14
-
sempron07 #14 tomcsa4 - eszembe se jutott volna... xD
(Biztos hozzászoktam, hogy a 2 tabimban nem cserélhető az akksi) :D
Nekem is a 7.2-es CM vált be a legjobban, bár most a legfrissebb 10-es is jó sokáig húzza, de az még csak most lépett Alfából Bétába, így gyakran azon spórol az akksin, hogy leállítja magát :DD -
#13 Pedig így van, ezek szerint szerencsés szériát fogtam ki :) Bár az jogos hogy a szoftveren rohadt sok múlik. Wildfire-el anno tesztelgettem ezer féle főzött romot, volt amelyik fél nap alatt lezabálta az egészet úgy, hogy minden ki volt rajta kapcsolva, volt amelyikkel 2 napot ment stabilan ha használtam, ha nem. Végül a CM 7.2 lett a befutó (2.3.7; 2.6.35.14-nFinity).
A blade-en én is meg vagyok lepődve, pedig így van. Ezen konkrétan a szoft 2.1-update1, 2.6.29-es kernellel. Én nem nyúltam hozzá, így kaptam, így megy :) -
tomcsa4 #12 Hibás lehet az egyiknek az akksija. Próbáld meg megcserélni az akkumulátorokat a két Alcatelben. -
sempron07 #11 mousee - nem hiszek neked :D (Sajnos a rossz tapasztalataim miatt mondom csak ezt az említett telefonokkal, de örülök, hogy neked megy annyit.)
Hozzám folyamatosan hozzák ezeket, hogy mentsem meg, van, hogy egyet se, de legfeljebb 2 napot bír az akksijuk. Frissített gyári 2.3 vagy CM7 + Akkumulátor kalibrálás-sal, 0 háttérfolyamattal, minden kikapcsolva - kevés telefonálással és használattal se hallottam még, hogy valakinek 5 napnál tovább bírta volna.
(A saját Motorola Defym, ami híres a jó akksijáról, IS csak 4 napig húzza, ha nem igen piszkálom - bár nekem a Wifi aktív, ha oldom a képernyőt egyből kapcsol - )
Az egyik legnagyobb problémám a GPS-em akkumulátorával volt még anno. 3 hónapos volt, és kb. 10 percet bírt már csak az akksija.
Visszavittem garanciaszervizbe, a pasas mondta, hogy "áhh, ezek töltőről működnek amúgy is"... előtte mutattam meg neki, hogy teljesen fel van töltve - lehúztuk, bekapcsolta, másodpercenként 10%-ot fogyott az akksija!!! :D
- És máris vette be gariba -
Androidnál már nem lehet ezt eljátszani, még a drágább telefonok is ki-ki tudnak fogni egy rossz akkumulátor konstrukciót, hiába minden beállítás, nem tart sokáig.
A kedvenc tünetem: 2 db ugyan olyan Alcatel OT.. (Telenor) telefon a családban.
Szoftverfrissítés előtt, 2.2-es android, már MINDEN kikapcsolva, éjszaka lehúzták a töltőről, reggelre 40-30%-ra merülve...
Mind2-n szoftverfrissítés (gyári 2.3), akksikalibrálás, az egyik most már kibír 3 napot is akár, a másiknak még mindig semmi változás.
Néha jó kedve van, és kibír másfél napot, ha nem használják.
De a Telenornál is kinevettek, hogy elvileg én nem értek a telefonhoz, és az azért van, mert ANDROID. (Na persze...) -
#10 Csak a saját tapasztalatomat írtam le, nem vagyok szakértője a témának, csak azt látom hogy engem mindenki kiröhög hogy ezeket a kis szar telókat szeretem, és eszem ágában sincs lecserélni őket.
A kijelző témához annyit tudok hozzárakni, hogy mindkét telón automatikus a fényerősség, bár tény, hogy nem egész nap a telefonomat nyomkodom, viszont sokszor nagyon jól jön az a kis kényelem, hogy a zsebemből bármi infót elkőkaparok, most már ugye "hangalámondásossan" :D
Okostelót én azért vettem, hogy legyen min netezni utazás körben, zenét hallgatni, youtube-ozni, FB-ra/G+-ra benézni, pár filmet/sorozatot megnézni útközben, levelezésemet lássam, legyen egy navi kütyüm, és hogy tudjak pár idióta logikai játékkal játszani. Ami utána jött az a fuellog kategóriás hasznos appok, de ennyi :)
És ezeket tudja, sokáig megy, teljesen jó :) Nem bántam meg, és egyedül egyszer fordult meg a fejemben egy csere, az pedig egy xperia mini pro lett volna a qwerty miatt. De bejött a google voice search, azóta már beszélgetek a telefonommal, és igaz hogy néha születik pár egyedi SMS, de napról napra egyre jobban ért a kis bétaterminátor :) -
#9 Érdemes megnézni, hogy a teló fogyasztása miből jön össze.
