56
  • Meridian
    #56
    A hinduk már mindezt több ezer éve tudják... megmondták, a világyegyetem, a jelenlegi, kb 300ezer milliárd évig fog létezni, amjd akkor egyszercsak 30ezer év alatt összeomlik, elpusztul, hoyg rögtön egy másik keletkezzen helyette... mert az élet meg megy tovább.

    Szóval MINMEGHALUNK! :D
  • szasz85
    #55
    pl wiIlcox agyában.

    egyébként meg addigra az utódaink lehet képesek lesznek akár új univerzumok teremtésére is, ha lehetséges meg fogjuk találni a módját, ez nem kétséges.
  • Frank99
    #54
    hehe
    ez jó....
  • Frank99
    #53
    én nyomtam egy plusszt.
    teljesen igazad van....
  • Pityu83
    #52
    Mi lesz szegény örök életű emberekkel amire most a tudomány törekszik :D
  • fszrtkvltzttni
    #51
    itt a helye!
    Várjuk a kinyilatkoztatást az egy igaz tannal kapcsolatban.
    Illetve a kvantumhazugságmentes magyarázatodat a kémiára.
  • fszrtkvltzttni
    #50
    b+
  • heist
    #49
    Nincs arra semmilyen adat, hogy egy fekete lyuk valaha is felrobbant volna. Viszont gamma-kitöréseket rendszeresen produkálnak, ezt felfoghatjuk akár robbanásnak is...
  • fityisztma
    #48
    Ne is törődj vele.

    Piszkos Fred óta tudjuk (bocs: tuggyuk), hogy nem minden a helyesírás, még ha egyeseknek vesszőparipájuk is!
  • globint
    #47
    Ja, valóban durva, én is észrevettem, de már késő volt .... :-(
    Nagyon vártam már, :( ki ugrik rá.... :-)
  • bvalek
    #46
    Te is összekeversz valakivel. Itt senki sem figyel oda, hogy kinek válaszol?
  • uwu420
    #45
    Ő azért nem tanul semmit, mert szerinte a megszerezhető tudás túl kevés. Ilyen alapon azt feltételezi, hogy hülyén maradva is azonos szinten van a többiekkel.
    Kényelmes megoldás. A túloldalról biztos baromi megnyugtató, a többiek meg csak had botránkozzanak meg a hülyeség mélységein!
  • fszrtkvltzttni
    #44
    Várjuk a kinyilatkoztatást az egy igaz tannal kapcsolatban.
    Illetve a kvantumhazugságmentes magyarázatodat a kémiára.
  • nextman
    #43
    Azert a projekt ly-al eleg durva..
  • bvalek
    #42
    Igen, hintsed, mert igazad van. Az áldozat-komplexusos elmebeteg sértegetéseivel pedig ne törödj. Aki arra élvez, ha leszavazzák a hozzászólásait, annak bajok vannak a fejében, nem teljes értékü vitapartner.
  • wiIlcox
    #41
    Hintsed minden topicban a hülyeséget.
  • nextman
    #40
    A sok anyagtol csak stabilabb lesz.
    Nezz a tejut kozepere, abban mar sok kakao van.
  • globint
    #39
    A Higgs bozon kapcsán jut eszembe, hogy valamikor az atomról gondolták, hogy az anyag legkisebb része. Most meg már Higgs bozon, meg WIMP részecskékről hallunk.
    Nagyon király, még akkor is, ha egy-egy műszer akár több milliárd dollárba kerül. A történelemben visszatekintve, mindíg azok a kultúrák lettek, voltak erősek, amelyek költséges prolyekteket akartak, és tudtak megvalósítani, a tudást, és annak kutatását fontosnak, és megismerni valónak ítéltek. Azok a kultúrák viszont, amelyek "csak" napi életre voltak képesek gondolni, elkorcsosultak, és többnyire meg is szűntek.
  • blessyou
    #38
    Tömeg az mindenképp van, hiszen ez a tapasztalat, a Higgs-mező egy olyan elmélet, ami ezt a tapasztalatot igyekszik a részecskék standard modelljébe beilleszteni. Ugyanis enélkül a standard modell nem képes megmagyarázni, hogy miért van a részecskéknek nyugalmi tömegük.

    Ezért volt olyan nagy a várakozás a Higgs-részecskével kapcsolatos kutatások terén, mert ha nem találják meg, akkor a standard modell hibás, és új fizikai modellt kellett volna megalkotni.
  • KopaszIsten
    #37
    Hallottam olyan elméletről, hogy a fekete lyukak esetleg hidat képez(het)nek más univerzumokba, ahol is fehér lyukként anyagot lövelnek ki magukból. Érdekes elképzelésnek tartom. Az ismert univerzumunk akár így is keletkezhetett. :) És az itt említett buborék lehet egy következő ilyen "kilövellés".

