1142
Oculus Rift virtuális sisak.
  • priluki
    #201
    sziasztok jövö héten kapom meg a cuccot végre :P Tud majd valaki segiteni skype vagy valahogy hogy ne szopjam le magam a beállitásokkal?! ja meg halottam valamit ,hogy még meg kell venni a vorpX progit.. ez igaz?
  • Solt
    #202
    Aha, oké... részemről itt fejeztem be...
  • twi452
    #203
    Az hogy nincs a piacon azért nem egyenlő azzal, hogy legalább fejlesztői szinten nem is létezik olyan panel :)
    Telefonba minek erőltessék ezeket a hatalmas felbontású kijelzőket, persze ha most épp ez lesz a verseny és nem a kamera megapixel háborúja mint anno.. :)

    Nálam a nexus 5-ön, 5 colon a full hd bőven sok is. Ezen sem tudok egy szövegre annyira ráközelíteni h lássam a pixeleket más előnye meg aztán tényleg semmi nincs :)
  • Neocortex
    #204
    úgy érted nem tudod annyira közelről nézni? :D vektoros fontokat végtelenségig lehet nagyítani
  • twi452
    #205
    nagyítóval nem szoktam nézni ez igaz mert minek? :D
    de ha valaki tud logikus indokot 4k-s 5-6 colos telefonra akkor hajrá nekem ehhez nincs elég képzelőerőm :)
    sőt ezeknek a tepsi telefonoknak sem látom sok értelmét, legalábbis nálam már ez az 5-ös is a felső határ erősen méretben na de ez már nagyon off


    ha valaki szeret repülőzni akkor a war thunder alapból támogatja, én kipróbálnám nagyon szívesen, állat élmény lehet a "kabinban ülni" és nem a monitort nézni :)

    videó a végére, nem tudom ki a srác meg bohóckodik ezerrel :D
    sajnos egérrel árkádban tolja de legalább a kabinból, a reakciói elég viccesek így is :)
  • LeBigMac
    #206
    Youtubon ird be: vr percek. Az elso resz megmutatja hogy kalibrald be
  • MasterMason
    #207
    A legextrémebb esetet mondtam, amit egy ma építhető csúcsgépből ki lehet hajtani. De még a sima sli-be meg crossfire-be kötött videokártyákkal szerelt gépek is lazán kihajtanának bármit, ami egy oculusnak kéne 4k-s kijelzővel...

    Viszont ezeknek a célja az, hogy nagy számban adjanak el oculust, viszont csak egy jóval szűkebb réteg rendelkezik a technológiához szükséges hardware-el, és hiába is jön majd a dx12 meg a mantle, az önmagában nem lesz elég...
  • Solt
    #208
    Nem nagyon szeretem ismételni magam, de tényleg jó lenne, ha utánanéznél pár dolognak... főleg a mai API-k késleltetése (input lag) és annak az OR-re gyakorolt hatását illetően.

    "Az egyik legnagyobb bűnös a rosszullétben az input lag. Ugyanis ha a látással érzékelt mozgás és a belső fül által érzékelt nincs kellően szinkronban akkor jön a rosszullét. Gyakorlatilag a tengeribetegséget is ez okozza, ringatózik a hajó, a belső fül veszi de a kabinban semmi sem mozog, ez ellentmondás és hip-hop jön vuk. Ha túl nagy az input lag és a kép megváltozása túl sokat késik a fej elmozdulásához képest, akkor ugyan ez történik.
    Ezért hatalmas gond, hogy ma a játékok és a driverek együtt nagyon sok input lagot hozzáadnak, és ha ezt letiltják akkor DX11 mellett az FPS fele-harmada elveszik."

    Emiatt kell főleg a DX12 / Mantle szintű API... ráadásul ezek mellett a mai hardverekből is jelentős teljesítmény többlet nyerhető ki. Tehát az OR elterjedésének nagyobbik akadálya jelenleg a szoftverkörnyezet! A mai CF / SLI technikát dobhatod a kukába az OR mellett, mert akkora a plusz késleltetés, hogy élvezhetetlen... ennyit a "lazán kihajtanak bármit" megjegyzésre... És akkor még bele sem kezdtem abba, hogy hány olyan játék van, aminek még a Full HD fix (!!!) 60 FPS is gond...