Alap esetben a rendszer, a hálózatkeresés, wi-fi ilyenek, amik lentebb is fel lettek sorolva.
Ha használód, akkor ezek a dolgok eltörpülnek a bazi képernyő fogyasztása mellett. KB a legcsúcsabb, legerőforrásigényesebb alkalmazás esetében is a képernyő még mindíg 80%-ot eszik a CPU/GPU stb, minden más összesített fogyasztásához képest!
Vagy is nem a procival, az elektronikával van gond, úgy mond, hanem a képernyő technológiával.
Emellett jelentős eltérés van az LCD vs. AMOLED technológiák között energia felhasználásban. A folyadékkristály mátrixon gyak az a fény jön át, amit a háttérvilágításból a mátrix átenged, az AMOLED-nél, pedig az elemi képpontok jelentik a fényforrást. Adott kép megjelenítése ezért eltérő energiát követel. A sötét képeknél az AMOLED akár jelentős előnyben van, csak 40%át fogyasztja az LCD-nek. De nem azért van a display, hogy fekete képet nézzünk rajta. Egy fejhér háttérnél, pl egy böngésző azonban az AMOLED akár 3X annyit is fogyaszthat, mint egy LCD kijelző!
Szóval nem a proci energia éhségében, nem az akksik kapacitásában kell előrelépni jelentősen, hanem a kijelző energia fogyasztásában.
Ha az ember nem használja az okostelóját, akkor annak ki kell bírnia még gyári FW-rel is 3-4 napot (Takarékos beállítással azért).
Na de ha nem használja az ember, akkor minek vett ilyet, miért nem jó egy egyszeri fapados nemokos!?
;) -
#8 Céges telóm ZTE blade, gyári rommal, nulla hozzányúlással. Napi átlag 1 órát telefonálok rajta, folyamatosan megy a wifi (igaz csak otthon aktív, de nap közben lusta vagyok kikapcsolni). Rajta van a céges levelezés, 1-2 apró app (fuellog, dropbox/dropsync, traffic jam), és lazán elmegy egy hetet, ha kevésbé használom, akkor tovább is (per pill 11 nap az uptime és 20% az akksija, jó, alig telefonáltam vele kb 5 órát a héten).
Privát telóm egy HTC Wildfire, azon kicsit több szemét van, azon szoktam zenét hallgatni, navira használni, ha vonatozom akkor jútúbozni, híreket olvasni, levelezni. 6-7 nap neki is megvan, igaz oda kellett egy cyanogenmod, mert a gyári rommal 2-3 nap alatt megadta magát.
Ezért nem értem hogy mi a reteknek kell atomerőművet tuszkolni egy telefonba... Túlképp értelmét veszti a dolog, megszűnik a mobilitása. -
kvp #7 Az alacsony uzemido egyik leggyakoribb oka a bekapcsolva hagyott bluetooth es wifi. Ha a szerencsetlen keszulek folyamatosan wifi hotspot-okat keres, de soha nem csatlakozik ra egyikre sem, mert nem talalja az otthonit, akkor nagyon gyorsan le tud merulni. A masik klasszikus gond amikor a kepernyo folyamatosan be van kapcsolva, mert a tulaj letiltotta a kikapcsolast, de utanna elfelejti kezzel kikapcsolni. Harmadik nagy fogyaszto a bekapcsolva felejtett mobilnet, ami a sok hatteralkalmazas miatt allandoan megy, mert azok allandoan szinkronizalnak. Negyedik gond a folyamatosan bekapcsolva hagyott gps vetel, mindez zart es/vagy arnyekolt helyen. Ha jol van beallitva, akkor a note 2 napot kibir. -
Nonix #6 Szerettem az androidot de valaki megmondhatna hogy miert fel napot bir ki a samsung noteom.. nevetseges. Nokia e51 5 napig siman elvolt es abban nem 2500-as aksi volt. -
#5 Vagy az egyre magasabb telefonálási költségek spórolásához Skype és/vagy Viber használatához. -
daninet #4 de ez nem gond. valakinek arra kell, hogy elolvassa a leveleit meg csörögjön, de nem akar rá sokat költeni. erre tökéletes egy régi androidos olcsó teló is. Tény, hogy sok ilyen van, de akinek nem kell ne vegye ugye :) -
#3 Na igen, a ma már olcsó hardveren adják a régi android 2.3mat ami azon még jól fut, aztán a végeredmény egy olcsó gyors okostelefon (gyenge kamerával, hangszóróval, kijelzővel).
illetve ahogy látom a 20ezerért kapható droidokról tényleg minden túlságosan le van spórolva, 30ezer felett lehet használható okostelefont kapni. -
#2 lassan már a wc deszkában is android van.. -
#1 0.0 millió az Others.
Azaz még 100ezer bada-s okostelefon sem kelt volna el (szállítódott le) az elmúlt negyedévben?! Netán a Linux eredményeibe lenne beszámolva?!