    Egy ötlet. Mi van, ha egy fekete lyuk felrobban (mondjuk a túl sok elnyelt anyag miatti instabilitásból fakadóan, csak hogy a hasamra üssek)?
    Szerintetek fel tudna robbanni? :P
  • Vol Jin
    #36
    Gyakorlatilag minden részecskének van egy felezési ideje, az Univerzum tágul, a vasnál nehezebb elemeknél nem termel energiát a fúzió, agy az Univerzum jövőképe amúgy sem rózsás. Folyamatosan tágul, tehát az anyag egyre messzebb kerül egymástól, néhány ciklus után a csillagok már nem tudnak majd energiát termelni, csak nagy kihűlő anyagkupacok lesznek az űrben, majd az anyaguk szépen lebomlik fotonokra, és az egész Univerzum csak ritka fotonokból álló üres tér lesz. Na most, ha ez összeomlik, talán nem is kár érte...
  • Peetkiller
    #35
    Valamikor réges régen, egy messzi messzi galaxisban...

    13776257417 évvel, és 21 nappal ezelőtt, mikor egy tudóscsoport állami támogatás révén végre sikerrel koncentrálta a lekondenzált negatív-energiát egyetlen pontra, azzal a szándékkal hogy megnyissák az első féregjáratot az univerzum másik pontjára, nem egészen úgy sikerült, ahogy tervezték, mert véletlenül az arcukba robbant az univerzumunk... Tehát, Isten igenis létezett, csak öngyilkos lett!

    Mi talán előbb fogunk megérteni, mint kipróbálni... Vagy a kör előröl kezdi magát...
  • Starfarer
    #34
    Az itteni modik gerinctelenek, férgek, ostoba senkik.
  • Macropus Rufus
    #33
    "A fizikusok tavaly jelentették be a régóta keresett Higgs bozonnak tűnő szubatomi részecske felfedezését, ami az elméletek szerint tömeggel ruházza fel az anyagot."
    ha nincs higgs akkor akkor nincs tömeg sem? :o
  • Nos
    #32
    Nem értem azok hozzáállását, akik szerint ez felesleges infó, mert úgysem érint minket. Valószínű ezeket az embereket semmi nem érdekli, ami nem az elemi létfenntartásukhoz szükséges. Én például szeretek az ókorról olvasni, de nyílván nem befolyásolja az életemet, megnézek egy fantasy, vagy sci-fi filmet, pedig az nem csak hogy nem fog az én életemben megtörténni, de soha máskor sem, érdekel, hogy milyen az élet a világ más országaiban, más kultúrákban, akkor is, ha soha nem jutok el oda, és az is érdekel, hogy valyon hogy kezdődött az, ami körülvesz, vagy hogy lesz vége egyszer, ha vége lesz, akkor is, ha én ennek csak elképesztő kis töredékét élhetem meg. Ezen kívül sokminden érdekel, ami nem befolyásolja közvetlenül az életemet. Akit pusztán csak az érdekel, ami kaját, pénzt, vagy szaporodást jelent, de semmi olyan, ami nem kötődik a közvetlen létfenntartásához, annak sajnálom a sivár életét, de teljesen felesleges ide írogatnia. Bár tartok tőle, hogy ilyen ember nincs, az ilyet inkább az érdekli, hogy kéjesen élvezkedjen a trolkodására való reakciókon. Üzenem neki, hogy ennél már sokkal több értelme van azzal a témával foglalkozni, amiről a cikk szól.
  • Prof William
    #31
    Egyenesen a Nibiruról kaptam a fülest hogy az a ominózus buborék egy Repoid gyíklény szellentése lesz. Így keletkezett a mi univerzumunk és így fog következő is...

    ÉS azért ilyen soká mert a reptoidok olyan 30-40 milliárd évente esznek csak hagymásbabot.
  • gombabácsi
    #30
    ez a neve: "van vogt"
  • pet0330
    #29
    Nem a cikkírót akarom bántani, hanem a témát... Ez egy teljesen semmitmondó cikk... Valahol Valamikor megjelenik Valami ami elpusztít. Ebben tényleg sok konkrét adat van....
  • globint
    #28
  • NEXUS6
    #27
    Igen, határozottan!
    ;D
  • ancsil
    #26
    "Elképzelhető, hogy a világegyetem, ... évmilliárdok múlva az egész elpusztul"
    húh de megijedtem.
    először évmillióknak olvastam.
    most kicsit megnyugodtam...
  • set36dyrf
    #25
    Csak a gyíklények kezébe ne kerüljön. A tenoristák már elhúzták a vonót, a láden volt az utolsó.
  • globint
    #24
    Mind az? Mind tudomány, vagy mind szélhámosság?
  • NEXUS6
    #23
    Szerintem mind az!
    :D
  • fszrtkvltzttni
    #22
    Csak a terroristák kezébe ne kerüljön.
  • fszrtkvltzttni
    #21
    Kifejtenèd egyszer okulásul, hogy véleményed szerint a tudomány mely része igaz, és mely szélhámosság?
  • NEXUS6
    #20
    Szóval akkor minmeghalunk!?
    :(
  • fszrtkvltzttni
    #19
    Akkor lehet, hogy ez csak hasonló elmélet, de nem az?
  • fszrtkvltzttni
    #18
    Nem felejtettél ki valamit a hozzászólásodból!
  • gombabácsi
    #17
    van vogtnak van egy novellája amiben egy olyan idegent találtak, aki túlélte az univerzum pusztulását :)
    persze legyőzik azt is :D