286
  • Hugo Chavez
    #206
    A logika meg te az ég és föld.
  • JMáté
    #205
    De uyganezen logika alapján Irak is jó. És Irak korábban megtámadta Iránt. De ezt is leírtam már.
  • Hugo Chavez
    #204
    "Nem értem, hogy mi ez a nagy Irán fanság manapság..."

    Akkor felvilágosítalak.

    Az emberek jóra és rosszra osztják fel a világot. Ha van két ellenség és egyikről kiderül, hogy rossz, ebből az következik, hogy a másik a jó. Ha az egyikről kiderül, hogy jó, akkor a másik lesz a rossz.
    Az emberek többsége a jónak szurkol.
    Az Usáról kiderült, hogy rossz.

    Ennyi.

    Igazán nincs mit.
  • Molnibalage
    #203
    Az első mondatban kimaradt azt, hogy az arról a vidékről számrmazó Nagy Sándorra gondoltam.
  • Molnibalage
    #202
    Ezzel a szemlélettal Albáina vagy Macediónia a világ legmeghatározóbb állama, mert minden magát nagy géniusznak gondoló az ő sikerét és életművét próbáltam meghatározni. A mai Irán és Közel-Kelet területén található összes államot meghódította, ergo az volt realitív értelemben a világ legnagyobb birodalmat és a szélthullott államok a halála után is kitartottak egy darabig. Felmérni sem lehet, hogy mi történhetett volna, ha Nagy Sándor nem hal meg.

    A mai modern jog és államszerkezet a római mintán alapszik legintkább. Ehhez képest a húúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúdenagymúlltal rendelkező PERZSA oszrág ARAB országok nevetségseges vallási alapon történő ítélkezését is használna a Saríját. Röhej.

    Nem értem, hogy mi ez a nagy Irán fanság manapság...

    BTW, ha fél tucat birodalmat hoztak létre, akkor most hány éves az iráni államiság, vagy melyik volt a sok közül vagy akkor most ki és mi...? A Római Birdoalom elég sokáig állt fent, mint egységes valami.

    Igen, az ókori Mezopotámia területén sokmindent csináltak előszőr, de a világtörténelemet nem az ottélők formálták, hanem a Európa és összes vérszívó hódítója és kolonizálója egészen a XX. század elejéig. Utána meg USA formálta nagyjából és a SZU. Mostanában lépett be Kína és pár több feltörekvő ország.
  • Molnibalage
    #201
    De, folyt. Románia elveszetése, a finómítok bombázása és a Duna elaknásítása fektette meg elég rendesen a szállítást ÉS finomítás.

    Mivel egy időben II.Vh buzi voltam elhiheted, hogy sokat olvastam erről.

    Az első része a posztodnak értelmezhetetlen zagyvaság.
  • NEXUS6
    #200
    Az eredeti kijelentésnek nem ez volt a lényege, már megint elviszed olyan irányba a beszélgetést, mint a vicc: Van akváriumod? Igen? Akkor te buzi vagy.

    A németeknek mindig is központi kérdésük volt az olaj. Próbálkoztak viszonylag sikeresen műbenzin előállításával is, aminek viszonylagos előnyei is voltak, esetleg még nagyobb teljesítményt is biztosított, de a megoldást erre a gondjukra a kaukázusi olaj kimeríthetetlen gazdagsága jelentette volna. Hiába foglalták el viszont az egyik kisebb olajmezőt, mert az oroszok felégetett föld taktikájának köszönhetően egy csepp olajat sem tudtak kinyerni addig amíg az oroszok vissza nem foglalták. Elvesztették aztán az ukrán, majd a román és végül a magyar olajmezőket is. Nyilvánvalóan fontos volt, hogy emellett a finomító, vagy a műbenzin gyártó képességük is kiesett, de az alapvető probléma az volt, hogy eleve nem volt már olajuk.

