370
  • Molnibalage
    #210
    Nem igaz, hogy ennyire turbómagyar módod lovagoltok az ékezeteken. Nekem kibaszottul fel sem tűnt, hogy ékezet nélkül írt...
  • Papichulo
    #209
    De ertsd meg, hogy en sokkal, gyorsabban tudok gepelni ekezetek nelkul es mivel szamomra ez fontosabb, mint az ekezetek hasznalata, ezert ezen nem akarok valtoztatni! Termeszetes, hogy ez az en dontesem. A kulso tenyezok csak ennek a kialakulasaban jatszottak szerepet. Ma mar nekem ez jo igy. Ha teged ez zavar, konnyen tudsz segiteni rajta, de ne vard azt, hogy csak azert mert te valtoztattal, ezert en is megtegyem ugyanezt.
  • remark #208
    Tehat ha te igy dontottel, akkor mindenkinek igy kell dontenie, mivel ez a helyes ut?

    Nem érted, hogy az érvelésem pont abból áll, hogy nem külső körülmények következtében nem írsz ékezettel, hanem egyéni döntésed miatt? Nem arról győzködlek, hogy te is dönts úgy, ahogy én, hanem arról, hogy ne magadon kívülre "projektáld" azt az okot, ami benned van. Nem a billentyűzet az ok, nem a kiosztás az ok, hanem te vagy az ok. NEXUS6 ezt tudta, ezért TÉGED szólított meg azzal, hogy nem tudnál ékezettel írni? Erre te külső okokra kented az egészet, én pedig bebizonyítottam, hogy nincsenek külső okok, így NEXUS6 kérdése jogos kérdés.

    Egyébként meg feltűnt, hogy több helyen is maszatolós manipulálgatásba fogsz ebben a legutóbbi hsz-edben is ("Igaz, Mao elvtars?", "Te vagy az igazsag bajnoka?"), ahelyett, hogy a tényekkel foglalkoznál? Te is azok közé tatoznál, akik azokat szidják, akik "összeesküvés-elméletekről" meg hasonlókról beszélgetnek? Ha így van, akkor nem ártana először azt felfognod, hogy te magad mit csinálsz és miért csinálod.
  • teddybear
    #207
    Nem tudom mit rugóztok ezen annyit. Ha csak angol billentyűzeted van akkor is le tudod tölteni a megfelelő billentyűzetvezérlő progit. Létezik minden oprendszerre. Aztán a megfelelő szimbólumokat meg felírod a billentyűre filctollal.

    Apropó, próbáld ki, hátha:

    á - baloldali ALT + 160 a numerikus billentyűkön
    é - ALT + 130
    í - ALT + 161
    ó - ALT + 162
    ú - ALT + 163
    ö - ALT + 148
    ü - ALT + 129
    ő - ALT + 147

    Nem teljes, de talán elég a kritikus helyzetek leküzdésére. Már ha akarsz küzdeni egyáltalán. :)
  • Papichulo
    #206
    Lord of War
    http://www.imdb.com/title/tt0399295/
  • Papichulo
    #205
    "aztán egyik napról a másikra úgy döntöttem, hogy ez nem kóser így"

    Tehat ha te igy dontottel, akkor mindenkinek igy kell dontenie, mivel ez a helyes ut? Igaz, Mao elvtars?
    En mar rogton azzal kezdtem, hogy te a sajat ertekrendeted akarod ram kivetiteni.
    Az meg kulon vicc, hogy erre a beszelgetesre sor sem kerult volna, ha mar ezt az elso valaszomban kepes vagy felfogni!

    "ha nem állsz neki kritizálni valakit a szóhasználatáért. "

    Ugy erzed, hogy az ember az gyamoltalan volt es neked kellett megvedened? Te vagy az igazsag bajnoka? Napjaink Gretsy Laszloja? Vagy meg szeretned magyarazni, hogy a "kolteni" es a "kuldeni" ige az szinonima?
  • remark #204
    Mibe? Hogy hozzád hasonlóan évekig nem használtam a magyar nyelvet, ha mégis, akkor ékezet nélkül írtam, aztán egyik napról a másikra úgy döntöttem, hogy ez nem kóser így, és azóta angol kiosztás mellett - tudod, amit te is használsz, és amin gyorsan megy a gépelés - lököm az ékezeteket mint a forgószél?

