236
  • teddybear
    #156
    Hagyd! Tulajdonképp ő nem demokráciát és szólásszabadságot akar, hanem olyan diktatúrát, ahol ő és a haverjai mondják ki a tuti igét.
  • hdo
    #155
    Mindenhol 100%-ig biztosított a szólásszabadság, csak néhány országban ártalmas az egészségre, ha más is hallja mit mondasz! :D
  • Molnibalage
    #154
    Ja, és még valami. A világ egyik mintaállamának és bezzegországának tartott Svákcban a nőknek nem volt szavazi joga a '70-es évekig...
  • Molnibalage
    #153
    Mennék én - nem állandóra - csak nem tudok...

    Továbbra is azt állítom, hogy balfasz vagy. Egyébként az USA-ban sem engedélyezett az önbíráskodás és a világ egyetlen országában sem korlátlan a nagy nyilvánosság felé szólásszabadság.

    A különféle netes fórumokon gyakorlatilag viszont azt írhatsz le, amit akarsz. Az emberek nagy része úgy sem jelent fel bármilyen súlyosan is sérted meg a törvényt.

    Tehát kicsit vicces a szólásszabadság hiányán sírni. Tudnék javasolni pár országot, ahova ruccanj ki. Ha túlélted, akkor majd írd meg...
  • Molnibalage
    #152
    Megfélemlíteni nem, de meggyőzni igen. Pont tengapelőtt láttam véletlen egy Kun Miklós dokufilmet, ahol a szórt röplapok határásra igenis mérhető mennyiségben nőtt a Vörös Hadseregből dezertálók ÉS átállók száma. (Vlaszov üzenetét szórták szét.)
  • finizlik
    #151
    Ja értelek, ha az állam mondja meg mi a kircsi és mi nem akkor az nem önbíráskodás az állam részéről aha. Költözz usa-ba az való neked.
  • Molnibalage
    #150
    A jóval nagyobb léptékű 1940-es bombázások sem érték el, és a legzordabb idők ellátás szempontjából, amikor a konvojokat iszonyatosan irtották. (1942, a boldog idők.)
  • hdo
    #149
    Pedig a nácik dobtak le röplapokat az angol lakosságnak, ez is a lelki terror része volt, és egy többé-kevésbé hatásos része, egészen addig amíg az angolok el nem kezdték dobálni a sajátjaikat, hogy rácáfoljanak ezekre a náci röplapokra.
  • Molnibalage
    #148
    Ezt hívják önbíráskodásnak. Amit te vízionálsz az az anarchia...
  • finizlik
    #147
    Lehet így is magyarázni de én régebben láttam a Natgeon egy jó kis kifejtős dokumentum filmet, ahol egy német tábornok levelében erről írt.

    Éppen ezért támadtak éjszaka sokszor, hogy minél jobban rettegjen a lakosság hogy mi lesz, és fellázadjon a sereg ellen ami képtelen a védekezésre ilyen távlatokból. Röplapokkal nem lehet megfélemlíteni senkit. Azzal maximum bíztatni lehet a maradék lakosságot valamennyire
  • hdo
    #146
    Mostanában ez már nem káromkodás, hanem nyomatékosítás, és ezt meg is értem, ha nem is értek vele egyet.
  • finizlik
    #145
    Az előadás mód teljesen mind1. Ha én úgy tudom jól kifejezni magam ahogy akkor ez van. Utálom amikor valaki mindent körbeír meg 2834289432 szóval helyettesít.

