286
  • JMáté
    #166
    Jó, nyilván az is valami fura anyag fura mellékhatásokkal, de mondjuk skizofréniát szerintem nem okoz. Egyébként mindenféle gyógyszerfogysztást próbálok minimalizálni.
  • Asperot
    #165
    A különbség csak annyi hogy az egyikre azt mondták: éljetek itt, a másikra haljatok itt. Amcsi sem volt emberséges, de nem esne nehezemre választani.
  • osztmivan
    #164
    "Első felállításra még más néven az amerikai-indián háborúk során került sor, mikor is 1838-ban az USA hadserege jelölt ki rezervátumokat a cseroki indiánok számára, amik lényegében a koncentrációs táborok egyik előképének is tekinthetők."
  • Rotyoka
    #163
    A drog nem épült be? Szedsz algopirint? Akkor drogozol.
  • Rotyoka
    #162
    Furcsa mód Szaddam egy nagyon jófej ember volt, amíg nem lázadt fel az USA ellen... Arról nem is beszélve, hogy az USA bérgyilkosai nem jutottak át 1x sem Szaddam elit hadseregén, pedig próbálkoztak párszot
  • JTBM
    #161
    A II. v.h. idején nemzetközi egyezmények szabályozták a hadviselést.

    A civilek szándékos legyilkolása tiltott volt, a civil áldozatokkal járó támadások pedig csak a fronton voltak engedélyezettek. (Pl. városok bombázása v. ágyúzása)

    Tehát a hatályos nemzetközi jog szerint mind a koncentrációs táborok, mind az atombomba ledobása emberiség elleni bűntettnek számított.

    Természetesen a nyerteseket nem ítélte el senki, de a veszteseket igen, őket elítélték.
  • Shiny Copperpot
    #160
    Szerintem kényszermunkázni köztörvényesekkel is lehet, koncentrálni viszont általában származási (sötéteknek:faji) vagy ideológiai alapon szokás.
  • Shiny Copperpot
    #159
    Én úgy tudom, hogy először Dél-Afrikában, a búr háború idején koncentrációztak az angolok. De a módszer maga nem hiszem, hogy ismeretlen volt az emberiség történelmében, csak legfeljebb nem úgy hívták.
  • osztmivan
    #158
    ugy-é tudod hol voltak az első koncentráló táborok?
    na hol?
    ugy-é hogy a zusában
  • Amergin
    #157
    "Egyesek szerint" a koncentrációs tábor az meg nem haláltábor, bár már nem tudom le lehet-e még írni ilyet... lehet hogy a gondolatszabadság jegyében 2-5 évig terjedő szabadságvesztés jár az ilyeneket gondolóknak.
  • osztmivan
    #156
    énpedig követelem, hoty a zösszes antidemokratikus bábbanán szélsőságes rencert amelyik megtámadta a zigazzság és szabaccság bajnokait,
    tilcsákk ki a zenszből a zinternetből és a malária kezeléséből
    úgymint
    mexicó, vietnyám, kóreja, libija, yugoslavia, irakq, afghán, syírija, persia, edzsipt, libanyom, jó-r-dánia,

    valanit holo-kauszt tagadásért tiltsák ki mindenhonnan ezeken felül a germán, francőz, normann, svéd, magyar, ukrán, és közép usa minden lakólyát
  • Molnibalage
    #155
    BTW Drezda Chuchull ötlete volt, akit én kb. annyira tartok nagyra, hogy legszívesebben kisbeűvel írnám a nevét. A hírnév építésen kívül nagyájából semmihez sem értett.
  • Molnibalage
    #154
    Drezdában tényleg nem sok valid célpont volt Hirosimában repülőgépgyár, laktanyak, kikötő volt. Lehet, hogy a jenki haderő mellett már lényegtelenek, de akkor is katonai célpont. Attól, mert nekem van 1000 repücsim és neki csak 10 és egy gyára az attól még katonai célpont. Több laktanya is volt ott. Stb.
  • Molnibalage
    #153
    A kényszermunkatábor az nem koncentrációs tábor.
  • Molnibalage
    #152
    A 2 millió tonna bomba az a teljesn nyugati front felhasználása. Abban benne van a stratégiai bombázóké és a taktikai vadászoké is...

