    A lényeg maradt, amint egy polarizált fotonpárvalamelyikét megmérjük egy polarizátorral az távolba hat összefonódott társára ami ennek hatására kiesik a szuperpozicióból és belekényszerül a másik polarizációs állapotba.
    Utoljára szerkesztette: defiant9, 2015.06.14. 11:59:04
  • Astrojan
    #84
    Hjah, ha van kvantum összefonódás.

    "..a teljes rendszer kvantumállapotát nem lehet a részrendszerek kvantumállapotának megadásával leírni.."

    Na és? Ha nem lehet leírni valamit az nem jelenti, hogy különálló rendszerek kvantumállapotai összefosódnak. Azért nem fogható fel, mert halandzsa az egész fonottkalács öszzefogdosódás. Nekem legalábbis úgy tűnik. Na lehet fikázni..
  • gforce9
    #83
    Hát én nagyon kíváncsi vagyok arra, hogyha kész lesz egy normális kvantumgravitációs elmélet, ami helyesen írja le a mikro és makrovilágot, vajon az felfogható lesz e olyan halandók számára is mint én :)
  • defiant9
    #82
    Akármit is volt a célod, trollkodásba torkollt. Az hogy ez szándékos vagy csak a szociális kapcsolati háló szabályainak nem ismeretéből fakad igazán csak te tudod. Szerencsére talán ez utóbbi olvasható ki a megnyilvánulásaidból. Erre esetleg tudnék javasolni egy real world képességfejlesztő tréninget: fradi vagy újpest pálya környéki vendéglátóipari létesítményt látogató, a zéró tolerancia szintjét már meghaladó társaság domináns színkomponensét jelzőként felhasználva, az egyedfejlődés alacsonyabb szintjén lévő létformának titulálod az adott csoportot. Majd miután már másodszor is összeszedted a hiányzó fogaid akkor érdemes tudományosan is rögzítened hogy milyen - más társadalmi érintkezések során is használható - ok-okozati jelenséget figyelhettél meg. Legtöbbünk az ált. iskola végére már abszolválja ennek a gyakorlatnak a kevésbé ínvazív verzióját, de neked azt mondaném hogy sosem késő.

    Visszatérve a cikkhez(@ENVE te scrollozhatsz, ez már nem neked való), az én olvasatomban a fejtegetés két elfogadott alaptényből indul ki: egy van gravitáció és kettő van kvantum összefonódás Azt mondja hogy képes olyan matematikai modell felállítani ami a második felhasználásával leírja az első 3D-s térstruktúrában történő változásait. Rögtön felmerül a kérdés hogy mire fel is ez a kvantum összefonódás, a 3D-s téren belül ismert és szükségszerű mozgatóelv, de miért van egy felülettel kapcsolatban is. Ráadásul a számítás iránya az hogy a felületből következik a tér(ált. pedig a felület mint olyan csak a alsóbb rétegek(röntgen analógia) megfigyelhetőségét valósítja meg (ami szvsz. passzolna is pl. az univerzum értelmes tervezés megközelítésének read-only betekintő pontjaként)). De itt nem erről van szó, az elmélet szerint a felület az kiindulási pont, az ott létező szabályok futtatják a nagy életjátékot, a kvantum összefonódás meg egy zéró késleltetésű transport link. Erre ugyan direktbe nem tér ki a cikk, de az a logikus következés hogy a felületen belül lévő képletek is használják a kvantum összefonódást, tehát az amit mi változó gravitácós hatásnak élünk meg az egyrészt a felületen belüli n:n -es összefonódás ami n:n kapcsolatban áll az érzékelhető térrel. Szó mi szó, szép rendszer, de nekem végső állapotként nem teszik a farok csóválja a kutyát nézőpont, akkor sem ha nem értjük a kutya belső működését, ne toljuk fel a szabályokat egy absztrakciós rétegbe, max. átmenetileg. Azért ki sem zárnám, ha ebből a reverse engineering-eskedéből ki tud esni egy egyszerűbb szabályrendszer akkor Occam tétele még mindig áll.
  • gforce9
    #81
    "Nincsenek elő ítéleteim," Elmész te a francban egyöntetűen mindenkit elküldtél melegebb éghajlatra. Ezzel kezdted. Ja, hogy nem használtál csúnya szavakat? ÚÚ akkor máris mindjárt más. Ferdíted most meg meg próbálsz mosakodni, hogy nem is úgy volt. Lol :D
  • ENVE
    #80
    Komoly értelmezési problémákkal vívódsz, sehol nem mondtam azt, hogy vitatnád azt, hogy olvasok-e itt. Azt mondtam, ha azt hiszed, hogy trollkodni jövök ezek után, akkor baj van. Látod? Nem értelmezel, csak ellent mondasz, bármi áron. Nincs is itt miről beszélni, mert te csak a szavakat próbálod forgatni úgy, hogy neked jó legyen. Közben meg azt sem bírod megérteni, amit az ember neked mond...

