84
  • Macropus Rufus
    #44
    (AT-ATX váltás): esetleg ATX -> BTX. mindíg kitalálnak valamit.
  • AgentKis
    #43
    A gyártók a PC-nél is "kitalálták" a különböző (egymással nem kompatibilis) szabványokat. Így egy hagyományos "jól fejlesztgethető" PC is 4-5 évenként full ki kellett cserélni. Mert nincs benne sata, PCI-Express, régebben AGP, ATA133, USB1.1-2-3. Az "új" alaplap rögzítési pontjai és kivezetései máshol vannak (AT-ATX váltás), az "új" táp más csatlakozókkal van ellátva, a memóriák processzorok foglalata "folyamatosan" változik. Ugye egy 12 éve számítógépház még általában nem rohad és egy 12 éves tápegység is elvinne egy mai 60W-os irodai PC-t mégsem lehet összekötni őket.
    Tehát moduláris a PC csak éppen ezt nem lehet igazán kihasználni.
    5 évente venni egy 5 kilós cuccot 60-70.000-ért az semmivel sem egyszerűbb vagy "zöldebb", mint 2 évente venni egy 1 kilóst kütyüt 20-30.000-ért.
  • AgentKis
    #42
    Nem akarok vitázni, de "3D, grafika, film vágás, programozás stb..." simán megoldható rajtuk, persze lassabban. Nagy számításokhoz meg a szervert javaslom PC helyett...
    A teljesítménykülönbség a kiméretű egybegyúrt és a nagyméretű moduláris dolgok között egyre csökken. Mivel az igény már nem a többletteljesítményre mutatkozik a tömegek irányából, a tömegtermelés sem azt fogja preferálni. Így nem nehéz megjósolni, hogy ha meg is marad a PC, arányaiban meg fog drágulni, mivel nem lesz többé tömegcikk. Ez kicsit már most is látszik. Sok feladatra drága luxus a PC, míg néhányra (az általad is említettekre) MÉG jobb a PC ár/érték arányban.
  • wraithLord
    #41
    Tessék, a lehetőség már sok év óta adott, hogy megszabadulj attól az "otromba és undorító alaplap+proci+sok kábel meg hatalmas ház dologtól".

    Hagyományos asztali gép nem azért van, mert máshogy nem tudnak kivitelezni egy számítógépet. Ott van kismillióféle PC már elég régóta (netbook, subnotebook, laptop, single-board PC, HTPC-k, különböző nagyon kompakt desktop PC-k, manapság tabletek stb-stb. - már régóta mindenki igénye szerint választhat a nem "otromba" és esetleg hordozható megoldások közül.)

    A hagyományos asztali PC (értsd ezen most csak a házat és ami benne van - mert a monitorhoz, billentyűzethez és egérhez akármit hozzá lehet kötni, egy tabletet is) pont azért jó, amiért sokan nem szeretik: mert nem kompakt, nem hordozható.
    Ár/teljesítmény arány szempontjából a lehető legjobb megoldás, mert nem kompakt, a hardver karbantartása, cserélgetése, korszerűsítése szempontjából a legjobb megoldás, mert nem kompakt, élettartam és stabilitás szempontjából is a lehető legjobb megoldás, pl. olyan hűtést raksz bele alkatrészenként, amilyet akarsz, mert nem kompakt.
    Cserébe viszont kissé nehézkes cipelni, és még nehézkesebb cipelés közben használni. :)

    Az más kérdés, hogy ezeket a lehetőségeket sokan "különböző okokból" nem használják ki, és egyre inkább veszít a népszerűségéből a sok kisebb kütyü egyre használhatóbbá és elérhetőbbé válásával.
    A jövő desktop PC-je lehet, hogy úgy fog kinézni, ahogy ott a képen van. De az már ma is létezik, és csak egy népszerűsítendő (mert most is van) alternatíva azoknak, akik eddig sem használták ki a hagyományos desktop PC adta lehetőségeket, és minek nekik egy 6-10 kg-os, aránylag nagy gép otthonra.

