131
Körökre osztott stratégiai szerepjáték.
  • wedge31
    #1
    A Blackguards egy körökre osztott statégiai szerepjáték a Daedalic Entertainment-töl. Három kaszt közül lehet választani, férfi vagy nöi karaktert.
    A játék már elérhető a Steam Early Access keretében, egyenlöre az első fejezet játszható. A második fejezet még ebben a hónapban, további kettö majd decemberben és az utolsó végül januárban a végleges megjelenéskor.
    Mellékküldetések és választási lehetöségek is helyet kaptak a játékban.

  • Cuchulainn
    #2
    Én megvettem és végigvittem, elég jól sikerült, aki kedveli a stílust annak bátran ajánlható.
    Elvileg 5 Chapter lesz, ebből az első olyan 7-8 óra tiszta játékidőt nyújt, szóval nem lesz rövid a játék.
    A grafika kifejezetten jó lett, és a helyszínek is változatosak. Nagyon tetszett, hogy sokszor és sokféleképpen fel lehet használni a csatahelyszíneken lévő dolgokat, hogy megkönnyítsd a harcot. (Tűzmágiával lángra lobbantani a bozótot, nyíllal lelőni az ellenfél feje fölül a darázsfészket stb.)
    A sztori átlagos, viszont az NPC-k jól sikerültek, elég jól kidolgozott személyiséget kaptak.
    A fejlődési rendszer kicsit fura, egy német PnP RPG rendszer az alapja, nem rossz, de nem is kiemelkedő.
    Ami nem tetszett, az a karakteralkotás (Gyakorlatilag előre megalkotott karakterek között választhatsz, nem oszthatod el a pontokat szabadon) - bár az gondolom a teljesben más lesz - és a varázslatrendszer, amiben a debuff varázslatok eléggé használhatatlannak tűnnek.
    A játék nemkész mivolta kijön néhány helyen, főleg a boltokban az árak megoszlása eléggé random, és pár mellékküldetés nincs kész teljesen.
  • wedge31
    #3
    Plusz a játék kimondottan nehéz hardon, komolyan kell taktikázni a sikerért.
  • pikman
    #4
    Akkor ez olyasmi játék mint a King's Bounty?
  • wedge31
    #5
    Biztos a rácsok miatt gondolod, de nem igazán hasonlit. Itt nem seregeket irányitasz hanem egy 3-4 fős partyt.A hangulat se olyan vidám inkább komor mivel a játék alapja a The Dark Eye szerepjáték világa. Nincs lovaglás és gyüjtögetés a térképen, stb.

    Csak a körökre osztott harcban hasonlitanak. Az rpg rész is jóval kidolgozotabb mint ott / több loot, több képesség, stb /
  • pikman
    #6
    Jól hangzik, majd a véglegesre rálesek.
  • wedge31
    #7
    Patch 1 released.
  • wedge31
    #8
    Blackguards Developer Diary Video.

  • wedge31
    #9
    Végére értem a második fejezetnek, cirka nyolc óra volt ez is, kezd alakulni a story a gameplay meg továbbra is jó maradt
  • wedge31
    #10
    Tölthető a harmadik fejezet azt írják kétszer akkora mint az első volt.
  • Was
    #11
    Majd írj erről is, hogy milyen volt, mi változott, milyen a nehézségi szin, stb!
  • Was
    #12
    szint
  • wedge31
    #13
    10 óra alatt a harmadik fejezet is kipipálva a vége elég epic volt.

    Gameplayben semmi se változott és szerencsére a nehézség is megmaradt egyre jobban kell az adott harcra felkészülni nagyon nem mindegy mit és hogyan csinálunk a partyval.
    Az már biztos, hogy ez a játék nem lesz a casual réteg kedvence, de ez nem is baj nekünk, max csak a srácoknak ha nem fogy majd ugy a game mint szeretnék.
  • Was
    #14
    Most kapott egy 10%-os leárazást a "Holiday Sale"-ben, bíztam egy kicsit nagyobban, de mindegy, valamikor hamarosan beszerzem.

