91
  • Komolytalan
    #51
    Annyira szánalmasan egyszerű gondolkodásra vall ez, hogy ha valakinek nem kell valami trendi izé, akkor az biztos azért van, mert nincs rá pénze. Figy: a folyószámlámon van 1.4MFt. Ami lekötött azt inkább nem is mondom. Van lakásom, autóm, mindenem - jóformán semmire se kell már pénz a napi megélhetésen kívül. Szerinted tudnék venni tabletet, ha többre nézném mint egy darab sz.rt?

    A másik primitív dolog, hogy azt feltételezed, hogy attól hogy valakinek nincs mondjuk műegyetemről diplomája már a FB/youtube is magas neki mint nyúlnak a lórács. Feleségemnek közgáz területről van diplomája, ettől függetlenül egyik ablakban böngésző 3 játék+2 aukciós oldallal, a másikban wow. Ezt mi tablet tudná? És akkor még csak szórakozásról beszéltünk - a tartalom szerkesztő szoftvereket amiket használni szokott itthon, azt hagyjuk. Nyilván tudna tableten is szórakozni, mert el lehet tölteni vele az időt, de akkor 1/3 annyit tudna szórakozni, mert a maradék lehetőség elvesz a tab gagyiságán.

    CRT vs LCD: olvasd el ezt a linket. Ha megnézed minimum annyi pro és kontra van mindkét technológia mellett.
  • atomkrumpli
    #50
    pedig igaza van mert az átlag számára a számítógép=fészbuk/cset/jutúb és még ehhez is segítséget kérnek néha mert elakadnak benne. Nekik bőven megfelel erre a célra tablet, természetesen jó erre egy pc és vagy egy netbook is kinek mire van pénze. Az emberek gyártanak mindenféle zavaros ideológiát hogy miért szar ez vagy az de mindig kiderül hogy egyszerűen nincs lové jobbra (crt-lcd viták vége is az hogy a fikázónak egy árva vasa sincs és a 20 éves eizo monitorát is kb. ingyen kapta)
    Szomszédom is vett egy notit úgy hogy sosem játszik de mikor megkérdeztem miért nem tabletet akkor azt felelte se tudta mi az és sose látott olyat, szóval lehet még itthon olcsó tablet őrület, nincs még vége mert el se kezdődött.
  • G_ArchAngel #49
    Tevedsz, az az igenyes, aki koveti a divatot, de azt izlesesen, stilusanak leginkabb megfeleloen teszi.
  • csimmasz
    #48
    Nekem biztos nem!
    Hidd el, ha te nem is de a legtöbb fikázó azért ugat rá mert neki nincs.
    Meglátszik az ellene felhozott érveken is.
    Van aki leszarja menyibe kerül, vagy hogy van másik 3 computer a családban, ettől már ő a seggfej szerintük.
    Miért bántja az emberek szemét ha valaki elégedetten használ egy eszköz?
  • Ender Wiggin #47
    Vicces, amit írsz. Egy ovis érvel így. Irigységből, ja. Volt okostelóm, van tabletem, akkor most irigy vagyok, vagy igényes felhasználó, akinek a divat nem diktál? Eleve ott van eblaszva minden tablet meg okospárti szembenállás, hogy a leggyakoribb érv FASZBUK. Namármost, nehogy már ez határozza meg az életedet, mert ha igen, akkor ott valami komoly baj van...
  • szvini
    #46
    Nem vágom mért vagy ilyen vérszemű, de ha neked jól esik, akkor hajrá...
  • csimmasz
    #45
    Az a baj hogy sok ember irígységből gyűlöli a tableteket.
    Mi a francért nem lehet megértenik hogy az átlag user még a facebook üzenetek törléséhez is segítséget kér eleinte.
    Ezek az emberek csak egy eszközt látnak nem számokat meg megaherzeket.
    Böngészgetni a fotelból, chat elni, facebookozni tökéletes, akkor miért ne vegye meg, azért mert néhány okostóni megmondja a tutit, hogy öreg hülye vagy mert jobbanjárnál ha órákat görnyednél a pc előtt ugyan ezeket a dolgokat csinálva.
    Vagy akár a fotelből egy notebok al égetnéd a lábadat amig pötyögsz a bill en.