    Nem értem, miért kéne kidobni a hagyományos asztali PC-t. Hogy aztán újra fel lehessen találni... Az már régóta nem egy 10 kg-os púp az ember hátán, hanem lehetőség, ha valaki saját maga egy fejleszthető, egyedi gépet szeretne építeni, fenntartani és használni a saját elképzelései szerint szabadon.

    Sőt inkább a hordozható kütyük a kompromisszum. Azért vannak kicsi, hordozható, kompakt dolgok, mert olyan méretű objektumokat tudunk kényelmesen cipelni, nem bírunk el azoknál nagyobbat. :D Ezekkel viszont az a gond, hogy kicsik, nem modulárisak, és kénytelenek vagyunk készre gyártottan venni őket, ezért olyanok is, amilyenek (legyen az jó, kevésbé jó, vagy gyenge kivitelezés)...
  • TokraFan
    #40
    Ezennel csatlakozom a "kőbunkó, öskövület" közösséghez!:-) Többek között van 10db 386DX alaplapom, rajtam maradt régről.

    Egyébként teljes hülyeség, hogy a PC megszűnik. Számos alkalmazáshoz szükséges (3D, grafika, film vágás, programozás stb...)És amit sokan elfelejtenek, hogy az input perifériák közül a normál billentyűzet+egér párosnál jobb vezérlőt még nem látott a föld. Bár lehet dokkoltatni egy laptopot is, és rá lehet kötni ezeket, de akkor még mindig csak egy jobb esetben 15inch-es monitor előtt gubbaszt a user, miközben ma már alapnak számít a 19-22col, komolyabb munkához pedig nélkülözhetetlen a 24-27col. Ez is dokkolható, de akkor meg már minek kell laptopokkal hülyéskedni?
  • Szefmester
    #39
    Igen? Én úgy emlékszem hogy az EULA egy sora sem említi sehol hogy csak 5 évig használhatom a szoftverüket. Vagy te olvastál ilyet valahol? Az oké hogy a szoftvert nem vásárolod meg, csak a használati jogot, de bele is egyezel hogy nem módosítod, és nem másolod. (persze vicces módon bizonyos országokban létezik a biztonsági másolás fogalma, de cseszheted ezt a jogod ha a kiadó (Ubisoft) belerak egy olyan DRM védelmet ami pl állandó netkapcsolatot igényel. Mi lesz ha a kiadó megszűnik? Lásd most a THQ.. szerencse hogy ők nem voltak ennyire retardáltak.

    (van még működő floppy meghajtóm -lánykori nevén FDD- és van hozzá egy eredeti Elite 2 is. Sajnos a lemezt már nem olvassa a gép ezért le kellett tölteni. Még jó hogy nem volt benne ilyen crackelgetés és simán tudom használni. Ha pedig kérdik akkor nyugodtan tudom mondani hogy ezt még a lemezről pakoltam fel, és hordozódik vinyóról vinyóra. A régi kézikönyv szavait kérdezgetős védelmek mennyivel tisztábbak voltak. :D

    Van egy haverom akit elkapott a retro mánia, vett nemrégiben egy Sega Megdrive 2est, és egy 486DX4est koprocis alaplappal. A rendes PC-jét már csak programozásra és filmnézésre használja a net mellett.
  • kvp
    #38
    "de akkor már legalább 3-an vagyunk akik kövületekkel nyomják"

    Jatekokbol en is jatszom regiekkel, de szinte kizarolag emulatorokon, mert maceras a regi gepeket uzemeltetni. (a c64-es is el van rakva evek okta)

    "A régi klikkelős játékok újraélednek tableten és sajnos ott újra meg kell venni hiába volt meg régen doson vagy c64-re."

    Ket lehetoseg van, vagy beszerezzuk tablet-re vagy futtatjuk a regit emulatorban. Nekem nem veletlenul van dosbox a telefonomon is. Anno a dune2-es 320x200-as felbontast igenyelt es kb. egy 25 Mhz-es procit, de a quake-nek sem kellett mai szintrol nezve nagy gep. Ezt ma sokszorosan hozza az osszes telefon. Es mennek is rajtuk... (igen, full qwerty-s a telefonom is, reszben hogy kenyelmesen tudjak gepelni terminalban, reszben a wasd miatt) Egy jobb tablet (pl. thinkpad) mar siman viszi a legtobb klasszikus jatekot emulatorban. Meg a win98 is siman megy adroid alatt. (telefonon kisse lassu, de mukodik)
  • pasi29uk
    #37
    +1
  • gkalcso
    #36
    Régen a szerelgetős gépek azért alakultak ki, hogy a kidobás helyett csak alkatrészt cseréljenek. Az informatikus tulajdonképpen a teszteket segíti. Mikor nem sikerült valami jól, akkor cserélgeti az alkatrészt. A játékok esetén is hasonló a helyzet.

