136
Szélesvásznú zombiapoklaipszis.
  • Prof William
    #96
    Közben elstartolt egy viral site is...

    http://www.crisiszero.com/uk/

    1-2 videó is van. Pl egy ENSZ alkalmazott dumál hogy az elmúlt hetekben mindenféle furcsa jelentés futott be hozzájuk, meg hogy elnéptelenedett falvakat sőt kisebb városokat is találtak és gőzük sincs hol lehetnek a lakók... (Már zombihordáznak valahol. :))
  • pett3rson
    #95
    Ez érdekes egy mondat:

    "If you enjoy $200 million dollar action movies, you’ll love it. If you wanted a zombie movie, well, you’re gonna hate it because the film lacks blood and scares, COMPLETELY."

    Nem igazán tudom hova tenni, mert ezek szöges ellentétei egymásnak, már az Én olvasatomban. Ezt úgy értem, hogy szeretem a nagy büdzsés filmeket és szeretnék látni egy zombis filmet is :) Most akkor tetszeni fog vagy sem? Elég hülyén van megfogalmazva szerintem.
    Példának tudnám felhozni a Walking Dead-et, amiben ugyancsak átlagos számú zombit nyírtak ki az utolsó évadban, de azok pont jókor és pont jó helyen jöttek elő, hogy az izgalmak a tetőfokára hágjanak...no persze nem került 200 millióba, de hát csak egy TV sorozat.
    nos, szerintem tetszeni fog :)
  • Renegade
    #94
    meglátjuk :)

    mondjuk szvsz nekem tetszeni fog, mert 0 elvárással fogom megnézni, illetve már megtanultam, hogy a sok scifi film köszönő viszonyban sincs a könyvekkel. Sok esetben csak egy-egy alapötletet vesznek át, pl kvantumtolvaj/lopott idő.

    Mondjuk az általam látott/olvasott művek közül, még mindíg a Csillagközi invázió viszi a pálmát, hiába szöges ellentéte a film a könyvnek, mégis remek mindkettő :)
  • Prof William
    #93
    Elővetítés

    Úgy tűnik az elővetítéseken tetszik az embereknek. Hátha jó kis film lesz belőle.
  • pett3rson
    #92
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ha jól emlékszem az nincs konkrétan megnevezve, hogy vírus vagy mutáció, de tuti nem klónozás van benne. Úgy rémlik, hogy még mindig nem tudják mi ez, pedig már nagyon sok idő eltelt a kezdetektől (olyan 10-12 év azt hiszem). Még egyszer el kell olvasnom, mert az ilyen részletek nem maradtak meg :)


    Jobban jársz ha elolvasod, nem hosszú könyv és nagyon könnyen olvasható.



  • Prof William
    #91
    A könyv szinte csak arról szól amit te itt most leírtál.

    Nincs benne ilyen öncélú ijesztgetés pontosan az a főtémája amit írtál. Megéri elolvasni...

    Közben kijött egy elég hosszú leírás a filmről. A kezdetektől a megvalósításig.

    Olvassátok elég érdekes...

    World War Z hivatalos interjú
  • Renegade
    #90
    1 részben
    2 igen
    3 igen
    4 igen
    5 igen :)
  • ZilogR
    #89
    Bevallom, engem is az a rész érdekelt leginkább, hogy hogyan kezdődik egy ilyen "járvány" és az, hogy hogyan "fékeződik" meg, majd hogyan ér véget, ha véget ér egyáltalán. Így akik már túl vannak rajta, csak IGEN/NEM válaszokkal:

    1.) Kiderül, hogy ez miféle dolog (ebben a történetben, persze), pl.: vírus, mutáció, új faj, régi faj újra klónozva, bármi más, ...
    2.) A "nulladik páciens" is részletezve van? Ő sztorija leírva (mi történt vele, hogy ez történt vele)?
    3.) Az is, hogy hogyan fertőzött tovább? (Mert a legnagyobb fejtörést általában az okozza, hogy ha van egy (csak egy) első, azt jó eséllyel az első körzeti orvos kiszúrja és elteszi valami jól zárt helyre, vagy a szomszédok észreveszik és lapáttal addig ütik, amíg mozog, stb, stb, ...)
    4.) A "megoldás" is ki van dolgozva? (Elszigetelődve egymás mellett, vagy addig irtani, amíg vannak, vagy a "normálisok" fogynak szépen?!)
    5.) ... lenne még, de inkább elolvasom...