    Nem véletlen a 2016-s cél... Nem lepne meg, ha ezt is tolnák még.
    Utoljára szerkesztette: Solt, 2014.09.06. 16:31:31
  • skinnyman
    #209
    "de ha valaki tud logikus indokot 4k-s 5-6 colos telefonra akkor hajrá nekem ehhez nincs elég képzelőerőm :) "

    Pont az oculus-szeru felhasznalas ad ra indokot, amihez pedig joval nagyobb felbontas is nagyon jol fog meg jonni :)
    Szabad szemmel nezve normal tavolsagbol 5"-on 1080p fele sokkal menni tenyleg nem lenne ertelme amugy, de mar most qhd-nal tartunk. (lg g3, note 4). Egyebkent hallottam olyat, hogy bizonyos felhasznalasi esetekben a qhd adta elonyoket meg lehet erzekelni szabad szemmel, de mondjuk 4k felett mar tenyleg tuti h nem lehet emberi szemmel, normal tavolsagbol.
  • MasterMason
    #210
    Ez szvsz egy rossz marketing szöveg.

    A valóság pedig az, hogy teljesen függetlenül attól, hogy tökéletes minőségben fogsz gyakorlatilag közvetlenül "belesugározni egy képet az agyba", amíg nem áll át és nem szokja meg addig mindig lesznek rosszullétek. Az emberi agyat próbáljuk becsapni ezzel a készülékkel, és ahogy sokaknak kifordul a gyomra a körhintán meg a hullámvasúton amikor élőben felültetted őket egy ilyen szerkezetre pedig az nem "lagol" :D, ugyan így akkor is ki fog sokaknak fordulni a gyomra, ha csak a szemük által érzékelt virtuális valóságban látják ugyan ezt. Vagy ha egy pörgős játékon nyomulnak majd.

    Az viszont nonszensz, hogy a ma már több teraflops teljesítményre képes videokártyák ne tudnák csípőből mantle vagy dx12 nélkül egy oculushoz kellő teljesítményt adni, amikor 5 monitorral szaladnak ezek a konfigok full felbontáson full grafikával... És akkor arról még nem is beszéltünk, hogy az oculus nem egy új hanem gyakorlatilag a régi side b side technikát használja, ami egyébként tökéletesen működik a méregdrága 3D-s tévék vagy pl az nvidia vision esetében.

    Persze a mantle és a dx12 valódi többletteljesítményt hordoz, de nem annyit amennyi által kiválthatóak lennének a drágább hardwarek. Sem a mantle sem a dx12 nem fogja önmagában megváltani a világot és önmagában ez nem lesz elég azoknál akiknek alapból gyenge a konfigjuk. Az "átlagosnál" és a célba-vett vevőkörnél jóval szűkebb kör az, amelyik rendelkezik azokkal a hardware-kel amit ez a technológia megkövetel és ezeket a hardware követelményeket a mantle sem fogja kiváltani. Aki meg rendelkezik a megfelelő hardware-el az már ma is úgy játszik, hogy legalább 3-5 monitort vezérel egyszerre...

    Emellett ne felejtsük el, hogy a játék az egy dolog, de sokan közülünk nem is játékra hanem munkára építették a gépet, és ezek a játékok a mi gépeinknek gyakorlatilag meg sem kottyan akármit is csinálunk... ;)
    Utoljára szerkesztette: MasterMason, 2014.09.06. 18:09:44
  • Solt
    #211
    Látom nem akarod megérteni, ráadásul zöldségeket beszélsz... részemről tényleg befejeztem.