    Most térnek vissza az eredeti elképzeléshez. Jelenleg már szinte az összes alkatrész elfér egy kicsi eszközben. Az adatok meg szerverközpontokban kötnek ki. A szerelő és karbantartó költségei átkerülhetnek az új eszközök beszerzésére.

    Ha úgy alakulna, akkor talán az alkalmazott költsége lesz, mivel saját használatra is szüksége lesz rá...
  • lmisi
    #35
    Én nem vagyok csőlátású barom, sem szarozos elnézést az online közösségtől a blaszfémikus kifejezésért amit a fórumtárs öklendezett ki magából és most idéztem. Csupán meg akartam világosítani számára hogy működnek a dolgok nagyban.
    Teljesen mindegy hogy ezt valaki szereti vagy sem. Értelmetlen a fröcsögés ezek ellen. Ezek a folyamatok tendenciák mindig is léteztek, még az abakuszok kora előtt is.
    A megvásárolt cd-s játokok a korabeli vasakkal oprendszerekkel máig játszhatók és a forgalmazóik is erre vállalkoztak. Nem az örökéletnek szánták.
    Mondok jobbat a ms most állította le a halo2 -es online játék szervereit arra hivatkozva, hogy már alig játszottak rajta. megteheti és pont.
    A régi klikkelős játékok újraélednek tableten és sajnos ott újra meg kell venni hiába volt meg régen doson vagy c64-re.
    Ilyen alapon floppy meghajtókért is lehetne fröcsögni, mert biztos van olyan jogtiszta játéka valakinek azon.
    Megoldás lehet a steam és barátai, ez ráadásul multiplatformos. De a játékok végtelen idejű támogatását ők sem vállalják.
    Újabb vonulat hogy a régi gémek megjelennek openszószos köntösben amikor jogilag ez lehetséges, ilyenkor ha valaki akarja megoldhatja az újabb platformokra eszközökre a portolást.
  • Macropus Rufus
    #34
    :))) lehet. De majd fognak még ők 35 évesen, az akkor már kövületnek tituálható XBox360-al nosztalgiázni :) és a srácom úgy fogja elkűldeni őket a csába, hiszen a neurointeraktív hálózatban játszani a kiterjesztett tudat segítségével sokkal jobb. (ja: meg a mivan nincs pénzed? duma fog még bejönni)
    Jön még kutyára úthenger :)


    de akkor már legalább 3-an vagyunk akik kövületekkel nyomják :)


  • narumon
    #33
    "Nekem van egy IBM GL300-as gépem 266Mhz P2, 64MB(!) RAM, egy 40Gb HDD SB AWE32 kártya. Egy Trio64 3D + Woodoo1. Dual boot: Dos 6.22 / Win98SE (legális cuccok)."

    Na te hol voltál a múltkori vitánál? Én beírtam, hogy egy haver Celeron 300A (450-re húzva) gépet használ 1GB RAM-mal (mellé 1 xbox360-at játszani, egy ipadot meg tartalom fogyasztásra), és amit én ott kaptam, hogy hazudok meg hülye vagyok, hogy egyáltalán ilyen emberrel barátkozom akinek ez az igény szintje. Jól elküldtek volna téged is a picsába :)
  • Szefmester
    #32
    Nekem ilyen Imperium Galactica 1-2, Master of Orion 2 meg effélék vannak meg eredetiben. Meg sok sok újságmelléklet lemez. A vicc az hogy sok olyan van amihez még hozzá sem szagoltam. Pedig van köztük pár gyöngyszem is.

