Fallout 4
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
De, a grafika miatt en nem aggodnek (nem is teszem) ennyire, mert egy-ket PC-s leakeken latszott a settings es ott faszaul le lehet butitani (urambocsa' finomhangolni) majd az effekteket. Illetve az is latszott, hogy egy gtx960 i7-os komboval ultran nem lesz gond (bar ugye itt megint lesz majd hiszti, hogy kinek mi a jo fps mennyiseg es mi alatt "szarfostalicskakurvaanyjatakimegcsinalta" - majd az uri kozonseg eldonti ezt).
Volt fenn par oraig egy video (lokalban rogzitett es ugy feltoltott, nem streames), benne fullra rakott pc-s verzio es nagyon jol futott (es jol nezett ki a dolog). Persze, ez nem mervado, hiszen senki sem hisz senkinek sem, csak majd a ket szep (remelhetoleg nem kancsal) szemevel eldonti, hiszen ahany asztal, annyi konfig, annyi beallitas, annyi (esetenkent szar) op. rendszer.
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Irok egy peldat: a telepuleseket nem eleg felepiteni, de azt meg is kell vedeni. Kapod majd az ertesitot, ha megtamadjak a varoskadat, es ilyenkor eldontod, hogy hagyod a gepet lerendezni a dolgot (felteve, ha van vedelme), vagy odaugrasz es te intezkedsz. Utobbi esetben a korabbi TES/FO reszek eseteben ugy zajlott, hogy az "ugras" utan betoltott az adott zona/helyszin, es egymas hegyere-hatara spawnoltata a rendszer az NPC-ket, amelyek egyszerre indultak el a "celpont" iranyaban. Na most nem, most akar ott vagy, akar nem, a harc folyik, vagyis amikor "hazaugrasz", akkor ott talalod az NPC-ket/tamadokat, ahol azok akkor is lennenek, ha veled egyutt eloben tortent volna meg a harc. Ha eleinte nem foglalkozol a tamadassal, akkor lehet, hogy a csata vegere beerve mar csak hullakat es 1-2 tulelot fogsz talalni (mig korabban mindegy, mikor ugrottal, akkor kezdodott a buli mindig, ha megerkeztel). Na most az ilyenek miatt sem art, ha van egy jobb proci gepben (memoriabol meg sosem eleg ami van 😄, meg akkor is, ha ritkan hasznaljak ki azt, ami egyebkent van), meg akkor is, ha a mai atlag gamer konfigok procijai sem olyan gyengek mar.
Na most, az elozo sorok csak egy-egy pelda, amit reszben lattam, reszben "hallottam", vagyis isten ments, hogy valaki tenykent kezelje vagyg ez alapjan iteljen vagy merlegeljen, hiszen visszaterve a korabbi mondatra, ahany gep annyi rendszer. De az teny, hogy reszemrol a grafika miatt aggodnek a legkevesbe, azt mindenki testre tudja majd szabni.
Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2015.11.05. 09:51:54
“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”
Nagyon bejön remélem sokáig marad nem lesz variálgatás.
Egy kis gépfejlesztés a fallout 4 miatt is, meg egyébként is(spoilerbe rakom mert ez nem ide tartozik):
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Ezért a Fallout 4 et ehelyett:
i7 [email protected], 6gb ddr3 1600, gtx 660ti
Ezzel várom
Xeon X5650 4ghz, 12gb ddr3 1600, gtx 980
Az egész bővítés nincs benne 130ba, ha kivonom belőle az eladott cuccokat(660ti, volt még egy Xfx 285öm) akkor 70-80ba van cakkpakk. Alaplapot ugye nem kellett cserélni hálistennek, se ramot.
A ram gyakorlatilag ingyen lett, a GTX 980 szinte nettó áron a proci meg 22k 😊 de az még úton van.
