323
  • MasterMason
    #203
    Majd a Feri meg a haverja megvéd mindenkit...

  • SupraMKIII
    #202
    Ingyenes Linux vagy windows10 telepítő anyag = 600 Ft.
    Magyarország lesz az első és egyetlen ország, ahol nem fog létezni ingyenes software.

    Jah, új windowsra a windows update rögtön lesz 150Ft.

    Csak úgy csendben kérdezném meg ezt is, hogy ezek után ki fog bármi komolyat is felhőben tárolni?
    Utoljára szerkesztette: SupraMKIII, 2014.10.22. 10:10:35
  • ManoNegra
    #201
    1920 az nem igazán Kádár népe. Bár a Horthy korban is voltak mutyik, de ilyen szinten messze nem...
  • Frank99
    #200
    Kádár népe hejj!!!!
  • Inquisitor
    #199
    A 700 forintos korlátot a régi telekom adóból vették, ami telefonhívásokra vonatkozó részben van eddig nem látszik, hogy bármi köze lenne az internet adó témához. Ráadásul aki a telekom adó miatt fizetett 2x akkora alapdíjat (3 000 vs 6000 és társai) azok biztos jót röhögtek rajta.
  • M2 #198
    Ez megint egy olyan adó lesz, aminél a lemondott előfizetések miatt kieső áfa és egyéb adóbevételek miatt még ráfizetéses is lesz költségvetési szempontból, de legalább jól felbosszantják vele az embereket?

    De látható az irány: vissza az 1920-as évekbe: minden jövedelmező ágazat és hivatal egy elit csoport kezébe, a többiek éhbérért dolgozhatnak nekik, akinek meg nem tetszik az leléphet.
  • IMYke2.0.0.0
    #197
    Ez a cikk mondjuk a mítikus részt vázolja - azaz, hogy a csak 10% egyszerűen mitológia...
  • MasterMason
    #196
    Az emberek tényleg csak az agyuk tíz százalékát képesek használni, és aki ezt elhiszi még annyit sem. :P
  • Inquisitor
    #195
    Mondjuk mindenki az internet adón rágódik, pedig az önkormányzatok által önkényesen BÁRMIRE kiróható adó sokkal viccesebben hangzik.

    A 700 forintos határt természetesen a "királyi" hírgyárak dobták be a közösbe, a törvénytervezet szövegét oda és vissza elolvasva egy hang nincs róla sehol.
  • IMYke2.0.0.0
    #194
    Tudomásom szerint, nem az. De Google-val utána is nézek.
  • ManoNegra
    #193
    Ez a 10% nem egy városi legenda?
  • IMYke2.0.0.0
    #192
    Azt ugye tudod, hogy az emberiség - köztük te is - az agyi kapacitásának maximum 10%-át képes használni?
    Az felett már csak az orvosilag "bemért" zsenik vannak. 1:1000000000-ból.
  • fapapi
    #191
    A jó édes anyátokat! Telibebaszott stadionra van pénz, a remek magyar foci mellett. A lakosság 5% érintő pénzkidobás volt, most meg ezt kell visszaszedni?

  • Frank99
    #190
    facse
  • Frank99
    #189
    agymosott narancsbőrös.

    mindent áthárítottak eddig is.
  • Molnibalage
    #188
    Ha van olyan, aki ennyitől azt elfelejti, az tényleg nagyon hülye.