    Tudom nem egészen erre céloztál de én azt mondom, egy baszdmeg vagy fasz vagy egy akármi szóval sokkal nyomatékosabb tud lenni a mondanivaló.
  • hdo
    #144
    Pedig a V1-nek az volt a fő célja, nem a lelki terror. Lelki terrorként röplapokat dobáltak le mindenfelé, náci propagandával, meg egyéb ilyen dolgokat műveltek - pl ha tehették direkt este bombáztak stb. -.
  • finizlik
    #143
    V1 nek nem a pusztítás volt a fő célja, hanem a háttérország hangulatának a földbe tiprása. Hogy a lakosság ne támogassa tovább a katonaságot ami nem tudja megvédeni a fővárost sem.
  • hdo
    #142
    A szólásszabadság a véleménynyilvánítás szabadsága. Jogod van a véleményedhez, az előadásforma viszont egyáltalán nem mindegy, az börtönbe juttathat, ha maga a vélemény nem is.
  • finizlik
    #141
    Kérlek akkor mond meg mi a szólás szabadság..

    Ha az állam korlátozza márpedig korlátozza akkor nincs szólás szabadság..

    Ha a szomszéd meg dühöng akkor odamész és pofánbaszod egy lapáttal és bekussol.
  • hdo
    #140
    Én vagyok gyerekes? Te kötekedsz szándékosan! Abban igazad van hogy krisztus előtt tízezertől 2011 december 30-ig mindenhol megfordultak a spanyolok, de most 500 évvel ezelőttről volt szó, hahó! Kurvára unom már, hogy itt sg-n válasz előzményeket olvasni luxus!

    Ezt meg olvasd el b+,
    http://en.wikipedia.org/wiki/Brazil
    mit is mond a táblázat mit beszélnek hivatalos nyelvként? Szóval a neved kuss!
  • teddybear
    #139
    Gyerekes és sznob vagy. Mindegy.
  • teddybear
    #138
    Ami az elkészült atombombákat illeti, az igaz. Hármat csináltak, fel is használták mindet.

    De mivel a gyártósorok, atomreaktorok tovább működtek, egy-két hónapon belül képesek lettek volna több atombombát legyártani. Különben le is gyártottak még kettőt és ki is próbálták '46-ban. Az akció neve Operation Crossroads volt. Két bombát robbantottak fel benne.

    Ami a V-1-et illeti, ha jól emlékszem körülbelül 6000 példányt lőttek ki, és az angol légvédelem, és a technikai nehézségek miatt kb. 2000 körüli érte el Londont. Tízezres nagyságrendű áldozatot követelt, többségükben polgári áldozatokat. Pár százat más célpontra is bevetettek, hasonló eredménnyel.
    Viszont a bevetésük idején már a németek elvesztették a légi fölényt, és hát nekik nem volt nagyobb létszámú bevethető nehézbombázójuk sem. Egyszóval csak ez és a V-2 maradt, amivel bombázni tudták az angol hátországot.
  • hdo
    #137
    "Azért félelmetes, hogy milyen biztonsággal állítod a hülyeségeidet!"

    Back at you.
  • teddybear
    #136
    Azért félelmetes, hogy milyen biztonsággal állítod a hülyeségeidet!
    Ahová suliba jártál nem volt kötelező történelemoktatás? Azt már nem is feltételezem, hogy érettségiztél belőle...

    Ami Dél-Amerikát illeti, Brazíliában brazilul beszélnek, ami a portugál helyi nyelvjárása. Ezen kívül van még Guyana, ahol angolul, Francia-Guyana, ahol franciául, és Suriname, ahol holland a hivatalos nyelv. Mindenhol másutt a spanyol a hivatalos, vagy az egyik hivatalos nyelv.

    Gyarmatosítás. Gyakorlatilag a fentebb említett országokon kívül az egész kontinens spanyol gyarmat volt, sőt amikor Portugália a Spanyol Királyság részévé vált, Brazília is spanyol fennhatóság alá került, majd később többé-kevésbé függetlenné váltak.

