136
Galactic Civilizations 3
  • warcat
    #46
    Na,csak nem bírtam magammal és megvettem a Founders elite editiont,36 euró volt.Karácsony felé talán majd kiderül,mekkora pofáraesés,most ilyen alfa 0.0.02 es patchbe bele sem nézek :)
  • Sir Quno Jedi
    #45
    Hangyok és Ender's game.
  • Skill84
    #44
    ez nagyon emlékeztet valami új scifire . nem jut eszembe a neve . az emberek hangyák ellen mennek.
  • Sir Quno Jedi
    #43
    Vagy Ascendancy-ban a dezintegrátor. Egyszer lehetett használni össz-vissz (aztán csak hajógyárban lehetett újra ráépíteni). Nade az vitt bármilyen hajót. Amíg a denfenzív és offenzív dreadnought-ok lefoglalták kis barátainkat, odacsumpiztak a dezintegrátorhajók és beng. A flotta többi része meg őket tartotta életben pajzzsal, javítással stb. Meg energia is össze kellett gyűlnie egy lövésre valónak. Hmmm, régi szép idők.
  • LSSAHPAUL
    #42
    MO2-ben is volt egy taktika amivel imposible fokozaton az összes néppel meglehetett nyerni : black hole generator + dreagnouth hajótest + adv.repair system.
    Akkora sereggel jött a gép hogy autocombatban is két napig ment a csata(nem vicces, emiatt összeraktam mégegy gépet hogy tudja azért civezni valahol), az én hajóimon akkor páncél volt hogy nem tudtak akkorát rálőni hogy a kövi körben ne javítsa fel magát 100%-ra. A black hole gen. meg szép lassan eltüntetett minden ellenséget tök mindegy hogy milyen páncélja, vagy hp-ja volt.
  • Sir Quno Jedi
    #41
    Ja valami ilyesmi volt.
  • Masakari
    #40
    Hajó manipulátornak nagyobb volt a range-e mint a hamvasztósugárnak ^^ Annyi volt a taktika,hogy vissza húzódtál a pálya szélére,addig betöltött a hajó manipuláló majd a Krahen flotta saját magát lőtte szét a hamvasztósugarával :P
  • Sir Quno Jedi
    #39
    Csak időben kell hamvasztósugarat fejleszteni. Meg lehet találni ősi technóban egy nehézcirkálót, azon pl. eleve van is gyárilag, akkor is, ha még a technót nem is ismered hozzá. Onnantól az nyeri a csatát, akinek több ilyen hajója van, merthogy egy lövés, egy hajó. Szal. legolcsóbb legkisebb hajó, amire ráfér akár egy hamvi is, aztán mehet meghalni. Ezeket kell százával tolni.

    Idegesítő mondjuk, mert innen taktika ablakban, a túlerő győz. Bár vannak a hamvasztósugár ellen is sunnyogós teknikák, meg fegyverzavarók, meg faxomsetuggyamik, de igazándiból mindegyik halottnak a szenteltvíz (meg már át se tudsz állni rá).

    Bár volt, hogy én azzal szivattam a gépet, hogy hagytam hogy elfoglalja a bolygóimat, elhúztam onnan a belemet és mivel gyorsabb hajóim voltak, míg elment foglalni, vissza is vettem a bolygókat (nem tud elegendő földi védelmet hátrahagyni, még ha rá is gyúr erre, mert szét kell őket dobja és vinni is kell tovább magával hódítani, meg a legatyásodott bolygóból nem tud csapatokat kicsiholni) az össze fejlesztését eladtam és elhúztam onnan. A barom persze azonnal visszafoglalja a lázongó lakosságal teli bolygót, amiből így adót nem szed ki. Nomeg nekiáll szénné építeni, hogy rendberakja. Ésszerű, csak amint lelép onnan, megint elfoglalom és eladok mindent a picsmagba, a lakosság lázad, lelépek. Csikicsuki. A gép is szereti a csikicsukit (sok játékban), hát rajtam ne múljon. :D Így én gazdagszom az ő pénzén.
  • LSSAHPAUL
    #38
    Nekem most is fent az ig2, az ES, StarDrive , Armada 2526 SuperNova :)
  • Jakuza1
    #37
    Akkor a GC3-tol se varj sokat, mert nagyobb cheater AI-t meg nem lattam egy jatekban sem, mint az elodei.
  • TokraFan
    #36
    IG2-t nagyon szerettem és nem azért mert magyar. Mai napig nem csinálnak olyat, ahol real-time bolygó harc is van. De IG2 sem volt tökéletes, pl. a kezelőfelület csapnivaló. Illetve volt a "Kahren" vagy milyen nevű harcos faj, amit képtelenség volt legyőzni, illetve csak szövetségesekkel együtt volt lehetséges. Nyilvánvalóan csalt az AI ott is, mert ha már csak ketten voltunk a játékban, képtelen voltam nagyobb flottát építeni még akkor is, ha csak 2-3 bolygójuk volt.
  • TokraFan
    #35
    Egyelőre nem tudni szinte semmit a GC3-ról. Nézegetek review-okat, de mindenki írja, hogy bár játszható, még nagyon alpha. Én valójában azt nem látom, hogy lesz-e egetverő újítás azon kívül, hogy a grafika kicsit szebb. Egyelőre nem láttam semmi nagyob újítást.
  • TokraFan
    #34
    ES GUI tényleg kiváló.
  • TokraFan
    #33
    Nem a 3D modell a lényeg, bár kétségtelen, hogy vonzó lehetőség egy saját tervezésű flotta kialakítása is. Meghatározott hely (vagy súly) határain belül kellett megoldani a tervezést, beleértve a hajtómveket, szenzorokat, fegyvereket is, ezzel elég sokat lehetett taktikázni egy komplett flotta kialakításakor. Igaz, hogy ez sem volt tökéletes rendszer, de azért adott lehetőséget az agyalásra. Egyébként ebből a szempontból is javítottak rajta az alapjátéjhoz képest, a kiegekben.

