• Nos
    #32
    Nem értem azok hozzáállását, akik szerint ez felesleges infó, mert úgysem érint minket. Valószínű ezeket az embereket semmi nem érdekli, ami nem az elemi létfenntartásukhoz szükséges. Én például szeretek az ókorról olvasni, de nyílván nem befolyásolja az életemet, megnézek egy fantasy, vagy sci-fi filmet, pedig az nem csak hogy nem fog az én életemben megtörténni, de soha máskor sem, érdekel, hogy milyen az élet a világ más országaiban, más kultúrákban, akkor is, ha soha nem jutok el oda, és az is érdekel, hogy valyon hogy kezdődött az, ami körülvesz, vagy hogy lesz vége egyszer, ha vége lesz, akkor is, ha én ennek csak elképesztő kis töredékét élhetem meg. Ezen kívül sokminden érdekel, ami nem befolyásolja közvetlenül az életemet. Akit pusztán csak az érdekel, ami kaját, pénzt, vagy szaporodást jelent, de semmi olyan, ami nem kötődik a közvetlen létfenntartásához, annak sajnálom a sivár életét, de teljesen felesleges ide írogatnia. Bár tartok tőle, hogy ilyen ember nincs, az ilyet inkább az érdekli, hogy kéjesen élvezkedjen a trolkodására való reakciókon. Üzenem neki, hogy ennél már sokkal több értelme van azzal a témával foglalkozni, amiről a cikk szól.