    De a spanyolok ezen kívül gyakorlatilag egész Közép-Amerikát birtokolták, és Észak-Amerika déli részét is. Texas, Kalifornia, Új-Mexikó, Florida neve ismerős? Valaha azok is spanyol/mexikói területek voltak.
  • Molnibalage
    #135
    Nem egészen. Októberre további bombák álltak volna készen. Legalább kettő, ha jól emlékszem.
  • kvp
    #134
    "Itt volt több ember is, aki ezt vallotta. Katpol blogon is találkoztam ilyenekkel, és itt-ott ahol kicsit is felmerül az USA / japán / atom / atomenergia, gyak mindig van legalább egy ilyen kommentelő."

    A holdraszallasnal is van. Ha visszamennek es lesz felvetel, meg akkor is lesz olyan ember aki nem hiszi el, sot meg azt sem hogy eppen akkor ott vannak, sot azt sem, hogy a Fold nem lapos, hiszen latja.

    Az atommal kapcsolatban pedig csak annyit, hogy a hadvezetes es a kormany szamara nem jelentett semmit, ok keszultek a halalra mint Hitler. A csaszar volt aki gyakorlatilag levaltotta a teljes vezetest es beket kotott. Neki senki nem mert ellentmondani Japanban es azon kevesek kozze tartozott, akik nem akartak a becsulet jegyeben felaldozni a teljes lakossagot. Egyebkent az amerikaiak bloffoltek, csak harom bomba keszult elso korben, egyet teszten robbantottak fel, a ket masikat ledobtak. Ezzel a teljes bevetheto hasadoanyagkeszletuket elhasznaltak, viszont mivel minden bombazas elott felszolitottak Japant a megadasra, ezert amikor marmadszor is megtettek, akkor a csaszar megunta es nem akarta kiprobalni hany bombajuk van az amerikaiaknak. Raadasul a szovjetek eppen akkor tamadtak meg oket, tehat meg annak is megvolt az eselye, hogy vegul ok vonulnak be, nem az amerikaiak, ezert nem volt sok lehetosege. Alapvetoen azt mondhatjuk, hogy sok amerikai katona eletet mentette meg a ket bomba azzal, hogy sok japan civilt olt meg. Ez az usa oldalarol nyereseg, humanitarius oldalrol nezve eleg gaz, de lehet hogy a csaszar nelkul az amerikaiaknak tenyleg az osszes civilt meg kellett volna olniuk a gyozelemhez. Berlin ostromakor is valami hasonlo volt a helyzet, csak az oroszokat ez nem zavarta.

    A repulobombak hatasossaga a banyaszbeka alatt volt, reszben a kis hasznos teher, reszben az angolok felretajekoztatasa miatt. Gyakorlatilag a bejelentett karok alapjan vakon celoztak a nemetek (lasd: scorch, worms, stb.), de a dezinformacio miatt felrehordott a celzas, del keleti iranyba Londonhoz kepest. Az amerikai/angol repesz+gyujtobomba rendszer sokkal hatasosabb volt, joval tobb civilt oltek meg veluk mint atommal. A repulobombakrol meg annyit erdemes meg tudni, hogy azon fegyverek kozze tartozik, amiknek a gyartasakor tobben haltak meg mint a bevetesekor (ugyanis kenyszermunkasokkal keszittettek).

    Egyebkent a civilek tamadasa viszonylag megszokott lepes, afrikai nepirtaskor sem a ferfiakat olik meg, hanem a noket es a gyerekeket, mert akkor egy generacion belul kihal az erintett torzs.
  • Zocsi
    #133
    Nem hakniztam, pont azért írtam le, mert tartottam vele a kapcsolatot és elmesélte, hogy min megy keresztül. A pali egyébként fiatal korában technikus volt egy kórházban és oda meg vissza istenítette az egészségügyet meg modern orvostudományt. Önszántából feküdt be a kórházba, aztán alig akarták kiengedni... Nem lázításként írtam le - inkább, mint érdekes történet. Szvsz mind az modern orvostudománynak, mint az alternatív gyógymódoknak van helye a gyógyításban, sőt mi több egymást jól ki is egészítik. Persze az életmód okozta belső elváltozások ellen egyik se segít tökéletesen.

