136
Galactic Civilizations 3
  • Axsys
    #86
    Ez kis mapokon működik ha időben elkapod, nagyon mire elérsz hozzá már nem csak 1-2 starbase lesz :-)
  • TokraFan
    #85
    Akkor lehet, hogy a memory bug miatt reszel a HDD is állandóan? Mert egyébként tényleg olyan, mintha swappelne VM-be, mikor betelik a ram. Csak ugye vicces lenne, ha 8Gb kevés lenne egy grafikailag ennyire faék játéknak...
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2015.05.23. 14:21:39
  • LSSAHPAUL
    #84
    Azért lehet vele játszani, pláne hogy szarrá lehet szopatni az ai-t, pár hajóval a játék elején megtámadni, lebontani a starbase-t, és innentől nincs már visszaút semmi képpen. Ugyanais nem tud hajót gyártani amivel leüssön, nem tud új bolygókat kolonizálni se, ha meg épít egy új starbase-t azon nyomban lecsapom még mielőtt bármilyen hajót legyártana, nem mintha letudna komoly hajót gyártani, mert mivel az összes stratégiai nyersanyag bányászatát is lebontom max picike jelentéktelen hajót tudna rusholni.
    Egyébként valami fura memória használati gondja van, sok load-save -nél felemészti az összes memóriát, de a progi nem akad ki :D még menteni lehet :D ilyet még nem láttam, szabálytalan müveletet hajtott végre de addig amig nem nyomsz alt tabot még játszhatsz :D
  • lammaer
    #83

    Igen, ismerem a háttértörténete, ezért lepett meg amikor olyan komplett modpackot találtam ami forráskód szinten javít egy csomó dolgot.
    Blackbox code mod

    Mivel ugye jelen esetben rohadt kalóz vagyok - azaz ingyé játszok eme játékkal - a morális része hidegen hagy (ő lelépett, én meg ingyen játszok 1:1), főleg hogy a community a fent említett moddal sokat javított rajta utólag is. 1-2 órányi játék után nem találkoztam gamebreaking buggal, tehát alapvetően jól üzemel a cucc.

    Az új rész egyenlőre nem izgat - ha jól látom teljesen más irányba ment el a dev, dobta a realtime stratégiát. Lett belőle egy körökre osztott stratégia realtime harccal.

    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2015.05.22. 09:57:17
  • Sunsetjoy
    #82
    Nem lenne rossz! :)
  • TokraFan
    #81
    Majd megnézem én is az SR 2-t, mert ha vannak azonosságok a szövegben az SR1-el, akkor azzal be tudok segíteni esetleg. 90% körül fordítottam már le.
  • TokraFan
    #80
    Az SD1-et eléggé csúnya módon dobta az egyébként egyetlen emberből álló fejelsztő....Tele van anyázással a Steam. Nagyon félkész az a játék, nekem is fent volt egy ideig de nem hozott lázba...A 2-es jobbnak tűnik, de nem mélyedtem bele.
  • lammaer
    #79
    Heh, most kaptam elő a Stardrive 1et , hogy fussak vele egy próbakört.

    Kicsit le vagyok maradva, bár általában ez pozitív dolog: mire én belekezdek egy játékba már telesen játszható ráadásul többnyire komoly MODok is megjelennek hozzá (SD1-hez is találtam néhány igen jót, pl rengeteg nem hivatalos fixet tartalmazót).
  • Sunsetjoy
    #78
    A GC3-at elkezdte egy ifjú titán, talán pár hónap múlva besegítek neki. A Stardrive 2 fordítása nem oldható meg olyan könnyen, mint a többi fordításom (nincs ennyire szabadon fordítható szöveges állomány). A Star Ruler 2 fordítása működőképes, már fordítottam benne dolgokat, igazi elhatározás meg idő kellene rá :)
  • TokraFan
    #77
    És milyen jó, hogy végül nem adtad fel! Megszámlálni sem tudom, hány kört zavartam le anno a fordításoddal megspékelt játékkal. :-)
    Lesz új projected esetleg (StarDrive 2, Star Ruler 2, esetleg ez a GC3)? Vagy már elég volt ennyi év után? :-)
  • Sunsetjoy
    #76
    Ezt gyengébb gépnél is tapasztaltam, egyértelműen jobban.

