30
  • Mekong Delta
    #30
    Az egész csak felhajtáskeltés! valaki azt akarja hogy á figyeljenek, oszt ennyi.. időpocsékolás a cikk elolvasása is kb.. nem hogy per......:D
  • Zero 7th
    #29
    Egy kősivatagban kövek vannak, meglepő módon, és a képek alapján a kérdéses ojjektum is az.

    Ennyi érv bőven elég.

    Ha te fának nézed, az éppen csak minden tudományos ismeretünkkel, plusz a józan ésszel megy homlokegyenest szembe, úgyhogy azt egy pöppet jobban alá kéne támasztani, mint az "én annak nézem és kész".

    Igen, a megkövesedett fa az túl sok. Senki nem számít még telepes többsejtűre sem, nemhogy full differenciált testi sejtes, komplex növényre. És azt te nem simán egy megkövesedett farönknek nézed, hanem konkrétan fűrészárunak, ami meg már nem is csak szimplán életet, hanem civilizációt feltételez.

    Szóval nem, semmi értelme nem lett volna odaküldeni a rovert, hacsak az nem, hogy a sok agylövéses ufóhívő száját befogják. Az viszont egyrészt nem cél, másrészt nem szabad abból precedenst csinálni, hogy hülyék mondják meg, mit vizsgáljon a rover.
  • Macropus Rufus
    #28
    Zero 7th:
    "Nem az érdekel, hogy hogy gondolják a retardáltak, hogy hogy került oda, hanem hogy miért NÉZI fának bárki, mikor egyértelműen látszik, hogy kő?"

    láttál már az életetben megkövesedett erdőt? Esetleg fát? Nézzél már utánna, hogy az hogyan is néz ki!!! Egyértelműen látszik rajta, hogy kő de még is olyan fa hatással bír.

    Továbbá: csak te állítod azt, hogy kő ui. senki nem vizsgálta meg. Nem ment oda a kütyü és nem vitsgálta egy másodpercig sem. Tehát az, hogy te mit állítasz ebben a dolgoban qurvára nem releváns, pontosan annyira lehet igaz is mint az én állításom a megkövesedett fával.
    Engem modnjuk érdekelen, hogy szted az a kő, miképpen is kerűlt a semmi közepére. Rétegződött követ én is láttam már, de ott többnyire a környezetében is voltak még hasonló kövek (pl. egy egést hegy). Itt sehol nincs semmi a környezetében, még kavics sem.
    Hamár olyan jól szétfikázod más véleményét, legalább egy kurva érvet állítanál a kő mellett ami hihetőbb (annál mint, hogy szerinted az az... ez ám az érv)mint a megkövesedett fa.
    megjegyzem: az élet nyomait keressük egy olyan bolygón ahhol feltételezhetően lehetet élet millió évekkel ezelött. A megkövesedett fa esete már túl sok? Az nem fér bele az élet kutatásába? Csak mikróbák lehetnek azok?

  • Macropus Rufus
    #27
    errorista:
    "az okorban fabol (es csontbol) keszultek az urhajok, a femeknek tul nagy a fajsulya"
    mert ugye másképpen nem kerűlhet oda csak így....
  • Macropus Rufus
    #26
    Zero 7th: szerinted ez szerintem az más szerint meg megint más.
    Te véleményed pontosan ugyan annyit ér mitn az enyém, se te se én nem voltunk ott, és még csak meg sem vizsgálta senkit. Szerinted egy rétegződött kő. Rendben van.
    Szerintem meg megkövesedett fa. (kő)

    A "fadarab"-ra nem tudom, miért mondod, hogy fa, szerintem egyértelműen kő.
    jól írtad. Szerinted. De ez egy ugyan csak egy vélemény a sok 10000közt. Lehet igaz lehet nem.

    "Az lehet, de ha te fűrészárut képzelsz a Marsra, akkor te még rosszabbul csinálnád."
    lehet. De ha az a fa ott van pár ezer éve akkor az már kő. És nem fűrészárú...


    "Ja, mert a Földön a sivatagokban meleg van. "
    pontosan: a földön a sivatagban nappal dög meleg van ezért éjjel inkább aktívabb a helyi fauna. Namost a Marson a nappali sugárzás erősebb mint az éjszakai, könnyen lehet, hogy az élőlények pl. éjjel aktiválódnak. A nappali meg az álcája miatt úgy is inkább egy kőre hasonlít pl. mint általunk ismert élőlényre. (lásd a hiányzó köveket a marsi képeken.)