    Szóval csak I/N és akkor semmi spoiler, asszem... Ezer köszönet! :)
  • pett3rson
    #88
    Igen, ezt is sejtettem, hogy a filmből majd kiderül :D
  • Prof William
    #87
    Hogy pontosan mi az majd a filmben kiderül.

    Végül is a trailerben alapból azt a kormánybeli spanját hívja(Terry what is this? - jelenet)
    + később egy műholdas telefon van a kezében ami mobilhállózatok túlterheltsége/összeomlása esetén aranyat ér.

    + tényleg olyan fontosnak tűnik, hogy külön mentőhelikoptert kap amire gondolom ezernyi más helyen is szükség lenne.

    De utána viszont győzködni kell hogy ugyan menjen már.

    Tippre valami hozzáértő nagykutya lehet vagy van pár befolyásos barátja. Esetleg X- hónappal évvel a sztori előtt foglalkozott hasonló esettel ezért keresik őt.
  • pett3rson
    #86
    Azt gondoltam, hogy nem lesz túl sok köze az azonos címen kívül, de ez nem is véletlen, szerintem pont azért lett ilyen, hogy bármilyen karaktert be lehessen ültetni és gyakorlatilag bármilyen szituba. Van pár helyszín és leírás, ahogy zajlott, most látunk egy konkrét embert akinek az életébe belecsöppenünk olyan 1,5 órára..plusz az átugrott részek időben.

    Engem az érdekel, hogy Ő micsoda/kicsoda? Virológus? Valami speciális ügynök? Mert olyan képeket látunk ahol elég komoly technikákat vonultatnak föl, tehát tuti kormányközeli ember, külön érte megy egy helikopter, tehát elég fontos is.
  • Prof William
    #85
    Remélem hogy a mostani katasztrófafilmes trendeknek megfelelően inkább csak TÚLÉLIK a cuccot és nem lesz nagy világmegmentés.

    Teszem azt rájönnek hogy a zónák megoldás és "egy nap majd újra miénk lesz a föld és a háború még csak most kezdődik" hősies naplementébe nézés és vége.
  • Renegade
    #84
    szerintem (némi cinizmussal): a névazonosság kimerül a címben és néhány karakter nevében. hősünk szaladgál a világban vakcinát keresve (khm, lol), mindeközben utóvédharcok (elkeseredett, de hősies csaták), emberi nézőpont, multikulti recept szerint (izrael és egyéb nációk személyes, de önfeláldozó tragédiája), még több harc, "mindmeghalunk", de hősünk megtalálja az ellenszert, amerikai zászló, repülőjárművek (F-35,Osprey, épp melyiket tolta a légierő PR osztálya, esetleg léghajók), nagy csata (de nagyon hősies), könnyek, sok, esetleg tundra (de ez buzis nehezen éthető, szóval nem biztos), mégtöbb zászló, vége. :)
  • pett3rson
    #83
    Nekem az nem áll össze egyelőre, hogy Brad Pitt vagyis Gerry milyen szerepet tölt be a filmben?

    Ő az aki megpróbálja megtalálni a nulladik egyedet, abból kiindulva, hogy ez egy vírus és ha megvan az első "áldozat", akkor onnan elindulva ki lehet tenyészteni az ellenanyagot?
  • Prof William
    #82
    Az izraeli nagy fal a filmben is benne lesz csak sajnos a trailer alapján a zombik elég hamar átmásznak rajta.

    Kína pl majd egy évig tagadta a zombik létét full hírzárlattal miközben már masszív level 3-as outbreakok tomboltak a területén. A "politikai" menekültek meg szép lassan vitték mindenhova vírust. + a szervkerekeselem.
  • cylonflatus
    #81
    Balfaszok, de csak részben. Sok kompetens vezető nem is tud róla, akik igen, azok se nagyon akarják elhinni, akik meg tutira tudják titkolják (Kínai kormány: kommunizmusban nincsenek ilyesmik... ezért is érdekes olvasni a könyvet, hogy a politika, egyéni önző érdekek, stb, hogy segítik a bajt) A szar meg exponenciálisan ömlik, amikor mindenki kezdi komolyan venni, akkor már majdnem késő. Minden kormány különbözően reagál, különböző tempóban, különböző hatásfokkal, pl. Izrael már az elejétől komolyan veszi és kurva magas megerősített falat épít, felkészül. De tényleg nem lehet ezt így pár mondatban, olvasd el és össze fog állni. Érdemes, jó könyv.
  • Renegade
    #80
    én imádtam Dan Brownt, egészen addig amíg el nem olvastam a Digitális erődöt, nos ott egy világ omlott össze bennem, mert végzetségemet tekintve IT-s vagyok. Rögtön beugrott, hogy mennyire kaphatot hülyét egy-egy müvtöris a többi regény kapcsán. Persze ettől még remekül ír, csak darálni nem szabad a műveit, mert úgy érződik, hogy egy kaptafa. Zseniálisan használja azt az írói fordulatot, ami sikeressé tesz egy konteó gyártót: valós információkon teker egyet. Persze ettől még elfogom olvasni a többi regényét.

