90
  • willcox
    #10
    "Úgy látom itt a fejekben nagyon nagy hiányok vannak" - ebben egyetértünk. A tiedben is.
    Tér van, volt, lesz, ez független az anyagtól, a kiterjedése végtelen. Az időnek sem kellett keletkeznie, hiszen az nem egy létező dolog, hanem egy viszonyítási érték, amivel a változást tudjuk meghatározni, egyébként ez egy származtatott fizikai segédfogalom.
  • Irasidus
    #9
    Úgy látom itt a fejekben nagyon nagy hiányok vannak... Talán kezdjük az elején!

    Az ősrobbanás egy rossz magyar fordítása az angol Big-Bangnak (Nagy Bummnak) amit Fred Hoyle gúnynévnek adott (ő ugyanis az állandó állapotú világegyetem híve volt). A fizikai értelemben nem robban semmi. A világegyetem szülésekor a tér (tér-idő) és nem a galaxisok, vagy valami anyag "tágult" ki egy gravitációs szingularitás állapotból.

    Hogy ez valóban megtörtént erre több bizonyíték is utal, de ez már egy másik történet...
  • teddybear
    #8
    Hagyd a fenébe ezeket a trollokat!
  • MuchACHO79
    #7
    Féltudományos? Most már csak az kell, hogy valaki felvesse: isten 7 nap alatt teremtette meg a világot...
  • gombabácsi
    #6
    az ősrobbanás egy erősen féltudományos elmélet

    mint világ keletkezés pedig teljesen téves
  • duke
    #5
    "és a kilökődő anyag-energia egyenletes távolodásba kezdet akkor, hogy lehet hogy különböző korú galaxisok vannak."

    Szerintem egyaltalan nem biztos, hogy olyan egyenletes volt. Biztos volt ahol surubb volt, ott azonnal megindultak a csillagok galaxisok kialakulasa. Ahol meg ritkabb volt, ott tobb ido kellett, hogy a gravitacio osszesuritse az anyagot, a galaxisok es csillagok kialakulasahoz.

    A cikkel ellentetben, nekem az jutott eszem, hogy ennyi ido alatt, hogy nem allt meg mar mindenhol a csillagkepzodes ? Szamomra az a furcsa, ennyi ido alatt meg mindig nem fogyott el a fuziora kepes anyag, hogy nem alakult mar minden reszecske vassa, vagy annal nehezebb eleme ? Persze lehet hogy csak annyi a megoldas, hogy az univerzumban idonkent maghasadas is tortenik, nem csak fuzio.
  • willcox
    #4
    Ez az egész cikk csak egy újabb szélhámos csillagász képzelgéseiről szól. Nevetséges.
  • willcox
    #3
    Egyszerű: nem volt ősrobbanás.
  • Szefmester
    #2
    Képzeld el úgy mint egy robbanást. Elsőnek látod, majd hallod, aztán elhajít a lökéshullám.

    Könnyen lehet hogy az ősrobbanásnál is hasonló dolog játszódott le, több fázisa volt annak az egy robbanásnak, és mikor az anyagot utolérte a "valami" akkor kezdett el beindulni a csillagképződési folyamat. Ha közel volt az idő akkor még nem sikerült annyi anyagnak összegyűlnie hogy beinduljon, később meg már messzebb volt és később ért oda. Az meg hogy tökéletes gomb mentén zajlana le az egész én kétlem, de fene tudja. Ha meg nem tökéletes gömb akkor lehetségessé válik hogy ne egyszerre érje utol a második/sokadik hullám az anyagot ami majd elindul a csillagképződés/galaxisképződés útján.
  • drfaust
    #1
    Én csak azt nem értem, hogy ha az ősrobbanás egy gömb felület mentén terjedt és a kilökődő anyag-energia egyenletes távolodásba kezdet akkor, hogy lehet hogy különböző korú galaxisok vannak. Esetleg az ősrobbanás időben tovább tartott és bizonyos időintervallumban játszódót le nem egy pillanatba sűrűsödőt?

    Valahogy nem tudok azonosulni a nagy-bummal.