    Nincs magyarázat arra amit csinálsz, csak az, hogy te nem érzed azt, hogy nem kóser ékezet nélkül gépelni. Igényszint, semmi más!

    Az meg külön vicc, hogy erre a beszélgetésre sor se került volna, ha nem állsz neki kritizálni valakit a szóhasználatáért. Terelnéd a beszélgetést, de belesültél rendesen! (Ilyet szintén nem mondanék magamtól, hogy "belesültél", mert igénytelenségre utal (gondolkodás degradációja), de ha már te így előjöttél ezzel, akkor legyen...)
  • Papichulo
    #203
    Ja, szerintem is. Ebbe belesultel!
  • remark #202
    Melyik film ez?
  • remark #201
    Hagyjuk.
  • remark #200
  • immovable
    #199
    Nem értem itt a zembereket. US egy pacifista ország, ezt bizonyítván egy béke-Nobel-díjas elnöke is van. Mindig és mindenhol a demokráciát terjeszti. Szabadságot melyet remélem minél hamarabb elhoz nekünk is. Amúgy is amíg ők nem mondják valamire, hogy az háború, vagy nem írnak alá valamit - mint pl. karvaj cimboráik az atombomba kapcsán - addig az nem háború - nincs atombomba - tehát pofa be. :)
    Teccik érteni.? :)
  • Papichulo
    #198
    " A mai értelemben vett módon én is segg buta vagyok"

    Ez az egy dolog, amiben tokeletesen egyetertunk :)

    "Afganisztán de képesek összeszedni annyi szavazatot, hogy háborút tudjanak indítani ellene mert ott van olaj."

    Szerinted mennyi olaj van Afghanisztanban? Elarulom. Semennyi. Na latod, ezzel gyonyoruen bizonyitottad is az elso idezetet!? :)
  • Asperot
    #197
    Afganisztánban van olaj? Indult háború ellene?
    spoiler!!!!!!:
    nincs /nem / de legalább jó az önértékelésed.
  • Asperot
    #196
    Mert Mi, aztán baromira büszkék lehetünk.
    Persze ilyen videókból, nem szerencsés túl messzemenő következtetéseket levonni,de ez persze akkor is áll, ha más nemzetekről van szó.
  • Rotyoka
    #195
    Na még erre azért reagálok.

    Én ezt értem. A mai értelemben vett módon én is segg buta vagyok az "általános műveltségben", de én minden ilyen dolognak utána nézek ami most folyik a világban. Engem hidegen hagynak azok amik akár már 2 éve történtek mert már elmúlt, innentől kezdve miért kelljen, hogy érdekeljen?

    Mellesleg az usa politikusai igen jók, mert a sok buta embert nagyon okosan használják ki. Lehet nem tudják, hogy hol van Afganisztán de képesek összeszedni annyi szavazatot, hogy háborút tudjanak indítani ellene mert ott van olaj.
  • Molnibalage
    #194
    Lehet, hogy nincs általános műveltségük, de nem az általános műveltség az, amivel egy országot működtetni lehet.

    Szeritnem sok balfasz azért tartja sokara azt, mert mást nem tud felmutatni. Csak abból meg nem lehet megélni...
  • Molnibalage
    #193
    WTF? Végig? Volt két világháború, egyikben sem vett részt végig. Koreában ENSZ csapatok voltak. Volt még Vietnám, Grenada, Panama és kb. ennyi. A többit háborúnak nevezni vicces.

  • NEXUS6
    #192
    Kúl film, tegnap néztem meg megint.
    Megint beleborzongott a hátam, ahogy olvasom ezeket a sorokat. Ja nem, csak le kéne állítani a klímát.
  • Rotyoka
    #191
    De én a postolgatást itt be is fejeztem mivel nincs értelme. Aki tudja tudja, aki meg hisz a mesékben az innentől kezdve is azokban fog hinni.
  • Rotyoka
    #190
    Nem az Amerikaiak nem buták, mert abba benne van Kanada, Brazília, Mexikó satöbbi...