    De azért a font-error elég komoly, hogy éles verzióban így képesek voltak benne hagyni...

    Nekem a GC már a fontokról marad meg az emlékezetemben:) Az első fordításában segítséget kellett kérnem a fejlesztőktől. A fontkészletek grafikus fájlban vannak, és ügyesen elcseszték azokat a karaktereket (nagy lukak voltak mellettük), ami nem az angol volt. Tehát amikor írtam valamit magyar ékezetekkel, akkor így nézett ki:
    "talá ld ki, hogy mié rt ilyen rossz a megjelení té s a já té kban..." :)

    Szerencsére megértésre találtam és megdobtak szerkesztő programokkal, francia meg német változatokkal, stb. Így kis grafikai munka után jóval szebb lett a helyzet...
    Bakker, 2006-ban volt... :)
  • TokraFan
    #75
    Van némi előrelépés ezek szerint, bár a felsorolt feature-k egy részét a GC2 is tudta.
    Amit viszont nem értek, az a gépigény. Grafika alig jobb a 2-nél, ehhez képest nekem kerek 3-4 perc mire betölt a játék. ILyet évek óta nem tapasztaltam, még új AAA címeknél sem. 8Gb rammal darálja a HDD-t állandóan...Így aztán mélyebben még nem volt alkalmam tesztelni.
  • nomiss
    #74
    Nem rossz amúgy de a stardrive2 az igazi
  • lammaer
    #73
    Köszi,

    Hát akkor továbbra se értem, mitől akkora durranás ez a galciv sorozat.... :)

    Nekem egy olyan 4x ahol ennyire faék a taktikai/űrhajó designolási rész az nagyon félkarú óriás...
  • Axsys
    #72
    Alapvetően a hajó tervezés nem sokat változott, mármint az alapkoncepciója ugyan az, csak szabadabb talán. Lehet kicsinyíteni, nagyítani, tükrözni forgatni, kisebb animációt beletenni (pl antenna forgás). Ami hátrány, hogy nehezen lehet a megfelelő helyre tenni az alkatrészeket, legalábbis nekem van, hogy gondot okoz, hiába viszem a kurzort a megjelölt helyre nem oda akarja tenni, de lehet hogy én vagyok a balfasz :D

    A harcrendszer: egy hajónak van 3 értéke ami meghatározza a szerepét. Threat, Fortitude, Value. Ezek az értékek növelhetők a fegyverek védekező rendszerek és support modulok felrakásával. A hajó építés végén ezeknek az értékeknek a függvényében felajánl a játék egy szerepet a hajónak amit megváltoztathatsz ha nem tetszik. Ezeknek a szerepeknek az alapján fog az adott hajó a csatában célpontot választani illetve védeni saját hajót. Ezeknek a szerepeknek a variálásával lehet látrehozni olyan hajót ami pl az ellenséges carriereket veszi célba vagy olyanokat ami az interceptorokat. Ezáltal igen jól variálható a flotta összetétele.

    Ideológiák: 3 féle van, "jó" a "semleges" és az "rossz". Bolygó kolonizálásával, random eventekkel, illetve épületekkel lehet pontokat szerezni amiket beválthasz ideológiákra, mindhárom fának megvannak a sajátosságai, ezeket lehet keverni is, viszont egyre több pontba kerülnek.

    A hagyományos aszteroida bányászatot kiszedték, helyette különböző nyersanyagok vannak, amiket ha bányászol erősebb fegyvereket palyzsokat, suport modulok, épületeket építhetsz, amik elhasználnak 1-1 fix nyersanyagot.

