50
  • pasi29uk
    #50
    HACCP ;)
  • Meridian
    #49
    a kutya, mint ragadozó, az szőröstűl-bőröstűl eszi meg azt amit elkap...

    a macskánkat sem láttam még elővenni a svájcibicskáját, hogy megnyúzza a frissen elkapott és már jóideig szadizott háziegeret... (megeszi egyben, úgy ahogyan van.)

    ez csak nekünk gusztustalan, de az élővilágban ez a bevált gyakorlat.
  • Inquisitor
    #48
    Az emberiség jelentős része EDDIG IS kinyerte a fehérjéket a rovarokból. :D
    What's the problem?
  • Marteen21
    #47
    chooseveg.com? most komolyan egy radikális elvakult állatvédőbanda propagandafilmjét hozod fel forrásként? ez úgy kamu ahogy van :D
  • teddybear
    #46
    Tőled nem is vártam értelmesebbet.

    Ugye te még sohasem hallottál az élelmiszer-higiéniai előírásokról? Viszont egy interneten terjesztett hazugságot mindig elhiszel. Persze soha semminek nem nézel utána, még egy igazi szakácsot, vagy élelmiszer-technikust sem kérdezel meg a témában.

    Ami pedig az itteni kutyákat illeti, azoknak mielőtt megfőznék a kiscsirkéket, előtte megnyúzzák és kibelezik az összest.
  • NEXUS6
    #45
    Tökre igazad van! Hiszen kutyatápnak darálják őket, az meg teljesen normális, hiszen a kutyáknak szüksége van a csontra/ tollra, béltartalomra, hogy szép fényes és egészséges maradjon a szőre!
  • teddybear
    #44
    Te tényleg ilyen hülye vagy, hogy elhiszed ezt a baromságot?

    Ezeket a filmeket, egy olyan hazug vegetáriánus bagázs forgatta, mint a Négymancs.

    Egybedarált kiscsirke emberi fogyasztásra!! Te hülye, a tollal, béltartalommal együtt, mi?!
  • kvp
    #43
    "Francokat. Itt a szomszédos keltetőből egyenesen mennek a fölös kiskakasok a kutyamenhelyre mint táp."
    http://www.youtube.com/watch?v=JJ--faib7to
    Kovetkezo lepes:
    http://www.youtube.com/watch?v=T67DvoH2H3E

  • Sajátvéleményem
    #42
    Nekem sokkal jobb ötletem van...
    A nyomtatót kell elküldeni a Marsra, az nem nyavalyog kajáért, akár 500 évig is elvan. és ott az űrhajóst kell kinyomtatni.
  • Katalizátor
    #41
    Ez nagyon finom lehet!
    "Mama! Te tudsz a legjobban pizzát hidratálni!"
  • gumikacsa
    #40
    Pizzát fognak hidratálni az 500 napos mars utazáson? WTF?
  • teddybear
    #39
    Francokat. Itt a szomszédos keltetőből egyenesen mennek a fölös kiskakasok a kutyamenhelyre mint táp. Az adóból leírható, és a menhelynek meg minden mennyiségben jó. A kutyák is imádják.

    A húspépet a bontás után visszamaradt csirkefarhátból, szárnyvégből szerzik, mert a maradékcsontról lereszelik a rajtamaradt húscafatokat. A csontot aztán kifőzik, ledarálják és pl. belekeverik a "kalciummal dúsított" kenyérbe. A sznobok meg jó áron megveszik.
  • wraithLord
    #38
    Az élve ledarálás egy nagyon fontos lépése a csirkehúspor készítésének.
  • kvp
    #37
    A star trek-es megoldas energiabol rakja ossze az eteleket. Keszitenek valamit, atteleportaljak es csinalnak egy masolatot a mintabol. Ez utanna hattertarrol szabadon ujra eloallithato. Jelenleg ugy nez ki, hogy a kvantum bizonytalansag miatt se ez, se maga a teleportalas nem megoldhato. Jelenleg...

    A nasa-s megoldast mar hasznaljak csak nem 3d nyomtatoval hanem ipari gepsorral, ami kevesbe univerzalis. Aki evett mar teljes kiorlesu gyorsettermi csirket, az tudja milyen ize van. (a csirkehuspor ugy keszul, hogy a folos naposcsibe koru kakasokat elve ledaraljak, majd a pepet dehidrataljak; ebbol keszul aztan a nuggets) itt ugyanez zajlik csak gepsor helyett 3d nyomtatoval. Sutes utan nem lesz rosszabb mint a gyorsettermi, sot japanban mar az 50-es evek ota igy keszul a rak rud. (vegyileg modositott halpep froccsontogeppel nyomtatva es festekszorobol etelfestekkel szinezve)
  • saba30
    #36
    Majd ha atomi szinten tudunk nyomtatni, lehet adagolni a periódusos rendszer jó néhány elemét patronba. :), még tovább menve Einten után szimpla energiából atomot csinálunk.
  • Phoenix lord
    #35
    ezaz ehetünk szintetizált moslékot :D mert más nem lesz XDD
  • Pares
    #34
  • KopaszIsten
    #33
    A cikket végigolvasva kiderült számomra, hogy szabad forráskódúvá (tehát ingyenessé) szeretnék tenni a recepteket (ezért majd fújolnak is rájuk a "jogvédők"), amitől egyből helyre is állt a lelki békém. :D

