25
  • MR007
    #25
    Még csak az kéne hogy te mond meg ki mit használjon. Egyébként azért már bocs de vannak nálad nagyobb tudású programozók, akik most is azon vannak hogy újra felfutassák a symbiant "Anna, Belle.......". És nem csak azért mert ez a munkájuk, hanem azért mert hisznek benne. A jövő még bármit hozhat úgy is, hogy közben a nagy vezér már döntött és akadályokat gördít minden elé amiben nincs Microsoft érdek.
    A mai felgyorsult világban megmondani bármit is előre.....?
  • donceleger
    #24
    esküszöm nem akartam hozzászólni ehhez a témához, de annyira nem szeretem az ilyen embereket, akik azt hiszik, hogy valami szar meg múzeumba való mert ők nem használják azt a bizonyos dolgot! pffff
    ez a hallgattál volna, bölcsebb maradtál volna tipikus esete
  • Sir Ny
    #23
    "(és a SE x10mini Pro ugyanezzel az előfizetéssel 22, tehát négyszer jön ki a C7 árából)"

    Matekból hányas voltál?
  • fergusonpapa
    #22
    symbian szar és kész.régi már,régen jovoltmost már muzeum.vannak uj rendszerek azokat kel használni.
  • Zocsi
    #21
    Nem kell szar telefont venni. Már egy évvel ezelőtt sem kellett.
  • asysoft
    #20
    Lehet, hogy túlárazott az iPhone (nálunk mindenképp), de még így is elviszik mindet. Egyszerű kérdés, hogy akkor miért csökkentenék az árat? Funkciók terén meg lehet, hogy nem ér fel a konkurenciához, de amit tud, azt jól tudja... Ez utóbbi miatt döntöttem emelett, nem pedig a hype/egyebek miatt, inkább WP7 felé húzott a szívem, de úgy gondoltam, még várok vele:)
    N8-al kapcsolatban böngészőhöz annyi hozzáfűznivalóm van, hogy csak Flash lite-ot tud (mobilon tudtommal csak Android 2.2 és afeletti rendszereken van "normál" Flash), Java appletekről pedig hivatalos oldal nem értekezik; Java MIDP ugyan van, de az meg tökéletesen más.
    Ovi Store-t csak 5800-n használtam, de ott a sokmillió verziófrissítés után is egy körülményes ócskaság volt (önfrissítés menete: megnyitja a gyári böngészőt, letölteti a sis-t, feltelepítteti... Ez aztán a felhasználóbarátság! S mivel -benyomás alapján- kb naponta jött új verzió, különösen csíptem), nem tudom, S^3-ba végül képesek voltak egy normális változatot összehozni, de szerintem már S60v50-ben sem technikai akadály miatt volt úgy, ahogy.
  • donceleger
    #19
    Nem is tudtam, hogy élnek még kőkorszaki emberek a Földön! Egy ilyen hegyibeszéd után gondolom nálad nem található meg a legújabb technika, mert te nem vagy az a fajta, aki bűnbe esik! Nincs nincs LCD TV-d, nincs okosmobilod, vagy bármilyen mobilod (minek is, ott vezetékes ahogyan azt annó Bell megálmodta) és persze oylan számítógéped sincs, ami a kor követelményeinek megfelel! Esetleg becsöngettél a haverodhoz, hogy onnan megírhasd ezt a regényt?
    És különben is, miért fáj az neked, ha van olyan ember aki igen is szereti mindig az újat megvenni, mert a mában él?? És ez nem feltétlen vita vérre menően, csupán mindenki kiáll a saját igazáért! Ezt beszélgetésnek nevezik. Még jó, hogy nem egyezik a véleményünk, ha egyezne, akkor ez a fórumozósdi rég kihalt volna, mert mindenki egyet értett volna és pár sornál több komment nem került volna bejegyzésre!
    Az igazi vita ott kezdődik, amikor mindenki elveszti a fejét és kb minden második szó a baz* meg és a ***va anyád lenne.
    Úgyhogy ezzel a fellengzős dumáddal keressél inkább más helyet, ahol nyugodtan tolhatod az igét, mondjuk egy lakatlan sziget tökéletesen alkalmas erre a célra!
  • Gerygrey
    #18
    Ez már azért a másik véglet. Én nagyon sokáig kitartottam a Symbian és a Windows Mobile mellett is, csak akkor cseréltem, amikor már egy mindenben jobb készülék került a piacra. A Galaxy S-t eszembe nem jutna Galaxy S 2-re cserélni, majd úgy 3-4 év múlva körülnézek, hogy akkor mik vannak a piacon.

