50
  • ugh
    #10
    Azert eleg sok osszetevo letezik. Csak fuszerbol vagy 20 fele jut eszembe igy hirtelen.
    Szal kell majd par patron.
    Raadasul a liszt patron nem art ha 1 kilo cucc fogadasara is alkalmas.
    Viszont erdekes lesz a viz adagolasa(a viz az elektronika nagy baratja) es a sutes (mondjuk megoldas lehet, hogy nem kell majd a cpu-jara hutes).
    Ezt a kibaszott nagy baromsagot....
  • gombabácsi
    #9
    nagyon durva hogy milyen tempóban fejlődünk hogy meghodiccsuk az ürt.
  • teddybear
    #8
    Az egy dolog, hogy bizonyos ételhozzátevőket egy helyre tud lerakni ez a nyomtató. Az meg kettő, hogy attól hogy például a lisztet, sót, vizet, élesztőt egymásra öntjük, az még nem lesz tészta. Hát még mondjuk egy húsleves, vagy rakott krumpli...

    Pizzaautomata most is van, de ez egészen másként működik. Megdagasztja a tésztát, aztán sütőlapon kinyújtja, és rákeni a szószt, rászórja a feltétet, majd a sajtot. A végén pedig megsüti és papírtálcán kiadja.
  • wraithLord
    #7
    A pizzának attól van pizza formája, hogy igazi hús, igazi, gomba, igazi paprika, stb. van rajta. Ha csak tápanyagrétegeket nyomtat, akkor nem túl sok értelme van - mittudomén, Maya-val - hús formájú fehérjedarabokat tervezni rá. Mint ahogy eltérni sem a tökéletes kör alaktól. Ilyesmikre gondoltam.
    Az állagát meg miért ne tudná változtatni. Nem tudom, hogy működik, de anyagkihagyásra képes, azért nyomtató, és nem rakodógép, tehát üregeket tud képezni az anyag belsejében, az pedig szerintem tökmindegy, hogy mekkora, úgyelvileg a "tésztának" lehet hasonlóan üreges szerkezete, mint az igazinak. Tehát lehet változtatni a kaja sűrűségét.
  • Pluskast
    #6
    A címet elolvasva nekem is egyből a Star Trek féle replikátor jutott eszembe :))
  • Sir Quno Jedi
    #5
    A forma nem lényeges, lehet spongyabob formájú is akár, vagy bigben, a nyomattaónak ez mind1. Azé 3D nyomtató. Inkább az az érdekes, hogy összekeverve a különböző komponenseket, az még nem lesz ehető állagú étel. Értsd. paradicsompor+víz+olaj (ami egyébként ROMLIK), az még nem lesz paradicsom "szósz" (nem beszélve a "fehérjefilmről"). Az állagát a keveréknek pedig nem tudja ez a gép megváltoztatni, ő csak térben helyezi el a különböző keverékeket.

    Ennyi erővel tablettákat is kaphatnának és/vagy intravénásan is táplálhatnák őket, mint a kómásokat.

    Persze ki lehet találni jóságokat, hogy használhatóbb legyen a dolog, de nem lesz 1xű. Ez nem anyagátalakító (mint a replikátor a Star Trek-ben), hanem csak egy keverékeket 3D-ben kiprintelő nyomtató.
  • Szefmester
    #4




    Vagy ezek csak nekem jutottak az eszembe? :D
  • wraithLord
    #3
    Azért kíváncsi lennék, hogy fog kinézni egy ilyen pizza. :D Geometriailag tökéletes, tökéletesen rétegelt kerek pacsmag? :D Valahogy nem jön meg tőle az étvágyam. Persze, ha egészséges, az más dolog.
    Ezzel pl. az lehet a gond, hogy ha a átlagember rászokik a nyomtatott kajára, akkor elég hamar 600 kilósra hízik, mert ugye csak tápanyagot használ a nyomtatáshoz. Mondjuk ha levegősre nyomtatja (ezt a paramétert állítgatni lehet), vagy rak bele egy kis egészségre nem ártalmas szintetikus polimert (i.e. "műanyag" - végül is az is rost, mert emészthetetlen az ember számára), akkor ez a probléma is meg van oldva. :D
  • yesname #2
    És tényleg el fog jönni az idő, mikor neten írom havernak, hogy de jó sütit sütött az asszony. Küldjek belőle? És már dobom is a linket. :)
  • matyi120
    #1
    "Te Józsi, nyomtass már nekem egy pizzát!"