    Amúgy igen az oroszok nyár végén jöttek be, és késő ősszel már Székesfehérvár környékén harcolgattak nem hiszem, hogy olyan nyugodt kitermelés folyt volna attól kezdve a zalai olajmezőn pár 10 km-rel délebre.
  • COOLancs
    #199
    Jah Irán totál nímand ország volt mindig is. Igaz, hogy az elmúlt 2700 évben vagy féltucat birodalmat hoztak létre, igaz hogy az Óperzsa Birodalom az akkori világ lakosságának majdnem 50% tette ki ami a mai napig rekord, igaz h az ipari forradalom előtti időkig az egyik legnagyobb GDP-vel rendelkeztek, node mindegy, 27 évszázad eredményei sem emelnek ki senkit olyen hatalmas történelemmel rendelkező mesterséges országokkal szemben mint pl. USA, Izrael... És Irán a mai napig elég jól elmegy a súlyos szankciókkal szemben is a térség egyik vezető országa. Ehhez a státuszhoz tartozik az űrkutatás is, nyilván elsősorban katonai felderítő műholdakat akarnak az űrbe juttatni, de sztem ez nem bűncselekmény bármennyire is azt sugalja a propaganda.
  • Sir Ny
    #198
    Téves, átlag SG fórumos NEM szed gyógyszereket.
  • Sir Ny
    #197
    "Egyszerüen volt egy új fegyverük, amit ki akartak próbálni. Megideologizálni meg mindig mindent meg lehet.
    Hitler meg azért rohanta le a szovjetunióit, hogy megmentse az ottani lakosságot az éhhaláltól ami a szovjet rémuralomnak volt köszönhető. jah, nem igy volt?"

    Azért. hogy megmentse Európát (többek közt a magyarokat is, de inkább a németeket) a szláv imperializmustól meg a kommunizmustól (illetve a demokráciától). Egyébként könnyen lehet, hogy tényleg megmentette, és ha nincs Hitler, akkor a Kárpát-medencében most Vaszilij Ivanovicsok és Grigorij Petrovicsok fórumoznának. Európa nem igazán akart fegyverkezni Hitler provokációja nélkül, a vörösök viszont annál inkább.
  • teddybear
    #196
    Ha megnézed a régebbi törikönyveket, azokban még leírták, hogy a szovjet hadsereg elsőként, 1944. augusztus 27-én a székelyföldi Sósmezőt vette be az akkori magyar területekből. A mostani területünkre szeptember végén léptek Battonya térségében a Vörös Hadsereg egységei.
  • Molnibalage
    #195
    Az 45 tavaszán volt...
  • NEXUS6
    #194
    Ja értem.
    44 őszén szerinted hol húzódott a front?
    "Az oroszok Ploiesti kivételével semmiféle olajforrást nem foglaltak el."
    Ja, csak még mondjuk a magyart, mint a németek utolsó lehetőségét.
  • Molnibalage
    #193
    Az oroszok Ploiesti kivételével semmiféle olajforrást nem foglaltak el. 1944 őszén az előző évi szinthez képest a német olajfinomítási kapacitás ~6%-a (%) maradt meg. A szövetséges bombázóoffenzíva 1,5 évnyi kínszenvedés után megtalálta a 3. birodalom számára legkritikusabb iparágat.
  • JTBM
    #192
    Valóban, a civilek gyilkolása tiltott volt, a tömeggyilkolása meg végképp.
    A katonai objektumok, beleértve pl. a pályaudvarokat legális célpontok voltak, valamint a fronton található egész városok is.

    Mindenesetre a két atombomba nem katonai célpontot bombázott le, Drezda és Tokió felgyújtása sem.

    Ergó ezek tömeggyilkosságok voltak, ami a kor nemzetközi joga szerint kellett volna büntetni.