    Ez már szánalmas, a többi irígy meg az okostelefonoknak nem látja az értelmét de csak azért mert nincs rá vagy van de sajnálja rá.
  • Komolytalan
    #44
    Fizetett reklámunkat olvashatták (google).
  • Komolytalan
    #43
    Az a gond a kiselőadásoddal, hogy csupa-csupa rossz példát hozol a ZX Spectrumtól az XBox-ig. Ugyanis minden általad felhozott eszköznél jellemző volt a gyengébb, de egységes HW-n futó agyon-optimalizált SW. A tableteknél meg mi van? iPad még csak-csak, de a sok Androidos hulladék olyan színes HW palettán fut mint a szivárvány, ráadásul JAVA alapú az egész, amely lassabb kódot, és nagyobb memóriafogyasztást jelent. Eleve milyen elmebetegség már Java VM-ben futó felületet csinálni egy olyan eszközre, ami aksiról fut, és meg kellene felelnie bizonyos üzemidő elvárásoknak (mondjuk legalább 1 napon keresztül nyomkodhassam, és ne merüljön le). A sebesség/memória handicapből következik az, hogy tabon nem fogsz folyamatosan nyitva tartani 10-20 weboldalt, sőt leginkább 1 oldalt fogsz nézni egyszerre, mert többre nincs memória. Ugye ha már szórakozás, akkor érthető volna hogy 2-3-4 böngészős játék fusson a háttérben, amíg youtube-ot nézek az előtérben. Na ez pl tabon nem megy, mert 1 ilyen játék felzabálja a CPU teljesítmény nagy részét, és a memória lehet elég se lesz neki.

    A gagyi érintőképernyő már csak hab a tortán: az ujjaddal 50 pixel pontossággal tudsz pozícionálni, szemben az egér pár pixeles pontosságával, így ha valami weboldalt nem tud úgy átvariálni a böngésző, hogy az aktív területek ettől messzebbre kerüljenek egymáshoz (pl játékok jellemzően ilyenek, akár flashes, akár JS alapú), akkor ott jön a zoomolgatós b.szakodás egy nyomorult kattintásért.

    Egyszóval továbbra is: a tab egy kalap sz.r, ha nincs valami rá optimalizálva. Ha valami optimalizálva van rá akkor is sz.r, de akkor már fogcsikorgatva megüti a használható szintet. Mivel azonban messze nincs minden külön tabra és külön PC-re elkészítve - és nem is várható, hogy mindenki múlt századi teljesítményre/lehetőségekre optimalizáljon - , így még böngészés részét nézzük, akkor is lépten-nyomon pofára fog esni a tab felhasználó, ha ezzel a f.spuNpával akarja kiváltani a PC-jét.
  • Gerygrey
    #42
    Nem értem ezt a billentyűzet- és Office-mániát. Gondolkodjatok az átlagfelhasználó fejével, ő mi a francot kezdene az Office-szal? Még én se sokat, legfeljebb készülő kreatív anyagokhoz forgatókönyvek vannak a Google Docs-omban, meg fényévente egyszer egy hivatalos dokumentum (pl ingatlan-adásvételi szerződést és más, lakásvásárlással kapcsolatos papírokat nem hiszem, hogy 15 éven belül írnom kell még egyszer)

    Ha egy e-mailre sürgősen kell válaszolnom, azt még a telefonomon is lazán elintézem, bármekkora terjedelemben (Galaxy S, 4'' képernyővel, meg lehet szokni) tableten ez még kényelmesebb. Skype-ra, youtube-ra, zenehallgatásra, filmnézésre és Facebookra is teljesen fölösleges a billentyűzet, csak teher. Netbookon például egész biztos nem facebookoznék egy tömött villamoson, telefonon viszont lazán. És pittyeg, ha e-mailem jött, nem kell elővenni, bedugni a modemet, elindítani a kapcsolathoz szükséges progit, és manuálisan megnézni hogy jött-e levél.