    Tech-tree kapcsán nálam a SotS2 viszi a pálmát, miután minden játékban ranfom generálja le, amit más játékban még nem láttam. Tehát nem lehet kialakítani egy jól működő stratégiát ha már ismeri az ember a játékot, mert lehet, hogy a következő menetben a jól bevált technológiát nem is lehet kifejleszteni, így teljesen más stratégia kell.
  • LSSAHPAUL
    #32
    A multi miatt mondom. Kurva jó volt :) coop-ban toltuk, az egész abból állt hogy a másikat próbáltuk megmenteni hogy dögöljön meg, a végén meg persze lenyomtunk mindent. Single playerben mo2, ig2 is jobb tőle.
  • Sunsetjoy
    #31
    Jó. akkor 2 új hullám :)
  • lammaer
    #30
    Azért az ESt meg a GCt egy hullámnak tekinteni sztem nem korrekt:

    ES - 2012
    GC2 - 2006
    GC - 2003

    Ez majdhogynem 3 generáció - de az a minimum hogy a GC és az ES az két külön "hullám" :)
  • Sunsetjoy
    #29
    Örülök, hogy segíthettem, még ha a verziókkal volt egy kis probléma:)

    Amúgy meg bukjanak fel, Disharmony kiadása előtt írtam nekik, hogy itt van a magyar változat, azt mondták hogy várjunk egy kicsit vele, most a Disharmony-val vannak elfoglalva, mondom jó. Hogy tisztázzuk, ez múlt év nyarán volt...
    A GC1 fordítása a lead programmer segítsége nélkül el se készült volna, utánajárt(!) annak, hogy miért rossz az ékezetes karakterek megjelenítése, előkereste a német változatot (nem lett jobb), stb. Grafikusan tárolt kódtábla, amiben egyes ékezetes karakterek mögött 4-5 karakternyi üres rész szépen virított :)



    Amúgy ha már átléptünk Űrstratégia topikba: attól a korszaktól kezdve nem igazán volt túl sok olyan, a régiek szája íze szerinti 4x űrkorszakos játékokból, ami mindent vitt. Az említett ES, GC játékok az újhullám jegyében fogantak (még ha a GC OS/2 rendszerre indult is először.)...
    Akik meg utána léptek erre a területre, az újabb, szebb (de nem kétségtelenül jobb is) játékokat favorizálják.

  • lammaer
    #28
    Ebben egyetértünk.... vártam nagyon az ES-t, és a stratégia rész még rendben is van, de a fejlesztések (unalmas, egykaptafa techek) és harcrendszer (szégyen és gyalázat) olyan lapos lett, hogy egyszerűen nem bírt odaszegezni a játék a monitor elé.

    Pedig egyébként igen tisztességes iparosmunka a cucc, a felhasználói felület például csúcsszuper - informatív, izléses és még használható is, példát vehetne róla minden stratégiai játék fejlesztő.
  • lammaer
    #27
    " A ship design viszont nem nagy szám, GC2-ben szvsz lényegesen összetettebb."