    Nem voltak se jobbak, se rosszabbak a konventrációs táboroknál.
  • Rotyoka
    #191
    okozhat, ugyan úgy mint a bioköles vag bármi. Összefüggést még nem találtak a kettő közt, csak feltételezések vannak az meg nem sokat ér
  • JMáté
    #190
    Lehet hogy beindult a magyar atomprogram is? :D
  • JMáté
    #189
    Ez már tényleg nagyon off, de én úgy tudom hogy a rendszeres és hosszútávú marihuána fogyasztás skizofréniát, vagy ahhoz hasonló tüneteket okozhat. De akkor lehet hogy nem. Sosem néztem utána, csak valahol hallottam.
  • NEXUS6
    #188
    Lásd Garou. Mert kb ezek a tények, ha valaki veszi a fáradtságot, hogy az SG átlagfórumozását kicsit meghaladó szinten szóljon hozzá.
  • NEXUS6
    #187
    Ez nem egy stratégiai játék, hanem az élet. És ettől még háborús bűn, mellesleg nem igazán működött a dolog. A Németeket inkább az győzte le, hogy az oroszok elfoglalták az olajukat, mintsem hogy 100 000 számra küldték a szövetségesek a férjüket hazaváró anyucit a kisgyerekkel a másvilágra.
  • Rotyoka
    #186
    Engem nem zavar, imádok vitatkozni (:
  • teddybear
    #185
    Ebben igazad van, de hamarosan neked fog esni egy-két fidesznyik droid.
  • teddybear
    #184
    Douchet elvét szinte minden politikus elfogadta a két világháború között. Azt is, hogy terrorbombázással meg kell törni az ellenfél harckészségét, és ipari potenciálját. Ha másképp nem megy akkor mérgesgázzal.

    A tézisben az is szerepelt, hogy a kellően erős légierő egymaga is képes háborút nyerni, ami akkor sem, és most sem igaz.

    A haderő magját a főbb haderők együttesen adják, mert ha nincs meg a kellő összhang, az ellenség ezt ki tudja használni. Ezt az oroszok integrált hadvezetésnek hívták.
  • Garou
    #183
    A 2.vh során az angolok bombáztak Európában főleg civileket, itt szőnyegbombázásra gondolok elsősorban, az amcsik többnyire az olajfinomítók, gyárak stb-re koncentráltak.

    Ezeket nem Churchill találta ki, hanem "Bombázó" Harris, illetve Lord Cherwell, vagy Archibald Sinclair légügyi miniszter, akik volt, hogy konkrétan a pofájába hazudtak a parlamentnek a célpontok természetéről. Churchill adott aztán ehhez zöld utat, és igen, cél volt a civilek megölése, a harci szellem megtörése.

    Drezdában meg konkrétan nulla (nem is bombázták soha korábban) katonai célpont volt, de azért kellett a mesterséges tűzvihar az óvárosban, a kórházak szétszedése, másnap a túlélők géppuskázása vadászgépekkel. Egyébként Drezda után pont Chruchill állította le Harrist, aki egy gigászi 96 órás nonstop bombázással akarta eltörölni Berlint a föld színéről, még a ruszkik előtt, ezzel biztosítva be a háború után Britannia pozícióját, mint potens haderővel rendelkező állam.
  • teddybear
    #182
    Az argoban igen, a normál köznyelvben meg nem. Legalábbis én még úgy tanultam.
  • Rotyoka
    #181
    Azért pusztították a lakosságot mert a hadsereget nem tudnák leverni, annyira elszánt volt a védő sereg
  • NEXUS6
    #180
    Ez nem egészen így volt. Az angolszász vezetés magáévá tette Douchet elvét a polgári lakosság bombázással történő demoralizálásáról, saját kormánya ellen fordításáról. Ezt mondjuk a saját propaganda semlegesítette, sőt az ellenség ellen fordította, szal mondhatni az egész tök értelmetlen is volt ráadásul.
    Tehát célpontok voltak bizony a lakótelepek is, sőt a belvárosok a kulturális értékek is, belvárosokban nem igazán voltak gyárak akkor sem. Ez bizony barbárság a köbön, nem egyszerűen nem törődtek vele, direkt pusztították ezeket. A háború után mondjuk letagadták, finomították, de ma már azért bevallják.
  • Rotyoka
    #179
    I Orsós Viktor meg azt üvöltözi, hogy nagy magyarország lesz meg mi milyenk urvajól élünk 1 hét múlva, de mégse.
  • Rotyoka
    #178
    magyar nyelvben sem. Határozd akkor meg nekem a drog fogalmát légyszíves.

