76
Unity3D
  • sirpalee
    #36
    Google... http://answers.unity3d.com/questions/50466/get-variables-from-other-scripts.html

    Használj inkább C#-ot, ott az ilyen dolgok sokkal átláthatóbbak és kezelhetőbbek.
  • Norbi779
    #35
    Hello! Azt szeretném kérdezni, hogy hogyan lehet egy változó értékét kiolvasni egy másik fájlból?
    pl. Van egy script.js és script1.js fálj. És a script.js fáljba szeretném beolvasni a script1.js fáljban lévő number változó értéket.
  • Desiderata #34
    ide is leírhatod nyugodtan
  • danczir
    #33
    Sziasztok! Szeretnék elkezdeni egy játékot fejleszteni mobil platformra. A terv az, hogy először csak Androidra készülne el a játék és csak azután kezdenénk átportolni egyéb okos telefonos rendszerekre (iOS,BlackBerry,Windows Phone). Sajnos viszont rengeteg probléma akadályozza tervem megvalósítását. Mivel én csak a Unity3D-ben vagyok jártas és azon belül is inkább nevezném magam csak "Level Designer"-nek (mivel a Javascript-et csak elég felszínesen tudom alkalmazni) ezért jó pár vállalkozó emberre lenne szükségem! A játék elméletben már teljesen össze van rakva és mivel ez egy autókkal kapcsolatos játék lenne, de nem versenyzős hanem olyan ami eddig még nem volt okos telefonra ezért olyan emberekre lenne szükségem akik tudnának készíteni 3D autó modelleket (Részletes belső tér is kellene), épületeket, embereket, egyéb tereptárgyakat és ezekhez tartozó textúrákat. Nagyon örülnék olyan embernek/embereknek is akik betudnának segíteni Unity-ben és olyanoknak akik jártasak a hangeffektekben. Sajnos fizetni nem tudok nektek, mert én is csak hobbiból csinálnám, de természetesen ha lenne mondjuk a játékbeli hirdetésekből pénz akkor azt egyenlően elosztanánk egymás között. Ha úgy érzed, hogy tudsz segíteni a felsoroltak valamelyikében és lenne kedved beszállni a projektbe (és nem hagysz ott 1 hét után) akkor nyugodtan írj egy privát üzenetet vagy írj egy e-mailt erre a címre: [email protected] Ui: Természetesen minden tudnivalót leírok a játékról az érdeklődőknek.
  • Laart
    #32
    Ütközést akkor tud számolni a rendszer, ha az ütköztetendő tárgyakon collisiont vagyon. A te elemlámpádon is meg mondjuk a falon, aminek nekimész.

    Ha az elemlámpa a kezedben van, akkor a controllered capsule collider-ét kiterjesztve megoldás lehet, de ezt nem javaslom. Inkább magára a lámpára pakolj Mesh collider-t ez pontosan felveszi az elemlámpád alakját (erőforrásigényes), vagy Box collider- ez az elemlámpád köré rak egy négyszögletű dobozt (erőforrástakarékos).

    És persze a környezetnek is collison kell. Így már nem fogod tudni beletolni az elemlámpát az előtted lévő falba.
  • Szapka99
    #31
    Ezt nem értem.
  • pauly
    #30
    Én pl character controllernél növeltem a radiust hogy magába foglalja az elemlámpát is :) vagy hozd közelebb a lámpát...
  • Szapka99
    #29
    logjon helyett menyen.
  • Szapka99
    #28
    Ez eddig megvan.Már csak azt kéne tudni, hogy hogyan lehet azt megcsinálni, hogy ne logjon bele a tárgyakba.
  • #27
    Először is modellezel egy elemlámpát, aztán megveszed, vagy warezolod a Unity 3D pro-t, és utána spot light-ot teszel rá :)
  • Szapka99
    #26
    Sziasztok!Nekem az lenne a kérdésem, hogy én most kezdtem el a unity 3d-vel játékot készíteni és szeretném megtudni, hogy hogyan lehet csinálni egy elemlámpát.
  • Malakai
    #25
    Játékfejlesztői karriered kezd azzal, hogy megtanulsz angolul. Hidd el szükséged lesz rá, mégha most valaki át is lökdös a kezdeti szakaszon később úgyis meg leszel lőve ha nem tudsz a külföldi közösségekhez fordulni.
  • Norbi779
    #24
    Hello. Tudom hülyekérdés, de van itt valaki aki megtanítaná az unity 3d-ben játékot készíteni. Kerestem leírásokat, de nem nagyon értem(nem vagyok valami nagy angolos.), lehet magyarul jobban megértem őket.
  • #23
    Hali!
    Látom pang a topic, de ha valakit még esetleg érdekel a program, akkor itt egy link egy eddig 301 videót tartalmazó sorozatról, ami egészen az alapoktól, jól magyarázva mutatja be a program sajátosságait.