    A bombáról alkotott véleményem mega sajátom.
  • JMáté
    #151
    Hol anyáztam? Valakivel keversz, mert én csak lebuziztalak. Megfigyelted már hogy mindig amikor valami konkrétat írok te írsz valami általánosat, ha meg én írok általánosságokban akkor azt rögtön számon kéred rajtam?
    Te valmiért megpróbálod felosztani a világot jókra meg gonoszokra, talán mert így könnyebb eligazodnod. Ez önmagában is értelmetlen vállalkozás, és ez mindeki számára világos aki nem a Bibliából tanulta hogy mit szabad és mit nem.
  • JMáté
    #150
    Azt ugye tudod hogy most azt az Iránt véded ami aljas módon megtámadtatta magát szegény elnyomott Szaddammal?
  • Amergin
    #149
    Izráelnek meg a zusának joga van a megelőző csapáshoz. Másoknak pedig joguk van megdögleni.
    Követelem, hogy azonnal bombázzák porig Iránt, mert veszélyt jelent Izráél biztonságára!!4!
  • NEXUS6
    #148
    Én a nemzetközi jogról, konkrét dolgokról, pl hogy az előbbinek is folyományaként milyen fegyvereket szerzünk be, erről beszélek. Te meg a magánvéleményedről, érzéseidről, amit köszönjük, hogy megosztasz velünk, de ne haragudj nem egyszinten van a kettő. Csinálj belőle valami filozófiát, világnézetet, rendszert, na arra kíváncsi vagyok. A sima anyázásra nem.
  • NEXUS6
    #147
    Amúgy az angolszászokban megvolt az utóbbi évszázadokban az a hiba, hogy a szárazföldi hadviselést olyan mocskos és alávaló dolognak tartották, mondhatni önmagában bűnnek, hogy minden eszközt fölhasználtak annak elkerülésére. Pl blokádot alkalmaztak, amivel ugyan lehet, hogy elkerülték, hogy katonai erővel véres harcot vívjanak mások katonái ellen. De közben a terület lakosságát éheztették, a rossz ellátás miatt járványok törtek ki.

    Japán, mondhatni közvetlenül rá lett kényszerítve a terjeszkedésre, hogy olyan területeket is megszálljon, amelyek az angolszászok érdekszférájába tartozott, minekután az amcsik embargóval sújtották, a korábbi terjeszkedése miatt. Miközben ugye más országoknak meg jól elnézték a terjeszkedését.

    A bombázások is gyak ennek az irányelvnek az aktívabb megvalósításai. Bármit fölvállalnak, csakhogy ne kelljen pl. szárazföldi katonai erőt alkalmazni, vagy mert azthiszik, hogy a másik fél is ugyan úgy retteg ettől és az adott dolog megállítja. Aminek persze a legtöbbször az a vége, hogy olyan háborút eszkalálnak, amit tárgyalásos úton már nem tudnak megoldani és kénytelenek a szárazföldi katonai erejüket is bevetni, ami sajnos soha nem sül el valami fényesen. Ezért aztán mindenféle trükköket alkalmaznak továbbra is, embargó, kommandó, robotrepcsik tömkelege, gazdasági hadviselés, de akár az atombomba is.
  • JMáté
    #146
    "Van egy apró különbség a háborús bűntett és aközött, hogy 2 ország katonái egymással fegyveres harcot folytatnak."