    ( Bocsánat, de nincs türelmem ehhez )
    Utoljára szerkesztette: Solt, 2014.09.06. 18:09:17
  • MasterMason
    #212
    Te nem akarod megérteni, felnőtt emberként hadd ne keljen már azt elhinnem az oculusos srácoknak, hogy ők majd szoftveres úton dx12 v mantle alatt leprogramozzák, hogy aki amúgy is hajlamos rosszul lenni egy körhintán, ne legyen rosszul ha ugyan ezt virtuális valóságban élik át.
  • XeroX
    #213
    Nos tapasztalatból mondanám el, hogy amikor a fejmozgás nincs szinkronban a kép mozgással, akkor biza szédülök mintha benyomtam volna.
    A kép minősége ebben az esetben szinte mind1. Megemlítem még a hullámvasút szimulátorokat, ott a kép forog, ha forgást nem bírod, akkor garantált, hogy a Riftben sem fogod bírni. Én egy menet után kifekszem, a gyerek meg már hátra fele megy vele :)
    Ami még érdekes, ha ülve játszok, akkor csak néha, picit jön elő a szédülés, ha viszont felállok és megmozdítom a fejemet bármerre, akkor úgy megszédülök, hogy szinte kifejelem a mellettem lévő ablakot :)
    Egy biztos, az agyat lassan hozzá lehet szoktatni, de ez mély neurológiai problémákat is felvethet.
    Nem akarok senkit sem megijeszteni, de az elején mikor elkezdtem használni, kb. 1 hét elteltével, napközben párszor igen erős
    szédülés érzés lett úrrá rajtam. Ezt a szemüvegnek tudtam be. A tünetek 3-4 múlva megszűntek, azóta nem jelentkeztek.
    Ezen idő alatt is használtam a szemüveget rövidebb 5-10 perces időközönként többször.
    Említésre méltó dolog még a szemek megerőltetése, fél centről bámulni a szódásüveget, érezhetően nem tesz jót a receptoraimnak.
    Mindezt félretéve az élmény leírhatatlan, végigsétálni egy 3D fantasy világban, itt megemlítem, hogy a Vorpx egy 2D->3D progi, ami nem valós 3D élményt nyújt.
    Utoljára szerkesztette: XeroX, 2014.09.06. 20:43:18
  • Inquisitor
    #214
    Azért a legutóbbi hírek szerint a késleltetés problémát még tovább sikerült csökkenteni a végleges (CV1?) fejlesztésének a DK2-höz képest is, ami azért biztató. Ettől még a több GPU használatának többlet késleltetését nem fogják 2 perc alatt leküzdeni. Gyakorlatilag azért megy a halasztgatás, hogy Carmack meggyőzhesse a HW fejlesztőket bizonyos irányvonalakról. Valamit csak tudhat ő ebben a témában, hiszen erről szólt a pályafutása, meg biztos nem véletlenül jött ki a Radeon 285/285x is direkt HW megatextúrázásra optimalizálva.
    A sima képernyőn való játék, pláne 3D film meg megint nem jó példa, hiszen ott pont nem jön elő rosszullét a késleltetés miatt. Másrészt a jól beállított FOV rohadt fontos, nem tudom elékeztek rá, hogy amikor kijött anno a Wolfenstein játék Q3 motorral, akkor sorra hánytak be tőle az emberek és mindenfélét kitaláltak miért, közben simán a rossz alap beállítású látószög volt az oka.
  • XeroX
    #215
    Hogyan indítsuk el a Half Life 2 -őt a DK2 -őn. (Steam verzió)
    Sok how-to leírásokban megtalálható, de úgy nem sikerült elindítani, maradt a 2 óra fórum olvasgatás és a sok okosság próbálgatása.
    Az alap koncepció az, hogy minden be van állítva, de a játékban a virtual mód engedélyezése szürke, bármit csinálsz és bárhogy próbálod állítgatni, betűről betűre végigmész a how-to leíráson, újrainstallálsz stb, de az akkor sem lehet átállítani.
    A probléma nem egyedi, sokan küzdenek vele, a legtöbb esetben a kérdés nyitott maradt.
    Akkor nézzük: (a leírás feltételezi, hogy az általános how-to leírást elvégezted)
    1. Steam --> Könyvtárak --> HalfLife 2 [beta] --> Tulajdonságok --> Általános tab --> Indítási opciók beállítása
    2. Itt Írd be a következőt: -autoconfig majd mentsd el.
    3. Indítsd el a: Nézet --> Virtuális Valóság Mód (Béta)
    4. A Vr menüben indítsd el a HL2 -őt.
    5. A játékban a Beállítások --> Video alatt állítsd be a Virtual Reality Mod: Enabled. DE figyelj mert elállítja a felbontást.
    6. Indítsd újra a játékot a Vr menüből. Ha nem innen indítod akkor bukod a beállítást, ekkor ugorj a 3. pontra.
    7. Játsz.