    @mad mind (#65): A kórház kezelés során nyilván szarabbul éli meg a helyzetét az ember, de ez sokszor abból adódik, mert az orvosok nem mondhatnak konkrétumokat, nehogy a beteg értetlenül pánikoljon, viszont közben megy belül a kombinálás ezerrel. Őt se látták el információval az állapotával kapcsolatban, csak hol ezt mondták, hol azt... Amúgy érdekes, mert a pasas egója tökre elszált a kilábalás után. Megszakította a kapcsolatot is, etc. Azóta úgy tudom él és virul, legalábbis a FB-os fotók erről tanúskodnak. Én ezt nem nevezném hősködésnek.

    @teddy bear (#59): Szerintem a lényegen nem változtat. :)
  • Magyar Betyár
    #132
    A szólásszabadság nem azt jelenti, hogy bármikor bármit mondhatsz te sötétség hercege te! Te talán örülnél ha a bunkó szomszéd szabadon minden retorzió nélkül anyázhatna rád az utcán és te nem tehetnél semmit?

    Istenem milyen sötét emberek vannak itt!
  • Molnibalage
    #131
    Tali van velük a blog.hu és sok fóum.

    http://leviathan.blog.hu/2011/12/24/szavazas_kinek_jar_az_atom

    Sajnos az összes kommentet törölték...

    Itt volt több ember is, aki ezt vallotta. Katpol blogon is találkoztam ilyenekkel, és itt-ott ahol kicsit is felmerül az USA / japán / atom / atomenergia, gyak mindig van legalább egy ilyen kommentelő.

  • hdo
    #130
    "Ez meg azért jó, mert lépen nyomon azt olvasom sok vérpisit fórumon és fórumozótól, hogy az atombombának 0 hatása volt a japánok fegyvertetételére."

    Adj linket légyszi, mert nem akarom elhinni hogy ennyire háborodott emberek is léteznek a földön.
  • Molnibalage
    #129
    Paressel feleslegese vitatkozni. A holdrasszálás és közel-kelet topikból kezdve mindenhol bizonyította, hogy a józan és teljes híján van.
  • Molnibalage
    #128
    1.) London V1-es bombázása és az atombombák... ezt így összehasonlítani meglehetősen irányult szemléletre vall.

    Lámot nem érted...


    -- Pl. mennyi is volt az áldozatok száma? Összehasonlítva
    -- A kétféle pusztítás nemcsak mennyiségében, de minőségében is különböző, ami a puszta mennyiséghez képest jelentős plusz.


    A V-1 nem azért ölt meg annyival kevesebbet, mert Hitler annyira humánus volt. Ennyire telt tőle. Ezek szerint nem a szándék a lényeg, hanem a végeredmény? Tudod a büntetőjog bünteti az emerölésre történő előkészületet is, ha lebuksz. Más bűncselekmények előkészóletét is bünteti. Csak úgy hasonlatként...
    Pedig nem öltél meg senkit...

    A Japánra ledobott atombombák hatására egy rendkívül elszánt és militáns állam feltétel nélkül kapitulált pár nap alatt!

    Ez meg azért jó, mert lépen nyomon azt olvasom sok vérpisit fórumon és fórumozótól, hogy az atombombának 0 hatása volt a japánok fegyvertetételére. Akkor most jó lenne eldönteni...



    -- a kétféle fegyver (atombomba vs. V1) nem egy súlycsoport! Mintha egy 60 éves nyeszlett könyvelőt hasonlítanánk össze egy kickboxos elefánttal.

    A gyújtóbombákból TNT ekvivalensen sokkal kevesebbet dobtak le, hatásuk az atomfegyvernél is elsöprőbb volt. Néhány száz vagy ezer tonna leszórásával +90% felett felperzseltek több japán nagyvárost.