    Persze a lényeg tényleg az, hogy nem szabad ezeket túl komolyan venni, mert akkor elvész a lényeg, mégpedig, hogy ezen művek szórakoztató céllal írodtak.
  • pett3rson
    #79
    Kevés spoiler-el elárulom, hogy kurva gyorsan terjedt az elején és ez neme gy pestis volt, hanem más és hidd el, hgoy kurva gyorsan terjed, kész :)
    a másik, megint visszatérve a hadsereghez, a reguláris katonai szervek csődöt mondtak többnyire, de később amikor már picit gondolkoztak, akkor bevetették amolyan pillanatnyi "probléma-megoldásként" a speciális egységeket, akik profibbak a gyilkolás és az életben maradás területén is. De Ők sem oldották meg a szituációt, csak kicsi fékezték az eseményeket, hogy felkészüljenek a következő fázisra...

    olvasd el, nem tudom úgy visszaadni, mint szeretném :)
  • cylonflatus
    #78
    Van egy elmélet, amely szerint őt is képzeli. Ráadásul teljesen logikusan fel van építve a magyarázata, én is elfogadom egynek, azonban korántsem muszáj elfogadni egyetlen lehetséges verziónak (mint ahogy lentebb a kolléga írja) azt, miszerint M.Singer is csak head-karakter. Legalább annyi érvvel lehet magyarázni azt is, hogy miért valós személy, vitatkoznak is sokan rajta. Imitt Szirmaibarátunk elég jól elmagyarázza amúgy a M.Singer elméletet. Meg amúgy is jó dolgokat mondd a többi dologról is a filmben. Smart.
  • pett3rson
    #77
    ui: személy szerint engem is érdekelnek a hadi dolgok, elég sokféle formában és meg kell,hogy mondjam az a rész volt a legizgalmasabb eddig amikor a hadsereget bevetik...
    kb. a felénél járok, de már inkább több és e-bookban olvasom, az is éppen jó erre.
  • pett3rson
    #76
    Szia Molnibalage!

    Ugye többet nem fogsz itt kérdezni a könyvről és a zombikról anélkül, hogy elolvasnád? :)

    Nem, nem tökéletes a könyv. Biztos, hogy vannak benne logikai bukfencek, mint ahogy Dan Brown is elkövetett számtalant miközben megírta azokat a szintén fantasztikusan izgalmas és szórakoztató könyveket amikről már szintén hallhattál, ha nem olvasd el azokat is :D

    Szerintem simán fogyasztható, nem kell nagyon utánagondolni és a hadsereg által elvégzett műveletek hatékonysága vagy éppen azok hiánya is éppen olyan hihető, mint az, hogy zombikra használják. Kicsit bővítsd a látókörödet és légy lazább, vagy egyáltalán ne is kezdj bele, mert megőrülsz miközben a kákán is keresed a zombikat.

    no offense...
  • Renegade
    #75
    nem vagy egyedül (én is ledöbbentem), egyébként meg, a googli még ki is egészíti: Maria Singler from Fight Club is.... :)

  • Molnibalage
    #74
    Láttam a kirtikát és abban sem az szerepelt, hogy MS képzelt személy lett volna emlékeim szerint.
  • Renegade
    #73
    bár nem olvastam csak láttam, illetve elhittem Szirmai Gergely kritikáját, aki olvasta is. :)

    Mivel én tinédzser koromban láttam, a mondanivaló csekély része jött át (fogyasztóitársadalom kritika, önmegvalósítás, útkeresés, na meg az adrenalinflash). Mint kiderült ez csak a felszin, szóval lassan el kéne olvasnom, hátha megértem az egészet.



  • Molnibalage
    #72
    ?????

    A HK-ben Marla Singer nem a képzeletének szüleménye volt....
  • Molnibalage
    #71
    El fogom olvasni, no. :)
  • Renegade
    #70
    persze ettől még tényleg sok az elhibázott döntés a vezetők részéről, de hát, ha egy ponyvairodalomban fontos szerepet játszik a társadalom kritika, azt fel kell nagyítani valamennyire, hogy a csökkent értelmű olvasók is megértsék.

