370
  • remark #170
    1) Ja, hogy a körülmények. Na ezt hívják "projektálásnak"...
    2) Ha az általad érvként felhozott tények más embernél más végeredményt adnak, akkor a valódi ok az bizonyíthatóan nem az, amit te leírtál. Tény? Tény. Nem piszkálni akarlak, de ez egy tény.
  • Papichulo
    #169
    A sajat vilagodat akarod ram projektalni. Ez nem mukodik. Nagy esellyel teljesen masak a korulmenyeink.
  • remark #168
    Én meg elmagyaráztam, hogy az érveid nem érvek.

    "Ha sokat elsz kulfoldon" -> nem érv, ezt én tudom
    "sokaig nem hasznalod a magyar nyelvet" -> nem érv, én szinte alig használom
    "foleg meg magyar billentyuzetet sem tudsz venni tobb ezer kilometeres tavolsagon belul" -> nem érv, nekem sincs magyar billentyűzetem
    "akkor leszoksz rola" -> nem érv, mert ez nem leszokás kérdése

    Azt kellett volna érvként írnod, hogy: nincs rá igényem, hogy ékezettel írjak, ezért nem is próbáltam meg. Én is ékezet nélkül írtam éveken keresztül, aztán rájöttem hogy ez így nem mehet tovább, hogy még a saját nevemben levő ékezeteket se írom le! Engem nem Gezanak hívnak, hanem Gézának . Ékezethiány -> írás degradációja. Írás degradációja -> gondolkodás degradációja.

    Nem piszkálni akarlak mindezzel, csak épp bal lábbal keltem fel, és morcos vagyok. Úgyhogy a fentiek szigorúan csak a saját gondolataim saját magamra vonatkoztatva! Ha valaki mégis magára ismer, arról én nem tehetek...
  • Papichulo
    #167
    Akkor most mar csak azt szeretnem tudni, hogy szamodra miert ezek voltak a "nagy" merenyletek es az altalam adott listaban szereplo tobbi, miert nem?

    Afrikai kovetsegi robbantasok?
    Elso WTC?
    USS Cole?
    Bali?
    Istambul?
    Egyiptom?
    Stb...
  • Papichulo
    #166
    Te egy kulonleges ember vagy. Felnezek rad. :)

    Amugy nem az volt a kerdes, hogy te miert tudsz ekezettel gepelni, hanem, hogy en miert nem. Elmagyaraztam.
  • remark #165
    Húha. Nemsokára megyek haza "rendet rakni". Látom nehéz dolgom lesz...

    Ja, most látom hogy ki vagy. Gihihih...
  • remark #164
    Én 9+ éve élek külföldön, angol billentyűzettel dolgozok, és láss csodát: villámgyorsan tudom kirázni az ujjamból az ékezeteket... (a hosszú ű és ő kivételével)
  • NEXUS6
    #163
    Bameg, még Kuki a 126-ban a 100-asra válaszolva kezdte ezt a vitát, a 100-asban ott van, hogy mit értettem a 3 nagy merénylet alatt!
    Te most tényleg kötekedsz, vagy csak lusta vagy visszanézni pár hszt-is, amire itt reagász nagytűzzel?!
  • Papichulo
    #162
    Ha sokat elsz kulfoldon, sokaig nem hasznalod a magyar nyelvet, foleg meg magyar billentyuzetet sem tudsz venni tobb ezer kilometeres tavolsagon belul, akkor leszoksz rola es egy ido mulva mar sokkal gyorsabban tudod hasznalni a nem magyar kiosztast. Nem vagyok ra buszke, de igy alakult.

    Amugy orulok, hogy mar csak ebbe tudtok belekotni. Ha mar az ervekkel nem lehet harcolni, marad az ad hominem!
  • NEXUS6
    #161
    Neked meg snassz használni a magyar billentyűzet kiosztást?
  • Papichulo
    #160
    Ennyiben tudtal erdemben hozzaszolni, ennyiben tudtad alatamasztani ervekkel a kijelenteseidet. Gratulalok, hivatalosan is binzonyitottad az imbecilitasodat.