    Az USA-ban élők 95%-a buta. Amíg azt hiszik, hogy európa egy ország ahol franciául beszélnek ill. Afganisztán dél amerikában van, addig elég segg buták.

    (Nem nem erre a megkérdezek 5 embert az utcánra gondolok, hanem arra amiből régebben (6-7éve) botrány is volt)
  • Asperot
    #189
    Amerikaiak buták? Biztos erről is volt dokumentumfilm.
  • Papichulo
    #188
    "lehet neked nem mert ilyen Papichulo agyszinten mozgosz"

    Anyukad milyen agyszinten mozog? :)

    Amugy jelent thread-ben melyik kijelentesemmel szeretnel vitatkozni?

    Idezd ezt a mondatot, majd cafold meg forrasmegjelolessel ellatott idezetekkel!
  • Papichulo
    #187
    "Én is a nem magyar kiosztású billentyűzetről beszélek... (az enyém pl. angol). "

    Mit nem tudsz felfogni azon, hogy nem hasznaltam a magyar nyelvet, ezert nem volt szuksegem ekezetes betukre es leszoktam a hasznalatarol? Mit probalsz bizonyitani? Ketsegbe vonod, hogy magyar kiosztassal lassabban tudok gepelni? Sok szerencset ennek bizonyitasahoz!
  • Rotyoka
    #186
    De mit is várok el egy olyan "országban", ahol 10 ból 2 millió cigány lassan [vannak normálisan de 99,99%-ban pusztítani valók] a másik 2 millió meg Való Világot néz minden este...


    magyarország az szerintem már olyan buta mint az USA, sőt már túl is mentünk rajtuk.
  • Rotyoka
    #185
    És 1x nem mondtam, hogy milyen okos vagyok, csak elég jól átlátom ezt a usa hódítós baromságát. Pontosabban bárki átlátná ha nem nézne kibaszott híradót meg a többit...
  • Rotyoka
    #184
    Igen valóban. Filmeket nézek. Csak én nézek Dokumentum filmeket is (tudom gáz vagyok meg minden mert RTL híradó a kircsi).

    És ez a 3 idézet is egy filmből van. [Lord of War] És nem elgondolkodtató, a 3.? DE. (lehet neked nem mert ilyen Papichulo agyszinten mozgosz). A 2. meg simán statisztika, ami ismét pontos volt.
  • Asperot
    #183
    Te honnan veszed azt a veszedelmes nagy tudásod? Mert első ránézésre max filmeket mézel.
  • remark #182
    En: "egy ido mulva mar sokkal gyorsabban tudod hasznalni a nem magyar kiosztast" vs. Te:"villámgyorsan tudom kirázni az ujjamból az ékezeteket"

    Én is a nem magyar kiosztású billentyűzetről beszélek... (az enyém pl. angol). Tehát ugyanabba a kategóriába esünk, a végeredmény mégis más. Sejted már az okot?
  • Rotyoka
    #181
    Annyi hülye a Tv-n nevelkedett ember van itt.


    kukacos..Papichulo.... stb..


    Pár idézettel én szerintem el is intézném a témát:

    "Tudják, kik öröklik majd a Földet? A fegyverkereskedők. A többieket túlságosan leköti egymás meggyilkolása."

    "A világkereskedelemben​ jelenleg mintegy 550 millió fegyver van forgalomban. Ez azt jelenti, hogy a Földön minden tizenkettedik emberre jut egy. A kérdés csak az: hogyan fegyverezzük fel a többi tizenegyet?"