    Azért egy HTC Universal (erről váltottam) és egy Galaxy S között nem csak pár apró különbség van... És a vicc az, hogy a SGS-t 2010-ben annnyiért vettem újonnan, mint 2006-ban a Uni-t használtan :)
  • dyra
    #17
    az bizza egy fostalicska. 1 évig használtam engedtessék meg nekem, hogy ezt kimondom. Rootolás és különböző heckelések nélkül még telefonálásra is nehézkes használni. Arról nem is szólva, hogy ha okostelefonként próbálja használni az eber aksinak fél nap és szevasz van. Annyira jó volt az Android élmény, hogy én egy ideig nem is kérnék belőle. A Markettől sem voltam épp beszarva lehet, hogy sok az app ám a nagy része szemét vagy tök ugyanazt tudja mint egy másik app és szinte tök ugyanúgy és néz ki. NEm lefutott dolog ez a Symbian amig lesznek gyártók akik ilyen takony minőségű Androidos telókat adnak ki mint az X10 mini pro, addig azt hiszem bőven elfér a piacon az a "szar" Symbian is.
  • fortresscomm
    #16
    Kész vicc az egész! Erre hajtanak a cégek, ezért fürödhetnek víz helyett pénzben! Elhitetni a sok kicsi és nagy köcsöggel, hogy mennyire fontos, az életünk része a szakadatlan, fénysebességű fejlődés... És egyébként is igénytelen (jajj) maradi sz@r, aki nem akar, nem tud lépést tartani az új csodákkal! Itt gyorsabb a wifi (ami persze érzékelhetetlen, de egyébként is minek?), ott 2 megpixellel jobb a kamera, amott támogatja böngészője a flasht... Vitatkozzon mindenki vérre menően, ahogy kell, álljon ki a választottja mellett a végsőkig, hogy minél közelebb érezze magához, már-már a magáénak tudhassa, mintha részvényes lenne... És vegyen, vegyen, vásároljon, rázza ki az utolsó fillérjeit is a zsebeiből! Észre se vegye, hogy mit csinál, csak most már az érzelmei támogatásával is vásároljon!
    Személyetekben érezzétek magatokat sértve, ha valakinek nem tetszik, leszólja az általatok favorizált telefont, oprendszert vagy bármi más eszközt, terméket... csak közben halljátok is a röhögéseket, no meg a pénzcsörgést, amik kéz a kézben járnak!
    Figyeljetek, a jövő héten jön ki az x876-os fém hátlappal! Megéri az a plusz 60.000!!! És jön még a pp34z két vakuval. Így már a paplan alatt is fotózhatsz. Plusz 48.000! De ez is megéri inkább, mint hogy felhajtsd azt qrva paplant...
    Sőt hívjátok fel a havert -akivel tíz perc múlva úgyis találkoztok személyesen-, hogy milyen zokni van rajta. Utána be lehet fáradni az aktuális telefonszolgáltatóhoz, és elgondolkodni azon, hogy miért aranyozott még a wc-láncuk is?
  • donceleger
    #15
    Párom nemrég vett egy X8-ast gyári 2.1 android rendszerrel! Én nem tudom milyen volt az 1.6, de ha ez ilyen, akkor inkább el sem merem képzelni. Ez a 2.1 kissé döcögős, és valóban gyorsan merül a teló, pedig nem egy nagy multimédiás igényekre kihegyezett példány. És ezen pl nincs flash támogatás, SE pedig nem is akar rá 2.2-t, mondhatom szép.
    Szóval nekem is jó lesz a "szarabb" Symbian. Sok-sok Symbian telóm volt annó, S40, S60, ezekben nem csalódtam.
  • FefeeX
    #14
    Kár hogy csak 15%-kal nyomják le, mert szerintem a C7 pl 40ezerért egy jó választás lenne, de az utolsó infóim szerint a C7 ennek pont duplája. Ettől független, lehet jó, sőt, nagyon sok embernek bőven jó a C7, viszont ennyi pénzért kétszer olyan tudást kap minden tekintetben (és a SE x10mini Pro ugyanezzel az előfizetéssel 22, tehát négyszer jön ki a C7 árából - most már elmegy a 2.1-gyel)

