98
  • Archenemy
    #18
    a tudosok azt nem tudjak megmondani, milyen ido lesz egy het mulva, de a neutrino sebessegeben bezzeg teljesen biztosak! ezek se tudjak, mihez kezdjenek jodolgukban!

    :troll
  • Oliwaw
    #17
    Félreértés ne essék, éljen a CERN.
  • Oliwaw
    #16
    Ez a : "mennyi embernek ad munkát" érv már kicsit idegesít (főleg a hadiiparban),ha
    a Sziklás hegységet áthordanák egyik helyről a másikra, na az mennyi embernek adna munkát!
  • philcsy
    #15
    Az az érzésem, hogy két rántással többet tesznek, mint te egész életed alatt.
    Te miért nem mentél el fizikusnak? Olyan kevesen jelentkeznek, hogy mindenkit felvesznek, faszt rángatni, meg csak tudsz te is.
  • csimmasz
    #14
    Amen!
  • warchief
    #13
    Úgy tudtam, hogy lesz egy ilyen hozzászólás, igazi klasszikus.
    De ha esetleg nem trollkodásból írtad, hanem tényleg ilyen ostoba vagy, akkor abba is gondolj bele, hogy egy Cern felépítése mennyi embernek ad munkát, és ne a fehérköpenyesekre gondolj, hanem pl a kamionosra.
    A másik dolog pedig, hogy egy ilyen dologról, amivel kísérleteznek a tudósok ne most mondj ítéletet, hanem évszázados távlatokból! Annak idején az, hogy a Föld lapos, vagy nem, a hozzád hasonlóan faék egyszerűségű lelkületű embereknek haszontalan információ volt, ma pedig azért már nem...
  • llax
    #12
    Inkább a fehérköpenyeseknek menjen, mint a nyakkendősöknek...
  • Magnum PI
    #11
    Talán számítógépet amin épen géplesz, telefont, stb. te találtad fel? Azt is ilyen kis fehérköpenyes pöcsök találták fel. A relativitás elmélet is azért van mert Einstein nem gondolta azt, hogy "nem kurvára mindegy mennyivel megy a fény". Mert nem, nem mindegy. Ezért van GPS-ünk. Lehet, hogy te most nem látod ezeknek a dolgoknak az értékét, de szerencsére mások igen. A számítógépet sem úgy találták fel, hogy valaki egyik napról a másikra összerakott egy MacBook-ot.
  • gforce9
    #10
    Nem nem a te adódból a bankokat konszolidájlák, illetve az állami közbeszerzéseken elúszó milliárdoakat finanszírozzák belőle. Ezek a fehérköpenyesek az én adómból élnek.
  • Komolytalan
    #9
    Hogy milyen kib.szott unatkozó emberek vannak... Nem k.rvára mind1, hogy az a kis sz.r mennyivel megy? Ráadásul az én adómból veri a farkát a sok fehérköpenyes pöcs.
  • WoodrowWilson
    #8
    Faith in Relativity: Restored
  • endrev
    #7
    Willcox, természetesen ez a cím egy szellemesen gunyoros cím. Nekem tetszett. Fel sem merült bennem hogy szó szerint értsem. Persze nem ártott volna idézőjelbe tenni, de így is érthető volt.
  • Alfa Of NS
    #6
    Bizonyos elgondolás szerint a neutrínónak nincs tömege, ezért mehet fénysebességgel. Más elgondolás szerint van némi tömege, ezért valamivel fénysebesség alatt van a mozgása. Nem tiszta annyira az elmélet, hogy egyértelmű legyen.
  • p00h
    #5
    nem volt nemrégiben 1 cikk, hogy hibásak voltak azok az eredmények?
  • trollibusz
    #4
    Valamit nem értek...
    Elvileg, ha egy tömeggel rendelkező részecske eléri a fénysebességet, akkor annak végtelen tömegűvé kéne válnia. Ezzel szemben a neutrínók vígan száguldoznak fénysebességgel. A fénysebesség ráadásul csak vákuumban C értékű, más közegben mindig alacsonyabb. Akkor hogy is van ez?
  • willcox
    #3
    "Visszalassultak a neutrínók" - ez meglehetősen buta cím. Maximum annyiról van szó, hogy kisebb sebességet mértek, de ez nem jelenti azt, hogy a neutrínó lassabban menne.
    Ad absurdum: ha egy 60 km/h sebességgel haladó autó kilométerórája hirtelen elromlik, és nullát mutat, attól nem fog megállni az autó.
  • willcox
    #2
    Az Opera is újra fogja nemsokára mérni.
  • dyra
    #1
    "Valójában a kezdetektől szkeptikus voltam, Most már száz százalékig biztosak vagyunk, hogy a fénysebesség a neutrínók sebessége"

    Én meg már most nem. Azt mértek amit mérni akartok. Majd ha az Opera újra méri akkor talán elhiszem.