91
  • Gerygrey
    #11
    Érdekes felfogás lehülyebirkázni a saját ügyfeleidet...
  • Gerygrey
    #10
    Én is munkára használom a(z asztali) gépemet, abban minden megvan ami a munkámhoz kell: erős proci, sok RAM, nagy és minőségi monitor.

    Egy netbookkal én nem sokra mennék, kb ugyanarra tudnám használni mint a tabletet, leginkább tartalomfogyasztásra, szórakozásra - ez viszont a tableten kényelmesebb. Ha önéletrajzot kellene csinálnom, akkor arra ott az asztali gép, nem lehet olyan sürgős hogy útközben kelljen összeraknom. Ellenben ha egy futó projektemhez pont a villamoson jut eszembe egy ötlet, azt még a telefonommal is bele tudom írni a Google Docs-on tárolt vázlatba/forgatókönybe.

    A tablet tehát nem az asztali gép vagy a dolgozós (nagy teljesítményű) laptop vetélytársa akar lenni, hanem a netbookoké, ahogy a cikk is írja - és szerintem ez tökéletesen megállja a helyét.
  • Magiszter
    #9
    Hehe. Én most raktam fel a Blender-t a netbookomra mert melóba is tudok így szerkesztgetni. Aztán hazaviszem átrakom az asztali erőműre és renderelek.
    Egy táblával mikor tudom ezt megcsinálni? Soha? Én sem azért vettem netbook-ot hogy ilyet tegyek vele, de most felmerült az igény. Ha egy táblánál felmerül az igény hogy valami többre használd mint amire tervezték akkor megszívtad.
    Nálam ez eldönti a kérdést hogy mikor fogok táblát venni:
    A.) Gazdag leszek mint a szemét és viccből.
    B.) Teljes értékű Windows fut rajta és legalább annyit tud mint a mostani netbookom.

    Ennyi.


    Szerintem.
  • Komolytalan
    #8
    Azért hadd nevezzük már noobnak azt, aki vesz egy 10 évvel ezelőtti teljesítményű gépet (na jó, a GPU gyorsabb, de CPU az duron színvonal, memória is viccesen kevés) 150-200ezerért, amin tartalmat létrehozni kínszenvedés, fogyasztani meg olyat tudsz amire a 10 évvel ezelőtti teljesítmény elég volt. Ja és mindezt persze azért, mert ez mobil, közben meg gyakorlatilag hozzá van kötve a töltőhöz, mert az üzemidő pár óra.

    Persze ettől még hadd vegyék, mert amíg ilyen hülyék vannak, addig én jól élek (tabra fejlesztek). De akkor se kellene egy ilyen hulladék, ha utána hajítanák Konkrétan utánam is hajítják, mert van teszt készülék, és mindig kérdezik miért nem viszem haza. De hát minek, mikor semmire se jó?
  • asgh
    #7
    Mivan? Mindenki arra használja a gépét, amire akarja. Attól, mert valakinek eltérőek a felhasználói igényei mért lenne szerencsétlen noob?

    Azt meg már kb. a táblák első megjelenése óta ezermilliószor kitárgyalták már, hogy a tábla nem munkagép.
    A városi autókat sem trágyaszállításra fejlesztették, persze meg lehet próbálni arra is használni, de nem érdemes vinnyogni, ha nem hatékony.
    Vagy cukorsípon is el lehet játszani ugyanazt a zenét, mégsem hasonlítjuk templomi orgonához. Stb. stb.
    A lényeg: különböző eszközöket különböző felhasználási területekre terveznek. Ettől még lehetnek közöttük átfedések, de a lényeg, hogy az adott terület igényeit jól ellátja-e vagy sem.
  • opeca
    #6
    Persze, hogy tabletet vesz ez a sok noob. Hát azt sem tudják, mi az, hogy op. rendszer.
    Ezeknek jó, ezek ilyen buta fogyasztók, soha nem fognak a faszbukoláson meg a tecsőzésen kívül semmi mást csinálni a gépeken, nekik tényleg kár lenne egy komolyabb netbook vagy egy pc, mert nincs annyi tudása a szerencsétlennek, hogy kihasználja azt.
  • maxy182
    #5
    Szerintem nem csak arról van szó, h el lehet-e vele készíteni, vagy sem! A hatékonyság legalább annyira fontos. Nem mindegy, h fél óráig kell vele baszkurálni, pötyögni a betűket, stb, vagy 5-10 perc alatt megvan egy dokumentum.

    Az meg a másik, h szerintem az embereknek igenis nagy hányada használja munkára is a gépét. Persze emellett tartalomfogyasztásra is, de egy 30 éves mérnök nem azért tart otthon pc-t vagy lap-topot, hogy nézegesse rajta a napiszart...
  • Poetro
    #4
    Az emberek ma se leginkább munkára használnak egy számítógépet, hanem tartalom fogyasztásra, szórakozásra. Erre tökéletesen alkalmas egy tablet, és természetesen egy fényképes önéletrajzot is el lehet vele készíteni, elvégre ha kell, kapcsolható hozzá billentyűzet (lásd a cikkben említett Eee Transformert pl.), a fényképek kezelése meg gyerekjáték már jó ideje, még a telefonokban is.
  • Laza
    #3
    Nálam a netbook még mindig a nyerőbb megoldás a Win-nek köszönhető széleskörűbb felhasználási területnek. Ha teljes értékű Wint lehet majd tenni a táblákra, akkor elgondolkodom, érdemes e továbblépni.
    Na meg pl melóban csak rádugom a monitoromra meg az egér+bill kombómra ... a táblától is ugyanezt várnám, ha munkáról van szó.
  • SlickAdam
    #2
    az iOS 5-tel mar nem lesz szukseg egy szamitogepre (ugye az elso inditaskor fontos leginkabb). oneletrajz pedig siman keszitheto a Pages-el.
  • bigjoe
    #1
    Szerintem ez csak átmeneti tendencia.. A táblák nem váltanak ki semmit és erre előbb utóbb ráfognak jönni az emberek. Pl: Ipad, kell egy másik gép mellé amin fut az Itunes, vagy ha egy fényképes önéletrajzot kell készíteni.. A munkáról ne is beszéljünk. Talán egy erősebb hw+windows 8 dobni fog az ügyön (egy notebook táblába zsúfolva)..