Oculus Rift virtuális sisak.
  • XeroX
    #213
    Nos tapasztalatból mondanám el, hogy amikor a fejmozgás nincs szinkronban a kép mozgással, akkor biza szédülök mintha benyomtam volna.
    A kép minősége ebben az esetben szinte mind1. Megemlítem még a hullámvasút szimulátorokat, ott a kép forog, ha forgást nem bírod, akkor garantált, hogy a Riftben sem fogod bírni. Én egy menet után kifekszem, a gyerek meg már hátra fele megy vele :)
    Ami még érdekes, ha ülve játszok, akkor csak néha, picit jön elő a szédülés, ha viszont felállok és megmozdítom a fejemet bármerre, akkor úgy megszédülök, hogy szinte kifejelem a mellettem lévő ablakot :)
    Egy biztos, az agyat lassan hozzá lehet szoktatni, de ez mély neurológiai problémákat is felvethet.
    Nem akarok senkit sem megijeszteni, de az elején mikor elkezdtem használni, kb. 1 hét elteltével, napközben párszor igen erős
    szédülés érzés lett úrrá rajtam. Ezt a szemüvegnek tudtam be. A tünetek 3-4 múlva megszűntek, azóta nem jelentkeztek.
    Ezen idő alatt is használtam a szemüveget rövidebb 5-10 perces időközönként többször.
    Említésre méltó dolog még a szemek megerőltetése, fél centről bámulni a szódásüveget, érezhetően nem tesz jót a receptoraimnak.
    Mindezt félretéve az élmény leírhatatlan, végigsétálni egy 3D fantasy világban, itt megemlítem, hogy a Vorpx egy 2D->3D progi, ami nem valós 3D élményt nyújt.
    Utoljára szerkesztette: XeroX, 2014.09.06. 20:43:18