    Viszont továbbra is fenn áll a valós probléma, hogy az egymásra priccolt összetevőktől nem fog megsülni szegény pizza... :( A ST-es replikátor szerintem fizikai képtelenség.
    Ahogy Hofi is mondta: "Gondolom én barom. Te hogy gondolod?"
  • mousee
    #32
    Előttem a jövő mindennapos beszélgetése:
    "Apa, kapjál má' le egy kis raviólit az enkórról" :D
  • KopaszIsten
    #31
    Figyelem a lelki nyugalom megzavarására adhat okot ez a poszt!

    "A NASA létrehozott egy kutatási alapot, melynek célja egy ételek előállítására alkalmas 3D-s nyomtató"

    Tegyük fel megcsinálják. Továbbá tételezzük fel, hogy idővel olyan olcsó lesz, hogy kereskedelmi forgalomban is kapható lesz. Nyomtatsz magadnak pizzát (vagy amit szeretsz), és jön majd a "jogvédő" ügyvédi csürhe, hogy te rohadt geci nem fizettél jogdíjakat, nem vagy jogosult enni... (Mert mondjuk a pizza (licenszelt) receptjét a netről töltötted le.)
  • NEXUS6
    #30
    Sőt, faxom, a csákót tárolják a vincsin, aztán amikor odaérnek kinyomtatják.

    Ennyi, kérdés megoldva, mindenki menjen a dógára.
    ;D
  • NEXUS6
    #29
    Asszem a spermabankokban is legalább ilyen hidegben tárolják a bankbetétet, az űrben ezzel meg nincs gond, hideg az van bőven, csak majd egy mikró kell az anyag felmelegítéséhez.
    ;D

    Amúgy meg ha, az egész csákót hidegre teszik 1-2 hétre az addig se kér enni, ez is sztenderd eljárás az űrmeghódíccsás könyvekben.
  • teddybear
    #28
    Ha jól emlékszem a biotechnológiából az enzimek -65 fok alatt leállnak, és a bioanyag ez alatti hőmérsékleten tárolva korlátlan ideig sértetlenül megmarad.
    Ez alapján az űrhajósoknak mindössze elég mirelit készételt magukkal vinni, és a nyomtató helyett meg mikrót, amiben fel tudják melegíteni.
  • teddybear
    #27
    13-14 éves koromban én is kitaláltam hasonló nőelőállító gépet...
  • Sir Quno Jedi
    #26
    Énasszondom, ha jó nőket lehet ezzel nyomtatni, akkor én, üsse kő, de vállalom a azt a sok évtizedes űrutazást a végtelenbe... :D
  • Pares
    #25
    A Föld körüli utazás szerintem eléggé más kategória, mint a sötét bolygóközi űrben egy pléhdobozba bezárve évekig utazni... Az egyik legnagyobb probléma a pszichikai megterhelés, és egy jól kinéző, jó ízű kaja nagyon sokat tud javítani a közérzeten. Az űrhajón használt zöldséges farm viszont jó ötlet, csak nem tudom mennyire megvalósítható a jelenlegi Földről indított űrhajók szűkös helye miatt.
  • kvp
    #24
    "Mivel én nem vagyok nagy Star Trekkes, nekem erről elsőnek ez jutott eszembe:"

    Ugyanez a valosagban:
    http://www.youtube.com/watch?v=8PObagwnq9Y
    (nem olyan latvanyos mint a filmben, de tenyleg igy mukodik)

    Egyebkent a nyomtatott pizzat ugyancsak meg kell sutni, tehat ez nem gond. Meg hasonlitani is fog sok gyorsettermi kajara. A pizzahut-os szosz peldaul pont igy keszul, csak emberi munkaval kenik fel. Elonye, hogy amig nem kap vizet, addig nem romlanak a komponensei. A protein paszta amirol a cikk ir pedig lehet a fedelzeti algafarm termeke is. Csak sima alga formajaban max. a japanok ennek meg, izesitve viszont... De a gyorsettermi sultkrumplik egy resze is sultkrumpli porbol van, csak bekeverik vizzel, formara nyomjak es megsutik, megis megesszuk. (persze mar aki)
  • teddybear
    #23
    Lehet, hogy az eredmény láttán visszasírjuk a legpocsékabb konzervet?
    Ehhez képest egy fagyasztott pizza lukulluszi lakoma...ÉS ahhoz csak egy sütő kell mindössze.
  • teddybear
    #22
    Bocs, de itt az étel hidratálásáról van szó, azaz a már előzőleg megfőzött, és kiszárított ételhez adnak vizet, hogy ehető legyen.
  • teddybear
    #21
    Fa Nándorék két tonna ételkonzervet kaptak a világkörüli útjukhoz. Főleg ezt ették, de persze időközönként vásároltak a kikötőkben ezt-azt pótlásként.
    Mostanában már sokkal több módszer van az élelmiszerek tartósítására, mint egy-két évszázada. A hosszútávú utakon járó hajósoknak sem kell szárított tésztán és füstölt húson tengődni, mert szinte mindent el tudnak tárolni így, vagy úgy.