    Emlékeim szerint a GCs shipdesign abban merül ki hogy van kb 3 paramétere a hajónak (támadás, védekezés, mozgás), és lehet csilivili 3d modellt készíteni aminek az égegyadta világon nincs jelentősége a játékmenetben. Ez lenne összetettebb a Sotsénál? Vagy rosszul emlékszem?
  • warcat
    #26
    Endless space az olyen menzás krumplipüré nálam,se íze se bűze.
    Továbbra is MoO2-t kell elővenni de nem tart sokáig hiszen már annyira ismeri az ember.
    Azt nem értem miért nem csinál senki heroes of might and magicet sci-fi köntösben, vagy akár lehetne a játék eleje ez: felbéreled a hősödet,és felkutatod a saját illetve a környező rendszerek bolygóit,fejlesztgeted őt meg a hajójét xp alapjánmkincseket/artifactokat harácsolsz,aztán jöhet a flották kora ahogy összerakod a hiperhajtómüvet.
  • TokraFan
    #25
    Space empires IV tényleg nem rossz, de szegény 2 személyes Malfadornál megállt az idő valahol 1996 környékén. MOO etalon persze, de sok dolog hiányzik belőle, már csak az akkori technológiai korlátok miatt is, és ugye az nem kortársa a GC2-nek. SotS-ból nekem az 1 nem igazán jött be, bár a tech tree az nagyon jó. A ship design viszont nem nagy szám, GC2-ben szvsz lényegesen összetettebb. SotS 2 EC ami még nagyon jó 4x, vannak hibái, de minden programnak vannak.
  • TokraFan
    #24
    "kimerem jelenteni hogy a legjobb 4x gém az Endless Space."

    Hátöööö...a csaló AI-val, és a kő-papír-olló típusú harcrendszerrel? :-)
    Én nagyon vártam ezt a játékot, de elég nagy csalódás lett, még a Disharmony is alig javít valamit, pedig állítólag átdolgozták a combat systemet. Pedig tényleg jó játék lehetett volna, és a maga nemében játszható is, de legjobbtól sajnos messze van.
  • warcat
    #23
    steamtrades.com de ha nem vagy ismerős ott akkor inkább hagyd.Mondjuk kulcs helyett lehet venni oroszoktól giftet is ami 1600 rubelos játék+haszon team fortress 2 kulcsokkal fizetve olyan 42.5 euró.
    Bár giftre felkerülhet zár megjelenés felé haladva,de az nagyon ritka,hogy a már beaktivált példányra utólag felraknák,gyakorlatilag aliens colonial marines jut eszembe csak.
  • lammaer
    #22
    A galciv2 2006-os, ebben az időben jött ki (vagy már jó ideje kinn volt)

    - Space empires 4 (rusnya de finom, nem volt még olyan 4X ahol naprendszereket lehetett manipulálni a végjátékban mint itt)
    - Master of Orion 2 (ugye)
    - Swords of the stars (az első) - a stratégia része olyan átlagos, de a hajódesign és a taktikai harc elsőrangú

    Harcrendszerben, technológiákban és hajódesign területén mindegyik mellett fakockának tűnt nekem a GC. Külön vicces amikor a GC erősségének mutatják be pl a hajó designert....

    Tény, így átgondolva nem volt sok, de egyszerűen nem találtam a GCben olyat amitől hanyattestem volna.
  • LSSAHPAUL
    #21
    Jah, emléxem haverokkal toltuk az Endless Space-t, és a haver kurvára nem tud angolul és mindig rád épített, ha kijöttél úgy verzióval akkor feltette, nekünk meg hozzá kellett alkalmazkodni, hiába volt már újabb :)
    Visszagondolva azokra az időkre már kimerem jelenteni hogy a legjobb 4x gém az Endless Space.
  • TokraFan
    #20
    Hol árulnak ilyen kulcsot? Ennyiért vennék. De csak akkor, ha ez tiszta dolog és mondjuk egy későbbi régiózárolás miatt nem válik az egész használhatatlanná.
  • warcat
    #19
    4-5 napja lehetett,amikor felkerült gamersgatere a preorder/napi akcióban voltak a galcivek,részleteket nem tudom de ottani kulcsokat árulnak 35-36 eur táján,csábító
  • TokraFan
    #18
    Ez mikor volt? Én most néztem, és 93ojró!
  • TokraFan
    #17
    Melyik volt jobb abban az időben? Szeretném kiemelni, hogy űr-stratégiában!
  • warcat
    #16
    Ahogy nézem,volt megint valami elárazás gamersgatenél,ottani galciv 3 founder kulcsokat árulnak valamivel az orosz ár alatt.
    Nincsen semmi zár jelenleg a játékon és oroszoktól 40 euró környékén/alatt be lehet szerezni ezt a founder editiont.
    Megfontolandó,mert évi 4-5 dlct és 3-4 kieget terveznek,7 évnyi életciklussal (spacesectoron írták) és ezért az árért mindet megkapod majd.
  • Sunsetjoy
    #15
    Lehet jó volt a marketingje, illetve mindenben csak tisztességes iparosmunka szintet ütött meg, avagy szélesebb tömegekre (elnagyoltság) nyitott ki...