    BurgZerg Arcade Hack'n'Slash Tutorial

    most tartok a 132. videónál, múlt héten kezdtem nézegetni, de már egy saját játékot fejből össze tudok rakni, mert nagyjából képben vagyok az egyes funkciók használatával, valamint a C# nyelven írt scriptek működésével. Persze volt egy alap C++ tudásom, de anélkül is szerintem bárki megértheti, mi hogyan épül fel, és egyfajta alaptudást tulajdoníthat el magának.

    Nem reklám, vagy fényezés, csak egy segítséget nyújtok azoknak, akik hozzákezdenének a témához :)
  • Laart
    #22
    Unity aktuális verziója importálja a max formátumot közvetlenül is, de .fbx-ként a régebbi verziókkal is megoldható a max-unity kapcsolat.

    Lehet vele on-line játékokat fejleszteni, de ahhoz már nem árt a hivatalos verzió.
  • vafeN
    #21
    Hellosztók, napokban töltöttem le az ingyenes verzióját a Unity-nek, 2 kérdésem lenne a programmal kapcsolatban.
    Egyik az lenne, hogy ha én 3D studio maxban csinálok egy modelt akkor az megjeleníthető Unityben, ezenfelül még az érdekelne, hogy lehet-e online játékokat fejleszteni vele? (Tudom hogy az online játékok nem 2 kattintás)
  • Laart
    #20
    Hahó!

    Először is csinálj a lenti képből x*y (egyszerűbb ha x*x) méretű képet (.png talán a legjobb). Ha méretarányos akarsz maradni akkor célszerű az earht-on található kis vonalzót meghagyni a képen hogy tudd mennyi az az 1 méter, illetve hogy pontosan mennyiszer mennyi méter a légifotód/műholdképed.

    Osztán' unityben:

    1. create terrain majd a terrain/set resolution beállítod a domborzatod méretét (terrain leght na meg a terrain widht), ami hát jó ha pont akkora, mint amekkora a képed valós mérete.

    2. szépen bedraggeled vagy éppen beimportálod a guglis png képet

    3. a mérethelyes terrainedre ráfesztgeted a képet, ezt ha rajta állsz a terraineden akkor a kis ecset ikon (paint the terrain texture) (edit textures/add texture) ott beállítod a tilesize x ileltve y pont akkorára amekkorára a terrained mérete a splat fülön meg beválaszod a guglis png-t és láss csudát

    Na ezen utána már ezerrel tudsz domborzatot szerkeszteni utakat húzni akár ecsettel, na meg fákat tenni ahová csak akarsz, hogy legedezzenek az hűs tavaszi szélben. Na meg a kimodellezett házakat is ráteszegetni. Érdemes lesz majd lightmap-ot meg heighmap-ot generálni...

    Kb az eleje 10 perc ha rájössz. A finomítás annyi időt visz amennyit beleölsz.

    Hát hajrá... :)
  • Robi546
    #19
    Sziasztok!

    Ha csinálok egy Szkriptet MonoDevelop -ban akkor amikor kilépek belőle olyat ír hogy Not Close Solution, és egy Piros X -et ír ki viszont ha okéra kattintok akkor kilép a MonoDevelop -ból és hogyha újból kinyitom a szkriptemet MonoDevelopban akkor pedig olyat ír hogy Not Read File vagy ilyesmi de rendesen ki nyitja a szkriptet mégis :S és még gondoltam hogy ezért lehet az hogy a Unity-ben nem működik a szkriptem,aki segít annak nagyon hálás leszek mert fontos lenne. :S Előre is nagyon szépen köszi.
    Itt van a kép hogy mit ír ki:



  • Norbi779
    #18
    Na akkor mégegyszer :D

    Ezt google earth-ból van kifényképezve, a domborzatok is ugyan úgy vannak mint a google earthban. És ezt a falut szeretném megcsináln unity 3d-be. És akkor valahogy be kell rakni hogy tudjam lerakni a házakat, utakat. Ezt szeretném. :D Ha lehet akkor hogyan?
  • Laart
    #17
    Ha arra gondolsz, hogy a google earth-ös felülnézetes képet 'nagyjából' arány/mérethelyesen rá lehet-e feszíteni egy plane-re, hogy azon tovább tudj modellezni, akkor a válasz igen.

    Egyebekben pontosítsd a kérdést... ;)
  • Norbi779
    #16
    unity 3-be be lehet rakni google earth -ból képet hogy az szerint csináljam az utakat, házakat?
  • Ranloth
    #15
    Televíziós, játékfejlesztéses, színházi tapasztalattal rendelkező, sokféle zenei stílusban járatos zeneszerző munkát keres.

    Demók, referencia:
    http://www.facebook.com/euterpe.music.production

    Elérhetőség:
    Pálmai Krisztián
    [email protected]
  • gregtom6
    #14
    Ha ismernék olyat, aki ért hozzá, akkor tőle kérdezgetnék, mert végtére nekem kell értenem, nekem kell tudnom azokat a dolgokat, amiket csinálok.
  • YMan
    #13
    greg: mondjuk úgy hogy fizetsz érte egy másik programozónak :)


    ...


    sajnos mindenért így meg kell küzdeni
  • gregtom6
    #12
    Hát marhára kíváncsi lennék, hogy más hogy csinálja, mert nekem minden lépésemet meg kell kérdeznem fórumon.
    Tutorialokat nincs is értelme olvasni, mert órákig/napokig tartana végigérni rajtuk, és lehet, h meg se találtam azt, ami nekem kellett...(időpocsékolás).