    Amúgy szerintem is a következő konzolgeneráció megjelenésével elkezdenek nőni a hardverigények a multiplatform címeknél. Pláne hogy a -pletykaszintű- hardverek erősen a bolti PC-s hardverekre hajaznak majd, ami miatt vélhetőleg könnyebb lesz portolni, és a portolás szokás szerint erősebb hardvert követel majd meg a felhasználóktól.

    Én azt mondom hogy a következő 2-3 évben a jelenleginél sokkal erősebb asztali PC lesz majd a "normál" gamer PC.
  • Macropus Rufus
    #31
    egyetértek. Ketten már vagyunk aki "kőbunkós" :)
    Nekem van egy IBM GL300-as gépem 266Mhz P2, 64MB(!) RAM, egy 40Gb HDD SB AWE32 kártya. Egy Trio64 3D + Woodoo1. Dual boot: Dos 6.22 / Win98SE (legális cuccok).
    Ezzel nyomatom a régi játékokat. Mert lehet kőbunkós vagyok én a mai napig játszok pl. a Day of the Tentacles-el vagy a Sam&Max-el. Sőt: Prince of Persia 1. De w Wolf3D is fent van, meg a Setlers2 Gold Edition. (napokban kaptam vagy 40cd-t amin az összes dos-os játék rajta van. Az összes! :)) habzsi-dőzsi)
    De a QlQuake1 és a Quake2 is szóba jőhet. Vagy a nagy kedvencem a Need4Speed1. Sztem az egyik leg igényesebb játék volt a szériából (meg a Porsche).
    De van 486DX4-100Mhz 8Mb RAM-al és egy CirrusLogic PCI VGa kártyával (TrueColor!)ez már inkább csak vagítás a haverok elött ui. működik és egy dos rendszer van rajta a DOOM1-2 kiadásaival. (autoexec / config.sys picit átírva, mahhogy kell) De néha elő kerűl a C64 is mert az is van. Ha nagyon elborulok akkor meg a TVC. De ez már tényleg a vég :)

    Sztem sem gáz, ha valaki nem követi a divatot. A régi gépek is tökéletesen megfelelen a célnak. Természetesen ha valaki vagítani akar akkor kell az erős gép, de egy jól konfigolt linux egy gyengébb gépen is alázni tudja az erősebb vasakat (na ez volt a linux oldalam :) )
  • zord01
    #30
    Természetesen igazad van, ezekre a munkákra tényleg nem alkalmasak ezek a sajtos szendvicsek. De komoly játékra sem hinném, hogy azzá tehetőek.
    Én spec a munkát irodai munkára értettem.

    Nekem van egy középkategóriás játék gépem (bár igazából csak hivatalosan "középkategórás", mert még nem találkoztam olyan játékkal amit ne hajtott volna ki Full-HD-ban kimaxolva), amiben csupa "extrém halk" komponens van, így nagyon-nagyon-nagyon halk. Gyakorlatilag a WD CG HDD a leghangosabb benne, pedig az is szivacs házban van és csak 5400-et pörök.

    Ennek ellenére, esténként, mikor megszáll az ihlet, és melózok, jó lenne, ha a gép konkrétan néma lenne, nem lenne benne mozgó alkatrész. Meg ha 200 watt helyet 20-at fogyasztana. Erre jók lesznek ezek a kis vacakok.

    De komoly munkára, és komoly játékra nem hinném.


    Egyéb iránt annyira nem szeretem az ilyen cikkeket. Egyáltalán nem szűnt meg a PC-re való igény.
    Nagyon sokan vesznek persze tabletet, mert tartalmfogyasztásra jobb (bizonyos tekintetben).
    Szóval most inkább erre költenek az emberek. Plusz amúgy is "(v)álság" van.
    És azt sem kell elfelejteni, hogy aki 3 éve összerakott egy jó PC-t, annak még a mai napik simán megy minden a gépén. (És még úgy fest pár évig fog is).
    Minek cserélgesse? Csak azért, hogy újat vegyen, nem fog újat venni a fogyasztó.