    Komolyabb feladatokra pedig ott az asztali gép.
  • G_ArchAngel #41
    Ami meg mindig olcsobb, mint a Samsung csucsmodeljei:)
  • Ender Wiggin #40
    Hát igen, de sajnos ezek a fizikai billentyűzetes játékszerek elég drágák. Persze minden relatív. Még midnig olcsóbbak, mint az iPad csúcsmodelljei...
  • jeti00
    #39
    ez a Dell inspiron duo nagyon megtetszett, köszi a linket :) megint van mire spórolni :D akár szobadísznek is elmegy :P
  • Madve
    #38
    "A jobb tableteken android van, ez egyreszt egy teljes erteku os"

    Végig olvastam a hozzászólásokat, de itt már nem bírtam tovább. Android egy erőteljesen butított linux, távol áll a desktop os-től éppen azért, mert mobilokra próbálták "optimalizálni" és rengeteg dolgot éppen ezért kigyomláltak belőle, ennek ellenére érthetetlenül magas a hardver igénye. Az egyetlen jelenleg elérhető mobilra (is) fejlesztett komolyabb desktop os a meego linux aminek van netbook-ra is elérhető ingyenes változata, ha érdekel letöltheted innen.

    A hsz-ed többi részéhez, és mindenki másnak aki itt megszólalt a windowsos tablet-netbook kombó álmával kapcsolatban, hogy a tablet az nem = csak android, vagy ios, szinte minden nagyobb gyártónak van win7-el felszerelt netbook-tábla kombója, vagy dokkolható billentyűzetes tabletje, és már nem is tegnap jelentek meg.

    Itt van néhány link, de ha jobban érdekel keressetek ti is rá:

    Asus eee pc t91mt

    Asus eee pc101mt

    Lenovo ideapad s10-3t

    Viliv s10

    HP touchsmart TM2

    Dell inspiron duo

    Acer iconia tab w500

    Acer aspire 1825ptz

    Mint említettem ez csak egy pár, szóval mindenkinek jó keresgélést/vásárlást...
  • Ender Wiggin #37
    Nálam csak színes ebook olvasóként funkcionál az Andiodos tablet. Másra nem használom (az érintőképernyő amúgy is rémálom). A navigáció még érdekes lenne, ha nem a frissítetlen, ősöreg google térképeket használná, ámbár a fél centi vékony garminom minden szituációban sokkal praktikusabb.

    @kvp:"a mai nepszeru jatekok nagyon is jol mennek tablet-en vagy akar telefonon"

    Húha, ezt nem tudtam. Akkor lehet, hogy Mass Effectezni, DiRT 3-azni vagy mittudomén Crysis-ozni is a tableten érdemes?
  • kvp
    #36
    Egy tablet alkalmas az internet bongeszesere, alkalmas olvasni, esetleg filmet nezni, zenet hallgatni. De az internetet hasznalva alkalmas szovegszerkesztesre is es egy atlagos felhasznalo gepelesi sebessegehez az erintokepernyo is eleg, de akinek ez keves letezik billentyuzetes tablet, de van full qwerty-s telefon is.

    A jobb tableteken android van, ez egyreszt egy teljes erteku os, masreszt barmikor lecserelheto egy debian linux-ra es akkor meg a hacker beallitottsagu fejlesztok is boldogok lehetnek.

    Aki azt mondja, hogy egy laptop tobbre kepes az igazabol csak munkara hasznalja vagy hardcore jatekos, mivel a mai nepszeru jatekok nagyon is jol mennek tablet-en vagy akar telefonon. Tabletre/telefonra van full 3D mmo is, ami hozza azt a szinvonalat amit egy atlag jatekos egy wow-tol megszokott, tehat ehhez sem eri meg laptopot venni.

    Az x86-os laptopok jelenlegi egyetlen gyakorlati haszna az, hogy megy rajta a windows, ami a legtobb embernek nem kell semmire. Mukodo bongeszo kell, mukodo flash az oldalak media tartalmaihoz (video/jatek/stb.) es egy stabil rendszer ami birja ha nem tartjak karban. Erre a linux alapu android pont jo. A legtobb nyugati tartalomkeszito jelenleg is mindenfele korlatozott apple termeket hasznal, megis boldogulnak. Tartalomgyartas alatt egyebkent egy blog post, egy video felvetele/megvagasa/feltoltese ertendo az esetek jo reszeben. De weboldalt is lehet szerkeszteni tablet-en, sot meg programozni is lehet, bar nem szokas.