    "Miközben a magán fegyvernepperek tovább prosperálnak, a világ legnagyobb fegyverszállítói az USA, Anglia, Oroszország, Franciaország és Kína. Egyben ők az ENSZ biztonsági tanácsának állandó tagjai is."
  • remark #180
    Úgy jön a témához, hogy az USA végigháborúzta az egész XX. századot, és jelenleg is több országban lő halomra embereket (úgy hogy hivatalosan nincs háború), de te azzal vágsz vissza, hogy "A háborúk nagy részét ázsiai és afrikai országok vívták az elmúlt 50-60 évben". Saját magadon kívül mást nem fogsz tudni ezzel becsapni. Ahhoz meg sok szerencsét.
  • Molnibalage
    #179
    Ez hogyan jön a témához? Ez belpolitkai téma és semmi köze ahhoz, ki indít, mit, miért meddig tart és van -e értelme.

    Valahol röhejes, hogy te, amergin bármit leírtok, amiben az USA szó benne van, ha fikázásra alaklamsnak tűnik, de a témához semmi köze...
  • Papichulo
    #178
    "szigorúan az általad közölt paramétereket alapul véve én ugyanabba a kategóriába esek mint te. "

    Nem igaz. A felsorolt parameterek alapjan sem esunk ugyanabba a kategoriaba.

    En: "egy ido mulva mar sokkal gyorsabban tudod hasznalni a nem magyar kiosztast" vs. Te:"villámgyorsan tudom kirázni az ujjamból az ékezeteket"

    Elegedett vagy?
  • remark #177
    Te vagy vicces. Az USA a szemed láttára definiálja át a háború fogalmát:

    The resolution mandates that Congress must authorize military actions initiated by the president within 60 days of their commencement or grant him a 30-day extension. The 60-day limit was reached on May 20.

    The White House responded to Congressional opposition to prolonging military action in Libya by releasing a 38-page report that claimed “US military operations are distinct from the kind of ‘hostilities’ contemplated by the resolution’s 60-day termination provision.”

    It also maintained that “U.S. operations do not involve sustained fighting or active exchanges of fire with hostile forces, nor do they involve U.S. ground troops.”

    Which is to say, as long as American military personnel are not in harm’s way it is not a war.
  • remark #176
    Tehat ugyanazokban a szituaciokban minden ember mindig ugyanugy cselekszik?

    Pont ezt írtam, hogy nem. Valamit rámutattam arra, hogy a "viselkedésbeli" különbségnek oka van, amely ok, ha más paraméterek megegyeznek, az adott szituációban tanúsított viselkedés valódi okává válik. Zavarosan fogalmaznék, vagy mi a baj?

    Konkrét példánál maradva: szigorúan az általad közölt paramétereket alapul véve én ugyanabba a kategóriába esek mint te. Ezért, ha másként viselkedek, akkor annak oka nem a felsorolt paraméterekben keresendő. Ergo amit érvként felhoztál, az nem érv, mert az alapján nem jósolható meg az egyén viselkedése.
  • remark #175
    A több tucatból egyetlen cikk: Risk-Free And Above The Law: U.S. Globalizes Drone Warfare

    The newspaper also quoted the deputy governor of Abyan province, Abdullah Luqman, decrying the attacks and stating: “These are the lives of innocent people being killed. At least 130 people have been killed in the last two weeks by US drones.”
    The leader of an observation committee created to evacuate local residents added that “more than 40,000 people have left Abyan province because they feared drone strikes.”

    (...) The drone missile assaults in Pakistan, which caused a record number of deaths – over 1,000 – last year...

    (...) On June 5 the 40th drone strike of the year killed at least six people in South Waziristan in Pakistan’s Federally Administered Tribal Areas, bringing the death toll this year to at least 350.

    (...) At the end of June, 28 people were reported killed by drone strikes in the South Waziristan Agency, with a local resident quoted by Pajhwok Afghan News as stating “that 20 civilians were killed and several others injured in the second attack.”

    (...) Some 2,100 of the 2,500 people killed in the strikes since they began in 2004 have lost their lives since 2009

    (...) On July 5 a British Reaper drone killed at least four Afghan civilians and wounded two more in a missile attack in Helmand province.

    (...) A recent Refugees International report stated that over 250,000 Afghans have been forced to flee their towns and villages during the last two years, over 91,000 so far this year...