    Vagy ezek szerint, ha bozótvágó késsel öltek meg volna 90 ezer embert, az kevésbé rossz...?


    A "rendszerváltás" nevű nagy LOP-START környékén sokan hittük, hogy most csökeni fognak a fegyverkezési kiadások világszerte. Te nem így hitted?
    Ennek az ellenkezője történt úgy, hogy éveken keresztül a világelső hatalomnak nem volt ellenfele.


    Szerintem vizsgáld meg a fegyverkezési GDP arányt és aboszlút értéket szerte a világban. Töredéke. A HH alatt volt 8-12%-is a jenki GDP-hez mérten. Ez a '60-es évek és a '80-as évek elején volt. A 90-es évek közepén volt, hogy az akkor már sokkal nagyobb gazdaság 4%-át is alig karoclta.

    Áruld már el, hogy a fegyveres erők nehézfegyvezetének cirka 50-80% vagy majdnem 100% leépítése mellett - igen ilyen is van - ki is költ többet és hol? A Hidegháborúhoz képest lófaszt pénzt költenek. Nézzed már meg, hogy hova zsugorodott vissza számszerűleg az US Navy a USAF vagy a US ARmy. Régen 14-16 akít hordozó volt, bár nem mind szuperhordozó. Most vagy 9 vagy 10...
    A Hh után ezerszámra konzerválták le a harckocsit, önjáró löveget és vadászgépeket.

    Az USAF elsővonalas gépállománya kb. fele annak, ami 1991-ben volt. Az orosz katonai kiadások közelében nincsenenek a szovjet időnek.

    Kisebb államokat akarsz? Nézz csak ránk... Nyugati példát? A hollandok felszámolták a teljes harckocsi fegyvernemet, légierő is bőven zsugorodott. A RAF gépállománya felét építette és építi le 2008 után. Harrier teljesen kikukázták. Semmiféle hordozójuk nem lesz, amíg el nem készül az új hordozó, amiből kettőt terveztek, de jó, ha az egyikre lesz pénz üzemelteti. A másikat vagy helyből lekonzerválják vagy eladják mondjuk Inidának vagy meg sem építik...

    A németek a Tornadok elég nagy részét kihajítják, a harckocsi és nehézfegyverzetet folyamatosan szórják diszkont áron boldog boldogtalannak.

    Az F-22 és az F-35 programot leszámítva egyetlen gigamegea fejlesztési program sem folyt a hidegháború óta. Anyagi források és drágasága miatt a FCS prgoramot kinyírták. Az RAH-66 programot elkaszálták.

    Soroljam még? A nagy katonai fejlesztő cégek összeolvadtak, mert a kicsik éhenhaltak volna a HH utáni ínséges időkben.

    Szerintem jó lenne, ha nem oktatnál ki olyan téren, amiről láthatólag a halvány fogalmad sincs...



    Az általad kedvelt és védett Amerika azóta is ezt csinálja mindenütt. Nyomában pusztulás és szenvedés jár. Légyszives nevezz meg egy országot, amely az USA "demokrácia-exportja" után boldogan élt tovább.

    Nem kedvelem és nem védem. Az a nyilvánvaló hülyeség zavar, amit egyesek egy adott ország gyűlöletére építenek. Tökmindegy, hogy ez USA, orosz, izrael vagy piréz.
  • Tetsuo
    #127
    Igaz.
  • hdo
    #126
    Tökéletesen passzol ehhez a cikkhez a mondás, hogy jobb félni, mint megijedni.
  • Cef
    #125
    "Szépen kussolnak, és HA el akarják szabadítani amint kész a vakcina, akkor nem lesz összeesküvés szaga, mert nem tudja senki azt mondani, hogy "nahát, pont akkor mikor elkészült rá a vakcina? gyanús!"."

    Az összeesküvés-hívőknek? Számukra mindennek összeesküvés szaga van. Akárhogy történik egyből beindul majd az elméletgyártás.