    Mire jo egy tablet egy atlag magyar embernek? Arra, hogy a forumokat ne egy asztal elott, hanem egy karosszekbol olvassa, arra, hogy irkaljon rajuk. Arra, hogy a hiroldalakat megnezze, esetleg par videot vagy valamilyen online elerheto szoveget. Egy index-es attraktorhoz nem kell tv vagy pc, a tablet boven eleg. (android-os keszulekeken hiba nelkul szokott menni az indavideo is)

    Szemely szerint kiprobaltam, hogy egy hetig nem hasznaltam pc-t, csak egy telefont (nyaralas). Ennek ellenere sikerult ugyanugy irnom az osszes forumra, az egyik post-hoz felraktam par helyben rajzolt kapcsolasi rajzot is magyarazatnak, sikerult megvagnom es feltoltenem egy a keszulekkel felvett videot es par kepet is, meg leszedni a youtube-rol par uj mp3-at. Ezen kivul megneztem a hireket, este lefekves elott jatszottam egy keveset es igazabol az egyetlen program amit nem tudtam hasznalni az a kedvenc cad programom volt, de azt amugy is csak egy workstation birja el. A munkahelyi gepre tavolrol belepni meg nem volt kedvem, mert eppen szabadsagon voltam. Es meg csak nem is tablet-et hasznaltam csak egy sima wvga kijelzos telefont, ami veletlenul egy laptop legtobb funkciojat ki tudta valtani, csak konnyebb vele fotozni es ott is elo lehet venni, ahol egy laptop kenyelmetlen. (pl. jarmuvon, ezt tudom mert anno a francia rer-en munkaba menet/jovet rengeteget hasznaltam laptopot es minden csak nem kenyelmes)

    A tablet-ek azert jobbak a telefonnal mert nagyobb a kijelzo merete, tehat jobban latni rajta az odalakat. Az idealis tablet nekem pl. egy kulso kijelzo a telefon melle, amit csak akkor veszek elo, ha kell es van rajta kihajthato billentyuzet, mert erinto kijelzon nem tudok vakon gepelni, mig qwerty-s telefonon igen. (anno a c64-en az angol kiosztast szoktam meg) A kombo rendszer elonye, hogy nem kell ket keszulek kozott szinkronizalni, hanem a telefon lehet az ember elsodleges magan gepe. (es e melle van ket ejjeliszekreny meretu munkaallomas a tenyleges munkahoz) Filmet nezni meg ott van a tv, csak ra kell dugni a telefont es mar megy is rola a film.
  • Yv@n
    #35
    "Érdekes felfogás lehülyebirkázni a saját ügyfeleidet..."

    Mi ezen az érdekes? Az érdekes az lenne aha a szemükbe mondaná. :)
  • Yv@n
    #34
    "Az a baj, hogy mi, magyarok a szerencsetlen eletkorulmenyeink miatt gondoljuk, hogy felesleges a tablet."

    Szerintem inkább a felhasználási szokásaink miatt van ez így.

    Én úgyérzem a tablet azt az őrt lenne képes betölteni, amikor már hazaértem az utazásból, tehát nem az okos-mobilról netezgetek, de még nem ültem le a gép elé.

    A tablet leginkább a tartalom fogyasztásra alkalmas, illetve munkaeszköznek akkor, ha viszonylag korlátozott lehetőségű inputtal vezérelhető az a szoftver, amin az ember a feladatát végzi. Egy velősebb fórum post megírásához már azért jobban kézreáll egy fizikai billentyűzet, ahol érzed a feedback-et ahogy a gombokat nyomorgatod. (Erre a funkcionalitásra amúgy ideális megoldás lenne egy dokkoló, és már kisz is a tabletből a netbook/nettop).
  • G_ArchAngel #33
    Lesz szerintem teljes win-nel, vagy legalabbis erosen hasznalhatoval.