    Én ezt inkább úgy jellemezném, hogy Viktor kapott egy nagy pofont külföldről, majd kiharcolt magának egyet belföldről is.
    Én is így látom. Ezek tényleg ennyire ostobák? És magyar szavazók tényle ennyire ostobák?
  • Berber
    #187
    Két legyet ütnek egy csapásra. Lesz egy ellenőrizhetőbb (lehallgathatóbb) nagyságú forgalom, és pénz, sok pénz, mint a dohány és alkohol termékekből. Ráadásul így elveszik az internet szabad szellemiségét, és félelmet is ültetnek az egyszerűbb felhasználóba, hiszen ellenőrzik. Amíg nekik érdekük volt addig ez nem volt fontos. Most nem érdek a szabad szólás, hát bezárja a kiskaput.
    Ezt bégettétek, most szeressétek is. (Ja hogy nem? Akkor ki volt ott az a 2/3.?)
  • Ender Wiggin #186
    nekem úgy rámlik, hogy ez csak a mobil internetre vonatkozik... ha nem, akkor szarjanak sünt, ugye így szokás mondani...?
  • prometheus13
    #185
    A korlátlan információ-hozzáférés mocskos liberális találmány, a párt (amely természetesen a NÉPet képviseli) fellép az ilyen fertő ellen, irány az újságos, ahol téged is vár a párt lapját: magyar nemzetet, vagy valamelyik már felvásárolt (anno kritikus) újság. Ha ez nem tetszik: Keményen Fizetni Fogsz!
  • prometheus13
    #184
    Megvárták az önkormányzati választásokat, most nyakönöntik a szavazókat a szarral, h legyen miből fizetni a dunaparti villáikat, szokás szerint a következő választásokra úgyis elfelejtik, h volt máshogy is.. Ja és a hosszútávú társadalmi célokról még nem is beszéltünk telefon, internet stb adó, oktatási kiadásokban elég ha Bulgária nem hagy le minket, üdv harmadik világ, jövünk!
  • cylonflatus
    #183
    Sok ilyen csak tervezetet láttunk már tőlük, sőt olyanokat is, amit konkrétan letagadtak aztán valahogy mégis. Ja és persze ezt sem szabad majd megszorításnak hívni, hát ez miértünk van csakis, ettől élünk biztos jobban mint 4 éve és persze jobban teljesítünk. Ja jobban, a sok droid nem csak tövig veszi be, de még le is nyeli... Bónusznak egy érdekesség, ez volt a véleményük erről 2008-ban... klikk addig, amíg nem eszmélnek és le nem veszik, mert ez így nem kicsit röhejes, a fityisz a saját honlapján elhatárolódik az internetadótól, muhaha.
  • Inquisitor
    #182
    "mennyi is volt a vizitdíj?"
    Na igen. És most mennyi a frissen bevezetett "nem-vizitdíj"?

    Egyébként 9-ben jól leírta, a taxisblokád idején 12 forintos benzin áremelés miatt lettek páran idegesek, amit nagy kegyesen 8 forintra csökkentettek a balhé miatt. Ilyenekkel meg lehet etetni az itteni embereket.
  • Inquisitor
    #181
    Lehet Ő veled ELLENTÉTBEN emlékszik az eddigi "tervezetekre" és arra miként verték át a gombnyomogató automatákon max. 1 nap alatt az összes ilyet.
  • Inquisitor
    #180
    Mint NEM amerikai állampolgár nagy baj e, ha a saját aljas, tolvaj, korrupt politikusaink miatt aggódom INKÁBB?
  • Kryon
    #179
    Ha most leírnám a véleményem, ami eszembe jutott ezen tervezet (és halmozatilag az egész eddigi tevékenységük) hatására, akkor a TEK jönne értem, úgyhogy nem teszem...
    Utoljára szerkesztette: Kryon, 2014.10.22. 02:35:19
  • Laky
    #178
    Egy szóval sem állítottam ennek az ellenkezőjét.
    Utoljára szerkesztette: Laky, 2014.10.22. 00:38:02
  • mrzed001
    #177
    Én ezt inkább úgy jellemezném, hogy Viktor kapott egy nagy pofont külföldről, majd kiharcolt magának egyet belföldről is.
  • MasterMason
    #176
    A korrupciónak sok formája lehet, és mivel Barack Obama valamint kormányának tagjai a top tíz legkorruptabb politikusok listáján évek óta szerepelnek, mégpedig a legnagyobb Amerikai anti-korrupt jogvédő szervezetnek köszönhetően, így hát elég sanszos, hogy már akkor korrupcióval találja szembe magát a gyanútlan választó, amikor az ellenzéki médiák és politikusok a korrupció elleni harc felkent szentjeiként akarják eladni nekünk Amerikát, és vele együtt a Wall Street-i oligarchiát.


