357
  • QuippeR
    #237
    nem tudom miből gondolod, hogy a tájékozatlanságod követendő példa lenne, de hidd el nekem, ez semmilyen témával nem működik.

    ateistaként sem menő a vallásokról amúgy nulla háttérinformáció birtokában nagyvonalú, ámde annál rosszindulatúbb ködösítéseket nyomni. de a legszebb az egészben, hogy egyébként a vallásos emberek ostobaságát és tudatlanságát emeled ki, miközben te egy személyben testesíted meg az oktalan, tanulni sem vágyó, de legalább hangos birkatömeget.
  • Merces
    #236
    kapsz egy plusszt
  • Doktor Kotász
    #235
    Ja még valami.

    Ha létezik, és úgy létezik Isten, ahogyan a keresztény vallásokban állítják...

    Akkor a leggonoszabb, legmocskosabb, legundorítóbb, legmegvetendőbb, csak gyűlöletet érdemlő identitás, amit valaha az életben ember tapasztalhatott.

    És nem szeretitek, hanem a gatyátokba fosva rettegtek tőle, hogy a pokolban fog gyötörtetni benneteket a kedvenc szadistájával. Ha valaki vallásos, akkor magába nézve tudja, hogy szinte az egész életét úgy élte le, hogy mit gondol róla az Isten, és vajon hogyan fogja őt megbüntetni.
  • Doktor Kotász
    #234
    Leszarva magasról a maszlag.
    Minden vallást a hatalomért, pénzért alapítottak vagy szimplán elmebetegként, bedrogozva vizionált valaki valamit, amiben talán hitt. A maszlag, amit utólag körítenek, leszarva magasról. Eleve röhej, hogy számon kéred valakin, hogy tanulta-e...

    Mit bazdmeg?
    Iratkozzak be vallástörténetet tanulni, amikor egy szintre sorolom a tenyérjóslással, pénzenergiaküldéssel?

    A vallás csak azért létezik, mert az ember alapvetően ostoba, egy üres lap. Tanulással, tapasztalatokkal tölti meg saját magát, de nem ceruzával ír, hanem tollal.
    Tehát, ha egy gyereket úgy nevelnek, hogy elhitetik vele, hogy Isten létezik, akkor valószínűtlen, hogy ebben valaha is kételkedni fog. A vallásos embereket nevelik a vallásra. Vagy valaki szimplán ostoba, semmit nem ért a világból, ezért elhiszi felnőtt fejjel. Vagy totál lelki sérült. Mert arra nagyon utaznak.
    A kereszténység nagyon maipulál a bűntudattal. Mocskosul fenyeget az örök kárhozattal.
  • Palinko
    #233
    nem nevezném krónikusnak, inkább általánosításnak érzem, ami itt sem (mint legtöbb esetben) nem helytálló.
  • QuippeR
    #232
    nézd, én is műszaki végzettségű vagyok. talán vannak jó elképzelések, de az idézett részletből áradó magabiztosságot és felsőbbrendűségi tudatot csak két dologgal lehetne megmagyarázni:
    vagy nagyon erős képzettséggel a témában (és ennek megfelelően teljes bizalommal a saját vélemény hitelességében) vagy krónikus szűklátókörűséggel.

    rád bízom, hogy szerinted miről van szó.
  • ManoNegra
    #231
    Lehet. Ami eddig olvastam róla, az alapján gondolom.
  • Polemius
    #230
    "Minden eszme egy fajta vallás. A kommunizmus is egy vallás."
    Inkább fordítva: minden vallás eszmerendszer.

    "Az ateizmus vallása amit kicsit kevertek a keresztény eszmével."
    Az ateizmus nem vallás, épp ez a lényege. Persze ezt sokan nem képesek megérteni/megpróbálják vallásként feltüntetni. Ugyanígy van ez a tudományokkal is.

    "Az igazat senki sem tudhatja, viszont az emberiség nagyon nagy része hisz Istenben."
    Ez így ebben a formában nem igaz. Kisbetűvel és többesszámban: hisznek istenekben, ki ebben, ki abban, van aki egyben van aki többen. És vannak vallások, melyek fókuszában nem isten(ek) áll(nak).

    "a keresztény kultúrkör népei érték el a legmagasabb technikai"
    Japán? Kína? Úgy egyáltalán: Ázsia?