    "Amúgy ha mégsem ez fog történni, összeesküvés ide vagy oda, pár embernek mindenképpen bele kell halnia mielőtt a természetben létrejött variánsra is elkészítik az oltóanyagot, csak ekkor már készen fognak állni rá hogy ezt a módosítást elvégezzék."

    Reméljük, hogy készen fognak rá állni.
  • hdo
    #124
    Pontosan ezért nem fogják bejelenteni, hogy "kész az ellenszer egy olyan betegségre ami még nem is létezik a természetben", 2 napra rá meg hopp, felüti a fejét.

    Szépen kussolnak, és HA el akarják szabadítani amint kész a vakcina, akkor nem lesz összeesküvés szaga, mert nem tudja senki azt mondani, hogy "nahát, pont akkor mikor elkészült rá a vakcina? gyanús!".

    Amúgy ha mégsem ez fog történni, összeesküvés ide vagy oda, pár embernek mindenképpen bele kell halnia mielőtt a természetben létrejött variánsra is elkészítik az oltóanyagot, csak ekkor már készen fognak állni rá hogy ezt a módosítást elvégezzék.
  • Cef
    #123
    "Az a helyzet, hogy fukusimànàl is azt hittèk, h megtettek mindent a biztonsàg èrdekèben. Aztàn hoppà mègse. Szal ez innentől kicsit orosz rulett."

    Nem mondtam, hogy nem az. Minden esetben kalkulált kockázatot vállalnak. Fukusima esetében egy ilyen természeti katasztrófára senki sem számított, szinte nulla volt az esélye. Ők minden ellen védekeztek, amit csak elképzelhetőnek tartottak. Csak hát van, hogy beüt a szar. Itt is beüthet, de nem feltétlenül jelenti azt, hogy biztosan be fog. Reméljük, hogy nem fog.
  • Cef
    #122
    Az össze-esküvéselméleteket nem szeretem. Vannak tényleges össze-esküvések és vannak baromságok. Ha sikerül ellenszert kifejleszteniük és közben kitör egy világjárvány, akkor beszélhetünk róla. A jelenlegi álláspontom az, hogy igen, megvárják. Lenne olyan őrült aki kérdés nélkül a világra szabadítaná a járványt. De ha feltételezzük, hogy van ilyen jellegű összeesküvés (ami szerintem nincs), akkor nem egy ember dönt róla, hanem több, akik lehetnek akármilyen gyarló kegyetlenek, a többségük nem hiszem, hogy tömeggyilkos akarna lenni.
  • Cef
    #121
    "És a feltétel nélküli megadás után csinákt itt békét, de olyat ám, hogy az rosszabb lett a háborúnál! Nem véletlen mondta egy francia tábornok, hogy ez nem béke, hanem a következő háború megalapozása."

    Nekem úgy rémlik, bár lehet hogy rosszul emlékszem, de mintha Anglia és Franciaország dolgozta ki a különböző békediktátumokat. Az amcsik nem nagyon szóltak bele.
  • Pares
    #120
    Csak egy a kérdés: vajon az után, hogy megvan az ellenszer, megvárják-e, hogy a természetben is kialakuljon?

  • Pares
    #119
    Ámen.
  • Pares
    #118
    Egyébként meg: teljesen igazad van halgatyó, csak egy a baj: fölösleges erőfeszítés az egész, mert ezzel ilyen molni-féléket meggyőzni sajnos soha életben nem fogsz. Főleg ha a haderejüket kritizálod, ami a mániája.
  • Pares
    #117
    Molnival felesleges vitába bonyolódni. Bármennyire is tagadja, egy megszállott USA (ezzel együtt Izrael) fanatikus, nincs rajta segítség. Nála az USA szent, érinthetetlen, hibátlan, ennyi. Mindenki más, aki mást állít, vagy kritizálni próbálja, az hülye, idióta, faszságokat beszél, konteo-hívő, stb...