    Én nem fikáztam az első hsz-emben, egy csúnya szó nem volt benne, még csak kifejezetten lenéző sem, leírtam igen egyszerű véleményem, hogy -szerintem- , ha már ilyen nagy okosok vannak itt, mint te is, akkor a helyett, hogy mondjuk folytatsz egy cikkeken át tartó parttalan vitát, inkább próbáld meg tovább gondolni a cikkben leírtakat. Nem sikerült, trollkodtál, beszóltál annak a srácnak, meg utánna egyből nekem is. Miért is? Na mesélj, TE mivel tettél többet ehez hozzá, mint én? Semmivel. Sőt!!!

    Nincsenek elő ítéleteim, nem mondtam, hogy biztosan ugyan azok lennétek, feltételeztem. A kettő közt hatalmas különbségek vannak, de ezt nehéz lesz annak meg magyarázni, aki nem tud különbséget tenni az elmélet, és a tény között. Ugyebár...

    Minden egyes hsz-eddel bizonyítod azt, amit gondoltam rólad, amit írok, és még csak észre sem veszed. Ez a legnagyobb vicc.

    Kultúráról beszélsz, miközben te voltál itt az egyetlen, aki alpári módon nyilvánult meg, megint nagyon vicces. :))))
  • Astrojan
    #79
    Lehet, hogy ismeri..
  • gforce9
    #78
    Nem alregem defiant9, ismét olyat jelentesz ki amiről gőzöd sincs, de te aztán tudod. Nem kissé vagy előítéletes, na de ezt a legelső hozzászólásodból le lehetett vágni.

    "Próbálj már meg legalább ellent mondani," Mondanék én ellent, ha mondtál volna valami érdemlegeset a témához.

    "Elmek akkor vmi cs-s közösségbe, és kiverem a farkam a sok 12 éves előtt" hmmm :) hát kinek mi jön be.

    Esetleg, ha nem suttyó módon indítod a hozzászólásaidat, normális válaszokat kapnál, mert mindenkinek megadom a tiszteletet, sokszor még annak is aki nem érdemli meg. De akkor én is tudok tapló lenni, ha az első hsz valakinél kapásból a fikázás. Mégis mit vártál azután, majd kultúrált eszmecserét? Talán ha nem úgy indítasz, ahogy....

    "Ha te komolyan gondolod azt, hogy kb. laza 8-9-10 év sg.hu cikk olvasás után" sosem vitattam, hogy olvasol e SG cikkeket, azt meg pláne nem hogy mióta. Én azt mondtam, hogy a fórum előzményeit nem ismered, de azért te megmondod a tutit. :)
    Utoljára szerkesztette: gforce9, 2015.06.13. 14:45:10
  • ENVE
    #77
    Nem, sajnos eljutottál egy olyan szintre már, ahol ténlyeg sajnállak. Nem le, hanem csak úgy. Nem sajnálok le senkit, még a hobóst sem, de ezt nem fejtegetem most neked. Sajnálatra méltó vagy.