    Bár mostanában az early access-es meg kickstarter-es dolgokban kezdek szkeptikus lenni. Valahogy mintha nem hoznák azt a szintet, amit az indulás idején megálmodtak, ígértek. Most pl. a Wasteland 2-őt látva.... hát nem tudom, nagyon unalmasnak, meg egysíkúnak látszik játékmenetben meg kinézetben is. Tudom nem a grafika számít, de egy 10 éves Silent Storm is jobban néz ki nála. És a grafika nálam nem a technológiát, meg effekteket jelenti, hanem a művészi, minőségi rajzokat.
    A Blackguards legalább ilyen szempontból bőven hozza az elvártat.
    Most a legújabb hír az volt, hogy nem csak az előre elkészített karakterek lesznek, hanem lesz lehetőség majd magunknak "kreálni" is, de ez már csak a végleges verzióban.
  • jarlaxxe
    #15
    Sok igazság van abban amit mondasz. Az eddigi early access játékok közül messze ez a legkiforrottabb. Ezt a karakter generálós infót hol olvastad?
  • wedge31
    #16
    Például itt.
  • jarlaxxe
    #17
  • Cuchulainn
    #18
    Én egyenlőre nem kezdtem el az új chaptereket, megvárom most már a teljest.
    Jó hír, hogy ezek szerint hallgatnak a közösség véleményére, a karaktergenerálás volt az egyik olyan dolog ami a legtöbbünknek szúrta a csőrét.
  • Was
    #19
    50% a steamen még 4 órán át.
  • wedge31
    #20
    Megjelent a negyedik fejezet is.
    Most már csak januárban lesz frissités akkor már a full játék jön.
  • sárkánylovag
    #21
    Hú gyerekek, ez a játék nekem nagyon tetszik.
    A M&M Legacy 10, ez meg a Wasteland 2 is várós mert jónak néznek ki.
    Igaz tavaly nem volt értelmes RPG.
    Nekem a Chapter 3-ig van meg a Game nem tudom a mentést vajon tovább lehet e vinni a 4 es verzióra?
    Letisztult a játékmenet a fegyverek, minden szuper.
    Viszont elég rosszl váltják a kereskedők a cuccokat egy healing kristály vagy mi 3 ér veszi és 80 ért adja szóval kereskedni nem nagyon szabad benne:) Elején el kell dönteni mit akarsz és végig ahhoz ragaszkodni...
    Vannak különösen nehéz küldetések benne a törpés pl a két mérgező törpével ráadásul a cuccunk is elveszik bent, vagy a mengentendő lány akit a varázsló szeret hát azt meg 4 kör alatt hogy mented meg mikor blokádolják az utat keményen?
    Szóval szuper GAME... Meg kellene venni ha megjelenik.
  • sárkánylovag
    #22
    Ja egyet értek az Early acces-ekről írottakkal.
    Wasteland 2t nem érdemes megvenni így mert csak ölöd vele az ideget.
    Ez nagyon letisztult ebben az értelemben is.
    A shadowsrun is gyengécske lett az a baj ha már a fejlesztők zsebében csücsül a pénz akkor már úgy vannak vele miért mi idegeskedjünk, onnan a játékosoké a kockázat, és sokan sajna az Oldschool Rpg t úgy értelmezik hogy abban gyengébb grafika is elmehet , pedig nem az csak erős régimódi szabályrendszert jelent.
  • wedge31
    #23
    Most vedd meg igy olcsóbb mintha január 24-én veszed meg a full játékot.
  • Was
    #24
    Én bizony beszereztem a winter sale alatt - egyszer volt csak akcióban, ha jól láttam. Most már megvárom a végleges megjelenést, csak éppen belepillantottam eddig.
    Én még a Legends of Eisenwald-nak szavaztam bizalmat, így az early access kapcsán...hát majd meglátjuk.
    A Blackguards minőségében biztosabb vagyok.
  • wedge31
    #25
    Blackguards - Video Guide 1: Character Class Selection.

  • wedge31
    #26
    Kijött a demo amiben a teljes első fejezet végigjátszható / az új karaktergenáráló ficsör is benne van már / akinek kétségei voltak a vásárlással most tehet egy próbát.

    Link.
  • jarlaxxe
    #27
    Toltam pár órát a demot és nagyon bejött, kénytelen leszek megvenni a játékot...
  • Was
    #28
    Megjelent! De durva lett az árazása...
  • wedge31
    #29
    És még mondja valaki, hogy nem éri meg early access vásárolni / ha jól emlékszem 20 euró körül vettem novemberben /

    Ma este akkor nekiugrok az ötödik fejezetnek is.
  • jarlaxxe
    #30
    Van olyan ea ami nem éri meg mert csak idegeskedsz vele a sok bug miatt A Blackguards és a Grim Dawn viszont nagyon megéri/megérte early access megvenni mert már béta állapotban is teljesen élvezhetöek.
  • Was
    #31
    Ez a csapat tényleg megbízhatóan csinálta a dolgokat.
    Hamarosan nekiugrok a játéknak, úgyhogy teszem félre a Final Fantasy 13-at (megint), és a napi 1,5-2 órás adagommal egy hónap múlva már talán végzek is. Ugye jól emlékszem, hogy hard fokozaton ajánlod?
  • wedge31
    #32
    Csak ha bírod a gyürödést mert hardon van kihívás az elején.
    Persze ahogy tanulod a képeségeket ugy lesz egyre könnyebb de szerencsére azért lesz kihivás böven késöbb is.
    Természetesen az se mindegy milyen kasztal indulsz de ez így szokott lenni.
  • jarlaxxe
    #33
    Hát hunterral cumizok itt az első chapterban, kb minden ötödik lövésem talál és az is alig sebez.
  • wedge31
    #34
    Az ijász az elején gyenge de a harmadik fejezetöl nagyon erős lesz
    Amig nem tudsz triplát löni addig be kell érned avval ami van.
    Majd a harmadik fejezetben lesz egy elf csaj trainer akitöl kapsz egy jó ijat is és ö tanitja a tripla lövést is.
    A találathoz föleg pakolj a dexre és mindenre ami növeli a ranged attackot.
  • exec79
    #35
    sziasztok, az mitől lehet hogy a balm of healing spell már 14-es (rank3) és még mindig csak 10HP-t tölt vissza?
  • Was
    #36
    Még nem kezdtem el vele játszani, de nincs valami modifier, amivel növelheted az erősségét a varázslat elsütésekor? Meg azt hiszem 4szintenként nő eggyel. Legalábbis a régebbi Drakensang játékokban talán így volt.
    Ez a szerepjátékrendszer egy kicsit különbözik a megszokottól...
  • Was
    #37
    Meg egy ilyet találtam:
    "Balm of Healing: The target will be healed. The number of Vitality Points which the target receives depends on the level of the spell caster. However, the spell cannot provide more than the total Vitality."

  • exec79
    #38
    köszi, Chapter 2-ben vagyok 14-es a healing nekem az a 10 nagyon kevésnek tűnik.
  • exec79
    #39
    na rájöttem, ki volt rakva toolbarra a rank 1, no de ki kell rakni a rank 2,3-at i,s nem automatikusan a nagyobbat castolja :)
  • Was
    #40
    Mire számítson az ember, hányan leszünk majd a partyban?