    Ps: bizonyitsd be, hogy en barkit is kuldtem, barhova! :)

    Ps2:
    " hanem magyarokat költök oda magatok helyett."

    Nem szoktam ilyesmibe belekotni, mert mindenki gepelhet el dolgokat, de latszik, hogy itt az iskolazatlansagbol adodoan hasznalod rosszul a "kolteni", "kuldeni" szavakat. Az elso az, amit falun a tyukok csinalnak, a masodik, amit esetlegesen en is meg tudnek tenni. Tanulj, hogy kisebb parasztnak tunj! :)
  • Molnibalage
    #159
    Nem, mérnök vagyok. Viszont Afganisztánnak akkor is vannak természeti szépségei.
  • Amergin
    #158
    De sok fajtajelleges patkány van itt! Érdekes, hogy nem ti mentek Afganisztánba meghalni, hanem magyarokat költök oda magatok helyett.
    Vajon miért?
  • sanyicks
    #157
    Akkor bemásolom neked még egyszer mert láthatóan olvasni még mindig nem tudsz csak a faszságokat ontani magadból: "Megfelelne mk-82 is, csak rossz hatással van a népszerűségre( a nyugati népszerűségre), és a választásokra ;)"
  • kukacos
    #156
    "hanem, hogy amit a médiában nyomatnak, meg a valóság, az két különböző dolog. Főleg, mert az emberek többsége, vagy nem tudná elfogadni, vagy felfogni."

    Jól hangzik. Főleg miután fontos forrásként hivatkoztál egy amúgy nyálas és álságos, hollywoodi politikai áldrámára... :D

    Kétpercenként cáfolod saját magad.
  • Papichulo
    #155
    Hogy mi van???

    Egy egyszeru kerdesre keptelen vagy valaszolni es meg neked all feljebb?

    Te kijelentettel valamit. En kulturaltan megkertelek, hogy pontositsd a mondandodat. Nem is ertem a problemat.
  • NEXUS6
    #154
    Ájjál le kiscsákó mert átrántalak a kábelen oké!?
    Csak szólok.
  • Papichulo
    #153
    "Szal, mi nem jött le?"

    Ertelmezesi problemaid vannak?
    Ismet: Mi ertettel a kerdesedben a "3 nagy merenylet" alatt es miert ezen harom volt a "nagy" merenylet?
  • NEXUS6
    #152
    Ha érdekel, nézd meg a wikin, én megnéztem, lusta vagyok újra kikeresni. Épp azt magyaráztam ha olvasnál is nem csak write only módban dolgoznál, hogy a 3 nagy merénylet elkövetői, vagy saját ország állampolgárai, vagy szaudi, egyiptomi, emirátusi emberkék voltak, nem az a tipikus afgán kecskepásztor, akit a talibán bekényszersorozott.
    Szal, mi nem jött le?
  • NEXUS6
    #151
    Egész eddig azt magyaráztam, ha nem esett le a gondolatmenetem, akkor a hiba nem az én készülékemben van.

    Mellesleg nem úgy mondanám, hogy semmi keresnivalója, hanem, hogy amit a médiában nyomatnak, meg a valóság, az két különböző dolog. Főleg, mert az emberek többsége, vagy nem tudná elfogadni, vagy felfogni.

    Amit írtam: "Az ok, hogy a fejletlen gyenge is, ha gyenge, akkor potenciális préda." Ez pl nem olyan dolog, logika, amit a mi liberális-demokratikus eszmerendszerünk nagyon fel tudna dolgozni, ezért kicsit megtámogatjuk, terroristák, nők elnyomása, humanitárius katasztrófa, akármi. Rengeteg dolog van, amiért a nyugat jó színben feltűnve tud beavatkozni akkor is, amikor az ENSZ alapokmányában is tiltott katonai agressziót követ el.
  • Papichulo
    #150
    Tudod mit? Hagyjuk is. Ne szenvedj! Besultel!
  • Papichulo
    #149
    Megegyszer:
    "És szerinted a 3 nagy merényletet hány ember követte el?"

