131
Körökre osztott stratégiai szerepjáték.
  • sárkánylovag
    #88
    Igen csak egyet felejtetek el. Minél jobban megszivatják a játékost és minél több a nem játszok hanem küszködök érzés és nincs sikerélmény
    annál kevesebben fogják végigjátszani és ezáltal a DLC és 2. részekkel maguk alatt vágják a fát és csak egy szűk Hardcore fanatic réteget fog érdekelni...
    De a Might Magic X ból jöttem át abban is ugyanez a helyzet.
    Bizonyos fajokkal csapatokkal végigjátszhatatlan, és a játékosok fele feladja. Itt is nem mindegy hogy egy varázspont nélküli mágust vagy egy harcost zárnak be az öreg gladiátorral egy szobába...
    Ezt hívják.. hívnák játszható játékegyensúlynak. És ne az hogy belöknek reménytelen szitukba hanem te dönthesd el, és ha hibás a döntés mert szinteden felül vállaltál hát akkor szivassanak... De így ???
    Sajnos évek óta nincs jó RPG.
  • gseldon
    #87
    Én játszottam a Drakensang-okkal is, ezért elég jól ismerem a szabályrendszert. Ha magasabb ellenfelek ellen is nagyobb százalékkal akarod elsütni a varázslatokat, akkor az alapképességeket is húzni kell. Minden varázslatnál ott van, hogy az esélyt melyik 3 alapképesség befolyásolja. Pl. Courage, Intelligence stb. Ezeket, ha 18-ra tolod, akkor azért 5. fejezetben is elég jó eséllyel lehet ezeket bevetni. A Move as lightning-ot meg pont kifejezetten nem szabad 4-es szinten elsütni, mert akkor ugyan mindenkire hat, de nem ad +1 cselekvést körönként. Én azt csináltam, hogy mindkét mágusom megtanulta a move as lightning-ot 17-es szintig, aztán megkapta a törpe, meg a gladiátor a 3-as szintá varázslatot, ezzel kettőt tudnak ütni körönként. Hammer blow kétkezes fegyverekkel a játék végén már simán 25-40 között sebez. Körönként kétszer :) Nekem nem volt gondom a végjátékkal.
  • dartonite
    #86
    No azert ne felejtsuk el hogy ahogy no az ellenfelek szintje es tudasa,ugy csokken az eselye az ilyen varazslatoknak.Pl Aching Limbs az az 5.fejezetben mar teljesen hasznalhatatlan maxra huzva is mert egesz egyszeruen a magas szintu ellenfelek miatt max 10-20%os esellyel fogod elsutni.
    A sajat buffok viszont jok,es hasznosak pl Move as the Lightning-ot erdemes rogton az elejen eltolni,az noveli a dodge-t,sebesseget,stb.Clarum Purum szinten musthave a kurvasok mergezes miatt.
    Body controllt a harcosoknak minel hamarabb 13-ra,de inkabb 18-ra.
    Erdemes utanaolvasni a steam-es hints/tricks-eknek is,sok hasznos leiras van mar.Azt alairom hogy ez a jatek meg konnyu fokozaton is nagyobb kihivas mint az rpg-k tobbsege.De ez (is) adja a szepseget hogy meg kell szenvedni a sikerert,nem hullik az oledbe.
  • gseldon
    #85
    Az egész pályára ható 18-as szintű varázslatokat kell kifejleszteni, azzal azért nagyságrendekkel könnyebb lesz.
  • Was
    #84
    Ne adjátok fel, jön a dlc! :)
    Gondolom majd tesznek még rá egy lapáttal.
  • ratgab
    #83
    Vége felé már nekem is sok volt az a fajta szadizmus, amit beletoltak a játékba a készítők. És már nem volt túl szórakoztató.
  • ratgab
    #82
    Jobb ha még most abbahagyod, mert annál vannak 100x frusztrálóbb harcok. Kezdve a menjél időre végig a pályántól, a folyamatosan gyógyuló ellenekig, akik ráadásul mocsok mód erős varázslatokat is tolnak.

    NEm egy Casual játék ez a Blackguards az viszont szent igaz, de nem is nekik szánták.
  • jarlaxxe
    #81
    Pedig igaza van, szvsz.
  • DarkHorSe
    #80
    Dehogy, ez tenyleg csak szivatas, 0 fun faktor van benne. Enis mar reg abbahagytam. Ment a kukaba ez a jatek .
  • Was
    #79