    " Na azt azért tudatosítsd magadban, hogy a NASA nem neked csinálja a képeket, és nem is neked kell értelmezned."
    ezt én nem mondtam. De a publikus képek minősége gáz, a publikációk egy része szintén a hót szar képekre hivatkozik. Nem vitatom, hogy van a NASA birtokában 12000dpi-s kép a Holdról, de mivel ezt senki nem látta még, ezért ez a vagy van vagy nincs.
  • errorista
    #25
    (tudok olvasni)

    gondolom mer' a ko nem hasad, hanem torik.
    Persze nem kene azok helyeben valaszolnom, akik ko helyett fanak nezik
  • Zero 7th
    #24
    Nem az érdekel, hogy hogy gondolják a retardáltak, hogy hogy került oda, hanem hogy miért NÉZI fának bárki, mikor egyértelműen látszik, hogy kő?
  • errorista
    #23
    "De miéééééért fa?!"

    az okorban fabol (es csontbol) keszultek az urhajok, a femeknek tul nagy a fajsulya
  • Zero 7th
    #22
    "Megkövesedett fa?"

    De miéééééért fa?! Nem látszik fának. Réteges kőnek látszik. Pont ugyanolyan az "erezete", mint a körülötte lévő összes többi kőnek.

    "Akkor vagy az van, hogy nincs is ott semmi."

    Ez a legvalószínűbb.

    "Vagy eleve rosszúl keressük az élet nyomait."

    Az lehet, de ha te fűrészárut képzelsz a Marsra, akkor te még rosszabbul csinálnád.

    "Pl. egy sivatagos helyen a felszínen a legritkább esetben találunk életett a Földön is. Éjjel esetleg."

    Ja, mert a Földön a sivatagokban meleg van. A Marson nincs, majdnem másfélszer messzebb van a Naptól, mint mi. Földi analógiákat felejtsd el.
    A másik, hogy jól fogalmaztál, csak nem érted. Az élet NYOMAIT keressük. Nem az életet magát, mert azzal az a helyzet, hogy ha volt is, akkor is már kipusztult. Nem az a probléma, hogy elszalad, amikor felé néznénk.

    "De amíg a legjobb kép is méteres dolgokat enged megkülönböztetni egymástól addíg b*szhatjuk. A képek nem elég jók ahhoz, hogy tereptárgyakat jól megfigyelhessünk"

    Na azt azért tudatosítsd magadban, hogy a NASA nem neked csinálja a képeket, és nem is neked kell értelmezned. Vannak erre képzettebb emberek ott.
  • Zero 7th
    #21
    Marsanomalyresearch oldal készítője nyalja meg a bal herém, hogy nem képes egymás mellé tenni azt a két kibaszott képet, amiről tépi a száját...

    A "fadarab"-ra nem tudom, miért mondod, hogy fa, szerintem egyértelműen kő.

    Itt ez a kép:
    http://marsrovers.jpl.nasa.gov/gallery/all/1/n/115/1N138388241EFF2700P1994R0M1.JPG

    Szerintem a fa egy kicsit jobban kiálló kő árnyékos fele. Kb mint a jobb alsó sarokban a kisebb.
  • Macropus Rufus
    #20
    mivel nem volt elemzés, ezért lehet akár fa is, és lehet érdekes kő is. (bár a derékszöghöz közelítő formák nem gyakoriak a természetben, (tudom vannak) és ez az izé a semmi közepén hever. Sehol a környéken nincs semmi ami ehhez közhető lenne, pl. más kőhalom vagy valami ahhonnan származhatott volna.)
    Azért kellett volna megvizslatni. Megkövesedett fa?
    Nem is kilómétereket kellett volna menni, csak pár métert.