    Fű = drog, de hopsz skizofréneket kezelik vele, akkor már nem is drog? :O
  • teddybear
    #177
    Legfeljebb neked.

    A magyar nyelvben a drog=kábítószer. Az angolban igaz amit mondasz.
  • teddybear
    #176
    Viszont teli pofával üvöltözik minden iráni politikus, hogy hamarosan nagyfiúk lesznek. Nem azért, mert végre nem pisilnek be, hanem mert már nekik is lesz atombombájuk.
  • teddybear
    #175
    A civil lakosság mint elsődleges célpont volt tiltott. De ettől még lehetett bombázni a városokat, mert a vasúti pályaudvarok, laktanyák, hadiüzemek, stb normál katonai célpontok voltak. A járulékos veszteséggel nem foglalkoztak.

    Az atombomba nem volt benne a jogszabályban, csak a gázfegyverek. Amikor ezt az egyezményt aláírták, még nem is volt fogalmuk, hogy olyat is lehet csinálni.
  • Rotyoka
    #174
    Egyszer sem sikerült bizonyítani, hogy van atombombájuk. Ennyi erővel USA-nak van 1278932193219871 hidrogén és 23z724982326423874236872 atombombája. Aminek egy picit több is az esélye
  • Rotyoka
    #173
    A pont nálad van.
  • Rotyoka
    #172
    Okozhat mint bármi más, mivel nem tudni mi okozza.

    Csak nem szeretem, ha valaki azt hiszi a Drog megnevezés az csak a "káros" (36 kilómeteres időjelekbe rakva) anyagokra vonatkozik. Mert attól, hogy a média szerint van a gyógyszer meg a drog, attól még mindkettő egyenrangú drog.
  • Molnibalage
    #171
    Ha izrael űrprogramot csinálna: Világmegváltó csoda.
    Ha Irán űrpogramot csinál: Atom bomba gyanús


    Senkit nem érdekelne az iráni űrprogram, ha nem lenne atomfegyver programjuk. Mivel a "civil" atomprogramjuknak alapvető célja nyjlt titok, ezért kettőt lehet találni, hogy az iráni "űrrpgram" = ICBM fejlesztés.
  • Shiny Copperpot
    #170
    Egyébként meg minden űrprogram valahol a rakétatechnika demonstrációja. Az irániak próbálják komolyan vetetni magukat (esélyes bomba, fejlődő rakétatechnika), a többiek meg aggódva szemlélik a klub bővülését.
  • Shiny Copperpot
    #169
    Gratulálok, sikerült magad minősítened: szövegértelmezés nulla.
  • Molnibalage
    #168
    És ez miben számít? Elődeik bűneihez mi köze van a II.Vh-s parancsnokoknak? Ennyi erővel akkor hozd fel példának a kalandozó magyarokat. Biztos ők is aranyos fiúk voltak, nem fosztogattak és raboltak. Fúj, büdös rohadt magyarok...
  • Molnibalage
    #167
    Kérlek sorolj fel egy németet akit azért végeztek ki, mert mondjuk részt vet a V-1/V-2 tervezésében / gyártásában, de igaz ez minden pilótára aki bombázta mondjuk Londont vagy bármely várost.

    Dönitzet is azért nem ítélték el, mert Nimitz közölte, hogy a német tengóhadivselés = USA. Lényegében azért kapott 10 (?) évet, mert a Laconia incidenshez hasonlókat nem akadályozta meg. Mondjuk jenki oldalon is volt egy ilyen nem túl dicsőséges eset...

    Szóval azért úgy élből kijelenteni, hogy a győztesnek mindent szabad, az nettő hülyeség, mert a háború alatt ítéltek el fosztogatásért és nemi erőszakért szövetséges katonát, nem is egyet. A Nürbergi per alatt is felmentettek olyanokat, akiket a "mindent szabad elv" alapján agyonlőhettek volna és senki nem károgott volna utánuk. Igazából a per megtartása is ennyi erővel feleslges, hiszan a győztes azt tesz, amit akar. Vagy mégsem...