370
  • JMáté
    #250
    "According to a report by the United Nations, the Taliban were responsible for 76 % of civilian casualties in Afghanistan in 2009.[33] The Afghanistan Independent Human Rights Commission (AIGRC) called the Taliban's terrorism against the Afghan civilian population a war crime.[34] Religious leaders condemned Taliban terrorist attacks and said these kinds of attacks are against Islamic ethics.[34]

    According to Amnesty International, the Taliban commit war crimes by targeting civilians, including killing teachers, abducting aid workers and burning school buildings. Amnesty International said that up to 756 civilians were killed in 2006 by bombs, mostly on roads or carried by suicide attackers belonging to the Taliban.[378]
    "

    De ez pesze nem terrorizmus.
  • JMáté
    #249
    Bármily megdöbbentő számodra, a wikipédia (és a tudomány és jobb helyeken a vita) úgy működik hogy az emberek forrásokkal támasztjáők alá amit mondanak. A kérdéses cikk például az ENSZ jelentésein alapul. Bár ahogy nézem nem közvetlenül. Ezzel pedig azt is megválaszoltam hogy jön ide a Chicago Tribune.
  • JMáté
    #248
    Igen, csak én már kétszer leírtam hogy lehet úgy vitatkozni hogy "de én ebben nem hiszek", csak nem túl termékeny az ilyen vita.
  • remark #247
    Egyébként hogy jönnek ide az ENSZ jelentések? Annak adtam hangot, ami az általam hivatkozott forrásban ki volt fejtve részletesen, hogy a wikipédia a "győztesek" álláspontjának nagyobb teret enged. Ezért nem látod ugyanazt részletesen leírva az USA-ról (és a többi "győztesről"), mint ami részletesen le van írva a tálibokról. Lehet hogy a tálibok gengszterek a maguk szemétdombján. (Nem tudom, nem jártam utána.) De az USA a világ gengsztere (a "győztes" szövetségeseivel együtt), ebben biztos vagyok.
  • remark #246
    Leírtam hogy miért számít hiteles forrásnak az az oldal számomra. Az, hogy te mire következtetsz az oldal "design"-jából, az irreleváns.
  • JMáté
    #245
    Leírom kicsit egyértelműbben: azzal akarod bizonyítani hogy a világ legolvasottabb online enciklopédiáját hamisítják (jelen esetben = az ENSZ jelentéseket hamisítják) hogy belinkelsz valamit az internet legsötétebb bugyraiból, aminek a design-ja nyugtalanítóan hasonlít mondjuk erre:
    http://www.freeweb.hu/kvadromatika/
    Hiszen ŐK bármikor meg tudják hekkelni az ENSZ-t, a Chicago Tribune-t, stb. és ezáltal a wikit, de hogy egy gagyi weboldalt összedobjanak... nem, ilyen weboldalt csak IGAZ és TISZTA emberek tudnak készíteni, tehát amit ott olvasunk az biztos igaz.
  • remark #244
    Ne süketelj! Mi az ami szerinted hazugság?

    Ez is az? Number Of Iraqis Slaughtered In US War And Occupation Of Iraq "1,455,590"

    Egy háborúban, amit azzal a felkiáltással indítottak, hogy "na de ha lenne tömegpusztító fegyvere, akkor biztos használná is!"...

    Ezt a szlogent ma már szinte a teljes populáció aktívan használja is, és az érvelésekben ez az egyik elsődleges érv amivel azt indokolja meg az átlagember, hogy miért mennek a dolgok úgy, ahogy: az ember gyarló és kész. Aki ezt mondja, az magát is annak gondolja, és úgy gondolja, hogy soha nem is lehetne másképp csinálni, ő maga se lenne képes másmilyen lenni sohasem. Akkor meg minek erőlködni? - gondolja - Egyszerűbb megvárni a parancsot, hogy kinek a torkát kell elvágni, és kész, mehet az öldöklés. Ezek vagyunk mi emberek - sokak szerint. Hiszem azt, hogy az átlagember valós álláspontja mégis más. Csak már magának is féli bevallani, inkább hazudozik maga előtt is.
  • JMáté
    #243
    Igen, de az oldal amit linkeltél hazugság, csak a vak nem látja hogy ez is a gyíkemberek koholmánya. Hisz az alternatív történelmet a gyíkemberek írják, te nem tudtad? Nem kéne mindent bekajálni amit a képedbe tolnak. Ébredjetek Emberek!
  • remark #242
    Alátámasztottam az állításomat [URL=http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1310363549&no=234]#234[/URL]-ben. Te erre hónapok óta nem vagy képes. Troll vagy.
  • Molnibalage
    #241
    Igen. Elmeorvos látott már?
  • remark #240
    Ezt én most nem értem.
  • NEXUS6
    #239
    Teccik a nicked, olyan pacifista!


    ezt hívják asszem inkonzisztenciának.
  • remark #238
    (Tudom hogy ezzel magam ellen beszélek. De én legalább értem, hogy mik tetteim következményei.)
  • NEXUS6
    #237
    "Nem igaz, hogy ennyire turbómagyar módod lovagoltok az ékezeteken. Nekem kibaszottul fel sem tűnt, hogy ékezet nélkül írt..."