    Ami pedig az úrhajókat illeti, én inkább egy fedélzeti farmon gondolkodom, ami egyrészt hasznosítja a megtermelődött széndioxidot/salakot. A zacskós fehérjeturmixot meg hagyom a reménytelenül kockáknak.
    Mellesleg, a re-cirkuláció ebben az esetben is kívánatos, mert egy űrhajónak mindenképp korlátozott a szállítókapacitása. Csakhogy az ilyen vegyi úton előállított pótlékot nem igazán lehet egészségesnek nevezni.
  • Pares
    #20
    Előbb, vagy utóbb úgy is csinálnak valami hasonlót, bármennyi nehézség is van vele. Legfőképp azért is, mert zacskós fehérjéken nem lehet épp ésszel kibírni több éves űrutazásokat. Szerintem az űrhajósok morálján már az is rengeteget segítene, ha legalább Földi kajának kinéző kaját ehetnének (mégha valójában közelebb is áll a zacskós fehérjeturmixokhoz).
  • Pares
    #19
    Mivel én nem vagyok nagy Star Trekkes, nekem erről elsőnek ez jutott eszembe:


  • Darth Sith
    #18
    Nekem a cikk alapján az jött le, hogy előre elhelyeznek benne több tucat patront, mint a tintasugaras nyomtatóban, amelyekben különböző mikro és makro tápanyagok, vitaminok, ásványi anyagok kapnak helyet, majd a gép ezek vegyítéséből előállítja a megfelelő anyagot amit rétegelve "kirajzol".
    De azt nem tudom elképzelni, hogy a sült pizza tésztát, hogyan valósítja meg. Mert a sült pizzatésztéra egy megfelelő keverékű paradicsomszószt, netán "hús darabokat" amelyek valójában piros színezésű, hús ízesítésű szárazabb fehérje csomók, azt rárakja a tésztára az oké. De a sült tésztát, szárított alapanyagokból hogyan tervezik kinyomtatni, azt nem tudom elképzelni. Mert még egy sütés előtti, megkevert tészta alapot a kép az alapanyagokból összetud keverni és azt kiköpi de az még nem ehető..
  • akyyy
    #17
    :DDD
  • teddybear
    #16
    Nem csak azt nem értem, hogy például hogy fog "nyomtatni" ez a gép mondjuk kelt tésztafélét, de mondjuk a rántott húsát is megnézném. Enni nem ennék belőle.

    Az élelmiszerek rendkívül sokféle módon készülnek el. Vegyünk egy átlagos vasárnapi menüt: húsleves, rántott szelet krumplival és savanyú uborkával, és mondjuk végül egy szelet csokis torta.

    Ha ezt mind meg tudja csinálni ízre legalább menzai szinten, és még el is fogadható formában, akkor megemelem a kalapom!
  • Kahlest
    #15
    Könnyen előfordúlhat hogy pocsék pizza lesz belőle, sőt valszeg, de lehet hogy fényévekkel jobb lesz mint tubusos fost enni az alatt a 1,5 év alatt amíg eljutnak oda...
  • wraithLord
    #14
    Legalábbis szerintem egyszerűbb pl. hús esetében, mint kivont fehérjét úgy ízesíteni, hogy legyen valami íze is... az umamin kívül.
  • wraithLord
    #13
    Szerintem ezt úgy kell elképzelni, hogy a pizza minden "alkatrészét" (tészta, paradicsomszósz, sült sonka, sült gomba, egyéb feltétek) előre elkészítik, szárítják és porítják... és ezt nyomtatják ki. A nyomtató nem főz, hanem készételt nyomtat ki azok külön elkészített alkotórészeiből. Csak mivel a vizet és az olajat nem lehet szárítani és porítani, ezért azt külön kell hozzáadni. :D
  • e98ff
    #12
    Neked ez miért fáj ennyire? Mármint az űrmeghódíccsa?
  • Turmoil
    #11
    A fehérjék nem csak a húsokból nyerhetők ki, hanem rovarokból is, ezáltal új élelmezési forrást lehetne találni az emberiség számára. brrrrrrrrrrrrrrrr>

    Pontosan.