    Próbálj már meg legalább ellent mondani, nem csak 1 sorokban oltani, és akkor esetleg majd én is azt fogom gondolni, hogy ez a gyerek próbálja a másik felet megérteni, mert én megtettem itt másokkal.

    Gondolom a defant9 account meg az az alreged amivel már kevésbé vagy gyökér, nos, hát igen, és nem. Hiba volt, de nem azért amit írsz, a trollkodás még mindig gforce9 (avagy te?) asztala. Ez itt a lényeg, annyira nem értitek, annyira "felkorbácsolja" az érzelmeiteket ez, (ÉS EZT NEM ÉN ÍROM, ott van alattam!!), hogy azt hiszed trollkodok. há-há-há. Trollkodni nem így szoktam, azt elintézem pár sorral, és nevetek 1 jót. De ezen a "forumon" itt -sajnos- nem tudtam még nevetni...

    És hidd el gforce, ha az egom akarnám feedelni ide se jönnék, lese szarnám ezt. Elmek akkor vmi cs-s közösségbe, és kiverem a farkam a sok 12 éves előtt, hogy mekkora sztár vagyok. Szotkam olyat, na akkor trollkodom. Ha te komolyan gondolod azt, hogy kb. laza 8-9-10 év sg.hu cikk olvasás után az első alkalommal amikor vettem a fáradtságot ahoz, hogy véleményt nyilvánítsak itt, az azért volt, hogy szítsak 1 értelmetlen vitát, trollkodási szándékból, akkor tévedsz. Ennyire sötét azért nem vagyok...
    Utoljára szerkesztette: ENVE, 2015.06.13. 13:43:08
  • defiant9
    #76
    Önmagad is beismered hogy hiba volt az első hsz.-od. És ez nem is IQ hiányosság hanem EQ.
    Esetleg gondolkodj el rajta hogyha azt az egyszerű következménnyel nem voltál képes számolni hogy az emberek sértegetése reakciókat vált ki akkor lehet hogy komplexebb dolgokban is tévedsz...
    Természetesen ez az egész nem áll ha csak trollkodni akartál, a definicióba ui. beleférsz:
    a provokatív troll egy feltűnő, érzelmek felkorbácsolására alkalmas üzenettel próbálja felhívni magára a figyelmet
  • gforce9
    #75
    Most is te sajnálsz le engem :D És még nekem nagy az egóm... lol :D
  • ENVE
    #74
    Mert nem érted, és ez sajnos nem az én hibám. Ignoráns vagy, ráadásul ezek szerint nem túl erős megértéssel sem vagy megáldva. Majd egyszer eljön az az idő is, amikor túl látsz a saját egódon, de úgy néz ki erre még várni kell. Semmi gond, nem vagy ettől kevesebb, mindenki így kezdi, a kérdés az, hogy fejezed be. Akkor jössz-e majd mind erre rá, amikor halálos ágyadon szenvedsz, vagy előtte sikerül megvilágosodnod 1 picit... Ez a kérdés, én szorítok neked, hogy sikerüljön minél hamarább, mert nem lesz könnyü életed neked sem, ha ilyen formán viselkedsz.
  • gforce9
    #73
    "bár gondolom 5másodpercet sem szántál arra, hogy meg próbáld megérteni a mondandóm," Eddig semmiféle mondandód nem volt a fikázáson kívül. :)
  • Astrojan
    #72
    Szia heli, írjál privit, ne aggódj a wikis trió miatt, ők ezért járnak ide.
  • ENVE
    #71
    Nem címeztem senkinek, aki magára vette, az így járt. Igazából kb. 2-3 embernek szólt az egész, sem te nem voltál ebben benne, sem pedig sokan mások. Általánosságban szólt a tudományos cikkekhez írkáló pár regulárnak, aki mindig ugyan azt ugatja, de nem veszi észre sosem, hogy sokszor mondott már ellent saját ön magának. Ez a cikk is amiről szól, ha igaz, akkor jó pár ember hite bukott meg, aki eddig szilárdan bizonygatott sok mindent.