Nehogymár mediumon toljam a Fallout4et amikor többet melózok mint valaha <#banplz>#banplz>
Utoljára szerkesztette: Sheltem, 2015.11.05. 06:53:35
"Boldogok a lelki szegények,mert övék a mennyek országa." "Sose tedd le a puskád azért, hogy megölelj egy Grizzlyt"
Azért a pc érdekes lehet. A skyrim sikerének egyik oka miszerint gördülékenyen futott. Részint a legalább 1 éves teszteléssel kívül szerintem annak is köszönhető, az 512K-s játék egy már elavult platformról lett áthozva. Most viszont generáció váltás is volt. Magas a gépigény amivel be biztosítják magukat, a régebbi gépeken nem fog futni jól ellen. Aggodalomra adhat okot az 1024K high textura már kifejezetten szarul futott. Mindez persze nem meglepő. Mivel "leszarják" a pc-t. Nem annyira mint sok más cég. De nem lennék meglepve ha nekik is idő lesz míg kipofozzák a Pc-s változatot. Aztán ne legyen igazam. De lehet nem hülyeség várni vele. Főleg egy low texture mod-ig a gyengébb gépekkel 😊 Persze ami igen érdekes több ismerősömnek is stabil 30 fps-el fut a W3, míg a szintén amerikai DA3 már ugrál rendesen.
Utoljára szerkesztette: Although, 2015.11.05. 06:36:22
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
ajánlott felbontás 1920x1080 <#idiota>#idiota>
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – > ¯\_(ツ)_/¯
Már csak a háttérrel kellene kezdeni valamit. Nálam így fest és elég randa (senkit nem akarok megbántani 😊 )
Háttér
Utoljára szerkesztette: PTW, 2015.11.04. 20:38:23
Gigabyte GA-Z97X Gaming 5 | i7-4770 | 32 GB Kingston | Samsung 850 EVO 250GB SSD | WD 2x2TB 7200 HDD | MSI GTX 1080 X8 Gaming | ASUS ROG Swift PG279Q 2560x1440 | FSP 600 Hyper | Thermaltake Core P5 |
\"A GOTO veszélyes, mire juthatsz véle, a JOIN meg költséges, cseberböl vederbe\"
#1204: F*cking amazing!
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
Batmant az interactive smoke és a rain modulok vágták hanyatt (meg az hogy egy kókler brigád portolta)
Ha ezeket kikapcsolja az ember semmi baja sincs a játéknak.
Az a legnagyobb baj hoyg az emberek elképesztő tudatlanak és birka módjára ugranak a többiek után bizonyos uszításokra, kulcsszavakra ahelyett, hogy megállnának fél másodperce, majd az értelmetlenül megszólalás helyett inkább utánaolvasna a dolgoknak.
Utoljára szerkesztette: PTW, 2015.11.04. 18:53:17
Amiből sz0pás van a Works modulok miatt az sokszor a HairWorks, lásd a Witcher 3 túlburjánzó tesszellációs baja. Viszont itt nem lesz, hanem csak valami alternatív megoldás hálistennek', ami elvileg nem az nVidia háza tájáról érkezett. Rengeteg általános korszerű fícsört emlegetnek, amely nem az nVidia-hoz köthető...kivétel esetleg a 'god rays', de az eddig soha nem volt fő ludas semmiféle játéknál a begyilkolt teljesítmény témában. Szvsz nincs mitől félni - de egy bika videokari el fog kélni, ha mindenféle opciót szeretne bekapcsolni az ember...
Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.11.04. 18:46:00
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”
Utoljára szerkesztette: Evoluti0N, 2015.11.04. 18:35:39
Gigabyte GA-Z97X Gaming 5 | i7-4770 | 32 GB Kingston | Samsung 850 EVO 250GB SSD | WD 2x2TB 7200 HDD | MSI GTX 1080 X8 Gaming | ASUS ROG Swift PG279Q 2560x1440 | FSP 600 Hyper | Thermaltake Core P5 |
De, valoszinuleg idokozben elfogytak ezek a kis aprosagok (hiaba, a keszlet ereje is veges) es aki most rendeli meg, annak mar nem jut.
“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
Gigabyte GA-Z97X Gaming 5 | i7-4770 | 32 GB Kingston | Samsung 850 EVO 250GB SSD | WD 2x2TB 7200 HDD | MSI GTX 1080 X8 Gaming | ASUS ROG Swift PG279Q 2560x1440 | FSP 600 Hyper | Thermaltake Core P5 |
Így volt a W3-nál is milyen szar lesz majd. Aztán meg csili-vili az egész.