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Na ez a krokodilos pálya engem is szivatott, 6-szor biztos nekiugrottam. Én úgy kezdtem a pályát, hogy egy emberem volt kiütve az előző harc miatt, tehát egy HP-ja volt, a többiek rendbe voltak. Ezzel az eggyel egyből rohantam a kis oszlophoz gyógyítani illetve a másik oldalon is a felső krokodilt támadtam. Én hat húsra emlékszem, ebből négyet simán hagytam a krokodiloknak: egy krokodil csak egyet vesz el, legalábbis az elején, utána jön támadni. A két felső krokodilt nem hagytam enni.A végén pedig meghagytam egy krokodilt egész addig, amíg fel nem gyógyítottam mindenkit.
    A következő -utolsó- pálya az meg egyébként is inkább rohangálós pálya, mert egyébként meg rémálom lenne, ha leállnál harcolni
  • wedge31
    #78
    Egyszerüen nem ehhez vagy szokva a régi rpg-k mind ilyenek voltak.
  • sárkánylovag
    #77
    dE HÁT AZ EGÉSZ EGYSZERŰEN JÁTSZHATATLAN.
    Úgy küzdöttem meg az öreg gladiátorral hogy egy mágussal dobott be Manapont nélkül...Ott szaladgáltam körbe körbe 20 körön át a dobozok körül hogy legyen végre manapontom.
    Nem enged sehol pihenni a játék és mindenhol reménytelen helyzetekbe dob be.
    Ez nem játék hanem küszködés.
    Most berakott a krokodilos helyre de mire odaérek már nincs manapontom
    eleve pénzt nem ad hogy vehet mana potionokat és úgy kell megküzdenem 8 óriás krokodillal akiket alig tudok sebezni s ha ellopnak 4 húst meghal a csaj.
    Hát tök nonszensz...
    Annyira örültem hogy év elején kijött kér RPG is , de úgy látszik ma az a trend hogy ne adjunk játékörömet hanem vérig szivassuk meg a játékosokat.
    És ettől várják el hogy legyen rangja a játéknak.
    :(
    Jó lenne ha kijönne már egy olyan RPG amiben lehet fejlődni és élvezetes a játék, ne legyen könnyű de ne legyen folyton lehetetlen közeli !!!
  • Was
    #76
    Hardon nyomom, de azért meg lehet csinálni így is, néha a szerencse is számít. Ne mindig ugyanazt a taktikát erőltesd, érdemes egész máshogy nekiugrani, ha nem megy. Ez most az első 3-as csomag (első nap) vagy az utolsó? De szerintem az 1 gladiátoros napról beszélhetsz, a potionok miatt gondolom. Nekem az 7-8-9-es menettel volt gondom, azt többször (5-6-szor) újrakezdtem. Az első két napra már nem emlékszem.
    De talán ott is voltak ilyen gyógyító oszlopok, azokat érdemes mindig kihasználni és az utolsó ellenséget meghagyni, amíg fel nem gyógyítasz mindenkit fullra.
  • sárkánylovag
    #75
    Nem tartom korrektnek a játékot.
    Ugyanolyan beteg nehéz mint a Minght Magic X.
    Úgy látszik idén csak hard fokozatú nehézségú RPG-ket adnak ki amivel elveszik az emberek kedvét a műfajtól.
    3. Gladiátoros pályán vagyok és nem tudom tovább csinálni.
    Mire odaérek az embereim életereje már lent van erre megkapok egy ugyanolyan erő csapatot mint én csak ők frissek és minden pósönnel fel vannak szerelve.
    Ez konkrétan csalás...
    Legalább engednék hogy minden menet után pihenhess.
    Unfer
  • tom36
    #74
    már rendbejöt
    most már van értelme fojtatni, igy hogy jón a manna
    thx a segítséget
  • ratgab
    #73
    HArcosoknak való armor blokkolja a mágiahasználatot. Mágusnak max bőrpáncél való.
  • tom36
    #72
    használni tudom őket csak a mannájukat nem tudom tölteni más módon csak ha potit itatok velük különben nem regenerálódik
    vagy a túl nagy armor is okozhatja hogy nem töltődik a manna ?
    mer mindenkin a lehető legerősebb van amit tudtam adni rájuk
  • dartonite
    #71
    Ez valami bug lehet.Lesz a tortenetnek egy olyan resze ahol az egyik varazstudod nem tudja hasznalni a magikus kepessegeit egy darabig,de az hogy a csapatbol senki?Olyan nalam nem volt.
    Dokihoz is rendszeresen vidd az embereid(ha a karakterek kepen latsz egy/ket karcolast akkor az azt jelenti hogy serultek),es utana kocsmaba pihenni.Esetleg probalj manapotit itatni veluk.Ja es NE adj rajuk heavy armort,mert az sem nekik valo.
    Vegso esetben reload.
  • tom36
    #70
    üdv all
    lenen egy ojan problémám hogy túl vagyok a gladiátorosdin már jóal, de bejöt egy ojan gond hogy a varázslóim (mannája) nem regenerálódik
    hiába irja azt hogy +1 (+2) astral regen / kör valahogy nem akar müködni és már egy jó ideje használhatatlan mind a 2 varázslóm emiatt
    a kocsmákban meg hiába fizetel a pihenésért ott sem tölti vissza, csak az ÉP.
    ez miért lehet ?
  • HunChef
    #69
    Yay!

    Sikerült megcsinálnom a pályát. Az volt a gond, hogy a törpe harcosnál egy csontbunkó vagy mi volt ami magic damagénak számított, a kristályok pedig immunisak voltak rá. Nem csoda , hogy nem tudtam szétverni...