    Ezen kívül én tisztában vagyok a saját hülyeségeimmel, nem leszólom az embereket itt, rá világítottam 1-2 dologra. gforce hiheti magát tökéletesnek, én tudom, hogy nem vagyok az. Tömve vagyok hibákkal, amiért rendszeresen meg is szólnak, csak vele ellentétben én el is szoktam gondolkodni azon, amit mondanak nekem. Nem 3másodperc alatt le hülyézem, és tipikus egos módon állok neki a saját védelmemnek, van amikor igen, de ezeket utólag bánom is. Helikopter? Akár az is lehetek, igen. Nem zavar, és még csak nem is csodálkozom azon, hogy a többségnek fogalma sincs miről beszélek, és félre értelmezi. Sose gondolkodtam úgy, mint a többség, vagy akár csak az emberek 99%-a. Nem is szeretnék sose úgy, nem szeretek a csordában lenni, pont ezért nem tartok pásztort sem magam melett, akit profnak, istennek, akárminek is hívnak egyesek. Kinek ki a pásztora, ugyebár...
  • ENVE
    #70
    Te meg ha napokon át próbálod meg győzni az embereket valamiről, akkor lehet nálad van a nagyobb probléma, és nem náluk. Mondtam már, bár gondolom 5másodpercet sem szántál arra, hogy meg próbáld megérteni a mondandóm, ne győzködd sem a magad igazáról, sem pedig máséról, mert csak a szájába adod a szót maximum. Majd megérti magától, nem kell a te saját hited senkire sem rá erőszakolnod. Mert mivel lesz ő azzal előrébb, mint ha egy tudatlan marad? Semmivel, meg mondom én neked. Ugyan olyan hit lesz az is, és nem tudás. A tudás az, amit az ember meg tapasztal, minden más hit, legyék az szilárd talajra építve, vagy csak légből kapott. De hit, ugyan olyan, mint amit a templomban az ember fejébe tesznek. Sokra nem mész vele. Egyébként pedig, ha megértenéd a relativitás elmélet mély, filozófiai értelmét tudhatnád, hogy mindennek van több értelme, oldala, így adódik az is, hogy mindenkinek meg van a saját igaza. A tiéd is, az övé is, mindenkinek a saját kis maga világában. Győzködhetsz te itt bárkit arról, ami a te fejedben van (és most légyszíves vonatkoztass el legalább 1 percre a konkrét eseményektől, mert pont nem számít, hogy bárki is milyen baromságot hordott össze), csak akkor fogja neked el hinni, ha akarja. Már pedig szavaidból ítélve ő nem akar neked hinni. Ez olyan, mint amikor jön a hit térítő, és győzköd valamiről. Mondhatja bármeddig, mutathat neked bármit, elfogod neki hinni? Nem. Azt fogod mondani, hogy majd, ha a jó Isten oda mászik eléd, és meg mutatja magát, na majd akkor. Ennyi erővel ő is mondhatja neked ugyan ezt, ugyanis TE MÉG MINDIG ELMÉLETEKRŐL BESZÉLSZ NEKI, nem pedig száraz tényekről, akár hol is olvastad őket, és akár melyik nagyra becsült prof. mondta neked. Szádba adták ugyan úgy, mint ahogy a bullshitet neki.

