357
  • butuska66
    #157
    Erről az értelmes cikkről az egyik történelem könyvem jutott az eszembe. címe az Emberiség története. Valamikor a 20-30-as évek környékén adták ki.

    Abban volt egy fejezett: Kínaiak és a fajiprobléma. Címmel ellentétben nem rasszista ez a rész, csupán azt fejtegette hogy a kínaiakat kultúrálisan nem lehet hova tenni , hiszen nincsenek benne a bibliába
  • kukacos
    #156
    Itt vannak. Csak nem foglalkoznak velünk, minek is? Semmi újat nem tudunk nekik mondani.
  • kukacos
    #155
    Nna, a félperces attention span újabb bajnoka... a moziból is kimész, ha a színész szörcsögöt mond hörcsög helyett?
  • Pares
    #154
    Akkor Te egyáltalán nem vagy tisztában a Biblia mibenlétéről (és különben is ez csak egy a több száz másik irat közül)... Amint ManoNegra is írta, a Bibliában két Isten "karaktert" lehet megkülönböztetni.
  • gombost
    #153
    Előre bocsátom, hogy nem olvastam el a kommenteket. Ami azt illeti a cikket sem. Valaki nagyon buta volt:
    "A kereszténység szerint egy történelmi esemény közel 2000 évvel ezelőtt megmentette a teremtés egészét. Ugye érzik az ellentmondást?"
    Nem. Jézus az emberek bűneit váltotta meg. Nem a teremtésért halt meg, hanem az emberiségért. Innentől azt hiszem a cikknek nincs értelme... Most függetlenül attól, hogy ki hisz Istenben és ki nem.
  • who am I 7
    #152
    Ja azt a sok idiótát, aki itt ácsingózik a kommunizmus után, azt egy ilyen országba küldeném, ami csak nekik van megcsinálva komcsiba, és akkor egyenlő lehet mindegyik csöves mindegyikkel...majd húznák a szájukat :D de van 1-2 arc akki konkrétan azért azt se tudja miaz :D na nem baj :) poor humanity
  • paraszgyerek
    #151
    A kommunizmus egy tőről fakad a szabadkőművességgel, az pedig a Cion bölcseinek jegyzőkönyveiben leírt programmal:
    - magántulajdon eltörlése
    - vallások megszüntetése ( illetve a kommunizmus helyükbe állítása )
    - öröklés megszüntetése
    - családi közösség, házasság eltörlése

    Akinek ez tetszik, annak "egészségére" - de én nem kérek belőle.

    "Ami azelőtt tied volt, most a másé. Ami azelőtt jó volt, az most rossz. Ami azelőtt okosság volt az ma lopás, s ami ezelőtt lopás volt, az most törvény. S mindezt együtt úgy hívják, hogy szocializmus" - Wass Albert - Elvásik a verescsillag
  • daninet
    #150
  • Rotyoka
    #149
    éppen ezért mondtam, hogy egy utópia. És ezért is mondtam, hogy valaki úgy is egyenlőbbnek hiszi magát mindig
  • wednes
    #148
    A kommunizmust még elméletben is nehéz elképzelni.
    Nincs semmiféle magántulajdonod, elvileg még az alsónadrágod se a tied, minden közös. Mindent közösen kell használni és megosztani. Ezt emberekkel nem lehet megcsinálni csak droidokkal.
    Az emberek nem egyenlőek, képességeik és munkájuk alapján különböznek egymástól. Nem lehetne teljesen egyenlően felosztani a termelt javakat, hiszen nagyon sokan úgy éreznék ők többet dolgoznak, még mások alig tesznek valamit.
    Zombikkal lehetne csak kommunizmust építeni.
  • Rotyoka
    #147
    Ezért mondtam hogy a kommunizmus az nem más mint egy utópia.

    Ha úgy tetszik a Venus project.
  • ManoNegra
    #146
    Ebben a világban, a jelenlegi tudásunk alapján, ez kivitelezhetetlen.
  • Rotyoka
    #145
    Jó hogy üldözték mivel a vallás is csak 1 politikai kontroll dolog.
    Ha van kommunizmus akkor nem lehet 2féle vallás mert akkor már nem lenne egyenlőség ill. konkurenciája lenne a kommunizmusnak.

    Én nagyon szívesen élnék egy olyan világban ahol kommunizmus van (a papír szerinti) és nincsenek vallások csak maga a kommunizmus.
  • ManoNegra
    #144
    Ugye papiron valóban, de azt is úgy tervezték mint egy kegyetlen vallást! Nem hiába üldöztek minden más vallást.



  • Rotyoka
    #143
    Sosem volt kommunizmus csak papíron.

    A kommunizmusban mindenki egyenlő, a kommunizmusnál jobb rendszer NEM LÉTEZIK, de persze csak papíron, mert amíg ember lesz a földön mindig lesz aki egyenlőbb akar lenni.
  • ManoNegra
    #142
    Volt kommunizmus, csak nem az aminek tervezték. Túl sok áldozatot hagyott hátra ahhoz, hogy le lehessen tagadni. Amúgy ma már azt is büntetik...
  • Rotyoka
    #141
    sosem volt a világon kommunizmus mivel ez egy utópia. Ha kommunizmus lenne akkor te lennél a világ legboldogabb embere hidd el.