    De sikerült , köszi skacok
  • DarkHorSe
    #68
    Meglett az 5. emberen a gladiatoroktol. Kesobb fogok meg kapni valakit? Vagy lehet majd esetleg cserelgetni?
  • exec79
    #67
    köszi, azt hittem mindent megcsináltam pedig:( Kor spear darabjairol valami listát tud valaki esetleg? 1 hiányzik:( az alkímista küldit nem csináltam meg aki a kutat akarta kisajátítani, ott kaptam volna?
  • zenoka
    #66
    pl a dual 2-3 at egy mellekkuldetes vegen (valami assasinos) tudod megtanulni.. es van jo par trainer amit mellekkuldetessekel tudsz aktivalni csak.. erdemes a harmadik chapterben vegig csinalni oket.

    Jo lenne ha lenne ebbol a jatekbol multis moka xcom mintajara.. ejj de szep volna:)
  • ratgab
    #65
    Varázsló ebben a játékban pont a legerősebb kaszt.
  • ratgab
    #64
    Nagyon egyszerű. Ő nagyobbat dobott a kockával.
  • dartonite
    #63
    Holisit.
    Amennyire bena elkurt rpg utanzatnak tunt ez a jatek felora utan,annyira hamar derult ki mekkorat tevedtem.Abbahagyhatatlan.
    Igaz a skilleket meg szoknom kell,es a harcrendszert,de eddig a legjobb rpg 2013ban/iden.
  • Was
    #62
    12 vagy 13 hit pont, úgyhogy nem sok, 1-2 ütés.
  • Was
    #61
    Szerintem csak németül van.
    A Collerctor's edition például jól néz ki.
  • HunChef
    #60
    Köszi!

    Amúgy mennyi ütés kell neki mert egyszer próbáltam de nagyon nem ment :s.
    Varázslóval kezdtem.. mert én már csak ilyen mazó vagyok.
  • Bandeeka
    #59
    Hali!
    Csak Steamen keresztül lehet megvenni? Mert nem igen találtam digitális verzión kívül mást :) Ajándékba adnám és jó lenne ha dobozos verziót tudnátok ajánlani.
    Köszönöm
  • wedge31
    #58
    Törd össze a kristályt / sok ilyen pálya lesz még /
  • HunChef
    #57
    Szevasztok!

    Abban tudna nekem valaki segíteni, hogy :

    Annál a küldetésnél vagyok (még nagyon az elején), mikor elmegyek egy városba és Gyíkemberek ostromolják a várost. Első ott lévő harc sikerült vagy 10 nekifutás után. 2. része már nehezebbnek tűnik. Van egy kristály a pályán ami az összes nyomoroncot felgyógyítja. 2. küldetésen folyik a víz :).
    ha tudna nekem valaki segíteni azt megköszönném.

    Üdv
  • DarkHorSe
    #56
    Ahh nem ertem ezt a jatekot, a torpe 1 kezes baltaval tobbet sebez mint en 2 kezes kardal. Pedig jobbak a statjaim is, nem birom felfogni ennek a mukodeset :D

    Nekem , 15 str 14 courage, 13 agi
    neki 15 str, 14 courage 12 agi

    Cuccok nelkul, mindketten 8 attack, felveszem a fegyvert, neki 15 attack, nekem is 15.

    Atlagban sebzek 10et egy 2D6+4 fegyverel :D
  • jarlaxxe
    #55
    Lesz még egypár ne aggódj.
  • DarkHorSe
    #54
    Miert nem birom teljesen jobbra huzni a fegyvernel azt a csuszkat? Hiaba huzom oda, nem menti el es visszaall kozepre. Pedig vegre talaltam egy ket kezes kardot :D
  • DarkHorSe
    #53
    En chapter 1et vegeztem ki ma, eddig 0 db ketkezes kardot talaltam a jatekban :D Chapter 2bol vissza lehet majd menni 1be?
  • exec79
    #52
    rengeteg skillhez nem találtam trainert chapter 5-ig (pl dual wield 2-3) ez normális vagy valamit benéztem? A nyílvesszők is elfogytak az összes vendortól, pedig csak egy karakterem használ íjat...
  • zenoka
    #51
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    legjobban az arenaban az szivatott meg amikor a zaszlo kore kellet gyulni es folyamatosan jottek a fold alol a bogarak plusz szuk jaratokon lehetett csak kozlekedni... vagy 3 szori nekifutasra egy ora volt

  • jarlaxxe
    #50
    Lesz még szívatós pálya, a Chapter3 arénájában két pályát is többször vissza kelett töltenem mire sikerült megcsinálni.
  • Was
    #49
    Ok, nyomom hardon, még Chapter1-ben vagyok. Változó a nehézség, a dwarf games, meg a baroness mentés egy "kicsit" szívatósabb volt. De nagyon élvezem, jók a pályák, a szerepjátékrendszert is jól portolták. Nekik kellene/kellett volna Realms of Arkania folytatást, vagy remake-t csinálni.