    Egyébként a cikkhez is hozzászólva: bizonyára fejtörést okozna, ha találkoznánk idegen értelmes lényekkel, de aztán csak kitalálnának valamit rá ami legalább a széles tömegeknek megfelel.
    Eddig is megtették a felmerülő kérdések kapcsán.
  • Zero 7th
    #229
    Ezek pont nem kellenek a történelem ismeretéhez. Az meg elég.
  • Zero 7th
    #228
    Azt te csak hiszed. Az pont annyira békés vallás, mint amennyire a kereszténység a felebaráti szeretet vallása. Marketingbullshit.
  • Palinko
    #227
    nem hiszem hogy bárki is számítana az sg-n egy spontán kialakult magas szintű általad is felsorolt végzettségűek vitájára. viszont vannak jó elképzelések amiért már érdemes volt átfutni ezt a pár hsz-t szerintem.
  • QuippeR
    #226
    nem, másnak is lehet véleménye, csak a helyén kezeljük.
  • Palinko
    #225
    csak a "szakértőknek" lehet véleménye?
  • QuippeR
    #224
    "Az én véleményem meg az, hogy az összes vallás arra épül, hogy a vallási vezetők kitalálnak egy szép eszmébe csomagolt mondavilágot, manipulálják az embereket, közben meg számlálgatják az egyházi kasszában gyűlő pénzt, miközben eltakarítják azt, aki az útjukba kerül."

    világos. esetleg megtudhatjuk, hogy mennyi társadalomtudományt, filozófiát és teológiát hallgattál egyetemi szinten, vagy hogy mégis miért kéne a véleményedet komolyabban vennünk, mint azokét, akik szerint a krumplistészta a gasztronómia csúcsa?
  • Palinko
    #223
    krisnásokat kábé annyira volt sportszerű idekeverni mint a szcientológusokat lett volna.
  • Meridian
    #222
    A krisnások (hinduk?) elfogadják az idegen civilizációkat. Sőt a vimana-ákban mintha arról lenne szó hoyg jártak is itzt aföldön.

    Az ő vallásuk szerint ~300ezer féle humanoid létforma van. És minden bolygó a maga módján lakott. Bár ők azt mondják az adott bolygó lakói képtelenek elutazni egy másik bolygóra (mondjuk túl messze van), erre csak az istenszerű lények képesek...
  • Meridian
    #221
    Mivel a szikla, mint olyan a mi világunkban létezhet, és ezt a világot isten korlátaival együtt teremtette meg, nem tud olyan sziklát teremteni, amit ne tudna felemelni. Mivel az egész univerzumot ő teremtette meg így a benne létezhető bármely szikladarab sem jelenthet neki problémát. Az univerzumnak vannak korlátai, de ezen belül istennek nincs. Azonkívül meg ki tudja?

    Amúgy nem vagyok vallásos, csak logikai szemszögből közelítettem meg a problémát.
  • Stiff
    #220
    "akkor ez nem lehetséges." -ezen jót derültem :) Akik hisznek tudják: "Istennél semmi sem lehetetlen"
  • ManoNegra
    #219
    Ebből a szempontból a Buddhizmus egy üdÍtő kivétel.
  • Doktor Kotász
    #218
    Mármint az egyik vallás a másikat győzheti le.
  • Doktor Kotász
    #217
    Egyébként párszázmillió éve 6 óra volt egy nap.
  • Doktor Kotász
    #216
    "Az én véleményem az hogy Jézus nem egyenlő judeo-keresztény vallással! Teljesen külön kellene kezelni, akkor sok ember számára talán világossá válna, hogy Jézus nevében sohanem lehetett volna háborúzni, inkvizícióáltal megégetni bárkit, és úgy általában semmi kegyetlenséget nem lett volna elkövetni. Csak az ugye nem kifizetődő... "

    Az én véleményem meg az, hogy az összes vallás arra épül, hogy a vallási vezetők kitalálnak egy szép eszmébe csomagolt mondavilágot, manipulálják az embereket, közben meg számlálgatják az egyházi kasszában gyűlő pénzt, miközben eltakarítják azt, aki az útjukba kerül. Hatalom, pénz, erről szól az összes vallás. A konstrukció pedig annyira erős, hogy az egyház túléli a kitervelőket, és önálló életre kel a vallás, mint egy vadállat, így egy idő után már az egyház tagjai is elhiszik azt a sok baromságot, amit az elődeik hibbantságukban vagy hataloméhségükben kitaláltak. A vadállat pedig táplálkozik. Felfalja a tagjait ugyanúgy, mint a híveit, meg azokat, akiket ellenségként pusztít. Csak egy másik vad győzheti le őket.
  • Doktor Kotász
    #215
    23 óra 56 perc nézz utána hány másodperc alatt fordul 360 fokot a saját tengelye körül a Föld. 24 óra azért egy nap, mert a Föld közben kering is a Nap körül, így mivel ma nem ott van, mint tegnap így tovább kell forognia, hogy az új pozíciójából ugyanott látszódjon a Nap.
  • Merces
    #214
    .<= béka segge itt
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    SG valahol sokkal mélyebben ja és örüljetek hogy idekommnteltem.....
  • ManoNegra
    #213
  • Rotyoka
    #212
    Na de hol vannak a dolgok? http://youtu.be/Ny655aXo1PM

