131
Körökre osztott stratégiai szerepjáték.
  • wedge31
    #8
    Blackguards Developer Diary Video.

  • wedge31
    #7
    Patch 1 released.
  • pikman
    #6
    Jól hangzik, majd a véglegesre rálesek.
  • wedge31
    #5
    Biztos a rácsok miatt gondolod, de nem igazán hasonlit. Itt nem seregeket irányitasz hanem egy 3-4 fős partyt.A hangulat se olyan vidám inkább komor mivel a játék alapja a The Dark Eye szerepjáték világa. Nincs lovaglás és gyüjtögetés a térképen, stb.

    Csak a körökre osztott harcban hasonlitanak. Az rpg rész is jóval kidolgozotabb mint ott / több loot, több képesség, stb /
  • pikman
    #4
    Akkor ez olyasmi játék mint a King's Bounty?
  • wedge31
    #3
    Plusz a játék kimondottan nehéz hardon, komolyan kell taktikázni a sikerért.
  • Cuchulainn
    #2
    Én megvettem és végigvittem, elég jól sikerült, aki kedveli a stílust annak bátran ajánlható.
    Elvileg 5 Chapter lesz, ebből az első olyan 7-8 óra tiszta játékidőt nyújt, szóval nem lesz rövid a játék.
    A grafika kifejezetten jó lett, és a helyszínek is változatosak. Nagyon tetszett, hogy sokszor és sokféleképpen fel lehet használni a csatahelyszíneken lévő dolgokat, hogy megkönnyítsd a harcot. (Tűzmágiával lángra lobbantani a bozótot, nyíllal lelőni az ellenfél feje fölül a darázsfészket stb.)
    A sztori átlagos, viszont az NPC-k jól sikerültek, elég jól kidolgozott személyiséget kaptak.
    A fejlődési rendszer kicsit fura, egy német PnP RPG rendszer az alapja, nem rossz, de nem is kiemelkedő.
    Ami nem tetszett, az a karakteralkotás (Gyakorlatilag előre megalkotott karakterek között választhatsz, nem oszthatod el a pontokat szabadon) - bár az gondolom a teljesben más lesz - és a varázslatrendszer, amiben a debuff varázslatok eléggé használhatatlannak tűnnek.
    A játék nemkész mivolta kijön néhány helyen, főleg a boltokban az árak megoszlása eléggé random, és pár mellékküldetés nincs kész teljesen.
  • wedge31
    #1
    A Blackguards egy körökre osztott statégiai szerepjáték a Daedalic Entertainment-töl. Három kaszt közül lehet választani, férfi vagy nöi karaktert.
    A játék már elérhető a Steam Early Access keretében, egyenlöre az első fejezet játszható. A második fejezet még ebben a hónapban, további kettö majd decemberben és az utolsó végül januárban a végleges megjelenéskor.
    Mellékküldetések és választási lehetöségek is helyet kaptak a játékban.