    Symbianra nem emlékszem, mikor adtak ki fw frissítést... :P Tehát lehet epekedni meg káromkodni, de az Android 2.1 már jó, és üzletpolitikai szempontból a SE azt mondta, hogy nem ad ki rá újabbat. Akinek nagyon kell, az rak rá máshonnan. Én sem értek egyet vele, de legalább már nem egy fostalicska, ahogy kiveszed a dobozából... (már gyárilag 2.1-gyel jön tudomásom szerint)
  • dyra
    #13
    Igazából mint felhasználót nem nagyon érdekel mi van volt rajta. De momentán ezzel tisztában voltam. Még mindig nincs egy éve , hogy vettem de már egy fél éve mondta a gyártó, hogy ők bizony csesznek rá elkészíteni a 2.2 -es és a 2.3 -as Androidot. Ez ám a hozzá állás. Isten ments még1x az SE -től és az Androidtól is. Jó lesz nekem egy olcsóbbított Nokia egy szar Symbiannal is.
  • FefeeX
    #12
    Az x10 mini pro-n 1.6 android volt. A kollégám kva sokat szívott vele, fagyott, beszart, minden probléma előjött nála amit csak neten megtalálsz... Aztán kijött rá a 2.1. Nem tökéletes, kicsi a kijelző, lassú a processzor, de már használható. Főzött 2.2-vel meg már nem érzed, hogy lassú a processzor... A kis kijelző mondjuk hátránya. De legalább nem egy sz@rkupac, mint ami eleinte volt.

    donceleger: nekem meg FZ45-ösöm van, és kompakt kakakupacra nem cserélném le a félprofi gépet, sőt, gondolkozom, hogy veszek mellé egy tükörreflexest is... Carl Zeiss meg lófax, nem véletlenül nincs ott a profi gépek élvonalában sem a Sony, csak inkább a Nikon meg a Canon...

    A pénztelenség miatt mondod az iphone-ról, nem összekeverendő az androiddal, és főleg nem összekeverendő a WP7tel, ami ugyanolyan vas mellett a szoftver miatt jóval olcsóbb telefont eredményez...

    640x360 felbontás... Hát, nézz meg egy iphone4-et majd nézd meg a kedves nokiád... Tudom, szemellenzősök direkt semmit nem látnak (lásd kognitív disszonancia), de ennek ellenére kva nagy a különbség... És nem a HD Ready LCD tévével kell összehasonlítani (ez a legnagyobb amatőrség amit mostanában bepróbált valaki), mert azt nem 10 centiről nézed...

    Iphone dokkoló már a legújabb cuccok 70%-án van. De nem is kell dokkoló, elég egy kábel, okosoknak van otthon, más okosok kérdeznek, és jé, megoldható (a transzmitter szar minőségéről, RF használatról stb ne is beszéljünk) Ez mind csak kétségbeesett próbálkozás, hogy megmagyarázd, miért vagy iphone meg android hater, meg akkora Nokia fan...
  • dyra
    #11
    Telefont olyan örömmel mint az Androidos X10 mini pro még nem adtam el. Ha a többi Androidos telefon is egy ekkor takaony hulladék, akkor majd csak lecseng ez a divat hullám.
    Gyakorlatilag mindenre alkalmatlan volt. Játszani úgy ahogy lehet vele. Én egy jó ideig Android köszi nem! Nincs kedvem magam szopatni a fél napos lemerülési idővel, a telefonkönyv egy katyvasz a gyártó meg egy k.csog cég. Elcseszett nem egy frissítést a hiba javításra meg hónapokat kellet várni. Root nélkül meg csak Mari néninek jó kb. Hajjj istenem de örülök, hogy már nincs meg!
  • M0RN1NGST4R
    #10
    LOL!