    Tehát a társadalomkritika nem olyan mély, mint egy harcosok klubjának, ahol csak a figyelmeseknek esik le, a fő mondanivaló.
    pl: ne vásárolj/alkoss, illetve, hogy a csaj karaktere is csak a főszereplő fejében létezik.
  • Renegade
    #69
    azért nem jó ez a kérdezz felelek módszer szvsz, mert egy-egy mondatban igyekszünk megválaszolni egy olyan kérdést, aminek kifejtésére oldalak voltak. Ráadásul minimalizálni akarjuk a spoilert, így érdekes/fontos események vissza vannak tartva.
  • Molnibalage
    #68
    Akkor a könyvbeli vezetők igen nagy balfaszok. Egy lassan terjedő járványt ma "végszüksége esetén" forgatókönnyvvel lazán meg lehet állítani, még középkori módszerekkel és elszigeteléssel is lassítható volt egy járvány. Mai módszerek mellett egy lassan és csak igen direkt módon fertőző valamit megállítani tényleg csak elhatározás kérdése.
  • Prof William
    #67
    A filmben gyorsan de a könyvben (viszonylag) lassan.

    De könyvben legalább 2-3 év mire végképp ellenőrizhetetlenné válik a dolog.
  • Molnibalage
    #66
    Továbbra sem értem, hogy akkor most gyorsan fertőz ez a valami, vagy nem...
  • Prof William
    #65
    A könyvben pl izland és sok más sziget azért lett fehér Dead Zone (ott még túlélős ksincsenek) mert pánik kezdeti napjaiban szó szerint milliószámra özönlöttek oda menekültek akik között ki tudja hány fertőzött volt. + szigetek nem rendelkeztek olyan mértékeű katonai/rendfenntartóit erővel hogy a rengeteg menekültet és zombit kordában tartsák.

    Mondjuk térkép a háború legsúlyosabb 4-5 éves szakaszát mutatja amikor tényeg úgy tűnt hogy az emberi élet csak a biztonsági zónákban maradhat fent.

    "Ezen felül az oroszország területén jelezett valami kb. pont azon a környéken van, ahol többnyire az értintetlen vadon található. Egy mai populációt oda kirakva úgy, hogy nincs civilizáció csak azt eredményezné, hogy mindenki meghal, legkésőbb az első télen..."

    A Redekker terv lényege éppen az volt hogy a biztonsági zónákat olyan elhagyatott vagy nehezen megközelíthető területeken kell felállítani ahol vagy nincs zombiveszély, vagy könnyen felszámolható.

    És oda nem menekülnek hanem a kormány szépen tervszerűen telepíti oda a kimentett és ellenőrzött civileket + ad nekik annyi infrastruktúrát hogy életben maradjanak, és így ők adják legitimitást kormánynak és hűek is lesznek hozzá. Akik meg még ekkor is akadékoskodnak azok maradhatnak a fertőzött zónákban.

    És igen a terv azzal számol hogy MAJDNEM mindenki meghal. Pl Kanadában és Oroszország nagy szteppéin tényleg majdnem mindenki meghalt az első télen ( mi még hosszabb és hidegebb is volt a sok szennyeződés miatt ).

    Redekker szerint nem menthető meg mindenki csak az arra érdemesek. Olyanok akikkel az emberiség életben maradhat és megújulhat. Tehát az egészséges fiatal emberek + akik valami nélkülözhetetlen tudással is rendelkeznek. Az öregek, betegek, értelmi vagy testi fogyatékosok, felforgató, antiszociális elemek ebbe nem tartoznak bele. A többiek maradnak a fertőzött zónákban és legalább addig lassul a Z-k előrenyomulása, és a kormánynak több ideje van megalapozni az áttörhetetlen védelmet.

    Még amerikában is ahol a legjobb volt a túlélési arány A 230 milliós lakosságból 25-30 millió maradt életben. Kína meg majdnem elnéptelenedett.
  • Renegade
    #64
    Több fejezet foglalkozik a tundrákra vándorolt emberek helyzetével, nem árulok el nagy titkot, azzal, hogy hasonló következtetésre jutott az író is.
  • Molnibalage
    #63
    Értékelem a térképet, csak valahol vicces, hogy a Föld legtöbbször pont a Föld legjobban védhető helyein veszik át az uralmat a zombik. Ezen felül az oroszország területén jelezett valami kb. pont azon a környéken van, ahol többnyire az értintetlen vadon található. Egy mai populációt oda kirakva úgy, hogy nincs civilizáció csak azt eredményezné, hogy mindenki meghal, legkésőbb az első télen...
  • Renegade
    #62
    az alternatív történelemnagyon lelkes társaság gyüjtőhelye, mint oly sok könyvnek, fiktív történelmi helyzetnek így ennek is megvan a maga topikja, onnan szedtem, a WWZ topik 5. oldalán van más elgondolás is (ahol a kanadai területek lakottak, lásd könyv, vándorlás). Pl Az ember a fellegvárban világtérképe is fent van, ha esetleg valakit érdekelne. :)
  • Prof William
    #61
    Ez az. A minap az alexandrában valami akció keretében jól le volt értékelve. + A puhafedelű verzió még olcsóbb.