    Lezártam részemről, mert ignoráns módon nem fogsz 10másodpercet sem gondolkodni azon, amit mondtam. Ismerlek ennyire az itteni megnyilvánulásaidból, nem ez az első alkalom, hogy látom a neved, de ezt már le írtam. Csak mostanra jutottam el odáig, hogy a hányinger miatt, ami kerülgetett ide írjak.
  • cylontoaster
    #69
    Értem. Akkor te mit is csináltál, amikor az első hozzászólásodban egyszerre egy rakat embert szóltál le? Vagy akár csak abban amire most válaszolok?
    És az azóta megeresztett fellengzős stílus, miközben széllel szemben vizelsz?
    Vagy nem tűntfel, hogy kivétel nélkül mindenki ellened van? Lehet hogy akkor mégiscsak te vagy a helikopter?
  • ENVE
    #68
    Amiért pedig ide írtam az azért van, mert minden egyes témában ez van -> jön vmi ökör ontja a net hoaxait, jön gforce és a haverok, és mindig ugyan ott lyukadunk ki -> "100éve szilárd relativitás elmélet, te fizikai analfabéta ökör"

    Istenem... Mind1, leszarom mostmár az egészet, nem is értem mit vártam az sg.hu örmeghódiccsa meg bazi nagy elméleti fizikusai között, majd még véletlenül bárki meg is fogja érteni, hogy az ember mit akar neki mondani, és nem csupán a saját fejéből néz ki. Én voltam a buta, valóban.
  • ENVE
    #67
    Ha értenéd az ego működését, akkor tudnád, hogy nem kell magadról bármit is írnod ahoz, hogy saját magad fényezd. Elég, ha a másikat leszólod, ezzel automatikusan többnek gondolod saját magad nála. Ez alapvető ismeret ilyen téren.
  • ENVE
    #66
    Azt meg nem tudom miből hiszed, hogy neked szólt lol? Nektek problémáitok vannak, ha olyan dolgokat vesztek magatokra, ami nem is nektek szól... Hát te tudod a legjobban, hogy mit írtál nem? Címeztem én neked bármit is? Mondjuk rád pont nem is gondoltam, de nem számít...
  • ENVE
    #65
    Szoktam olvasni itt, és onnan tudom, hogy mit szoktál művelni, ne add már elő magad...

  • VolJin
    #64
    Mintha a mennyből az angyalt kánomban nyomná valaki....
  • VolJin
    #63
    "De lesüt az arcról, hogy 1az1ben kajálta is be őket, mert kb. 5mondatából 4.5 olyan volt, mint amit már olvastam valahol. Önálló gondolat zéró. Erről beszéltem... "

    Ebben az a hazugság, hogy egyetlen konkrét embernek vagy hozzászólásra sem reagáltál, hanem durr bele a közösbe.
    Hogy itt mindenki egy balfasz.
  • VolJin
    #62
    Höhö, ez a fasz milyen anyagot szív, hogy összeesküvéshívő spiritualistának hisz?
  • gforce9
    #61
    Tudod kéne ismerni az előzményeket néhány topikra visszamenőleg és talán úgy nyilatkozni. Aki lehurrog minden alap nélkül az kb te vagy. Idejöttél mindenféle olvasás nélkül öntöd magadból a szart mindenkire. Amit beidéztél annak oka volt és tudnád is az okot, ha esetleg alaposabban utánanézel. De nem neked nem kell ez, te 2-3 sorból eldöntöd, hogy ki-milyen ember, aztán kiosztod a francba. Ha így kezded akkor egyértelmű hogy lesötétezlek. Képzeld Astrojannal nme azzal kezdtem, hogy sörtét, hanem megpróbáltam megyőzni. Ellentétben veled, nem kapásból hurrogok le senkit, csak ha megérdemli.
  • cylontoaster
    #60
    Okoska, semmit nem írtam magamról. Anélkül meg nehéz lenne fényezni magam.