  • Neocortex
    #216
    fasza kontroller, végén a fegyvereket érdemes megnézni
  • priluki
    #217
    ez nem razor hydra vagy mi? mármint a kontroller?!
    Utoljára szerkesztette: priluki, 2014.09.08. 08:35:55
  • Lazarus
    #218
    de, csak kicsit át lett kódolva a szoftver
  • priluki
    #219
    ahh értem, mindenesetre nagyon bejövös igy játtszani :P :D
  • Inquisitor
    #220
    Én már ott néztem egy nagyot mikor a válla fölött hátrafelé bedobta a gránátot a kis ablakon a srác ...
  • priluki
    #221
    hi nekem is meg jött a cucc.. :)
    olyan kérdésem lenne hogy ugye a rift a másodlagos kijelzö.. namost ha elinditok pl egy demot vagy játékot nekem az elsödlegesen indul nem a riften.. ezt hogy tudom megcsinálni hogy a másodlagoson induljon? pl lsf.. bellitom a riftet de akkor is a monitoron jelenik meg ..
    Utoljára szerkesztette: priluki, 2014.09.11. 12:48:44
  • XeroX
    #222
    Ha egy demót indítasz, az a direkt HMD -t használ. (nagy valószínűséggel)
    Állítsd az oculust Direkt HMD Access from Apps -ra, majd a demó könyvtárában indítsd el a [játéknév]_DirectToRift.exe -t.
    De mindenekelőtt legfrissebb driver és Firmware.
    Ha kiterjesztett képernyőn használod, akkor annak kell lennie az elsődlegesnek. (vannak játékok ahol át lehet állítani) de ez nem jellemző.
  • MasterMason
    #223
    Az Oculus VR hallgat a végleges Oculus Rift megjelenéséről, illetve mindenféle információról ami az eszközzel kapcsolatos. A Techradar-nak, illetve a VRFocus-nak több forrás is megerősítette, hogy a végleges verzió nyilvános béta tesztelése 2015. áprilisában kezdődik.
  • priluki
    #224
    oké akkor mondjuk az az elsödleges beállitom.. a másodlagoson betudom állitani ,hogy ott fusson a win kezelőfelület? nekem az oculusba el kelett forditani a kepet szal clonozni se tudom.. ja nekem a demok fele ugy se indul,hogy direktböl.. nem vágom mér ..
  • priluki
    #225
    amugy probalta valaki ezt a DCS World repülő szimulatort? elvileg támogatja a riftet nekem el is indul de a fej követés nem megy..
  • priluki
    #226
    ja azt elfelejtettem, a steamvr-t probáltam beüzemelni, a youtubon néztem hogy kell de mikor minen meg van és rákattintontok ez jün be

    https://developer.oculusvr.com/?action=dl&v=21 ,nem indul mindig ez ugrik fel.. ötlet?



    ja amugy az lsf ténbyleg brutal azt sikerült elinditani :)
    Utoljára szerkesztette: priluki, 2014.09.12. 16:54:44
  • priluki
    #227
    na sikerült a steamvr.. :) meg toltam a half life 2 öt... hát az állam a földön annyira kemény .. :D
  • 7days
    #228
    Sziasztok, lenne egy igen apró kérdésem, nem steames hl2vel lehet e rifttel tolni ?

    na jó még egy: láttam megoldást arra, hogy amit a riftben látni azt látni lehessen a képernyőn is, ennek mi a módja? valahogy a képernyőkkel mókolás nem az igazi...

    Hogy ne csak kérdezgessek itt:
    amiket eddig próbáltam riftel és ment:
    csomó /tech/demó a dev oldalról (némelyik megy nem rift elsődleges kijelzőként, de a legtöbb igényli azt hogy a rift legyen az elsődleges...(kiterjesztett módban))

    vorpx pluginnal:
    Risen2
    Bioshock infinite
    hátra van tesztre gta4 (first person moddal), skyrim(ezzel tuti megy) és még sokan mások :D
  • priluki
    #229
    üdv, igen steames hl2 megy és nagyon élvezetes .. :) az a lényeg a steamvr-ből kell inditani ! a monitort nem tudom de engem is érdekelne, xerox biztos tudja ö mindent tud :D Na szóval a lényeg nekem ez a vorpx 2d to 3d nem jön be nem az igazi 3d .. föleg a hl2 után az nagyon jo lett tényleg ott vagy a játékban ! ,mindenképp probáld ki :)
  • MasterMason
    #230
    :D

