136
Szélesvásznú zombiapoklaipszis.
  • Prof William
    #16
    Anno az tetszett nagyon ahogyan az első trailerben bemutatták, hogy az átlagos városi nap hogyan fullad káoszba. Nagyon tetszenek az olyan pillanatok amikor a mindennapi élet, ismert világ egy pillanat alatt összeomlik... és akkor mit csinál az ember?

    Tetszik az ilyen "főhős reggel felkel egy átlagos napon" koncepció.

    Mellesleg második trailer pont így kezdődik. :)
  • pett3rson
    #15
    A WD is pont a drámai részek miatt jó, nem a zombik érdekesek benne, szerintem sosem ők a lényegesek, hanem az ember, a túlélők és az Ő életük. Mi lesz velünk, ha megszűnik a normális élet, mindenhol a halál vár, nincs kiben megbízz vagy csak kevesekben, nincs étel, nincs áram, nincs fűtés, mindent magadnak kell megszerezz miközben bárhol lecsaphatnak rád a zombik, akik nem értenek a jó szóból, csak ölni - enni - akarnak...

    Nem tudom hol jársz a szériában, de a legutóbbi évad fantasztikus lett, talán eddigi legjobb részek itt vannak, nem tudom mi jöhet még, de ez brutális volt :) szerintem totál életszagú, kevés hollywood van benne, többnyire hihetőek a szituk és az,hogy mikor hogy döntenek?? hát, ilyenkor az jut eszembe, hogy Én mit csináltam volna a helyükben? :) nagyon érdekes.
  • pett3rson
    #14
    Személy szerint nagyon várom a filmet :)

    Nemrég kezdtem el olvasni a könyvet, ami elsőre baromi rossznak tűnt, az első 10-20 oldal, aztán már kezdett érdekes lenni, remélem végig ez marad, sőt. Egészen bele tudtam magam élni a szitukba, nagyon jól ír a csávó, közel tudta hozni az eseményeket.

    A film előzetese nagyon jó,de sokszor láttam már ilyet, ezekbe a 2-3 percekbe tömörítik bele a legjobb részeket, aztán meg közben nem történik semmi. Remélhetőleg itt nem ez lesz és a film is sokat fog tartogatni számunkra. A személyes dráma érdekel benne, a családos ember vívódása aki szeretné megvédeni a szeretteit, de közben el kell tőlük válnia..hogy miért, nos ez majd kiderül, nagyon nagy világmegváltás nem kéne bele, remélhetőleg nem basszák el itt :)
  • Renegade
    #13
    szerintem legjobb esetben kapunk egy Starship Trooperst (a film totál ellentéte a könyvnek, de ettől még jó). Legrosszabb esetben meg csak egy-két szereplő neve lesz ismerős, ja meg a cím, de csak a zombie hypera elkésve felült N+1 lesz :( Tippre ez utóbbi, mert bár a könyv zseniális volt, de nem igazán adaptálható.
  • Prof William
    #12
    Az csak a trailerben volt zene. Mellesleg én is rohadtul rühellem ezt az ineceptionos ködkürtöt. A filmben jó volt de hogy már lassan minden második trailerbe erőltetik.

    A film zenéje talán az lesz ami a film oldalán hallható.

    http://www.worldwarzmovie.com/

    Az elejét leszámítva ez már jobban hangzik. + 1-2 új jelenet is látható ha figyelmesen nézitek az oldalt.
  • Molnibalage
    #11
    Hihetetlenül idegesítő a "zenéje"... Már más effektet nem is ismernek ma, mint ezt a berregő szart...?
  • NovaTerra
    #10
    Művészmoziba elég sok éven át volt bérletem. Heti egy vetítésre elmentünk legalább. Szóval lehet többet költöttem, mint az átlag.
  • sublimaze
    #9
    Jah mert gondolom egyébként rengeteget költesz filmekre... :D
  • NovaTerra
    #8
    Én nem rajongok a zombis filmekért. Walking deadet nézem, de ott is gyenge pont a zombik. Ez a trailer se győzött meg. Viszont Brad Pitt jó színész, sok jó filmmel. Egy esélyt adok neki, majd ha lesz BD torrenten. Pénzt nem adnék érte.
  • Prof William
    #7
    Ha sikeres lesz közel BIZTOS a második rész. Még ha nem tervezik a siker hatására biztos kitalálnak valami folytatást vagy mellékszálat.