    A fajok változatosak lettem megvan mindegyiknek az előnye hátránya, ha meg saját fajt hozol létre teljesen a játékstílusodra szabhatod az egészet.

    Nekem összességében jobban tetszik mint a kettő.

    Hirtelen ennyi jutott eszembe, ha valami konkrét kérdésetek van akkor hajrá.
  • lammaer
    #71
    Addig is összerittyenthetnél egy beszámolót....

    Engem pl nagyon érdekel hogy a 2-höz képest javult e valamit az űrhajók tervezése/harcrendszer. Mert az eddig a GC-ben igencsak fapados volt (kb 4 paraméter ha jól emlékszem: hp, sebesség, támadóerő, védőerő), semmi variálás benne... kb egy űrbeli risk volt számomra.
  • Axsys
    #70
    Na valakinek megvan még ez a játék? Multizhatnánk hétvégén.
  • TokraFan
    #69
    A kettőt én is nagyon szerettem, még ma is előveszen néha. A multi viszont nem vonz, és valóban úgy látom, hogy ez a legnagyobb újítás. Igazi innovációt egyelőre nem látok...még grafikai téren sem, bár az a legkevesebb. Megvárom a véglegest, aztán a teszteket. Ha legalább a kettes szintjét hozza, akkor akciósan biztosan beszerzem én is.
  • Axsys
    #68
    Van benne csata animáció.
    Vannak benne újítások, új nyersanyagok, MULTI.
    Összességében nekem megérte, szerettem a 2őt is, a 3 hozni fogja legalább azt a szintet és még tudok benne multizni a haverokkal.
  • TokraFan
    #67
    Nem hinném, hogy itt valakinek megvan a játék, bár nem kizárt. Én végül nem vettem meg, mert egyrészt Early Access-t már elvből sem veszek, másrészt irreálisan drága, harmadrészt az eddig látottak alapján nem igazán értem, miben fog ez többet tudni a GalCiv 2-nél?
  • nomiss
    #66
    Esetleg valaki tudja a választ ?
  • lammaer
    #65
    Óh, nagyot fordult a világ, hol tetszett eddig lenni, bácsi? :)


    Early access a menő, belenyomják az ember képébe hogy "legyél részese a játék fejlődésének" és eseteként még megvágnak drágábban mint majd a végleges játék ára lesz. Mindez azért működik mert az emberek ma már sokkal türelmetlenebbek mint régen, minden azonnal kell, még ma.

    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2015.04.26. 09:24:21
  • Kotomicuki
    #64
    Lehet, hogy túl öreg vok, de a bétatesztereknek fizetni volt szokás, nem azoknak kellett a zsebükbe nyúlni, hogy "dolgozhassanak", nem?!
  • nomiss
    #63
    mielött megvásárolnám azt kérdezem hogy amikor 2 flotta harcol van valamilyen csata rész? szimulácíó, bármi-,
  • SANTANTICA #62
    a Mining Starbase-t mivel tudom létrehozni?
  • SANTANTICA #61
    Oh....kellemes csalódás :)
    Még egy csomó paraméter és faj ami még nem választható/állítható. Viszont nagyon jól áttekinthető és kellőképpen "pörög" a játékmenet.
    Asszem a között lavíroznak, hogy aki nem akar nagyon a részletekbe merülve szöszmölni minden kör alatt annak is élvezetes legyen. Jó sok hajótipus van no meg fejlesztési lehetőség. Egy-két dolog visszaköszön a civilizationból. Normal map-en 9 koloniával most láttam meg az első AI-t...

