86
  • Artyy
    #6
    A normális légkör alatt az ember által elviselhető légkörre gondolnak. A Marsnak mivel kicsi a tömege a gravitációs ereje is kisebb így a felszíni légnyomás mindössze 0,75%-a a földének. Hamar meghalna egy ember abban a légnyomásban.
  • caius marius
    #5
    Hàt igen. Mikor megtalàltàk csak kapkodtàk a fejüket, hogy jè meg hù. Ez amolyan amerikás kijelentés. Mink mán tuggyuk a tutit.
  • caius marius
    #4
    "A Mars túl kis tömegű ahhoz, hogy normális légkört sokáig meg tudjon tartani."
    Mi az, hogy normàlis? A Titàn is rendelkezik lègkörrel.
  • lapaleves
    #3
    ezekre az összeesküvés-elméleteidre néha őszintén rácsodálkozok, mert szerintem ezek a "hangok" nem léteznek az általad emlegetett minőségben. vagy csak belül.

    mindamellett éppen az éhenhalás felé csapatunk itt is, szóval hála istennek nem fenyeget a veszély, hogy megszálljuk szegény szomszédot.

    a cikkhez annyit, hogy szerintem azért elég bátor olyanokat kijelenteni, hogy a "mars egészére" meg "5000 év". persze nyilván nagyon jól alátámasztott kijelentés, de épp nemrég találtunk tök új életformákat a kicsit alaposabban ismert földön is. szóval ezt 15 műholdból meg 7 távirányítós autóból így kijelenteni kicsit merész az én józan belátásom szerint.
  • halgatyó
    #2
    Ez várható volt, szerintem.
    A Mars túl kis tömegű ahhoz, hogy normális légkört sokáig meg tudjon tartani. A napsugárzás sem túl erős, ami az élet kialakulásának feltétele. Persze, ha tényleg máshonnan jött az élet, ahogyan a pánspermia elmélet állítja, akkor ez utóbbi 2 megálapítás nem mérvadó. (Én nem nagyon hiszek ebben a pánspermia dologban)

    Az, hogy a Marson nem találtak életet, számunkra inkább jó, mint rossz. Nem lesznek a szokott disszonáns hangok a civilizáció-ellenesek részéről, hogy ó jaaaajj vigyázzunk az ottani környezetre, tilos legyen odamenni! Meg hogy összefertőzzük a Földet... aztán végül megtiltanák a Mars megközelítését.
    Sajnos, már jól ismerhetjük ezeket a figurákat és ezeket a hangokat.

    Így viszont mehetünk.
  • noland
    #1
    háhá, én vagyok az első ember aki a fórum talajára lépett! Nagy lépés volt!