    látom te is beszoptad a marketing dumát, csak épp nem az iphone vagy android oldalon... Carl Zeiss optika, hűha, össze ne pisiljem magam. milyen is a szenzor a telefonban és mekkora a mérete?
  • donceleger
    #9
    ezek a gondok megvannak iPhone-nál is.
    Egyértelmű, hogy a mobil sohasem lesz fényképező szinten! Ki hitte volna??? Én a telefonok fényképező kategóriájára gondoltam, nem akartam versenyeztetni egy csúcs fényképezővel. Mellesleg Panasonic TZ2-esem van, amit nem cserélnék le soha, illetve ha elromlik, akkor ugyancsak TZ sorozatot választanék!
    Ami a felbontást illeti, azon felnevettem!!! Ez nem elég egy ekkora kijelzőbe? 720P LCD tv felbontása 82 cm-es, vagyis 32"-os változatban 1280x720! Ezekben a telókban majd 10-szer kisebb kép esetében is van 640x360 felbontás!!!! Hova ennél többet? Még ez is felesleges!
    Ami program meg kell Symbianra, az bőven elérhető az Ovi-n. Szvsz ugyanaz, mint androidon. Ez egy meddő vita! Android van több telefonon és ezért terjedt el annyira. Szerintem kicsit sincs lemaradva technológiailag. Amire kell, nekem bőven elég!
    Te azt mondod, pénztelenség miatt mondom ezeket, hát akkor te is éppen a pénztelenség miatt mondod ezeket. Bár a mostani áruk nem túl nagy, előfizuval 55-70 eFt-ért lehet kapni. Transmitter meg semmit sem ér? Otthon is bármikor hallgathatom a kedvenc zenéimet anélkül, hogy össze kellene kötnöm bármivel. Sőt, nyaralásnál is jól jöhet, vagy esetleg egy házibuli alkalmával is.
    De én nem akarlak meggyőzni titeket! Ha szívesebben adtok több pénzt olyanért, ami nem ér fel ezekkel a tulajdonságokkal, az a ti dolgotok! Mindenesetre én nem állok be a sorba, hogy húha, android a menő, akkor nekem is olyan kell, én maradok annál, ami tetszik és hasznos számomra!
  • chuky123
    #8
    Azért a Nokia N8 al is vannak gondok fagyogat, belassul, elveszti a térerőt.
    video
    nokia n8 teszt
  • Troyan
    #7
    Hát ha a kedvenc weboldalad gombjai flash alapúak akkor szerintem fontos szempont, hogy legyen flash a telefonon. Bár nekem még nem volt iphone a kezemben nem tudom, ezt hogy jeleníti meg.
  • Gerygrey
    #6
    Persze, a Symbian mindent tud, amit az Android. A Windows Mobile is tudta ugyanazokat, MINDENT... Csak mindent sokkal döcögősebben, körülményesebben, és lassabban.

    12 megapixel? Hűűűű, akkor gyorsan dobom is a kukába a szar 10 megapixeles DSLR-emet, és veszek egy ilyen Nokijját helyette :) Telefonba 5 megapixelnél több teljesen felesleges, és telefonhoz képest a Galaxy S is kiváló képeket készít ilyen felbontásban. Én is előszeretettel használom például fesztiválokon és más, facebookra szánt képekhez, vagy bringázás közben (ahova mondjuk egy fél kilós gépet nem tudok, vagy sajnálnék vinni), de fotózásra továbbra is a fényképezőgépet fogom használni.

    Android 2.1 nem nagyon van már a piacon, a Flash meg messze nem akkora cucc, hogy fontos szempont legyen. Az FM transzmitternek se látnám túl sok hasznát, egyedül céges kocsiban, ha nincs MP3 lejátszó - de arra meg 2-3.000 Ft-ért lehet kapni céleszközt.
  • FefeeX
    #5
    Ez meg a Te véleményed, ráadásul az igazságtól eléggé távol álló fajta... Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy mindegyik platform elérhető számomra. A Symbian össze sem hasonlítható az iOS-sel és az Androiddal. Ez tény. Az OVI elég suxx, mondjuk az Android market is gyikfing az AppStore-hoz képest. De az OVI még ettől egy fényévre van. Mindegy, elérhetőek rá a legnépszerűbb programok, így használhatóságban egész jó már a Symbian (így, kb 10 év után); végre nem rezisztív a kijelző, és AMOLED is (ami mondjuk azért nem feltétlen előny, a túlkontrasztosságával és minden hátrányával együtt - persze nem vitatom az előnyeit, csupán a dolgot nem csőlátásban vizsgálom); a kameráról ne beszéljünk. Carl Zeiss... Ja, meg a SonyEricsson telefonban mobil Bravia kijelző... A marketing áldozatai... Egy szivárványt nem tudott normális minőségben lefotózni vele a kollégám, aki egyébként elég profi hobbifotós - maradjunk abban, hogy a telefon sosem lesz fényképező. A kijelző felbontása vicc ilyen árkategóriában. A tudása alapján is vicc, főleg az ilyen árkategóriás készülékek esetén. Miért? A C7 a maga lassú processzorával, nulla VGA-jával, NUMERIKUS ALAPÚ BILLENTYŰZETÉVEL (okostelefon? LOL) annyiba kerül, mint a húgom SGS-e. Tudásra össze sem hasonlítható. Szépnek szép, meg használható is, csak nem találták el vele a jó árkategóriát - mivel ezt már én is elfogadnám második telefonnak, ha piaci áron áraznák.