    Igen. Pont annyi mint a drog és az alkohol között. Az egyik már beépült a kultúránkba, a másiknak szerencsére eddig még nem sikerült.
  • NEXUS6
    #145
    Mivel a 139-es hsz-ed konkrétumokat nem tartalmaz, csak szájtépés, és amúgy is az én szövegem beidézése, amiért köszönetet mondok, ezért csak a 140-re reagálok:

    Nem, természetesen nem, az sem volt normális. És ahogy leírtam főleg rabszolgamunkával állították elő az eszközöket, ráadásul rengeteg erőforrást vontak el, más eszközöktől. Háborús büntettet követtek el azon az áron, hogy a saját hadi potenciáljukat is csökkentették. Ez több mint bűn, ez hiba.
  • JMáté
    #144
    Most lehet hpgy én keverek valamit nagyon, de szerintem nem írtam koncentrációs táborokról. Vagy a japánok is begyűjtötték a saját népükből az eltérő származásúakat?
  • JMáté
    #143
    Azért írtam én a kommentemben hadifogolytábort. A koncentrációs táborok felhozását kezdettől fogva nem tartottam szerencsésnek, ugyanis az nem harci cselekmény. A háborútól független és egyébként értelmetlen dolog.
  • NEXUS6
    #142
    Van egy apró különbség a háborús bűntett és aközött, hogy 2 ország katonái egymással fegyveres harcot folytatnak. Az első a mai napig üldözendő, bármilyen formájában, mert a koncentrációs tábor nem jobb a bombákkal végrehajtott genocídiumnál.

    Nem kéne a dolgokat összemosni, köszike!
  • teddybear
    #141
    Bocs, de a koncentrációs táborokat a tisztességes emberek akkor sem tartották normális dolognak.
  • JMáté
    #140
    Szerencsére Londonban nagyon precízen csak a katonákban és a haditechnikában tettek kárt. Ja, mégse...
  • JMáté
    #139
    Sikerült leírnod mindent amire már reagáltunk.

    "A japán megatombombázásáról meg ontod tovább a szövetséges propagandát, mint eddig. Kezdjük ott és erre fölhívom újfent másnak is a figyelmét, hogy a hadviselésnek vannak szabályai. A II. VH alatt is voltak és ha nem is annyira kidolgozottan, de azért a polgári lakosságot közvetlenül támadni nem volt szép dolog. Asszem McArthur mondta, ha vesztünk a bombázások miatt háborús bűnösként elítélnek bennünket! Szal ennyire a kutya se figyelt a dolgokra ugye."

    Szerintem minden Szent Istvánról elnevezett dolgot nevezzünk át, hiszen ő egy aljas háborús bűnös.

    "Pl ha a Németeket nézzük ők ledobtak 50 ezer tonna bombát a hátországokra, V1-2, Coventry-t, akármit beleszámítva. A Szövetségesek meg 2 millió tonnát. Bocs. Németek közül is meghalt vagy 600 ezer ember közvetlenül, közvetve meg akármennyi, nálunk a kb 300 ezer civil áldozat jórésze megint csak az amcsi bombázásoknak köszönhető."

    Aki a tömeggyilkosságok esetén elkezd számolgatni és rangsorolni az buzi. Ezt továbbra is tartom.

    "És akkor most Japán. Az amcsik az atombombáig gyak szarrá bombázták Japánt, konkrétan a lakosságot, merthogy akkor még sem a felderítés/célkijelölés, sem a fegyverek nem voltak olyan szinten, hogy célzottan 1-1 üzemet bombázzanak le, egyszerűbb volt a dolgozókat megsemmisíteni, földönfutóvá tenni."

    Igen. Ilyen a háború.
  • teddybear
    #138
    Tényleg kevered a dolgokat. Meg ostoba is vagy.

    A koncentrációs táborokra nem volt, és most sincs semmilyen katonai vagy gazdasági szükség. Sőt, az adott vezetőség a saját népének kapacitását rongálta, meg a szövetségeseiét.