    Mi ertettel ezen kerdesedben a "3 nagy merenylet" alatt es miert ezen harom volt a "nagy" merenylet? Miert nem valaszolsz a kerdesemre? Nem magyarazkodast akarok hallani, hanem valaszt szeretnek kapni erre a nagyon egyszeru kerdesre!
  • NEXUS6
    #148
    Nem bla... édeske, ez az én eredeti kijelentésem, nem érdekelnek a te perverzióid. Bocs.
  • Papichulo
    #147
    "Nem irreleváns, mert én arról beszélek, hogy az a maszlag, hogy a kiképző táborok, mind terrorista kiképző központ volt. És ez az amiért totális háborút kell viselni Afganisztán ellen, hogy ez nagyjából valszeg nem igaz."

    Bla, bla, bla...

    Megegyszer:
    "És szerinted a 3 nagy merényletet hány ember követte el?"

    Mi ertettel ezen kerdesedben a "3 nagy merenylet" alatt es miert ezen harom volt a "nagy" merenylet? Miert nem valaszolsz a kerdesemre? Nem magyarazkodast akarok hallani, hanem valaszt szeretnek kapni erre a nagyon egyszeru kerdesre! Please! Pretty please? :)
  • kukacos
    #146
    Azzal kezdted, hogy "Afganisztánnak ezekhez mi köze?" Magyarázd már el nekem szegénynek, hogy akkor ezekből hogy következik az, hogy semmi keresnivalója ott az amerikaiaknak?

    Pakisztán meg örüljön, mint majom a farkának, hogy a világ leggazdagabb országa ment oda rendet rakni. Ja meg örüljenek az afgánok is, olyan lehetőséget kaptak, mint soha.

    Ki kéne képezni néhány magyar politikust is öngyilkos merénylőnek - az se kell, hogy akarják -, és felrobbantani mindet valami gazdag országban. Idejönnek, megszállnak és végre rendet tesznek.
  • NEXUS6
    #145
    Bin Láden halott, az amit Bush meghirdetett Terror ellenes háborúként, gyakorlatilag véget ért.

    A jelenlegi konfliktusok gyökerei mások, pl a fejlődésbeli különbség. De az sem azért, mert valami módon irritál bennünket a fejletlen kultúra, vagy a fejletlenek irigyek a nyugatra, mint kb a terror elleni háború ideológiai alapja ugye.

    Az ok, hogy a fejletlen gyenge is, ha gyenge, akkor potenciális préda. Ennyi.
  • NEXUS6
    #144
    "Irrelevans."
    Nem irreleváns, mert én arról beszélek, hogy az a maszlag, hogy a kiképző táborok, mind terrorista kiképző központ volt. És ez az amiért totális háborút kell viselni Afganisztán ellen, hogy ez nagyjából valszeg nem igaz.

    Nem érdekel a Kaida, már csak azért sem, mert mégegyszer leírom, hogy a Földön elkövetett terrortámadások közül arányaiban nagyon keveset követnek el. Arányaiban. Bizonyos szempontból médiabaromság az egész, hogy ennyire felfújják.
  • kukacos
    #143
    Nyugtass meg, hogy nem utazási irodában dolgozol. Barnuljon Grönlandon, hm? ;)
  • Papichulo
    #142
    "És ezek közül hányat követtek el az Afganisztánban terroristáskodásra kiképzett emberkék?"

    Irrelevans.

    Te harom nagy merenyletet emlegettel. En megkerdeztem, hogy ez melyik harom volt. Egy kerdessel valaszoltal. Most erre mit mondjak?