    Trinus Gyre Downloads

  • MasterMason
    #231
    Az oculus rémálma egy ennyivel fejlett konkurencia... :D
    Utoljára szerkesztette: MasterMason, 2014.09.17. 15:35:21
  • MasterMason
    #232
    Itt egy magyar cikk is róla.
  • priluki
    #233
    hát sok mindent lehet igérgetni .. majd kiderül :D
  • MasterMason
    #234
    Nem tűnik túlzott ígéretnek, sőt, ha a technológiai fejlettséget nézzük, ma már egy ici pici ostyára 5 milliárd tranzisztort lehet tenni nanotechnológiával...
  • Inquisitor
    #235
    Nyugtával dicsérd a napot.
    A Totem cucc szép lassan vetet át az OC DK2 újításait, pl. az OLED kijelzőt is.
    Viszont nincs egy érdemi videó sem róla működés közben. A kínai AntVR-ről legalább van és abból egyből meg lehet mondani, hogy náluk a késleltetés sokkal rosszabb mint akár a DK1-ben is volt. A Totemről meg volt júniusban hír, hogy kész a prototípus, erre pár napja feltették Kickstarterre? Szerintem eléggé le vannak maradva, de majd meglátjuk. Jót tenne a piacnak legalább három féle termék.
  • RAZOR27
    #236
    szerintem jobb lenne a piacnak egy, ami el is készül. Mert ennek megint az lesz a vége, mint a mozgáskövetős cuccoknak. Van ezer féle hardware, mindet támogatja 1-1 játék/program aztán csók. Az lenne a jó ha most az oculus megvetné a lábát, jó sokan beállnának mögé, hogy ha megveszed akkor sok mindenre tudd használni, ne csak 5 játék legyen rá azt kész. Utána jöhet a többi. De ezek az elkésett másolatok szerintem nem tesznek jót, verseny ide vagy oda.
  • MasterMason
    #237
    "Viszont nincs egy érdemi videó sem róla működés közben."

    Szerinted az mi a kickstarteres promo videóban?! Működés közben használják...
  • MasterMason
    #238
    Na bocs, hiba csúszott a gépezetbe. Kétszer linkeltem a magyart és egyszer sem a kickstarteres oldalukat ahol a videó van.

    Tehát akkor itt a kickstarter oldaluk és a totem videó:

    Totem: the premium, full-featured Virtual Reality headset
  • Inquisitor
    #239
    Megette a fene, ha a bejövő headtracking adatokat típusonként máshogy kell majd kezelni.
    Szerintem NEM Oculus támogatás kell a programokba, hanem VR.
    Amúgy már elég régóta van OpenSource program ami "összefogja" az eddigi olcsó és drága cuccok kezelését egybe, nem is értem minek kéne új dolgokat itt kitalálni?
    Most is van a piacon jó VR cucc csak nem 3-500 dollár, hanem 5-20.000.
    Vagy ott van egy kapható irányító ami évekkel a Hydra elött jött ki, pontosabb, szebb, vezeték nélküli, csak 2500 dollár.
    Szóval ha van értelmes szoftver háttér lassan 18-20 éve, minek újat kitalálni???

    MasterMason - Már akartam írni egy bocsánatot, mert a cikk részletes olvasása nélkül írtam. De erről a Totem hírlevelei tehetnek. Ha azt írják júniusban, hogy mindjárt lesz végleges termékből prototípus, akkor ne jelentgessék pár hét múlva, hogy egy év múlva. Valószínűleg azóta volt pár braimstorming a témában és (szerencsére) teljesen átdolgozták a termék terveit. A HW jeleldolgozás jó ötlet, de még el kell jutnia onnan a gépbe, ott is csökkenteni kell a késleltetést. Az Oculus CD1 első képeinél meg lehet mind meg fogunk lepődni, hiszen megvették a Carbon Design nevű céget, aki igen pofás dolgokat tervezett már, szóval a sötétszürke féltégla kinézet remélhetőleg eltűnik.
  • RAZOR27
    #240
    gondolom attól hogy ugyanúgy néznek ki, azért szoftveresen máshogy operálnak, de nem értek hozzá sajnos ^^ szóval legyen igazad