    Tudja fene, az első részt egyszer sem vittem végig :)
  • lammaer
    #14
    Hát nemtom, én a mai napig nem értem a GC körüli hypeot.
    Tologattam sztem az egyet is meg a 2t is, de igazság szerint semmilyen területen nem volt annyira jó (hajódesign, harc, stratégiai elemek, diplomácia, fajok, technológiák), amiben ne lettek volna sokkal jobb játékok a piacon, vele egyidőben.


    Nekem az egész túllságosan elnagyolt, fapados volt.

    Persze különbözőek vagyunk, de mondom, nekem valahogy túl so a tömjén a GC körül :)
  • lammaer
    #13
    "Olvastam valami olyat, hogy a 64bites rendszeren sokkal bonyolultabb, kifinomultabb AI-t lehet összehozni"

    Hát ezt max vmi marketinges találhatta ki :)
  • TokraFan
    #12
    Nem tudni milyen lesz, 2 napja került ki Steam-re. A videók alapján nem sok változást látok a korábbi verzióhoz képest. A felbontás nagyobb lesz, szebbek, részletesebbek a textúrák, jobban rá lehet zoom-olni a hajókra, de alapvetően szinte teljesen ugyanúgy néz ki, mint a GC2 (legalább is, a térképnézet). Aláraktak egy új GUI-t, pár szebb kép a fajokról, egyekőre ennyi. Felépítésében sem látok változást, egetrengető újdonságot sem. Olvastam valami olyat, hogy a 64bites rendszeren sokkal bonyolultabb, kifinomultabb AI-t lehet összehozni, erre mondjuk kíváncsi leszek.
  • Sunsetjoy
    #11
    Anno elkezdtem egy másikat, ott tényleg kéthetente volt patch, amilyen bughalmaz volt. A 14-nél kezdtem bele, de nem is igazán érdekelt senkit, így félbehagytam- azóta meg huszonvalahánynál álltak meg.

    Az átnyálazást segítik a megfelelő programok, de igazad van, mondjuk nem mindenhol borulnak a dolgok, valahol csak a angol maradt az új javítás-rész.

    De többet ilyen offot nem írok ide, reméljük a játék jó lesz, nem csesszintik el, és lesz olyan jó, mint az elődje.
  • TokraFan
    #10
    Kár, hogy nincs GC2 ultimate-hez honosítás, mert az egyik legjobb (ha nem A legjobb) 4x game (leszámítva a "Sword of the Stars 2 EC-t", amihez sajnos egyáltalán nincs fordítás, még az alapjátékhoz sem)
    Egyébként nem látom sok értelmét a játékfordításoknak addig, amíg nincs végleges verzió. Az új patch-ek, új tartalmak állandóan csak bekavarnak, mindig újra és újra át kell nyálazni az egészet, hogy az aktuális verzióhoz legyen igazítva. Ez a fordítóknak is csak teher. Van, hogy 3 hét sem telik el egy új patch-ig, amivel a honosítás már nem megy.
  • TokraFan
    #9
    Rettenet sok!
    Bár azzal érvelnek, hogy ez csak az elején ennyi és ez minden későbbi tartalomhoz hozzáférést biztosít majd (pl. DLC-k). Ettől függetlenül, tényleg sok, ennyit egyetlen játék sem ér (támogatás ide vagy oda).
  • steweee
    #8
    jelent meg vmi hasonló, de nem ugrik be a neve. mindenesetre sehol warezon vagy torrenten nem láttam fennt, és steames letöltős. mindensetre ha vkik tudja a nevét akkor leírhatná ide, hátha képőbb még beszerezhető belőle egy próbaverziós példány :)
  • Sunsetjoy
    #7
    Az UE az 2.05 talán verziószámban, ahol az alapjáték verziója ez.
    A legutolsó fordítás a Galactic Civilizations II- Dread Lords 1.5 és 1.52 verziójához való magyarítás.
    Lehet hogy össze lehet fésülni, egy hiányos változattá, de azzal sem foglalkozom már.

    Elvileg van aki csinálja az alapjáték kiegészítőit is a mi fordításunk alapján, de hónapok óta nem kérdeztem rá, hogy áll.
    Az első rész 2-3 hónap alatt csináltuk meg ketten, a második meg 2 év alatt készült el 6-8 segítővel (más oka is volt)- szörnyen repetitív a sok (szerintem felesleges) szövegrész miatt.