    Az atombomba katonai fegyver.
  • NEXUS6
    #137
    Tévedés. Hirosima és Nagaszaki ugyan úgy minimális katonai célponttal rendelkezett, mint pl Drezda, amit szintén hasonló módon lemészároltak.
  • JMáté
    #136
    Nem. Még mindig nem érted amit mondok. Én meg téged nem értelek. Hogy lehet egy háború egyes eseményeit elítélni? Pont azt csinálod amivel a többieket vádolod. Van egy háború és "becsületes" meg "humánus" viselkedést várnál el emberektől. De a háború természeténél fogva nem ilyen. Ha elítéled az amerikaiakat az atombombáért vagy a japánokat a fogolytáborért, akkor ítéld el a magyarokat is amiért odamentek a Donkanyarhoz meghalni. Ugyanolyan csúnya dolog volt tőlük rálőni az oroszokra.
    Mert AKKORIBAN ezeket a dolgokat egyformán elfogadhatónak tartották. Ha ma már nem, az nagyon helyes, de amit most csinálsz az épp olyan mintha Hunyadit szidalmaznád hogy milyen aljas módon harcolt a törökökkel (akkoriban ugye nem volt szokás foglyokat ejteni). Vagy mekkora köcsög volt már I. István hogy megölette Koppányt.
  • NEXUS6
    #135
    Németország és Japán termelése folyamatosan nőtt egészen addig, amíg az előre nyomuló Szövetségesek teljesen meg nem fosztották a legfontosabb nyersanyaglelőhelyektől. Biztos, hogy okozott termeléskiesést a bombázást. DE Pl ott a V-2 esete. Elérhetetlen helyek gyomrában működő gyárakban építették a rabszolgák. A civil lakosság bombázásának, vajon milyen hatása volt erre?
    És hiába volt prioritás, egyrészt így sem tudtak túl sokat építeni. Eltörpült az amcsi-angol terrorbombázások hatása alatt, és ahogy a német lakosság nem lázadt föl emiatt, ugyan úgy London lakossága is csak összetartóbb lett.
  • Csirke4
    #134
    Te kisfiam, hülye vagy.
    A feltételezésedből az hiányzik, hogy ha Magyarország megtámadja Iránt és lebombázza az egyik katonai támaszpontot, majd válaszul háborúzgatunk pár évet és végül kijelenti a jelenlegi vezetés, hogy márpedig minden egyes emberi élet árán meg fogjuk védeni az országot és kiküld téged a gyerekeiddel a frontra csak azért "Mert nem adjuk meg magunkat SOHA!!!!" akkor kicsit más megvilágítást kap az, hogy Budapestre dobnak egy atombombát.
  • NEXUS6
    #133
    "Miért hiszik sokan azt, hogy nagyra tartott emberek nem tévedhetnek...?"

    Ezt most kifejthetnéd bővebben, hogy mire gondolsz. Amúgy köszi Jmáténak, hogy lehet, hogy németül mondta Szechenyi, ami9 jól cseng arra az apró tényre, hogy ma Németország, az egységes Németország a világ egyik legerősebb gazdasági hatalma, ami nem jöhetett volna létre Bismarck nélkül.
    De tovább megyek a héber nyelv az évszázadok alatt többször volt közel a totális kihalás szélén, volt hogy csak pár százan beszélték. És ha nem lenne a zsidó állam hivatalos nyelve, ma sem beszélnék többen, csak éppen akkor már lehet, hogy az állam sem létezne! Tovább megyek Szecshenyi szavain, nem csak, hogy nyelvében él a nemzet, de a nyelv fegyver is!