    Utoljára szerkesztette: SANTANTICA, 2015.02.28. 00:24:55
  • SANTANTICA #60
    Most akciós a steam-en hétfő reggelig (23euro). Jelenleg beta.
  • TokraFan
    #59
    Mi a helyzet azóta? Hogy halad a játék? Én még mindig kivárok a vásárlással...
  • TokraFan
    #58
    Akkor ez csak megerősít abban, hogy rókabőr szaga van...Sajnos, mert egyébként nagyon vártam egy harmadik részt. De így nem sok értelme lesz...
  • Sunsetjoy
    #57
    Igen, tanultam már egy-két dolgot a helyzetről, pl. ez még el se készült, nemhogy még javítók jöjjenek hozzá :) Csak nem bírtam ki, hogy ne nézzem meg- de elmondhatom, nem csak a külsejében meg a kezelésében hasonlít az elődre, hanem szöveg szintjén is...
  • TokraFan
    #56
    Én mondjuk nagyon örülnék neki, mert a legtöbb 4x-hez nincs fordítás. Sem a Distant Worlds-höz, sem a Sword of The Stars 2-höz. Bár az is igaz, hogy ilyen scifi játékoknál mindig kényes dolog a fordítás, mert vannak dolgok, amiket jobb meghagyni az eredeti angol nevén, tipikusan pl. a fegyverek ilyenek. Elég hülyén hangzik pl., hogy selyemhernyó rakéta (silkworm missile pl. X3-ban). Viszont a tech leírások fordításai nagyon hasznosak lennének, vagy a diplomácia is. Remélem lesz folytatása a projectednek! Az viszont megfontolandó (Endless Space után), hogy majd csak később érdemes komolyabban foglalkozni vele, amikor már nem jönnek ki hetente új patch-ek, mert addig csak a szívás van azzal, hogy az új verzióval már nem megy a fordítás. Vagy a DLC-k érkezése is zavart okozhat, ha jól emlékszem, a GC2-höz is csak az alapjáték lett fordítva, a két kieg már nem.

    Én még nem fordítottam le teljes játékot, de most a Star Ruler-t fordítgatom, egyfajta próbálkozásképpen. Nagyon könnyű, mert egyetlen fájlban van az összes szöveg.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2014.08.20. 14:57:28
  • Sunsetjoy
    #55
    Kééésssőőőő :) Amúgy most olyat fordítok (nem ezt), amit közben játszok is, szóval win-win :D
  • lammaer
    #54
    Te inkább játsszál, nem kell mindent lefordítani :)
  • Sunsetjoy
    #53
    Majd meglátom én is, lesz-e ennek folytatása... ez még a jövő zenéje...

  • lammaer
    #52
    Nem lennék meglepve, mert az előző részekben sem volt....
  • nomiss
    #51
    azt olvastam nem tudom hogy igaz-e nincs tactical combat rés benne... ez igaz ?
  • TokraFan
    #50
    Azt mondjuk azóta sem értem, hogy mi eszik ennyit. A játék kb. alig változik a v2. óta. Én semmi extra új funkciót, extra grafikát nem látok. Nem is nagyon értem, mi a franc ez az egész, azzal együtt, hogy a 2. részt mai napig játszom, az egyik kedvenc 4x játékom. Várom ezt is, de egyelőre nem látom át, hogy miben lesz jobb, több...Grafikában biztos nem. Indokolatlannak érzem a hardverigényt.
  • Sunsetjoy
    #49
    Uh, jelenlegi beta állapotban 2 giga ramot és 2 processzormagot felzabál a játék. Amúgy meg lefordíthatónak tűnik.
  • LSSAHPAUL
    #48
    De lehet :) rég volt, annyira emléxem hogy 486-os gépem volt akkor.
  • Lysandus
    #47
    Az nem MoO 1-ben volt? Akkor jött ilyen 32 ezer hajóval az AI típusonként. Black Hole generátorral igen hamar elfogytak...

    Én MoO2-ben a stellar converterrel szerelt hajókkal nyomultam a végén. Csak külön slotba kellett mindet pakolni. Egy lövés: egy hajó. Nem ártott még a damper field (75%-os védelem), time-warp faciliator (kétszer mozoghat és lőhet a hajó egy körben), achilles targeting unit, stb. 4-5 így felszerelt "borg kockával" bármekkora flottát le lehetett zúzni, és nem is kellett órákig harcolni.