    Renegade térképe egész jó. Kb így képzeltem el a World War Z legsúlyosabb időszakát.

    Ez official vagy valami fan cucc? Mert mondjuk könyv alapján én is hasonlóan rajzoltam volna meg.

  • Renegade
    #60
    jaja

    nézz körül a moly.hu-n is szvsz (ott talán most olcsóbb is), illetve elég lelkes a közösség, sok komment születik egy-egy könyv kapcsán, nagyobb a merítés.

  • Caliph
    #59
    ez a könyv? el fogom olvasni a közeljövőben.
  • Renegade
    #58
    én egyszerűen nem értem a kirohanásodat, a te társaságodban mindenki agyon dícsérte?
    az én baráti körömben egyedül én olvastam, szóval teljesen kimaradtam ebből a hypeból amiről írsz.

    Szóval nem tudom, ki hogy dícséri a könyvet, ami miatt nekem tetszett, az az, hogy remekül építí fel a világot egy képzelt esemény kapcsán. Én pl nem vagyok zombi fan, a WD-t egy évadon át néztem mert állítólag jó, de hát 12 egytucat, semmi geopolitika, hagytam, nekem nem tetszett.

    Szóval bármennyire fura, de én annak ellenére olvastam el, hogy zombik voltak benne, mert engem mindíg is az érdekelt, hogy milyen lehet egy világ újraépítése, egy világrengető katasztrófa után.

    Az utolsó előtti bekezdésed (a kiabálós) viszont szvsz meddő. Nem azért akarom, hogy bárki is elolvassa, hogy bármilyen fan legyen, hanem azért, hogy ha bárki akar vitázni a könyvről, azt úgy tegye, hogy ismeri a történetet.


  • W B
    #57
    Látom nem fogtad fel, hogy mért nevezem "szarnak".

    Számomra tetszett sőt, gondolkodtam, hogy megveszem. Ám egyre több fanatikus idióta okoskodása, hogy milyen "húde reális, bármikor megtörténhet" és hasonló okoskodásai után, én már szép lassan a csillámvámpíros alkotások közé sorolom.

    Nekem abból van elegem, hogy egy csomó ember elhiszi, hogy ez igaz is lehet. Biológia szempontból meg azért írtam annyit, mert látom, hogy harcászati rész miatt borult ki valaki. És jogosan. Páncéltörő lőszerrel is szép aprítást lehetne végezni, sőt nem a könyv írta, hogy beásták a tankokat? Ha kb. vízszintben tud lőni a tank, hogy eltalálja a dögöket, akkor az is tud aprítani rendesen. (Bár macerás)
    Én erre írtam, hogy alap koncepció miatt sem lehet reális. Se Superman, se Hulk sem más fiktív lény/gép/szereplő nem szar attól, hogy nem reális a működése. De ezeket nem is magasztalják, hogy "húde kuvafira reális!".

    Jó, legyen impotens az egész emberiség hadserege és haljon ki majdnem a teljes emberiség. DE! Akkor ne akarják eladni, úgy hogy milyen hiteles.
    Igen érdekes a könyv ezért is tetszett meg, újszerű, ám a fogyatékos rajongótábor baromira elvette tőle a kedvem.

    Tehát nekem ez a hiteles dolog meg a sok vérpisti fanatikus szúrja a szemem. Meg ha már vita, hogy a mostani tech szinttel úgy nyerünk mint a szar, más meg fújja hogy nem is... teljesen hülyeség, mert eleve egy nem valós helyzet. Ha a zombik rohannának és ugrálnának azt mondom, hogy oké akkor tényleg kicsit végtermékben lenne az emberiség.

    Nem tudom érződik-e. Van aki jogos észrevételeket tett, hogy lazán kicsinálhatóak a zombik, tankkal még lőni sem kell. De nem! SZÓLJUK LE MERT NETEN NAGY AZ ARCUNK!

    Szerintem annyiban kéne maradni, hogy a zombis műfajnak ez egy új és jó megközelítése, de továbbra sem valósághű.