Ez is jól néz ki.
ui.: Egyébként a listázott grafikus fícsörök közül, vajon melyik nem fut a konzolos verzión vagy ha fut is, milyen szinten legyilkolt mintavételezéssel...mert sok köztük elég komoly teljesítmény gyilkolás...de ha a hivatalos ajánlott konfigok hozzák a 60 FPS-t 1080p-ben minden ami a csövön kifér beállításokkal, akkor tudnak valamit... 😊
Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.11.04. 16:55:14
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
The Graphics Technology of Fallout 4
a powerrmoros képet nem is kommentálom, mert épp az államat keresgélem
Mackószanitéc! ignored list: pares,tetsuo,
De Obliviont leginkább a level scaling ölte meg. Minden encounter és loot level scaled volt. Mod nélkül nem is tudtam végigvinni, egyszerűen a felfedezés örömét ölte meg.
Olvasd el ezt:
http://www.rpgcodex.net/content.php?id=129
\"A GOTO veszélyes, mire juthatsz véle, a JOIN meg költséges, cseberböl vederbe\"
"Utána mintha jajszó szállna. Félig mély csönd, és félig lárma"
ʇxǝʇ ʎɯ oʇ sıɥʇ pıp doɹp ssɐq ǝɥʇ
“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”
Fallout 4 mindenképp érdekes lehet, még a legelején kijött egy video amiben egy néger csávó egy questjét mutaták be. Ami tömény szöveget tartalmazott. Ott úgy láttam mintha úgy döntöttek volna a Bio quest szöveg rendszerét átveszik. És ha jól applikálják, tartalom szinten, akkor még jobbak is lehetnek ennél a eaware verziónál. De bemondásra már semmit nem hiszek el. Meglátom a mérvadó, nekem mérvadó oldalak mit írnak róla. És utána esetleg. Egyébként pont ezért lepett meg, mert az új rajongóik jelentős része klikkelős vitéz, gyors ütemben nyomja át a szöveget. Így ez érdekes lesz.
Utoljára szerkesztette: Although, 2015.11.04. 11:53:54
... fél órás <#bdead>#bdead>
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – > ¯\_(ツ)_/¯
ʇxǝʇ ʎɯ oʇ sıɥʇ pıp doɹp ssɐq ǝɥʇ
Mert az idő elszáll mint a fing, de én szépen öregszem mint a Sting.
"Ok téged nem érdekel mászkálás közben": Mutasd hol mondtam én ezt. Mindenkinek a szájába adsz olyan dolgokat, amelyek el sem hangzottak tőle. Elmondtam, hogy nincs prioritás, nincsenek kiemelt dolgok egy játéknál. Keresd csak vissza és próbáld azt látni ami oda van írva, értelmezni stb. Nem fog menni, képtelen vagy rá, már bizonyítottad kismilliószor.
Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy. [PSN: Desumort]
Fallout 4 doesn’t shy away from statistics and dice-rolling —it remains an RPG first and foremost, says Howard— but one of Bethesda’s goals was to “make it feel great as an action game.” If you’re good at aiming, says Howard, you can compensate somewhat for lower stats. But not entirely, as Fallout’s myriad systems are layered on top of the improved action.
“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”
Pl. lehet saját házad stb.
😊
Mert az idő elszáll mint a fing, de én szépen öregszem mint a Sting.
Baszod, szóról szóra én is írhattam volna 😊 Pontosan így gondolom én is.
A F4-től pedig én is félek kicsit, a pár videó alapján nekem nagyon akció orientáltnak tűnik, még inkább, mint a F3...
Ha a New Vegas által kitaposott irányt vinnék, akkor boldog lennék (nem véletlenül dolgozott rajta pár ember az eredeti gárdából), de sajnos erre nem sok esélyt látok.
Nyilván meg lesz véve a F4 is, de kivárok bár véleményt róla óvatosan 😊
"Utána mintha jajszó szállna. Félig mély csönd, és félig lárma"