    A japán megatombombázásáról meg ontod tovább a szövetséges propagandát, mint eddig. Kezdjük ott és erre fölhívom újfent másnak is a figyelmét, hogy a hadviselésnek vannak szabályai. A II. VH alatt is voltak és ha nem is annyira kidolgozottan, de azért a polgári lakosságot közvetlenül támadni nem volt szép dolog. Asszem McArthur mondta, ha vesztünk a bombázások miatt háborús bűnösként elítélnek bennünket! Szal ennyire a kutya se figyelt a dolgokra ugye.
    Pl ha a Németeket nézzük ők ledobtak 50 ezer tonna bombát a hátországokra, V1-2, Coventry-t, akármit beleszámítva. A Szövetségesek meg 2 millió tonnát. Bocs. Németek közül is meghalt vagy 600 ezer ember közvetlenül, közvetve meg akármennyi, nálunk a kb 300 ezer civil áldozat jórésze megint csak az amcsi bombázásoknak köszönhető.
    És akkor most Japán. Az amcsik az atombombáig gyak szarrá bombázták Japánt, konkrétan a lakosságot, merthogy akkor még sem a felderítés/célkijelölés, sem a fegyverek nem voltak olyan szinten, hogy célzottan 1-1 üzemet bombázzanak le, egyszerűbb volt a dolgozókat megsemmisíteni, földönfutóvá tenni.

    Nagaszaki és Hirosima nem az atombombának a jelképei önmagukban. Hanem a polgári lakosság elleni esztelen bombatámadásnak is. Ha nem lettek volna, akkor ma nem beszélnénk Drezdároól, Tokióról sem. Mint ahogy látom te is előzékenyen elfelejtkezel róla.
  • Molnibalage
    #132
    A koncentráció táborok léte egy percce sem hozta volna közelebb a náci győzelmet és katonailag semmi ételmük nem volt. A két lebombázott városban katonai célpontok is voltak.
  • JMáté
    #131
    De ehhez általában nem csekély számú embert kell megölni.
  • Csirke4
    #130
    A háborúnak sosem az a lényege, hogy az "ellenséget" legyilkolod mert annak semmi értelme. Területek, (amelyeken nyersanyagok, munkaerő vagy akármi megszerezhető) megszerzésének már van értelme.
  • torreadorz
    #129
    Oké fejezzük be a vitát.

    Ha holnap budapestre atombombát dobnak és a teljes lakossága elpusztul, az normális elfogadható dolog szerintetek.

    Ha holnap budapest lakosságát egy táborba terelik, ahol aztán mindenkit kinyirnak akkor az tömeggyilkosság, háborús büncselekmény nácizmus stb stb és teljességgel elfogadhatatlan és nem normális.

    Hülye világban élünk, hogy az ide kommentelők 80%-a szerint a kettő nem egy és ugyanaz, hanem az egyik normális a másik meg nem...
  • Asperot
    #128
    Táborokba azok kerültek, akiket már legyőztek + saját népük egy része. Ez rohadtul nincs egyenes arányban, egy még folyamatban lévő háború áldozataival. Ha Japán lefekszik és aztán rabszolgát csinálnak belőlük akkor lenne igazad. Éppen csak nem így volt.
  • JMáté
    #127
    "Azért örülök, hogy egyesek ilyen szépen tudják még ma is a homokba dugni a fejüket. Remélem 09/11-et is teljesen jogosnak találod, igaz hogy full civil lakosság ellen ment a támadás, de hát ha amerikának szabad irtani a civileket, akkor az ellenfélnek is szabad nemde?"

    Na, akkor mégiscsak a terroristák voltak?

    "Abban azért megegyezhetünk, hogy amerikát pont azért utálják egy rakás országban, mert a vezetőik úgy gondolkodnak mint te. Mi írthatjuk az ő lakosságúkat, az teljesen normális és elfogadott dolog, de ha esetleg ők is elkezdik irtani a miénket, akkor fúj csúnya terroristák... "

    Itt nem értem miről beszélsz. Szerintem éppen te csinálod ezt. Az ellenséget le kell gyilkolni. Attól ellenség. Ha ezt nem bírja a gyomrod (az enyém nem bírná) akkor nem kell háborúzni. De az hogy hadat üzensz, aztán arra számítasz majd a csatatéren valami lovagi torna-szerű becsületes szemtől szembeni harc lesz, az nevetséges. Nem várhatod el az ellenségtől hogy becsülettel küzdjön vagy ilyesmi mert azzal a saját népét sodorná veszélybe.