    Ha nem vagy gamer, akkor miert nem jo neked a wireless eszkoz, minek radugni?
  • asgh
    #32
    Tehát ami neked jó, az kell, hogy jó legyen mindenkinek, különben egy agymosott, szerencsétlen noob?
    Ahhoz képest, hogy fejlesztőnek mondod magad, jobb ha nem propagálod a nézeteidet a munkahelyeden, nehogy véletlenül a főnökeid rájöjjenek, hogy a legalapvetőbb fogalmakkal sem vagy tisztában.
    Hallottál már olyanról, hogy eltérő felhasználói igények?
    Vagy ez a fejlesztőknél nem szempont?
    Egyáltalán, mióta hasonlítunk össze nettó teljesítmény alapján teljesen eltérő platformokat?
    Az első XBOX-ban pl. P3 700Mhz volt, ami már akkor elavultnak számított, amikor a konzol megjelent. Ehhez képest elég zajos siker lett.
    A Pathfinder Mars szondában 80186-os processzor volt, az ISS űrállomáson pedig 80386-os procik. És lehetne sorolni a végtelenségig a különböző célú beágyazott rendszerek nettó teljesítményét.
    Milyen 10 évvel ezelőtti teljesítményről beszélsz akkor?
    Ha megnézzük, hogy milyen színvonalú játékokat fejlesztenek pl. flash-re és ahhoz mekkora számítási kapacitás kell manapság, akkor a 83-as ZX Spectrum a maga 48KB memóriájával és 3.1Mhz sebességével még mindig versenyképesnek számít, mert azon is kb. ugyanilyen játékok futottak... Ja hogy 5 perc kellett amíg kazettáról betöltött? Hát ha nem veszed figyelembe az összes körülményt, amitől egy platform az ami, akkor persze minden összehasonlítás szimpla bullshit.
    Mi kell egy tábla felhasználónak?
    Ne kelljen bootra várni, bárhova magával vihesse, ne legyen nehéz, ellássa az alapvető funkciókat, amire a user a számítógépet amúgy is 99%-ban használja és minél kevésbé kelljen az OS-hez érteni.
    Akarnak rajta 3D-zni?
    Nem akarnak.
    Érdekli őket, mennyi ram van benne és milyen erős a processzora?
    Nem érdekli őket, amíg akadásmentesen futnak a programok.
    Ennyi.
  • G_ArchAngel #31
    Figyelmesen olvasd el a cimet: "Netbook helyett tábla PC-t vesznek az emberek"

    Laptop, Notebook esetleg Desktop gep szerepel benne vagy netbook es tablet?
    Gondolom i7-es netbook-kal Dunat lehet rekeszteni, annyi van...
  • Laza
    #30
    Megesküdnék arra, hogy a tablet használók nagy része zárt tereken (értsd épület) használja a kütyüjét. Én még olyat nem láttam, hogy valaki elővette volna tömegközlekedésen (mostanában az egyszerűség miatt kocsi helyett metrózom).
    Mondjuk nem Mo az etalon ezen a téren, meg a braziloktól is tarthatnak az utasok :)

    Bár az utóbbi időben a metrózók nagy része egész úton a telefonját nyomkodja ...
  • Laza
    #29
    "Szerintem a netbookoknak leáldozott, marad a Notebook és a Tablet PC."

    Nekem semmi gondom nem lenne ezzel a kijelentéssel, ha:
    - teljes értékű oprendszer (pl Win) lenne rajta
    - rá lehetne simán dugni mon+eger+bill hármast

    Ha a fentieket megvalósítják (értelmes áron), akkor Én leszek az első aki megveszi :)
  • ProgServ
    #28
    :D
    Ugye nem gondoltad komolyan, amit leírsz?
    Notin azért igenis lehet játszani, i7, erősebb GPU-val miért ne?

    Ilyen tablet ákombákom külső billel...sok értelme lehet. :D
    Metrón/buszon előveszed a 12 colos tabletet, aztán hozzá a 30-40 centis billt és...hova teszed a billt, hova a tabletet? Teljesen esetlen dolog lesz belőle.
  • Laza
    #27
    Mondjuk Én pont fejlesztek is netbookon (VS2008-ban), meg doksikat is írok ... egy Aspire One ZG5-öm van. A céges 300k-s laptop meg otthon pihen, ténylegesen csak internetezésre használva.
    És miért? Mert a netbookot csak felkapom, és viszem, gond nélkül. Viszont a notit meg cipelhetném, a vállam leszakadt tőle régebben ... pedig kocsival vittem :)

    Szóval nálam a netbook a nyerő a munkához is.