    Talán a next.gen. konzolok megdobják majd annyira a játékok hardverigényét, hogy elindul a PC cserebere, addig azonban én nem reménykednék abban, hogy nagyot ugranak az eladások.
  • culas25hc
    #29
    Milyen érdekes, hogy mennyien mondják, hogy munkára jó lesz, de játékra már nem. Ez is nézőpont kérdése, én pont úgy látom, hogy játékra, filmekre, böngészésre, mindenféle multimédiára, vagy akár otthoni BMS-ként (épületfelügyeletként) jók lesznek ezek, viszont komolyabb munkára, 3D-s szoftverek, végeselem szimulációk, különböző előrejelzések készítése, stb... már nem annyira. Oda kell a teljesítmény, a hőelvezetés.
  • Szefmester
    #28
    Kérlek akkor grebbeld be nekem a régi játékokat amik eredeti optikai lemezen vannak. A poén az hogy max nodvd crekkel fog működni.. hurrá. Most akkor mi legyen? Warezoljam le, és kezdjek el illegálkodni, majd ezzel bukjam az esetleges online multit meg bohóckodjak mindenféle fisifosi hamacsival meg ilyesmikkel? Fogom a notit felrakom a régi klasszikusokat amik megvannak eredetiben, és simán megy a .. de mivel a szubnotimon már nincs optikai ezért warezt kell rárakni. Beleszaladok valami ellenőrzésbe és mit fognak látni? Hogy minden cuccom warez... vigyem magammal az összes lemezt csak azért hogy ne legyen gond, még ha ez esetenként tucatnyit is jelent? Ne viccelj már!

    Az hogy neked nincs rá szükséged és sodródsz a divathullámmal és minden használati tárgyat leszarozol ami nem divatos még más használhatja. De tudod mit? Vegyél olyan gépet amin már USB sincs mert a Thunderbolt sokkal menőbb meg gyorsabb, aztán az összes USB csatis eszközöd cseréld le. ;) Rühellem a magadfajtákat, csőlátású ostoba barmok akik azt hiszik hogy ami nekik jó/nem jó, az másoknak is pontosan úgy van! Gombabácsira ez ugyanúgy vonatkozik. persze most én leszek a kőbunkós emberke aki vonuljon vissza a barlangba barlangrajzokat készíteni, de nem érdekel! Haladok a korral és a technikával, de vannak értelmetlen és felesleges divathóbortok.
    Dobd el a múltad éljen a jövő igaz? Gyökerek...

  • Komolytalan
    #27
    "Ha darabszámra nézzük, akkor az x86-os procik elvesznek az arm tömegben."
    Na igen, de mennyi pénz is van egy ARM procin, mondjuk az ARM-nak? 1 USD? Intel szerverprocin meg mennyi van? 1000 USD? De még egy középszar asztalin is van 50-100 USD haszon.

    "A szerverpiaci darabszám szerintem jóval kisebb mint a desktop."
    Na igen, de a nyereség meg azon van. AMD a PC piac 20%-át magáénak tudhatja, mégis kínlódik, mert a szerver piacon jóformán mérhetetlenül kicsi a részesedése.

    "A magas desktop cpu gyártás igen jó hatással van a szerver cpu-k gyártási költségszintjére is."
    Desktop-noti-szerver ma már ugyanazon modulokból rakódik össze. Szerverbe kerül sok cache, meg sok mag, asztalira kevesebb mag, kevesebb cache, magas freki, notiba meg alacsony magszám, alacsony freki, kevés cache.

    "Ezért a desktop eladások csökkenése komoly hatást gyakorol a szerver cpu üzletágra."
    Akkor kihalnak a szerverek is? Merthogy jelenleg az x86, és ezen belül az intel nem vezeti, hanem kvázi birtokolja a szerver piacot.

    "A másik aggasztó szerverpiaci tendencia számukra a felhős megoldások terjedése, hiszen ott sokkal inkább az egyszerűbb könnyen cserélhető alkatrészek igényeltek."
    Mert ami felhős, abba nem kell proci? Netán ARM lesz benne? Ne röhögtess már ki. Az x86 teljesítmény/fogyasztás terén már most is veri az ARM-ot, és az intel ugye fejleszti a gyártástechnológiáját, ARM-ot meg jellemzően bérgyártók gyártanak, akik mostanában szemeznek a 28nm-es technológiával, mikor az intelnél már régen 22nm-en megy a nagyobb volumen.
  • zord01
    #26
    Nagyon rég óta vágyom egy ilyen maszat pici gépre, főleg úgy, hogy passzív hűtésű legyen. Nagyon jó cuccos lenne.