    Tájékozóggyá! Nem az a fontos valójában, hogy Papi ékezetek nélkül írt, hanem hogy mit írt ékezetek nélkül. Ezt:

    "Nem szoktam ilyesmibe belekotni, mert mindenki gepelhet el dolgokat, de latszik, hogy itt az iskolazatlansagbol adodoan hasznalod rosszul a "kolteni", "kuldeni" szavakat. Az elso az, amit falun a tyukok csinalnak, a masodik, amit esetlegesen en is meg tudnek tenni. Tanulj, hogy kisebb parasztnak tunj! :)"

    Szal?
    Te turbókozmopolita, faszom!
  • Rotyoka
    #236
    Felesleges volt ennyit írnod.

    1 szót kellett volna csak leírnod: Aljazeera

    Ebbe senki nem tud belekötni, csak az aki abba is beleköt, hogy a fekete az fekete
  • BaltásRém
    #235
    Háborúk...kiváltó okai....

    BARMOK VAGYTOK EGYTŐL EGYIG !!!

    Nézzétek meg a hozzászólásaitokat ! Már nem is a témánál vagytok, de "akkorismánekemlegyenigazam". Csak azért hogy érezze a másik, és a többi olvasó hogy kié az utolsó szó, ki az URALKODÓ. Erre másik ,ugyanígy visszaolt. Meg a szar ékezetesbillntyűzeten is képesek vagytok vitázni. Nem is maga az érvelés számít, hanem kié lesz az utolsó szó ,vagy mi. Barmok !!!

    Na ! Ezzel le is írtam a véleményemet ,mik lehetnek egy háború kiváltó okai ! :)

    BAAAAAAAAAAAAAAAAAAARMOK !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • remark #234
    -Ebben a topikban először Amergin hivatkozott a wikire. Miért? Akkor még nem volt cenzúrázva?

    Én nem Amergin vagyok. Ahhoz semmi közöm, hogy ő mikor mit csinál.
    #226-ban én is a wikipédiára hivatkoztam. Vajon miért? Hát azért, mert a hivatalos álláspont a wikipédián jól van dokumentálva.

    -Akkor te honnan szerzed az értesüléseidet? Honnan tudod hogy vannak egyáltalán fegyveres csapatok Afganisztánban? Tapasztaltad?

    Onnan szerzem az értesüléseimet, amely források pontosan fogalmaznak azzal kapcsolatban is, amely dolgokat megtapasztaltam.

    Példa: hogyan akadályozták meg annak a listának a kibővítését melyen a "győztesek" által elkövetett népirtások lettek volna rajta: The Biases of Wikipedia – A Case History
  • Rotyoka
    #233
  • remark #232
    Erre reagáltam: "Sorold már ezeket a "terrorbombázásokat". Attól, mert egy propraganda plakáton jól mutat, attól még nincs ilyen." Érted?
  • JMáté
    #231
    Igen, kettő is:
    -Ebben a topikban először Amergin hivatkozott a wikire. Miért? Akkor még nem volt cenzúrázva?
    -Akkor te honnan szerzed az értesüléseidet? Honnan tudod hogy vannak egyáltalán fegyveres csapatok Afganisztánban? Tapasztaltad?
  • JMáté
    #230
    Hát ennyire rendes emberek ezek a tálibok. És ki akarjátok találni ki pénzelte őket? Nem, nem az amerikaiak. Nem is a zsidók. Nem, nem a kommunisták. Olyan szerencsétlen elnyomott országok mint pl. Irán. Oszd meg és uralkodj.
  • remark #229
    A wikipédiát a "győztesek" cenzúrázzák. Van még kérdésed?
  • JMáté
    #228
    Mivel senki sem hajlandó elolvasni az általam ajánlott remek wikipédia cikket, bemásolok ide egy részletet, hátha megjön a megfelelő emberek olvasási kedve ha már kattintani sem kell:

    "The Taliban who ruled Afghanistan for five years from September 1996 until the U.S. attacks in 2001 were notorious for their human rights abuses against women.[374] They also committed massacres compared by U.N. officials to the ethnic cleansing that happened in Bosnia in the 1990s.[62][63] According to a 55-page report by the United Nations, the Taliban, while trying to consolidate control over northern and western Afghanistan, committed systematic massacres against civilians.[62][63]"

    Ennyi talán elég lesz kedvcsinálónak.
    http://en.wikipedia.org/wiki/War_in_Afghanistan_(2001%E2%80%93present)#Human_rights_abuses
    Mondjuk az eleje nem lényeg. Hiszen most az emberi jogokról van szó, a nők pedig nem emb... várjunk csak... ja de, most jut eszembe hogy ez a már XXI. század.
  • Molnibalage
    #227
    Soha senki nem tagadta, hogy eltolt alkalmazások során civilek is haltak meg. Még nem találták fel a 0 járulékos vesztetéssel járó 100%-osan pontos fegyvert. Egyálatlában már a célazonosítás is problémás sokszor.

    Egyáltalán mi a kérdés...?
  • remark #226
    Látom nem olvastad el még mindig a #175-öt. Tudsz angolul?

    Drone.
  • remark #225
    Te most viccelsz? Ezt már egyszer leírtad #214-ben és erre én már egyszer válaszoltam #217-ben.
  • Molnibalage
    #224
    Tudod te, hogy mi az a drone egyáltalán?
  • Papichulo
    #223
    "Bebizonyítom, hogy a tények az én elképzelésemet igazolják"

    Egesz pontosan mit bizonyitottal be? Hogy sajat elhatarozasombol nem hasznalok ekezeteket? Duh, Sherlock! Remek munka volt!
  • remark #222
    Ne személyeskedj! Ott van a link a tényekkel! Semmit nem tudsz reagálni rá, csak trollkodsz mint mindig!
  • SirLord
    #221
    Mert? Mert szerinted az háború ahol van Capture the Flag meg Teamdeathmatch?
  • Molnibalage
    #220
    Te és a tények? Folyamatosan baromságokat írsz, az NWO és közel-kelet topikon kívül is. Már sokszor leírtam. Hol rejtőznek az életben az annyira buta emberek, mint te? Ki alkalmaz ennyire buta embereket?
  • remark #219
    Jellemző. Bebizonyítom, hogy a tények az én elképzelésemet igazolják, erre ilyenkor a szokásos a válasz, hogy belemagyarázok. Oké, akkor belemagyarázok. Te pedig hazudsz magadnak, és nem csak ezzel az aprósággal kapcsolatban. Jóccakát.
  • Papichulo
    #218
    A kotozkodes es a belemagyarazas non plus ultra-jat muveled. Hagyjuk a fenebe az egeszet, mert lassan az en napomat is el fogod baszni a hulyesegeiddel!
  • remark #217
    Miert, eddig ugy jott le, hogy valaki fegyvert tartott a fejemhez, hogy ne hasznaljam oket? Vagy mi?

    Nem. Eddig úgy tűnt, hogy szerinted "így alakult" és nem úgy, hogy "így döntöttél". A kettő nem ugyanaz. De ha szerinted a kettő ugyanaz, akkor legyen ugyanaz.
  • remark #216
    A többit háborúnak nevezni vicces.

    Látod, pont erről beszélek. Adtam listát azon országokról melyeket az USA tűz alatt tart, de persze háború az nincsen. Arra is külön rámutattam, hogy ezen tevékenység megegyezik a kifogásolt "terrorbombázás" fogalom által takartakkal. De természetesen erre a vonalra nem reagálsz. Az adatokat melyek nem támasztják alá az értelmetlen fröcsögésedet, minden egyes esetben az utolsó szálig figyelmen kívül hagyod.
  • remark #215
    Úgy érted "ki a faszt" érdekelnek a tények? Hát téged sose érdekeltek...
  • Papichulo
    #214
    "Ennyit akartam hallani."

    Miert, eddig ugy jott le, hogy valaki fegyvert tartott a fejemhez, hogy ne hasznaljam oket? Vagy mi?

    Remelem azert mar nyugodtabban fogsz tudni aludni... :)
  • Molnibalage
    #213
    Ki a faszt érdekel, hogy te mit akarsz?
  • remark #212
    "Termeszetes, hogy ez az en dontesem."

    Ennyit akartam hallani.
  • remark #211
    Ne terelj, veled nem erről beszélgettem! Mi van a több ezer civil áldozattal és a menekültekkel, akik amerikai "drone"-ok elől menekülnek?