    Végül is mindegy. Véleményem szerint nem fognak életet találni a Marson, még csak az élet nyomait sem nagyon. (ha jól emléxem akkor eddíg egyetlen követ találtak amiben vélehtően az egykori marsi élet nyoma lehet, azt is a Földön...)
    Pusztán csak azért mert úgy keresik, ahhogy a Földön sem keresnék ha élet után kutatnának. Mivel földi típusú életet keresnek (lévén mást nagyon észre sem vennének ha az orruk elött lenne akkor sem, mivel nincs referenciájuk más, nem földi eredetű létformák kinézetéről, felépítéséről stb... ezért picit szkeptikusan fogadom ezt a bizonyos élet nyomot), ezért lehetne analógiát alkalmazni a földi élet keresésével. Pl. egy sivatagos helyen a felszínen a legritkább esetben találunk életett a Földön is. Éjjel esetleg. De éjjel a kütyü áll és pihen. Nappal meg nem talál semmit.
    Lehet a keresési metódust kellene változtatni, mert egyenlőre úgy néz ki, hogy valamit nagyon rosszúl csinálnak vagy tényleg nincs ott semmi. Gondolj bele mióta vizsgáljuk azt a szerencsétlen bolygót. És még semmit nem találtak. Se a bolygó körűl keringő szondák, sem pedig a felszínen mászkálók. Semmit. Pedig 1996-tól kezdve ott vannak a robotjaink. És semmi. Akkor vagy az van, hogy nincs is ott semmi. Vagy eleve rosszúl keressük az élet nyomait. Ha máshol nem a nagyfelbontású képeken észre kellene venni valamit. De amíg a legjobb kép is méteres dolgokat enged megkülönböztetni egymástól addíg b*szhatjuk. A képek nem elég jók ahhoz, hogy tereptárgyakat jól megfigyelhessünk, a roverek meg semmitsenemtaláltak. Szóval valami nem stimmel. Sztem.
  • gforce9
    #19
    Ennél sokkal furcsább köveket találni a földön is.... pont azért mentek oda hogy életet keressenek. Majd pont kihagynak egy fát, mi? :)
  • Macropus Rufus
    #18
    a felszíne is érdekesen viselkedik amikor át megy rajta a rover

    http://marsrovers.jpl.nasa.gov/gallery/all/2/p/711/2P189482534ESFAL02P2536L5M1.HTML

    olyan mindha egy keményebb felső réteg lenne, ami alatt a puhább homokosabb talaj van.
  • Macropus Rufus
    #17
    ez is az a "fa" vagy micsoda:

    http://marsrovers.jpl.nasa.gov/gallery/all/1/n/115/1N138388278EFF2700P1994R0M1.JPG
  • Macropus Rufus
    #16
    Zero 7th:
    azért valami akkor sem stimmel ott...

    http://www.marsanomalyresearch.com/evidence-reports/2009/163/05-163-1833-100x.jpg

    http://www.marsanomalyresearch.com/evidence-reports/2009/163/06-163-1836-100x.jpg

    ez eredeti képek helyei:
    http://marsrovers.jpl.nasa.gov/gallery/all/2/n/1833/2N289093752EFFB074P1985L0M1.HTML
    http://marsrovers.jpl.nasa.gov/gallery/all/2/n/1836/2N289363474EFFB0A1P1985R0M1.HTML

    ez meg itt az a "fa"... amiről suha nem derűlt ki, hogy micsoda ui. meg sem nézték. A képen is látszik, hogy páe méterről volt csak szó. A semmi közepén egy majdnem szabályos hasáb..

    http://marsrovers.jpl.nasa.gov/gallery/all/1/n/115/1N138388241EFF2700P1994R0M1.JPG

  • wraithLord
    #15
    Vagyis "...ezért írtam...". Pedig most ittam, nem amikor azt írtam... :D
  • Zero 7th
    #14
    Ugyan már, úgyis tudjuk mi okosak, hogy az a távirányítós autó egy Hollywoodi stúdióban grasszál fel-alá, talán pont ugyanabban, ahol a Holdra szállást vették fel...

    :P :D
  • globint
    #13
    Ahogy néztem az ukrán tüntetőket, eszembe jutott ez a cikk.
    Na, ez-az!! A szegény marslakók valamelyikének totál elege lett a földi kocsiból, és megdobta kővel.
    Ebből még galaktikus konfliktus lesz!
  • gothmog
    #12
    @ Macropus Rufus:
    "hogy a NASA nem nagyon akarja megvizsgálni a "gyanus" dolgokat."
    Az megvan, hogy a váratlanul egyszercsak odakerült kavicsról készült képpel ők kürtölték tele a világot és ők csináltak belőle hírt? Szerinted mekkora erőfeszítésbe került volna nem kitenni a képet ha épp titkolózni akarnak?
  • Zero 7th
    #11
    Most komolyan, ahol még egy árva nyomorult baktériumot SEM találni, ott tényleg el tudsz képzelni egy szájbatekert fűrészárut?