    De ez nem képes kiváltani egy komplett PC-t. Játékra nem lesz soha alkalmas (Hacsak el nem kezdenek szénné integrálni mindent, aminen nem látom értelmént)
    Irodai gépnek, HT PC-nek, tökéletes, de ebbe soha nem lehet majd CrossFire rendszert rakni, komoly teljesítményhez hűtés kell, ahhoz meg vagy egy nagy, jól szellőző ház kell valami Noctua kategóriás hardcore procihűtővel, vagy hangos lesz...

    Szóval igen, munkára jó lesz egy ilyen nekem, de nem ez lesz a lakás lelke.

    Arról nem is beszélve, hogy ezeknek a cuccoknak a bővíthetősége közel nulla (laptop szintű), és a nagy foku integráltság hátránya, hogy ha elromlik... há nem lesz olcsó mulatság...
  • lmisi
    #25
    Akkor van egy mari néni villamosunk?
    Ha darabszámra nézzük, akkor az x86-os procik elvesznek az arm tömegben. Igaz hogy a okostelefonos tabletes szegmens csak nemrég haladta meg a pc x86-os részt.
    A szerverpiaci darabszám szerintem jóval kisebb mint a desktop. A magas desktop cpu gyártás igen jó hatással van a szerver cpu-k gyártási költségszintjére is. Ezért a desktop eladások csökkenése komoly hatást gyakorol a szerver cpu üzletágra.
    A másik aggasztó szerverpiaci tendencia számukra a felhős megoldások terjedése, hiszen ott sokkal inkább az egyszerűbb könnyen cserélhető alkatrészek igényeltek. Ez fokozottan vonatkozik a cpu-ra is. Ráadásul itt jól párhuzamosítható igények jelentkeznek.
  • Papichulo
    #24
    "tényleg, a notebook és a laptop között mi a különbség?)"

    Regen a meretbeli - es bizonyos tudasbeli - kulonbseget jeleztek ezzel. A laptop volt a nagyobb/erosebb, mig a notebook kisebb. Mara tulajdonkeppen szinonimava valtak.
  • Macropus Rufus
    #23
    ismét meghalt a PC? De hogyan jönn abból a hírből a PC halála, hogy az intel kivonúl az alaplap gyártásból???
    CPU-t még fog gyártani... meg hát asztali gépek is lesznek amíg vannak programfejlesztők. Meg professzionális felhasználók. Ez olyan mint a hifi.
    Aki profi és imádja a zenét az nem áll meg 200ezer/deck szett alatt.
    Nekem jó a music center is.
    A music center = konzolok / ilyen mini pc-k meg hasonlók
    hifi = normál moduláris asztali pc. A teljesítménye - akár csak a hifik esetében - mesze übereli a fenti kategóriában lévő egységeket. Igaz az árát is meg fogják kérni.
    (megjegyzem: egy PC-n még mindíg sokkal szebbek a játékok mint konzolon)

  • Komolytalan
    #22
    "Arm procik piacának a növekedése nem 20-30%-os hanem akár 100%-os is lehet."
    Ja, meg Mari néninek is lehet kereke. Ő a villamos.

    "A pc piac csökkenépse 2013-ban meg elérheti újra a 6-10%-ot. Ha így nézed érthető az Intel pánika."
    Szerintem az rosszabbul esik nekik, hogy a nextgen konzolokba mindbe AMD cucc kerül. Intel egyébként is a szerverpiacból szedi a vastagabb, azt meg nem szokták hozzászámolni a PC piachoz (akkor se, ha x86 alapú). És ott meg az ARM nemigen rúg labdába, de gyakorlatilag senki se, az Intel mellett.
  • lmisi
    #21
    Arm procik piacának a növekedése nem 20-30%-os hanem akár 100%-os is lehet.
    A pc piac csökkenépse 2013-ban meg elérheti újra a 6-10%-ot. Ha így nézed érthető az Intel pánika. Főleg úgy hogy a csúcsosvezetők javadalmazása főleg a tőzsdei teljesítménytől függ. A tőzsde már egy stagnáló piac esetén is csökkenéssel reagál, nemhogy egy negatívra. Ezért van az irracionális profitnövekedési hajzsa is...