    Ne mondjatok ítéletet senki fölött: http://youtu.be/rqvCHaqoMLo


  • ManoNegra
    #211
    nem lett volna *szabad elkövetni
  • ManoNegra
    #210
    Az én véleményem az hogy Jézus nem egyenlő judeo-keresztény vallással! Teljesen külön kellene kezelni, akkor sok ember számára talán világossá válna, hogy Jézus nevében sohanem lehetett volna háborúzni, inkvizícióáltal megégetni bárkit, és úgy általában semmi kegyetlenséget nem lett volna elkövetni. Csak az ugye nem kifizetődő...
  • Rotyoka
    #209
    Ezzel arra célzol, hogyha a bibliában nem lenne benne hogy ne ölj akkor ölnél?

    Röhögőgörcsöt tudok kapni akkor amikor a biblia meg a többi vallás ki akarja sajátítani az erkölcsöt.
  • ManoNegra
    #208
    Jézussal kapcsolatban nem az az elsődleges, hogy élt e egyáltalán vagy sem, hanem az erkölcsiség amit közvetíteni hivatott, és amiért megfeszítették!
  • Rotyoka
    #207
    Létezett valamikor egy jézus nevű ember.. És?
    Létezett sőt van most is Zeusz nem is egy, Attila is van, akkor most minden Attila a nevezetes HUN reinkarnációja?

    Mégis csak mesebeli lény az a Jézus meg a többi span
  • ManoNegra
    #206
    Ahhoz képest, hogy "mesebeli" a Szent Koronánkon is előkelő helyet foglal el!
  • ManoNegra
    #205
    Igen. De azért ugye elférünk a rozsaszín unikornis szektátok mellett? Elég nagy hatása volt az emberiségre ahhoz, hogy két szóval el lehessen intézni, ráadásul nem is offtopic...
  • Pares
    #204
    Egyáltalán nem mesebeli. És én nem vagyok vallásos.
  • Rotyoka
    #203
    most komolyan 1 mesebeli lény kijelentésén vitatkoztok? :D
  • ManoNegra
    #202
    (annak ellenére, hogy Jézus határozottan kijelentette ennek az ellenkezőjét, és egyébként könnyen kimutatható néprajzi, filológiai, filozófiai kontinuitása van az újszövetséggel)

    Bár nem tőlem kérdezted, de be tudnád írni azokat a sorokat, amiben Jézus elismeri, hogy az Ószövetségi Isten egyenlő azzal, akit Ő Atyának nevez? Mert én tudok olyan részletről, ahol elég egyértelműen kijelenti, hogy NEM azonosak.
  • Pares
    #201
    Te mi a f***-ról beszélsz? Én nem ilyen formában értettem. A Bibliában két fajta Istenről van szó, az egyik, a mindenható, amolyan univerzum fölötti akármi, ami megteremtette a világmindenséget, meg a tipikus vallásos dolgok. A másik, amikor Isten és főleg segédei (az angyalok) szó szerint a legközvetlenebb kapcsolatba lépnek az emberekkel, közvetlenül egyengetik és befolyásolják életüket, és olyan dolgokat csinálnak, úgy viselkednek, ahogy az egy ilyen Univerzum fölött álló entitástól nem várható. E két dolgot lehet jól megkülönböztetni a Bibliában. És míg a Bibliában a kettőt szorosan összefűzik, addig más helyeken eléggé külön kezelik a két Isten-típust.
  • Artyy
    #200
    Valószínűleg lenne közös pontja a nézeteknek méghozzá a ember pszichológiai jelenségeben mert arra épül az egész csak más vallás, más meghatározás.
  • Rotyoka
    #199
    Ezt nem nekem akartad írni szerintem
  • wraithLord
    #198
    "És az égvilágon semmi módja nincs, hogy eldöntsük, kinek van igaza valójában."

    Azért ne keverjük a tudományt a hittel. Az egyik bizonyít (legalábbis olyan mértékben valószínűsít, hogy azt kénytelenek vagyunk elfogadni) és cáfol hipotéziseket... a másik pedig szép dolog, de attól nem lesz valami igaz, hogy nagyon sokan hisznek benne.
    Tehát nagyon is van módja, hogy eldöntsük kinek van (lényegesen nagyobb valószínűséggel) igaza. Az, hogy két tudományterület eltérő szemszögből nézi ugyanazt a dolgot, és ezért máshogy definiálja, az már egy másik történet...