    Megteszem megegyszer. Ezen sok kozul, melyek szamodra a "nagy" merenyletek es miert azok?
  • NEXUS6
    #141
    Mellesleg ha megkérdezel bármilyen szakértőt, akkor ő is azt mondja, hogy a kaidás támadások az összes elkövetett támadásoknak talán 1%-át sem teszik ki.
    Az Afganisztánben az útszélére kitett IED-t te minek értékeled? Gerilla támadásnak, vagy terror támadásnak?
  • NEXUS6
    #140
    És ezek közül hányat követtek el az Afganisztánban terroristáskodásra kiképzett emberkék?
  • NEXUS6
    #139
    Nem azt akarom bizonyítani, épp ellenkezőleg.
    De azt is vegyük figyelembe, hogy a talibán és a kaida csak 97 és 2001 között működött együtt. A kaida egy kis terror csoport volt, akik zsoldosokat küldtek Afganisztánba is, de a kettő nem ugyan az. A talibán ebben az időszakban Afganisztán hivatalos vezető ereje volt, amit pl Pakisztán szintén elismert. Még jó, hiszen az egész mozgalmat a paisztáni vezetés hozta létre.

    Miért is?
    Érdemes megnézni a Charlie Wilson háborúja c. filmet. Ő volt az a szenátor, aki különböző szenátusi bizottságokon keresztül megszervezte azt, hogy Amerika egyáltalán beszálljon az oroszok kizavarásába, egyébként nagyjából lexarták volna az egészet.

    A film vége nagyon tanulságos. Megy az ünneplés, hogy az oroszok kivonultak, amikor a CIA ember, akivel együtt dolgozott a szenátor félrehívja őt. És tájékoztatja, hogy ha ugyan azt a támogatást, amit fegyverben megadtak az afgán erőknek a továbbiakban nem folytatják, de mint az újjáépítéshez történő hozzájárulás, nem építenek iskolákat, nem építik újjá a városokat, az utakat az infrastruktúrát, akkor Afganisztán az anarchiába süllyed.
    Amerika gyak abbahagyta a támogatást, Wilson nem tudta kiharcolni a bizottságokban, Afganisztán pedig anarchiába süllyedt. Egyetlen ország volt akit ez érdekelt, Pakisztán, merthogy náluk is rengeteg pastu él. Marhára nem hiányzott egy ilyen forrongó ország nekik a szomszédban. Megszervezték a talibán mozgalmat, akik a totális káoszból egy pokoli, de valamivel rendezettebb országot hoztak létre.

    Ennyit akarok mondani.
  • Molnibalage
    #138
    Nevetni fogsz, ki koromban arról álmodoztam, hogy egyszer Afganisztán hegyes vidékein talán túrázhatok egyszer. Az álom több okból is álom marad.
  • Molnibalage
    #137
    Fura módon az senkinek nem tűnik fel, hogy az utóbbi évtizedek háborúi közül a legtöbb semmit sem ért el azon kívül, hogy a környéket lerombolta és az ott élőket szenvedtek emiatt? Mondjuk nagyon sok háborúra inkább csak az esztelen ideológiai alapú pusztítás és népirtás szó illik...

    Valahogy egyik sem volt olcsó és nem igazán látszott az általuk nyert profit sem.
  • kukacos
    #136
    Azért mielőtt nagyon elszállnál, csak szólok, hogy a dicsőséges tálib gerillák összesített létszámát 40 ezerre becsülik.

    Az országban százezer NATO katona és körülbelül kétszázezer afgán rendőr/katona teljesít szolgálatot.

    Az ország lélekszáma 30 millió.