    Cd használatról annyit, hogy kihaló állatfaj. Ha nagyon kell grabbeled azt annyi. Nyilván sok embernek hiányozni fog ahogy asztali pc-k is. De az emberek max 5%-ra nehéz alapozni, kivéve ha hajlandóak zsíros felárat fizetni a többség igényeihez képest. No ezt a felárfizetési hajlandóság egyre kevésbé van meg.
    Azér dúrva, hogy egy core i5 proci árából egy normális tabletet lehet venni kijelzővel, wifivel, némi sdrommal, rammal... stb. No ezt az intel is látja és pánikol is rendesen.
  • gombabácsi
    #20
    mi az a cd? :)
  • Komolytalan
    #19
    "Szóval én sajnálom, hogy kiszáll az intel de ugyanazt tudom mondani mint itt többen, csökkenés, realizálás, átszervezés - mindegy milyen szavakat használunk a mostani PC-s népekből nem lehet megélni."
    A teljes okostelefonos ARM processzorpiac körülbelül negyedakkora volt 2011-ben mint az Intel PC-processzor árbevétele. 2012-es adatok még nincsenek, de legye mondjuk harmadakkora - ez még mindig azt jelenti, hogy a PC piacból jobban meg lehet élni, mint a tabletesből.
  • Vol Jin
    #18
    Ha elmondja valaki, hogy lehet ebbe a NUC-ba berakni egy CD-t, akkor megtapsolom.
    Mer a külső USB, akkor nincs értelme annak, hogy pici.
  • Komolytalan
    #17
    "Ha az intel kiszall, akkor a desktop cpu fejlesztes sem fog haladni, tehat eljuthatunk oda, hogy sokan akarnak meg ugyan pc-t venni, csak nem lehet kapni."

    Chipsetet, procit el tudja adni, ahogy mondjuk az AMD is teszi. Nem hinném, hogy örömmel feladnák a PC piac akár csak 20%-át, pláne hogy ezek jellemzően drágább procik, mint amik notiba kerülnek (ma még jóval több az asztali gép, de mondjuk 3 év múlva).
  • Komolytalan
    #16
    "Nekem van intel alaplapos gepem, sajat epites. Fixen beforrasztott 64 bites core2solo cpu, gyarilag hutessel, mindennel keszre szerelve kerult 14 ezer forintba."
    És ezzel nagyjából le is írtad, hogy miért hagyja abba az intel az alaplap gyártást. 14eFt - ez még prociért is aprópénz nekik, nem hogy alaplapért. Inkább foglalkoznak olyasmivel, amin többet lehet keresni, ezt a területet meg meghagyják másoknak.
  • Vol Jin
    #15
    Alaplapot nem fog gyártani, processzort azt igen.
  • Vol Jin
    #14
    Nekem is ez a véleményem. Minek vegyen az ember új gépet, ha a régin is elfutnak a programjaik. 4-8 GB RAM, 2-3 GHz-es négy magos procik, sokterrás vinyók, GB-os VGA-k vannak. Semmi nem indokolja a cserét. Nem arról van szó, hogy mindenki fogta és kibaszta az ablakon a PC-jét, hogy ez neki nem kell, mert a PC-nek leáldozott, hanem egyszerűen használja a régit. A laptopok meg régebben (tényleg, a notebook és a laptop között mi a különbség?) szövegszerkesztgetni voltak jók de ma már olyan VGA-k meg processzorok vannak azokba is, hogy nincs kompromisszum, ha játszani vagy filmezni akar az ember. Vagy például akármit. Szóval a notik némiképpen konkurensek.