    (...) “The US has stepped up its drone attacks against militants in the Middle East, but the growing number of civilian deaths in the strikes has sparked public anger, with concern the action is driving up the number of extremist recruits.
    “In Pakistan, CIA drone strikes aim at terrorists but end up killing mostly civilians. Public outrage is growing. Hatred and anger foster more terror.

    (...) “There is fury in Yemen over the killing of scores of civilians by the drone strikes. In one attack there, the American military presumably aiming at an Al-Qaeda training camp ended up killing dozens of women and children. In another strike a year ago, a drone mistakenly killed a deputy governor in Yemen, his family and aides.
    “With the expansion of the drone war it seems the US is seeking only a missile solution to fighting Al-Qaeda. Analysts say that some of the main features of this global chase are not having to take into account the voice of the nation that they are bombing and the lack of accountability when it comes to civilian deaths. These features add more paradox to the US strategy, with many asking whether America is fighting and fostering terror at the same time.”

    (...) Neither cruise missiles nor Hellfire missile-equipped unmanned aerial vehicles have pilots on board, so the lives of U.S. service members are safe as Pakistanis, Afghans, Libyans, Iraqis, Yemenis and Somalis are torn to shreds by U.S. strikes.
    Wars of aggression are now both safe and “legal.”
  • Papichulo
    #174
    "Ha az általad érvként felhozott tények más embernél más végeredményt adnak, akkor a valódi ok az bizonyíthatóan nem az, amit te leírtál."

    Oltari nagy baromsag. Tehat ugyanazokban a szituaciokban minden ember mindig ugyanugy cselekszik? Nem fordulhat elo deviancia? Ezt gondold azert at megegyszer!

    Vegtelen szamu parameter van egy dontes meghozatalaban. Te ebben az esetben az en oldalamon ismersz parat. Attol, hogy ez a par a te es az en esetemben megegyezik meg lehet rengeteg kulonbseg az egyeb dolgokban.
  • Molnibalage
    #173
    Szándékosan nem írtam példákat. A háborúk nagy részét ázsiai és afrikai országok vívták az elmúlt 50-60 évben, ergo az óriásplakátos rész elég vicces megjegyezés.
  • remark #172
    Fura módon az senkinek nem tűnik fel, hogy az utóbbi évtizedek háborúi közül a legtöbb semmit sem ért el azon kívül, hogy a környéket lerombolta és az ott élőket szenvedtek emiatt? Mondjuk nagyon sok háborúra inkább csak az esztelen ideológiai alapú pusztítás és népirtás szó illik...

    Erről magyarázunk már évek óta, hogy a háborúk nem érik el a kitűzött célt (béke, jólét, demokrácia, biztonság stb).
    Már csak arra kellene választ adnod, hogy miért űznek egyesek "értelmetlen" háborúkat. Talán azért, mert a háború valódi értelme nem az, amit az óriásplakátokra írtak?
  • remark #171
    Pedig látod hogyan gondolkodik az átlagember:

    "Pakisztán meg örüljön, mint majom a farkának, hogy a világ leggazdagabb országa ment oda rendet rakni. Ja meg örüljenek az afgánok is, olyan lehetőséget kaptak, mint soha."

    Örüljünk mi is együtt annak, hogy 20+ éve elfoglalt minket a világ egyik leggazdagabb államszövetsége. Meg is van az eredménye. Tibet is örül, hogy elfoglalta a gazdag Kína, és ezzel végre véget érhetett a szenvedésük. A többi országot meg már nem is sorolom.

    És hogy ezek után hogy nem képes valaki megérteni, hogy mi a terrorizmus melegágya, ez felfoghatatlan számomra.

    És ha ezt nem képes valaki felfogni, akkor azt már hiába is magyarázza az ember, hogy a másokat "megsegíteni" (elfoglalni) siető országok számára kedvező maga a terrorizmus, így nem hogy nem küzdenek ellene, de még elő is segítik. Tehát melyik a valódi terrorszervezet?