    Persze nem azt mondom, hogy néha nem lassú, meg ugye nem is a legújabb modell, de még mindig inkább ezt cipelem magammal, mint a notit.
  • Rotyoka
    #26
    Az emberek hülyék
  • G_ArchAngel #25
    Kommneted?
    Az, tenyleg hulyeseg...

    Hanyan fejlesztenenek tableten vagy netbookon? A vasarlok 0,0000000000000001%-a?
    Feltehetoleg figyelembe fogjak venni ezt a reteget a piaci elemzok es marketingesek...
    Komoly jatek netbookon? Doksi irasa kulso billentyuzettel?

    Azert adnek neked egy ilyet, mert megerdemled:

  • ProgServ
    #24
    Netto hülyeség.
    Fejlesztéshez tökéletesen alkalmatlan.
    Mindennapi feladatok ellátása, mint egy pár oldalas office doksi írása, szintén felejtős.
    Komolyabb játékra alkalmatlan.
  • wraithLord
    #23
    A notebook pedig elsősorban jegyzetelésre való? :D
    (Azért pl. egy nVidia Ion 2 videókarit, Intel Atom D525-öt és 2GB DDR3 memóriát nem csak netezésre lehet használni. :) Persze talán kicsit szélsőséges példa, de már régen nem arról szólnak a netbookok, mint az elején, és eszerint állítanak össze különböző konfigokat.)
  • mousee
    #22
    Najó, de ez a netbook belefájt 60 ropiba, tabletből picit drágább lenne a játék, arról nem is beszélve, hogy sokkal sérülékenyebb is, mint a netbook.
    Párom használja, több rajta már a körömlakk és a matrica, mint a szabad felület, és heti 2szer minimum földhöz van "véletlen" vágva.

    Oké, ez persze user error erősen, de ettől független kitartok amellett, hogy a netbooknak igenis van létjogosultsága, és mindent meg tudsz vele oldani, amit egy PC-n, max évezredekbe telik a gyenge proci miatt.

    A tabletnél limitálva vagy (egyelőre), de szépen lassan ki fogja nőni magát egy jó kis kompakt PC-vé, amit dokkolóval teljessé tudsz tenni. Na, majd olyat veszek, ha nyugdíjas leszek :D
  • G_ArchAngel #21
    Amit leirtal, arra en mast nem vennek csak es kizarolag tabletet, minden van ra, amit irtal, sokkal konnyebb, sokkal tovabb birja es a taskaba elfer a billentyuzet, amivel egyutt is kisebb, mint egy netbook.
  • DjDano
    #20
    A Netbook ugyebár a nevében is adja magát, hogy elsősorban netezésre való, a Tábla PC-k ezt maximálisan kielégítik, de persze mást is. Nem véletlen az, hogy egyre nagyobb a verseny a gyártók között, most még viszonylag drága, ha viszont idővel 60-70 ezer környékére csúszik az ára, akkor viszik majd mint a cukrot és erre igen nagy az esély. Szerintem a netbookoknak leáldozott, marad a Notebook és a Tablet PC.
  • Komolytalan
    #19
    Hát ha 1x azok... Szívesebben fejlesztenék másra, hidd el, ha másra lenne igény. Nagyon várom már, hogy ez a tabletlufi kipukkanjon.
  • wraithLord
    #18
    Szerintem itt az a gond, hogy a netbookról sokan azt hiszik, hogy a legbénább notebookok olcsó, butított, béna verziója. Van ilyen is, és eredetileg annak is indult. De ma már azért nem egészen így van, csak azok a netbookok nem 40k HUF-ba kerülnek... :D Nekem is ilyen van, és tökéletesen meg vagyok vele elégedve.

