59
  • caius marius
    #19
    Egyszerű vagy mint a faék! Kicsit több tiszteletet is tanúsíthatnál!
  • caius marius
    #18
    +1
  • wraithLord
    #17
    szüléme - szüleménye akart lenni... :D
  • Richard Donkies
    #16
    Nem látom a hőmérőt képen.

    Honnan veszed, hogy nincs fagypont alatt a labor hőmérséklete?
  • wraithLord
    #15
    A különbség annyi, hogy a "primitívek" kitalált, a "civilizáltak" pedig nagyon is létező okból (pl. pénz) csinál(t)ják, amit csinál(t)nak.
    Egyik sem tartozik éppen az emberiség legszebb pillanatai közé, de (és most nagyon morbidnak tűnhet, ennek ellenére csak tárgyilagos próbálok lenni) utóbbinak legalább van valami bárki számára felfogható értelme.
    Amit a spanyolok csináltak, az gyakorlatilag majdnem egyenesen visszavezethető az állati viselkedésre... Míg a tisztán hitből való gyilkolászás (emberáldozat) már leginkább az emberi elme elfajzott, szubjektív, más emberi lény számára nem feltétlenül értelmezhető szüléme.
    Legalábbis én valami ilyesmit látok.
  • jackoneill90
    #14
    Megkukkantották vajon a szűz pináját hogy annak nevezik?
  • gombabácsi
    #13
    primitívek voltak ezek az indiánok, még jó hogy a felsőbbrendű civilizált népek... kiirtották őket...
  • norbdog
    #12
    mekkora primitív gyökerek voltak ezek az inkák
  • Tinman #11
    Hát könnyen lehet, hogy amúgy is meghalt volna hamar elvégre tüdőgyulladása is volt... azé' az abba a korba nem túl biztató kilátás.
  • teddybear
    #10
    Hát, a legtöbb hívő elfogadja, hogy áldozatot kell hozni a vallás és a közösség javára. Persze amikor a böllérkés alá kell feküdni, na az már más eset. De még ekkor is előfordul, hogy önként lesz némelyik öngyilkos. A többit meg leszúrják, mint egy disznót.

    Pár éve egy szekta tagjai(a Heaven's Gate (Menny Kapuja) - ufókultusz, vezetője Marshall H. Aplewhite 1997 márc. 26, 1997 máj. 6. USA, California, San Diego 39 (tagok), 2 (tagok) ) kivétel nélkül öngyilkosok lettek, hogy a halálon keresztül elvigyék őket a közelben elrepülő UFÓ-k.
    Na ezt nevezem én igazi vallási fanatizmusnak.
  • Atyuska
    #9
    Amint elnézem, nem a megtalálási körülmények között vizsgálják(-10C), így elég hamar felgyorsulnak a bomlási folyamatok.
  • wraithLord
    #8
    Szerintem ezt elfogadni nem lehet. Úgy kell felnőni (illetve gyerekáldozatok esetén addig nőni, amíg le nem szúrnak), hogy azt hiszed, nem létezik más alternatíva, hanem ez az élet.
  • teddybear
    #7
    Attól, hogy elfogadja valaki a vallás rítusait, még fájhat maga a tett. A körülmetélésnél is üvölt a kisgyerek.

    Különben meg a "papnak" is egyszerűbb dolga van egy idiótára itatott áldozattal, mint egy éber és a félelemtől megvadult szerencsétlennel.
  • wraithLord
    #6
    De akkor meg nem kellene beszedálni, hanem úgy várnám a halálomat, mint más a mikulást.
  • Sir Quno Jedi
    #5
    Kivéve, ha te is olyan benszülött vagy és hiszel benne, hogy ez a helyes döntés, úgy mint ők.
  • wraithLord
    #4
    Nem tudom, én részegen sem örülnék neki, ha sok félhülye bennszülött ki akarna nyírni - csak úgy...
  • Laza
    #3
    Meg olyan technika amivel biztosan felébreszthetőek :D
  • Sir Quno Jedi
    #2
    Jó, hát gyakorlatilag berakták egy hosszútávú frigóba. Mint manapság a lefagyasztott betegeket, akik várják, hogy 1x legyen gyógymód.
  • Voronyezs
    #1
    Azért ez nagyon kemény, hogy ennyire jó állapotban megmaradt . Tudomány szempontjából ezt ki kell használni.