    És rohadtul nincs igazad, nekem pl nincs sem kedvem sem időm több hónapig olvasni biológiai/fizikai/kémiai meg még fene tudja hány terület szakirodalmát. Egy élet nem elég erre. Ellenben igenis érdekelnek ezek a dolgok egy bizonyos mélységig, és erre bőven jó az, ha az itt lévő, 1-2 témában jártas ember leírja a véleményét az adott cikkhez. Ha a cikk értelmes volt, akkor kiegészítik, ha tartalmazott kétséges részeket akkor megcáfolják, mindkettőből lehet tanulni.
    És hiszed vagy sem, de ehhez még az idióták is kellenek, mert ha épp nem alakul ki vita azon pár értelmes ember közt, akik ide írni is szoktak, akkor legalább az idióták miatt lesz olyan vita, amiből a többi olvasó tanulhat.
    Persze nem a hozzád hasonlókra gondolok, nálad még egy ufó hívő is jobb, azok legalább a témához kapcsolódó vitát generálnak. És némelyik még írni is tud.
  • ENVE
    #59
    És nekem nagyon úgy tünik, hogy az egyetlen troll, flémer itt te voltál. Mert amíg más legalább leírt valamit, addig te csak büdös alpári stílusban lehurrogtad azt az embert.
  • ENVE
    #58
    "Te egy barom vagy. Miért nem a fizikusokkal vitázol szakmai fórumon? Ja hogy onnan nagy röhögés közepette 2 hsz után bannolnak? Itt akarod az SG fórmun a 100 éve szilárd relativitás elméletet megdönteni? És azt várod, hogy ne röhögjenek ki? :D"

    "A te hülyeséged miért is ér többet az övénél?"

    Rád vonatkozott te lelki sérült. Szépen nyilvánultál meg
  • gforce9
    #57
    "De azt kellene megérteni, hogy aki magától nem képes utánna olvasni, azt hagyni kell úgy bután. Mert aki ilyen idióta, hogy abba ugat bele, amihez köze sincs, azt szerinted te majd itt kifogod okosítani? Segítek, nem, nem fogod"

    Már ne is haragudj, de te ennyire rohadtul sötét vagy?

    Világosan és tisztán leírta:
    "Ezek a válaszok - részemről - nem a hívőnek szól, hanem annak a _kételkedőnek_ aki idetéved, vagyis ismeretterjesztési célzattal"

    Nem akarja megokosítani a trollokat.

    Írni nem tudsz. Oké elfogadom. Olvasni sem? Akkor egyáltalán neked mi keresni valód egy fórumon ahol alapkövetelmény az írás és olvasás képessége legalább általános iskola 2-3. osztálya szintjén.

    Utoljára szerkesztette: gforce9, 2015.06.11. 23:19:50
  • ENVE
    #56
    De azt kellene megérteni, hogy aki magától nem képes utánna olvasni, azt hagyni kell úgy bután. Mert aki ilyen idióta, hogy abba ugat bele, amihez köze sincs, azt szerinted te majd itt kifogod okosítani? Segítek, nem, nem fogod. Főleg nem azt, aki ignoránsan áll hozzá az egészhez, már pedig ez a fényhozójómunkásembör ilyen. Őt nem fogja érdekelni amit írsz neki. Én tudom miről beszél, olvastam sokat abban a témában is, csak én nem kajáltam be 1 az 1 ben. Én azokat a nézeteket bele tudom illeszteni a tudomány nézeteibe, így kezd össze állni 1 kép. Hogy igaz-e? Nem tudom. Ezért nem állok neki osztani az észt róla, mert nem tudom, a hülyeséget meg nem kívánom terjeszteni. Neki ezt kéne megtanulnia, neked/nektek pedig azt, hogy olyannak a fejébe fényt nem fogsz tudni vinni, aki szeret a sötétben bóklászni. Azt maximum elvakítod, és mérges lesz. Hagyni kell rá, mindenki abban hisz, amiben csak akar. Segíteni csak azon tudsz, aki kéri, aki nem kéri, azon még csak nem is szabad. A saját döntése hülyének maradni, és a szabad akaratát tiszteletben kell tartanotok.