97
  • Amiga
    #17
    Kettészakadt a tér-idő... Ez is valami? Az én időbeosztásom hetente összeomlik, és néha azon kapom magam, hogy egész máshol vagyok, mint ahol lennem kéne. Mi ebben az új felfedezés? :-D
  • yossarian14
    #16
    Poén ez az egész. Minél többet gondolkoznak annál bonyolultabb lesz. És arra a kérdésre, amit feltettél sosem fognak tudományos magyarázatot adni. Én is gondolkoztam már ezen, de félek ha továbbra is ezt teszem egyszer csak eltűnök :D
  • mr9
    #15
    100x év után meglesz a Nagy Képlet, ami leírja minden nyünyon zizegését,
    de azt mikor találják már ki, hogy miért Van Ez A Minden, szemben azzal hogy Nincs

    Megyek meditálok ezen, hátha ma sikerül kilépni a körből
  • torreadorz
    #14
    Hát nem tudom. Azt nem tudják megjósolni hogy egy lezuhanó műhold hová esik de olyan szinten hogy óránként változtatják a várható földrészt, de modelleznek egy évmilliárdok ezelőtt történt esemény, amiről alig van információnk és elméletek elméletének az elméleteire épít...

    Végülis nekem nem fáj, csak azért ezeket az elméleteket nem kell túl komolyan venni.
  • blessyou
    #13
    Sziszüphosznak is sok energiát kell befektetnie, hogy a sziklát a hegyre görgesse, de ettől még a szikla legurul. Léteznek instabil egyensúlyi állapotok a természetben.
  • Chocho
    #12
    Pedig Mariónak a 2D is elég volt. XD
  • thsanyi5
    #11
    Csak azért mert 3at látunk és ennyiben mozognak az általunk észlelt anyagok, hullámok még nem jelenti azt, hogy feltétlenül csak ennyi van.
    Miért nem 2 van? Mert minden folyton egymásnak menne :D Nagyon furcsa egy világ lenne az ahol nem létezik kint, bent, stb. Ha tippelni kéne miért van (legalább) 3 akkor azért mert ennél kevesebbel működésképtelennek tűnik egy értelmes, összetett világ.
  • ProgServ
    #10
    A macska! :)

    "Az ősrobbanás előtt, a kozmosz egy tökéletesen szimmetrikus kilenc-, az idővel együtt tízdimenziós univerzum volt,..."

    Aha, már értek mindent! :D

    Na de az hogy keletkezett?
  • mr9
    #9
    Hát... ha elfogy...
  • Tsol
    #8
    "szuperszimmetrikus állapot fenntartásához szükséges elképesztő feszültség és magas energia az ok, ami instabilitást eredményez."

    Szóval ami a stabilitáshoz kell, az instabilitást eredményez?
  • endrev
    #7
    Ja, a cikk nagyon jó, csak a lepedős példa béna.. De ez nem az Richard hibája. :)
  • Turdus
    #6
    Ez a cikk több sebből is vérzik. Egyrészt a dimenziók száma sosem csökken, hanem nő, ha nem így lenne, nem tágulna az univerzum és az entrópia sem nőne; másrészről a fordítás során igazán utánnanézhettek volna, mi az, hogy az idő "valós". Az eredeti modell szerint az idő diszkrét (egységnyi szakaszokból álló, mint a természetes számok), míg e szerint végtelenségig osztható (azaz valós, mint a valós számok). Szó sincs arról, hogy az időt fiktívnek kezelték volna, mint ahogy a macskaköröm sugallja.
  • mr9
    #5
    Rá gondoltál?
    http://www.stephenhawkins.net/
  • Berber
    #4
    Itt a bizonyíték, hogy Stephen Hawkins tévedett!!! A lepedő húzogató! Ő a ludas!
  • mr9
    #3
    Ki húzogatja a lepedőt?
  • Chocho
    #2
    Nagyon tetszett a cikk, több ilyen kéne az SG-re.
  • jaspercry
    #1
    Erről a témáról sokat olvastam,de ezt egy ágyneműs hasonlattal eleveníted meg!
    LOL!


    Még több még részletesebb cikket ebben a témában