    Minek vegyek tabletet, mikor nem tudok rá pl. Debiant rakni, amit úgy állítok be, ahogy akarok, meg ha normálisan akarom használni, akkor kell hozzá egy billentyűzet, és akkor megint ott tartok, mintha netbookom lenne. Ráadásul még lényegesen gyengébb képességű is egy tablet.
  • Vanek úr
    #17
    Érdekes az összehasonlítás; de szerintem a cím nem helyes. Nem netbook helyett veszik az emberek a tabletet, hanem mellette. A netbook eladások 'visszaesése' nem a tabletek megjelenésével kezdődött, hanem onnantól, hogy a sok 'vegyünk netbook-ot, mert az jó' gondolattal rendelkező vásárló rájött, hogy mire való (nem noti (vagy asztali gép, esetleg telefon) helyett, hanem egy új területen próbál harcolni, ahol ezen korábbi lehetőségek nem elegek). A tablet sem a netbook ellen van, hanem egy még mobilabb (könnyebb hordozhatóság, kisebb helyigény), de kevesebb tudással rendelkező valami (csak most ez az újdonság, és sokan mennek a divathullámon, holott lehet, nincs is rá szükségük; vagy majd idővel rájönnek, hogy jobbnak/másnak hitték - mint a netbook-ok esetében). Megvan ennek is a maga helye a rendszerben; de nem teljesen ütik egymást a netivel. A netbook-on kényelmesebben, gyorsabban lehet szöveget szerkeszteni; jobb videónézésre (pláne a Brazos megjelenése óta); de a táblák meg elférnek akár egy kézben is (és akár egy kézben is lehet használni), valamint netezni/csetelni/levelezni/FB-ozni bőven elég is.
  • mousee
    #16
    Párom netbook-ol: Egyetemista, msn-ezik, office-ozik, skype-ol, jútúbozik, zenét hallgat, filmet néz. Erre pont baromi jó a netbook. Kicsi, könnyű, nem melegszik, befér a táskájába kényelmesen. Tökre meg van elégedve vele.

    Tabletnek külön nem látom létjogosultságát, viszont úgy, hogy adnak hozzá egy dokkolót, amin van bill, akkor már egyből más a dolog. Akkor átvált túlképp egy "netbook"-ra. Én az ilyen kütyükben látom a jövőt.
  • wraithLord
    #15
    Már volt egy pár ilyen hír, hogy netbook helyett tabletet vesznek. Nekem személy szerint nem kéne tablet... de ezt is írtam már párszor...
  • G_ArchAngel #14
    Az a baj, hogy mi, magyarok a szerencsetlen eletkorulmenyeink miatt gondoljuk, hogy felesleges a tablet.
    Egy atlagos nemet/angol/francia siman megengedheti maganak a desktop/laptop/tablet/smartphone kombinaciot.
    A gyartok pedig pont leszarjak a magyar piacot es a forumozokat, nem mi vagyunk a marketingesek celkozonsege.
    Angliaban egy heti fizetes egy iPad v. highend Android tablet, minimalberen eloknek 2-3 heti fizetes.
    Egy jonak szamito, havi £3000-es fizetesbol megvan a MacBook Air, iPhone, iPad. Akar vmi 0%-os kondicioban is.

    Ahogy mas is irta, idealis helyzetben nem az a cel, hogy minel olcsobban legyen sokoldalu eszkozunk tele kompromiszumokkal (netbook), hanem legyen tobb, ami sajat teruleten kiemelkedo.
  • jocco
    #13
    Annak aztán több értelme lenne h venni a netbook mellé még egy olyan dolgot ami ugyan azt tudja... a tablet másra való pont ez benne a lényeg, aztán h kinek van rá szükésge azt had döntse már el mindeki maga, s ne mások helyette... szeintem :)

    A másik h szemét gazdagok nem viccböl szoktak dolgokat venni ( talán ezért is szemét gazdagok, mert nem ragadnak le ezen a szinten :) )
  • geff
    #12
    Irodai munkához, programozáshoz stb. nem épp ideális a tablet. Viszont szerintem kiválóan helyettesíthet egy jegyzetfüzetet mondjuk egy egyetemi matek előadáson. Vagy aki rajzolgatós, tervezgetős munkát csinál, annak jól jöhet az érintős képernyő. Az Asus megoldás különösen tetszik, hogy ha akarom, billentyűzettel is használhatom.