    Valóban hasonló a sztori az iPhone-nal. Erősen piaci ár felett van árazva, de vicces a sok durva túlzás a dupla árral, stb. 2 hónapja az SGS 92ezer volt előfizuval, az ip4 meg 130. Az ip4-en van vaku, komolyabb a szoftvere, jobb az anyaghasználata (üveg és alu, szinte minden más gagyiműanyagával szemben), ha valami baja van, nem javítják, hanem új készüléket kapsz... Ezt veszed meg drágábban. Semmiben nem kevesebb mint az SGS. Sőt. Az egyedüli, amit a warezhuszárok hangoztatnak, hogy nem alakíthatod kedvedre. Ami hülyeség. Ahogy a sok majom az androidot rootolja, az iOS-t még kevesebbe kerül JBzni, és onnantól bármit, mondom BÁRMIT meg tudsz rajt csinálni.

    Elfér-e a zsebedben... Érdekesmód én is ezt gondoltam, mielőtt okostelefont vettem ELŐSZÖR, hogy majd nem fér el. De elfér. Teljesen jól. Még a húgomnál is elfér az SGS, és le se cserélné kis telefonra, mert hozzászokott a nagyhoz.

    "Pedig eléggé sok oldal használ flash támogatást."
    xD LOLOLOLOLOL a sok marha nyomja ezt a szöveget, hogy a pénztelenségét és az irigységét ezzel magyarázza meg. Gyakorlatilag ez az egyetlen megalapozott hátránya az iOS-nek (az androidnak már annyira nem)a rengeteg előnnyel szemben...
  • nextman
    #4
    Azert a 2.1 mar kifutott, tehat nem ahhoz kene hasonlitanod. A mostani Androidos telokon mar fut minden. A Nokia+Symbian-al egy baj van, iszonyatos kesesben vannak, az Android mar olyan mertekben elterjedt, hogy most mar csak a piac egy kicsi szeletet hasithatjak le.
    Plusz, ha meg van egy tabod is, elonyos, hogy a telefonodon meg a tabon ugyanaz az OS fut.

    Tehat nem a minoseg miatt, hanem mindezek fuggvenyeben lol, hogy most jonnek mki ezzel a termekkel. Szerintem.
  • donceleger
    #3
    remélem az N8 és a C7 árát érinti a 15%
    már nagyon várom az októbert.
  • donceleger
    #2
    Ez a te véleményed, én meg azt mondom, hogy android LOL, IOS meg főleg LOL! Utóbbi ráadásul egy divat termék, hiszen az Apple majd kétszer annyiba kerül mint versenytársai, de fele annyit tud! Innentől kezdve ez csak divattermék, arra jó, hogy villogni lehessen vele, az meg ugye óriási LOL!
    Android már jobb, szélesebb körben elfogadott rendszer, bár sokan ezért szídják, hiszen mindenki csinálhat hozzá programot és ezért tele van a market sok szarral. Eléggé bugos a dolog, talán éppen ezért.
    Symbiant nem írnám le, hiszen ugyanazt meg lehet vele csinálni, mint egy androiddal, meg aztán nem csak ez a lényeg, hanem a telefon tudása is. Pl Nokia N8 12 mp kamera Carl Zeiss optikával!!! Azért az nem semmi. 16 GB háttértár, Amoled nHD kijelző, és szerintem nagyon jó dolog, az FM transmitter. C7 ennek szerényebb változata, 8 GB háttértárral és "csak" 8 MP kamerával, de a többi megegyezik. Ja, és nem egy átlagos böngésző van benne, hanem mozilla 5.0, bár olyat lehet rátenni amilyet csak akarunk, igaz androidra is, de a nokia ezen modelljeinél legalább teljes körű internetet biztosít, hiszen van xhtml, css, java és flash támogatás is. Andorid 2.1 és alatta pl nincs flash! Pedig eléggé sok oldal használ flash támogatást.
    És aki azt mondja, hogy Symbian-ra nincs sok progi, az téved, az OVI van olyan jó, mint a market. Minap néztem a neten, hogy mi is van az Ovin és bizony rengeteg minden van ott is!
    Októberben lesz lehetőségem venni egy új telefont, biztosan Nokia C7 vagy Nokia N8 lesz az! A fent leírtak miatt, de a méret miatt is! Galaxy S II, LG Optimus 2x meg a 3D, SE Arc - ezek akkorák, hogy bele sem férnek a zsebembe! Bunkofonok. Pedig tetszenek, de a méret miatt inkább kihagyom őket!
  • Gerygrey
    #1
    Symbian, 2011-ben, "akár két hónapon belül", LOL Nokia...