  • Laky
    #175
    Nem lesz itt semmilyen internet adó. Ez a gumicsont azért lett bedobva, hogy addig se a korrupciós botrányokkal foglalkozzon a média.
    Aztán majd jön a párt, mint a herceg a fehér lovon, hogy leszámoljon ezzel az igazságtalansággal. Cirkusz ami ebben az országban megy.
  • TokraFan
    #174
    "De legyen így - 700 Ft-ot kibírnék nyilván."

    Én nem. Minden adó amit ide kivetnek, évtizedekkel repíti vissza az országot az informatikai fejlődésben.
  • mrzed001
    #173
    csak hogy poén is legyen:


  • mrzed001
    #172
    Tudom, de én meg letöltöttem és elolvastam a törvényjavaslatot, idéztem is az ide tartozó passzusokat #122
    Eddig senki nem idézett belőle ettől eltérőt, mert nincs mit. Azt meg hogy a hazug politikusok meg firkász semmirekellő újságírók mit hadoválnak, hol érdekel. A törvény szövege a lényeg.
  • TokraFan
    #171
    Büdös szittyaparasztok....Repítenek minket a középkorba.
    Orbanisztáni versenyágazat: kapa, kasza, sarló, kalapács. Amit ezekkel összehoz a jópógár, az az igazi ősmagyar érték.
  • rage
    #170
    Ő úgy gondolja, max 700 Ft lesz, csak épp ha ez így lenne, este Varga Mihály ezzel kezdte volna...
    De ilyen szóba sem került.
  • mrzed001
    #169
    Nem ritka a havi 1TB forgalom. Az 150.000 Ft. Nincs olyan ostoba ember, aki szerint ezt kifizetné helyetted a szolgáltatód. OK, max a.carkey, más aligha.
  • Cat #168
    Tegnap olvastam pont SG-n, hogy büszkélkedik a MÁV a vonatokon lévő ingyenes wifivel. Na ezt most jól megszívta :D Ugyanígy a McDonalds, meg a kávézók (Starbucks), de még a sarki kocsma is.
  • rage
    #167
    Azt mondja, amelyik szolgáltatónál magasabb a forgalom, annak kell többet fizetnie.
    Ez akkor lenne jogos, ha most is adatforgalom után fizetnénk.
    De úgy, hogy van egy havidíj, amiért mindenki annyit netezik amennyit akar, értelmetlen forgalom alapján számítani adót.

    Aztán azt mondja, bízik benne, hogy az új adót majd nem hárítják át, mivel a verseny miatt nem emelhetnek árakat.
    Ez már szinte vicces, ezt ő sem gondolhatja komolyan.
    Ha mindannyian áthárítják, s árat emelnek, a verseny nem változik
  • lamer the true
    #166
    Nem barátom.

    Az érte el, aki valami elmemódosító hatása alatt kiadott egy ilyet a kezéből.

    Erre a dilettantizmusra már én, aki soha nem voltam szavazni, mert minek típus is elképesztő mérges lettem.
  • mrzed001
    #165
    Miért is kellett volna regisztrálnom, amikor a lakóhelyemhez tartozó szavazóhelyiségben szavazok ?
    Csak nem román vagy ?
  • a.carkey
    #164
    Látod látod! Már valamit elért a 444.

    Viszont még a végén kitüntetik Orbánt a kalózkodás visszaszorításáért, mint tették azt a trafikok kapcsán. :)
    Utoljára szerkesztette: a.carkey, 2014.10.22. 00:04:49