    Ezek a fránya számok valahogy nem akarják kiadni a hősies össznemzeti ellenállásod, bár a valóság téged sosem zavart igazán.
  • kukacos
    #135
    Egyébként a kiképzőtáborokban főleg indoktrináció zajlik. Nem olyan könnyű rávenni ám valakit, hogy ölje meg magát a szent ügyért, sokat kell mesélni neki a túlvilágon rá váró szűzlányokról.
  • kukacos
    #134
    Töredelmesem bevallom, gőzöm sincs, hogy ezzel a sok kérdéssel mit akarsz sejtetni...

    Esetleg valami kitekert módon tagadni akarod, hogy a Talibán az alkaloida és hasonló szervezetek hátországa volt?

    Hát nehéz dolgod lesz. ;)
  • Papichulo
    #133
    "És szerinted a 3 nagy merényletet hány ember követte el?"

    Neked mi szamit nagy merenyletnek? En joval tobbrol tudok:

    1 Early 1990s
    1.1 February 1993 World Trade Center
    1.2 1994 Bojinka, Philippine Airlines Flight 434
    2 1998 U.S.-embassy bombings
    3 2000 USS Cole bombing
    4 September 11, 2001, attacks
    5 October 2002 Bali bombings
    6 November 2003 Istanbul attacks
    7 February 2004 SuperFerry 14 bombing
    8 March 11, 2004 Madrid train bombings
    9 May 2004 Khobar massacre
    10 July 7, 2005 London transport bombings
    11 July 23, 2005 Sharm el-Sheikh attacks
    12 November 9, 2005 Amman hotel bombing
    13 April 2007 Algiers bombings
    14 February 2008 Kandahar bombing
    15 June 2, 2008 Danish-embassy bombing
    16 June 2009 Little Rock recruiting office shooting
    17 December 2009 Northwest Airlines Flight 253
    18 Dec 30, 2009 Khost Suicide Bomber
    19 October 2010 cargo plane bomb plot

    http://en.wikipedia.org/wiki/Timeline_of_al-Qaeda_attacks

    Gondolom ezek mindegyiket meg tudod magyarazni, hogy miert nem resze a "Magic3"-nek :)
  • kukacos
    #132
    Arra célzol, hogy a - nem túl sikeres - hobbirepüléssel bepróbálkozó kedves fiatalemberek csak nyaralni mentek oda pár hónapra? Hogy erre nem gondolt senki, pedig világos: Afganisztán gyönyörű ország, a Talibán meg már akkor is kiköpött turistaparadicsom volt...
  • NEXUS6
    #131
    Ja, megint a hasraütés módszerével érvelsz.
    Ahogy olvasom a 2000-es évek elején olyan 120 tábor volt Afganisztánban és Pakisztánban (nocsak már megint Pakisztán, miért is nem támadjuk meg azt az országot is és nem pedig az van, hogy az USA évente több 100 000 000 $ katonai segélyt ad nekik inkább?). Szerinted hány ezer embert képeztek ott a táborokban ki? 10 000-et, 100 000-et?

    És szerinted a 3 nagy merényletet hány ember követte el? 100?

    Hol van akkor az a rengeteg terrorista? Guantanamón? Vagy hol a faxban?

    Szerinted egy ilyen afganisztáni kiképzőtáborban mire képzik az embereket? Hogy kell elvezetni egy 150 t-ás utasszálítót? Észrevétlenül, tiniként elvegyülni a londoni metrón, vagy a madridi helyiérdekű vasúton?
    Gondolod, hogy erre ott képzik ki az embereket?
    Vagy inkább "csak" gerilla hadviselést oktatnak a saját seregüknek, akik az Északi Szövetség ellen harcolnak, harcoltak?
    Akik ráadásul soxor erőszakkal besorozott katonák voltak.

    Szerinted?

    Csak a wikit olvasgatom. Gondolod, te is megpróbálkozhatnál vele.
    A táborokból meg gondolom annyi maradt, amennyi talibán erő. A máktermelő haduraknak is megvan a saját kiképző táboruk, csak az valahogy nem terrorista központ.