    Hogy a francba lehetne ezzel gyorsabban haladni?
  • Malakai
    #11
    C# miatt ajánlottam az UDK témában is, csak azt írtad, hogy jó lenne a UScript is. :)

    Educational licenszt tanuló nem igényelheti, csak intézmény.

    A Pro és sima közti különbségeket meg én is csak a lista alapján ismerem, hogy azt mivel lehet esetleg helyettesíteni így nem tudom.

    Ami a grafikai megkötéseket illeti:

    Lightmapping with Global Illumination - Vagyis az előrre lightmapekbe égetett, statikus fények csak direkt fények lehetnek a fényforrásokból, a fényszóródás már Pro fícsör.

    Static Batching - Ez arra fícsör amikor statikus objektumokat egy szekvenciában rajzol ki a rendszer, ami a CPU válláról vesz le terhet. A próban ha statikus objektum (nem animált), akkor egyéb megkötések nélkül alkalmazni tudja a Unity ezt. Az ingyenesben csak a dinamikus van, aminek van egy 300 háromszöges limitje és az, hogy ugyanazon anyagjellemzőket (material) kell alkalmazniuk a tárgyaknak.

    Render-to-Texture Effects - Itt a 3D-s környezetet lerendereli egy environment mapba, amit aztán tükröződésekhez, tortzított átlátszósághoz lehet használni.

    Full-Screen Post-Processing Effects - Ez elég sokféle "utókezelési" effekt, mint a jól ismert bloom, motion blur, de valójában a játékokban leggyakoribbak is ide tartoznak, mint a kontraszt, színtelitettség, vagy skálázás, stb.

    Low-Level Rendering Access - Magának a renderer forráskódjának átirogatása.

    Occlusion Culling - Az a technológia, hogy a renderer csak azt a geometriát rajzolja ki, ami ténylegesen látszik.

    Realtime Shadows - Amit mondasz, a valós idejű árnyékok.

    Deferred Rendering - Ez kissé hosszú lenne itt, inkább olvass utána a technológiának. :) Röviden sok bevilágítási helyzetben sokat gyorsíthat a játékon, feltétele a felhasználótól a shader model 3-as vga, ami manapság már nem akkora nagy követelmény.
  • gregtom6
    #10
    Mert úgy láttam, h csak grafikai megkötések vannak inkább, amik engem érintenek, csak nem értek belőlük sokat, még a nevük lefordításával sem, ezért kellene help, h pontosan azok mik.
  • gregtom6
    #9
    Azt tekintettem elsődleges szempontnak, hogy C#-ban lehessen scriptet írni, és viszonylag nagy communityje legyen.

    Mellesleg nem találtam rendes összehasonlítást a fizetős és az ingyenes Unity változatok között, csak szövegeset(még nem mondanak sokat nekem).
    Jó volna, ha valaki leírná az összes dolgot magyarul úgy, h az pontosan mit jelent(ne csak a nevét fordítsa le, azt én is ki tudom szótárazni).
    Kösz.
    Itt az összehasonlítás.

    Ezenkívül úgy hallottam, hogy talán a dinamikus árnyékok nincsenek az ingyenesben, de scriptekkel megoldható, hogy legyenek. Ehhez is jöhetnének segítségek, hogy az ingyenest "kipótoljuk" a fizetős licenszért kapott dolgokkal.

    Valamint van állítólag educational license is, bár ezt pontosan nemtom, h mik kellenek hozzá.
  • Malakai
    #8
    Látom inkább Unity-t választottad. :)
    ST-IS azthiszem nem az ingyenes verzióval készül egyébként.
  • Petka
    #7
    Star Trek Infinite Space készül Unity3D-ben.
    www.startrek-is.com
  • gregtom6
    #6
    Majd vizsgaidőszak után állunk neki valamikor, lesz rá egy évünk, bár én jóval korábban el szeretnék vele készülni.
    EKF.
  • grizzly21
    #5
    milyen suli? van mar valami verzio?
  • gregtom6
    #4
    Ja, és 2-en csináljuk, nem én egyedül.
  • gregtom6
    #3
    Amire lesz idő, kezdetben még csak egy pár mestintes algoritmus prezentációjára 3D-s táblajátékban, ha ez megvan, akkor köré megvalósítok egy kis történetet is, meg persze a figurákat animálom stb.
    Szakdolgozati témához lesz ez az egész.
  • Desiderata #2
    te mire használod?
  • gregtom6
    #1
    Hy mindenki!
    A Unity egy game engine(játékmotor), amit több, mint 500ezer fejlesztő használ különböző 3D-s alkalmazások elkészítéséhez.
    Osszuk meg a motorral kapcsolatos tapasztalatokat, véleményeket, tutorialokat, ötleteket!
    Bővebb infó:
    http://unity3d.com/
    http://en.wikipedia.org/wiki/Unity_(game_engine)