    Tabletnél meg nem ez van. Van akinek már a harmadik van, mert cserélgeti gyorsabbakra, és csak két éve jöttek be a piacra. Majd eljön annak is az ideje, hogy vesz az ember egyet, és ellesz vele öt évig. Érdekes lesz, hogy mi lesz az iparággal, akik hozzászoktak, hogy egy-két évente cserél az ember.
  • narumon
    #13
    Igen, anno amikor a számtechben dolgoztam, közbeszben szinte csak intel alaplapot használtunk. Nem tuningbarát, semmi különleges flikk-flakk, de atom megbízható, tényleg amolyan referencia jelleg. Meg nekem is van egy egyben intel lapom, az van a NAS-ban, ráforrasztott Atom proci venti nélkül és notebook memória kell bele. Évek óta megy és még évekig fog menni. Szóval én sajnálom, hogy kiszáll az intel de ugyanazt tudom mondani mint itt többen, csökkenés, realizálás, átszervezés - mindegy milyen szavakat használunk a mostani PC-s népekből nem lehet megélni.
  • kvp
    #12
    Nekem van intel alaplapos gepem, sajat epites. Fixen beforrasztott 64 bites core2solo cpu, gyarilag hutessel, mindennel keszre szerelve kerult 14 ezer forintba. Minosegre ugyanaz mint egy hp vagy apple alaplap (ugyanott gyartjak, ugyanazokbol az anyagokbol). Az intel fele alaplapok alapvetoen referencia jelleguek voltak sokaig, tehat a tobbi gyarto ehhez merten tudott fejleszteni.

    Ha az intel kiszall, akkor a desktop cpu fejlesztes sem fog haladni, tehat eljuthatunk oda, hogy sokan akarnak meg ugyan pc-t venni, csak nem lehet kapni. Mint ahogy manapsag mar uj fejlesztesu c64-est vagy amigat is nehez venni. Mar csak az a kerdes, hogy a munkaallomasokat mivel fogjak kivaltani, mondjuk azt leszamitva, hogy azok kaphatnak akar szerver alaplapot is.
  • Narxis
    #11
    Igaz, de nagyon messze vagyunk még attól, hogy jajj a PC-nek.
  • Yv@n
    #10
    Jól láthatóan abba az irányba tartunk, max nem pont úgy, ahogy egyesek gondolják.

    Az asztali pc eladások nem épp szárnyalnak, hiába jön újabb erősebb vas, ha nem igényli semmi. A mobil kütyük hamarosan ugyanebbe a zsákutcába belszaladnak, teljesetmény nem igazán kell több, és az is nehezen indokolható meg, hogy egy 4-5"os kijelzőre minek kellene full hd-nál nagyobb felbontás. Itt még akku téren, üzemidővel lehet bankot robbantani, de nagyon rövid időn belül a mobil kütyük piaca is szembesül ugyanazzal a problémával, amivel az asztali pc-knél évek óta küzdenek.

    A megoldás itt a dokkolható asztali pc-vé konvertálódó mobil kütyü lehet. Ez indokolhatóvá tenné a további teljesítmény hajszolást, és pár évvel kitolná a gyártók számára a határidőt. Minden jel erre utal amúgy, win8-al ms nem véletlen vállalta be a szopóálarcot metro felület személyében...erőből akarják erre terelni a felhasználókat, amíg még tudják.
  • Linkout
    #9
    Én kimondottan szeretem az alkatrész + ház dolgot.
    Moddolom a házam (tudom, hogy ez ma már nem divat, de én szeretem) áttetsző oldallapot teszek ha azt akarom, neont bele vagy éppen kábelek eltakarásához használhatok fekete, fehér vagy színes csöveket.

    megvan az életérzése amellett, hogy nekem egyáltalán nincs erőművem. (i3, 6gb ram, meg valami gf 1gb vga...)
  • gombabácsi
    #8
    mondjuk jó lenne megszabadulni ettől az otromba és undorító alaplap+proci+sok kábel meg hatalmas ház dologtól...
  • Yv@n
    #7
    "A Next Unit of Computing (NUC) a Raspberry Pi miniatűr számítógép kihívója lehet."
    Egy árcédulát azért megnéznék. Egy pi jellemzően tokkal vonóval feleannyiból megvan mint a legolcsóbb i3-as processzor.
  • caius marius
    #6
    Realizálódik=leépül :-)
  • Narxis
    #5
    Birom, hogy minden ilyen hírnél felcsendül a vége a PC-nek dal. Szó nincs itt erről. Realizálódik a piac, nincs szükség ennyi gyártóra.