    Oké, hogy az ostobaságnak nincsenek határai, de baszdmeg ennyire..?
  • Zero 7th
    #10
    "és aztán valakik meg is veszik, és el is hiszik.
    Na, azok az idióták."

    Akkor most már mindketten tudjuk, hogy kikről beszéltem. Szóval az ő életük mennyire gecire unalmas lehet, hogy ufókkal meg hasonló faszságokkal kell feldobni?
  • wraithLord
    #9
    Igen, ezért nem írtam, hogy az első reakcióm ez volt. Mondjuk ezzel együtt sem változott gyökeresen a véleményem, de inkább hagyjuk, nem ide tartozik.
  • Macropus Rufus
    #8
    wraithLord:
    "Nem ő pénzelte az Opportunity küldetést"
    a NASA állami cég és az adófizetők zséjéből van ellátva rendesen. Tehát a srác támogatja. (meg még x millió adófizető)

    Cikkhez: érdekes a magyarázat, de nem nagyon hihető. Egy manőver során kifordított egy követ. Okés. De hol a fotó a manőver nyomáról? (ha van akkor mea culpa) Meg a tudósok is úgy tudták, hogy a gép az időszakon belül egyhelyben dekkolt. Akkor hogyan nem látták amikor odakerűlt? Meg mikor volt az a meteor becsapódás amit szinént említenek.

    Amúgy a Marsoról készűlt képek egy részén lehet látni, hogy ami kő eddíg a jármű elött volt az pár nappal késöbb tőle jobbra van. Esetleg a gép álltal kapart jukból a 3. napra eltünnek a követk.
    Lehet mindennek van természetes magyarázata, de már nekem is feltűnt, hogy a NASA nem nagyon akarja megvizsgálni a "gyanus" dolgokat.
    Emlékezzetek arra az ominőzus "fadarabra" az kajak úgy nézet ki mint egy deszka egy házból, (eleve szabályos hasáb alakok nem nagyon fordúlnak elő a természetben) oda se mentek megnézni. Lehet nem kell minden szarra ugrni, de könyörgöm: az élet nyomait keresik, és még csak a látszatra sem adnak, hogy úgy is tegyenek mint aki keres valamit.



  • gothmog
    #7
    Zero, ne legyél már ilyen szűklátókörű, a fickó nem idióta, ebből él, összeesküvés-elméleteket gyárt, könyvet ír róluk, és aztán valakik meg is veszik, és el is hiszik.
    Na, azok az idióták.
    Ez a fazon csak egyike az amerikai álom megvalósítóinak. Azt csinálja amit szeret és megél belőle. Ez a per egy egyszerű marketingfogás.
  • wraithLord
    #6
    Nekem erre az első reakcióm az volt, hogy mi köze van a fószernek ahhoz, hogy a NASA mit csinál... Nem ő pénzelte az Opportunity küldetést.
    Ilyen erővel mindenki perelhetne mindenkit a tudományos életben, hogy pl. a cikkeikben miért ez van, miért nem amaz...
  • Zero 7th
    #5
    Mennyire GECIRE unalmas lehet azoknak az idiótáknak az élete, akik ilyen szalmaszálakba kapaszkodnak, hogy hihessenek az élienekben..?
  • gforce9
    #4
    Menj ki az udvarra és fordíts meg egy követ. Az is tök másképp fog kinézni. Főleg ha régen ott hever. A felső része máshogy erodálódik és szennyeződik mint az alsó, ha felfordítod tökmás lesz.
  • MasterMason
    #3
    http://sg.hu/kep/2014_02/micimgr.JPG

    Nézzétek meg ezt a képet egy picit jobban. Nem szokványos kőzet, köze nincs a körülötte látható köveknek.
  • grebber
    #2
    Aki hülye és van fölösleges "már nem tud vele mit kezdeni vagyona" akármilyen indokkal perelhet.
    Kb körberöhögi mindenki és leégeti magát és még dollárezreket ha nem százezreket is bukik.

  • gforce9
    #1
    Értem én, hogy kell a nézettség, de tudományról szóló portálon, miért kell egy nyilvánvaló áltudóst népszerűsíteni, aki egy fotóból találja ki, hogy milyen baktérium van egy kavicson. Nincs elég téma amit széttrolkodnak? Vagy pont ezt szereti az SG?