    Zombis filmeknél még nem volt ilyen 200+ milliós költségvetés eddig, de mondjuk ilyen nagy világméretű léptékekkel még nem is csináltak zombifilmet...

    De minél drágább, mimnél sikeresebb kell hogy legyen, hogy behozza az árát. + zombifilm eléggé rétegfilm, viszont...

    Katasztrófafilm rajongók + Zombi Rajongók + Bradd Pitt rajongók...

    Ha ezt a 3 csoportot sikerül mozgósítani a filmmel akár még komoly sikereket is elérhet.
  • schrankszekrény
    #6
    ha resident evil-ből ennyi részt forgattak, akkor nincs az a tesztközönség aki ezt ne értékelné jobbra
  • stargatelost
    #5
    Meg nem úgy volt, hogy 3 részre terveznek? Már ha sikeres lesz. Bár ha jól emlékszem Pitt és a rendező azóta eléggé összekaptak, meg leszarják a filmet.
  • Prof William
    #4
    Valami olyasmi volt hogy a tesztközönség oda meg vissza volt az első másfél órától de az utolsó 40 percet viszont minősítehetlenül szarnak találták.

    Remélhetőleg javítottak rajta.

    Valamint az is NAGYON remélem hogy nem lesz világmegmentős vége. A mostani trendeknek megfelelően ne mentse meg Pitt a világot csak élje túl a dolgot + az emberiség egy része maradjon fenn.

    De akár egy negatív a zombik győznek vég se zavarna.

    Ha én lennék a rendező én azt tenném meg a végének amikor

    KÖNYV SPOILER
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Rájönnek hogy a lakosság csak relative kis hányadát lehet megmenteni és létrehozzák Redekker terv alapján a védett zónákat.


    Ez remek vég lenne + egy kis morfondírozással hogy az "igazi háború még csak most kezdődik."

    De majd meglátjuk.
  • szabii98
    #3
    mindenképpen megnézem, mert érdekel
  • flashpointer
    #2
    Ja ez az amit bemutattak tesztközönségnek aztán nagyon gyorsan újravágták meg forgattak hozzá mert egy szar lett:D
  • Prof William
    #1
    Közel két hónap van hátra a Max Brooks nagysikerű könyvéből készülő filmig. Maga a könyv nagy kedvencem ezért érdekelt hogy milyen filmet hoznak össze belőle.

    A trailerekből az már kiderült hogy maga a film eléggé \"Based on\" én mégis izgatottan várom.

    Bár manapság már lassan Dunát lehetne rekeszteni a zombikkal de, maga a film azzal témával foglalkozik amit mindig is olvasni/látni szerettem volna mégpedig a zombiapokalipszis első napjairól/heteiről.

    Magát a járványkitörést sokszor csak annyival intézik el az ilyen filmekben hogy \"X hónappal a fertőzés után\" esetleg 1 percben összefoglalják az elején aztán meg nézhetjük ahogy egy 5-6 tagú csapat egy elhagyott házban kételenkedik.

    Persze az ilyen filmeknek is megvan a varázsa de N+1-ik alkalommal valahogy már nem az igazi.

    Mindig is látni szerettem volna a káoszt a menekülő tömegeket, az első napok történéseit és úgy tűnik ebben a filmben meg lesz rá a lehetőség.

    A zűrzavaros forgatás és utóforgatások ellenére remélem ,hogy egy jó kis adrenalinpumpáló zombis katasztrófafilmet láthatunk júniusban.

    Az eddig megjelent trailerek...

    Első Trailer


    A második trailer


    Hogyan vélekedtek a filmről?