    Amíg ember él a földön maximum névileg létezik kommunizmus, de a valóságban nem.
  • ManoNegra
    #140
    Ráadásul nem kérdezik meg, hogy akarsz hinni, ez van. Természetesen igaz volt ez a kereszténységre is.
  • Gamecube86
    #139
    De csak ha láthatatlan rózsaszín unikornison jönnek idáig!
  • ManoNegra
    #138
    Ebből a szempontból nem jobb az USA sem, a kommunizmusról nem is beszélve.
  • mjevsrsh
    #137
    Ja igen :D ehhez nem kell semelyik oldalról semmi tudás értem..
  • Rotyoka
    #136
    Mellesleg ha képes lenne idejönni valami és lenne valami csodás hite (Láthatatlan Rózsaszín Unikornis mondjuk) akkor én fixen vallásos lennék mert ha idáig el tudtak jönni akkor csak igazuk van na :D
  • mjevsrsh
    #135
    Mit vitatkoztok hülyék? :D
    Nem hogy valami értelmes dologról vitáznátok, komolyan nem értem mi ilyen érdekes ebben a témában...
  • Rotyoka
    #134
    Utána már biztos nem pattognának itt nekünk, de ha véletlen tűzállóak akkor vannak nekünk szebbnél szebb vallásos módszereink az ölésre :D
  • Gamecube86
    #133
    Egyház? kéne egy olyan idiótákból álló társaság szavára adnom amelyik "istenének" nevében ki tudja hány millió embert mészároltak le? Eljönnek az idegenek aztán majd ők is jól megtérítenek minket :D
  • Julius Caesar
    #132
    Első lépés: Először fedezzenek fel űrlényeket.
    Második lépés: küldje őket az inkvizíció máglyára. Az mindig bevált.
  • Kornan
    #131
    Nekem ezt juttatta eszembe, ugyanis most nézem, még nem értem a végére :P
    B kat, de azért 1-szer nézhető. Itt egy youtube link: High Crusade.

    Sry a video oroszul van, nem találtam jobbat
  • galmat
    #130
    Majd szóljanak, ha tényleg idejönnek az idegenek. Addig ilyen feltételes dolgokról beszélni nincs értelme. Max kb annyi, tételezzük fel, hogy holnaptól a gravitáció felfelé hat....
  • MATiTO
    #129
    wraithLord én arra tippelnék ha ez lenne h előkerülne valami "régi irat" vmi köcsögben amiben le van írva a földönkívüliek teremtése is x"D
  • wraithLord
    #128
    Mert ez aztán nagyon értelmes, és kifejezetten hasznos téma. Amikor megláttam a cikket, csak néztem, hogy "ez most komoly?"
    Hihetetlenül égető kérdés, hogy ezúttal mit fognak kitalálni az egyházak, hogy belepasszintsák a vallásukba a földönkívülieket. Persze nehéz, mert úgy kell kialakítani a témát, hogy bárhogy lehessen érteni, magyarázni, és bármikor, bármilyen célból tovább lehessen csűrni-csavarni-tekerni a mesét. Olyannak kell lennie, hogy bármilyen cél számára ki lehessen ragadni belőle az éppen szükséges "bölcsességet", még olyan esetben is, ha az illető törekvések szöges ellentétben állnak egymással. X) Persze ez csak az én véleményem.
  • ManoNegra
    #127
    A Biblia eleve két külön Istenről szól.
  • MATiTO
    #126
    Ha esetleg nem láttad volna a negyedik típusú találkozásokat akkor ajánlom énézd meg erről szól de csak ha erős az idegzeted akk ajánlom
  • Pares
    #125
    Különben meg de, le vannak ezek egy csomó helyre írva, rajzolva, sőt szobor és épület alakban is megörökítették ezeket a dolgokat számtalan helyen.
  • MATiTO
    #124
    a biblia például sosem említ ilyesmit az ősibb vallások igen de a biblia .....
  • Pares
    #123
    Vagyis pont hogy azt mondom...
  • Pares
    #122
    Te teljesen félreértesz. Én nem azt mondom, hogy a 10000 évvel ezelőtt élt ember nem tudta felfogni azt a technológiát, amit látott, ezért hívta a technológia tulajdonosait Isteneknek, és ebből alakultak ki a vallások is később.
  • MATiTO
    #121
    Pares azért mert valakinek "tüzes szekere" van még nem isten ha ott vannak ezek leírva vagy rajzolva vagy akármilyen formában megörökítve akkor nem ez lenne a logikus erre sincs bizonyíték mégis valószínűbb mint a mindenható léte.. és ezeket amiket leírtál nyilvánvalóan csak egy magyarázata van és az az h valakik eljöttek hozzánk...
  • nlght
    #120
    én a Diablo III eljövetelében hiszek
  • ManoNegra
    #119
  • Pares
    #118
    Attól függ, melyik Istenekről beszélünk:

    - Az univerzális, egész univerzum fölött uralkodó természetfölötti "lényről", aki a világmindenséget teremtette úgy, ahogy ma ismerjük.

    -A régi mitológiák, legendák, vallások történeteinek Isteneiről (igen, szigorúan több Istenről van szó), akik az égből szálltak le az emberek közé, tanították az embereket, sokszor közvetlen kapcsolatba léptek bizonyos emberekkel. Angyalokról, akik szintúgy az égből szálltak alá, és >>utódokat nemzettek<< az asszonyokkal (hibridek?, keveréklények?, óriások?, ezek mind szerepelnek az ősi történetekben). Aztán ott vannak az Istenek "tüzes szekerei", amik különböző formában, de szerte a Földön szinte az összes ősi civilizáció mitológiáiban, történeteiben előfordulnak.

    Szóval azt kell leszögezni, melyik Istenről beszélünk. Előbbiből egy van, utóbbiból meg rengeteg fajta, rengeteg különböző >>motivációval<<.