596
a1_2012_10_25_qaluw5ozsq.jpg\"

?????????? ???? ???? ?????????-Futbolnij klub Anzsi Mahacskala
  • IXEMGabeo
    #75
    ezt a hsz-t akkor lementjük és 4-5 év múlva elővesszük, mert már annyi idő elég lesz a BL-hez
  • ManoNegra
    #74
    jó lenne
  • bakkerman
    #73
    leendő bl győztes csapatról irogatunk most,mi vagyunk az első tanúk,6 év múlva amikor már 70 ezernél jár a topik,bl trófeás képek lesznek ide belinkelve,és tele lesz az sg divat anzsisztákkal,de én itt kijelentem,hogy anzsi fan lettem,így 6 év múlva nem hurrognak majd le! :DDDD
  • IXEMGabeo
    #72
    pár óra alatt 72 hsz...halad a topik
  • bakkerman
    #71
    gyönyörű város,full Torino/Hamburg/Lille :)
  • Zenszkij
    #70
    LOL a Dzsudzsák induló!
  • Neoncsoves
    #69
    szerintem zimány lindácska beszélte rá. lindácskának kellenek az új csecsek meg a fehér bunda na meg a ferrari :)
  • Effe88
    #68
    óóóó nem ezt akartam mi a picsa ez:S:S:SS:

    ez lesz az
    rablás?!
  • Effe88
    #67
    te jó égggggggg
    mahacskala rablás?!?!
  • Effe88
    #66

    hamar átvette a ruszki életérzést....
  • Steve Downie
    #65
    Balázs első bevásárló körútja oroszban:

  • Steve Downie
    #64
    :D
  • hunbasser
    #63
    hát de hiába érted,bl-be bejutnak,kiesnek a csoportmeccsek alatt és akkor láthattunk magyar játékost 6 meccsen át a bl-ben,nagy kaland.aztán meg úgyse tudunk róla semmit sem,mert az orosz bajnokság azért nem olyan népszerű mint a nyugati bajnokságok. meg egy psv-ből mondjuk egy juve is jobban felfigyel rá mint a mahacskalában én szerintem.de legyen szó bárki másról.spanyol bajnokság feküdt volna neki nagyon,ott adnak teret a védők a támadóknak,nem olyan durván támadják le a csatárokat,inkább zónavédekezés zajlik,neki ez meg pont jó mert meg tud indulni lendületből aztán megetet 2-3 embert és ellövi vagy pedig remekül beadja. oroszok meg mennek mint a gépek,habár a gyengébb orosz csapatok védelmeit megeszi reggelire,majd akkor lesz érdekes a dolog ha majd a zenittel,cszka-val meg ilyenekkel játszanak.
  • Effe88
    #62
    tudom
    de maradjunk a tenger kifejezésnél:)
  • hunbasser
    #61
    kb mint a balcsi balatonlellénél :) már tudjuk régóta,hogy a kaszpi-tenger nem tenger,hanem már csak tó,a nevében maradt csak meg a tenger elnevezés.
  • Effe88
    #60
    robi carlos és dzsudzsi pecáznak(majd itt fognak)
  • ManoNegra
    #59
    Abban az esetben szerencsés lehet Balázs, ha köré építik a csapatot, aztán meg se állnak a BL-ig.
  • Effe88
    #58
    na ez már inkább
    tengerpart
  • Effe88
    #57
    mahacskala tengerpart???
  • hunbasser
    #56
    hát valljuk be,nem egy saint tropez,lakótelepek elég durván befigyelnek :D durva lesz majd mikor az orosz tv-knek oroszul nyilatkozik balázs "dva dúzse krasszíva gol,haraso futball,szpászívá mahacskala"
  • hunbasser
    #55
    jövőre lesz egy újabb milliárdos klub amit nem ismerünk,dzsudzsi odaigazol és akkor annak is lesz topikja :) hatalmasat csalódtam balázsban (így,direkt kis kezdőbetűvel...),neki ez visszalépés.oké,hogy az orosz bajnokság színvonalas,de nincs szem előtt,neki inkább az olasz,angol,spanyol bajnokságokban kellett volna kikötnie és nem hiszem el,hogy nem lett volna kérője. szerintem simán beférne mind a 3 bajnokság első 6 helyezett csapatjába (1-2 csapat kivételével).nem hiszem,hogy a mahacskala annyival jobb lenne mint a psv,igaz,kinőtte a psv-t de innen bárhová lehet menni,egy mahacskalába meg inkább levezetni mennek a focisták (lásd Robi Carlos).a pénz beszél,balázsunknak úgy látszik ez fontosabb,mint hogy egy nevesebb csapatban kipróbálja magát vagy egy nevesebb bajnokságban. csak lehet,hogy itt több fizut fog kapni mint mondjuk egy nyugati bajnokság 5-6. helyezett csapatjában,ahol ugye meg kéne küzdenie azért is,hogy kezdő legyen minden meccsen,na meg ugye ott nem biztos,hogy ő lesz a csapat legjobbja. de pl egy evertonnál is szerintem fél év alatt úgy be tudná magát verekedni a csapatba,hogy oszlopos tag lehetne,de mondom,szerintem bárhová beférne simán a topcsapatokon belül,sőt,még egy Real Madridban is el tudnám képzelni,megvan hozzá a kvalitása.az más kérdés,hogy mennyire becsülnék meg...
  • Effe88
    #54
    mahacskala panoráma kép 1
    mahacskala panoráma kép 2
  • banok
    #53
    ... másodszorra.
  • IXEMGabeo
    #52
    designos:) az nem gyenge h idősebb vagyok ennél a csapatnál:) azt mondom ahhoz képest nem haladnak rossz úton, hogy tavaly sikerült a feljutás nekik...
  • IXEMGabeo
    #51
    LOL de tudtam h valakinek eszébe jut ilyen topikot nyitni:D én még a csapat címerét sem ismerem:D:D
  • banok
    #50
    Hivatatos oldal angol változata
    Hivatalos Facebook oldal
    Jelenlegi keret - Balázs nélkül még
  • banok
    #49
    FK Anzsi Mahacskala (oroszul: Футбольный клуб Анжи Махачкала, magyar átírásban: Futbolnij klub Anzsi Mahacskala

    Székhely: Mahacskala, Oroszország
    Klubszínek: sárga-fekete
    Stadion: Dinamo-stadion (20.000)

    A klubot 1991-ben alapították, Mahacskalában, Dagesztán fővárosában található.
    A Dagesztáni Köztársaság az Oroszországi Föderáció tagköztársasága, területre és népességre az Észak-Kaukázus legnagyobb köztársasága. Etnikailag igen vegyes terület, főképpen avarok, darginok, kumikok, lezgek, lakok, tabaszaranok, nogajok, rutulok, agulok, cahurok, oroszok, azeriek és csecsenek lakják, de élnek ott hinukok is, mintegy kétszázan – tudható meg a Wikipédiából. Etnikai sokszínűségének sajnos sok a hátránya, nagy feszültségforrás: a szeparatista törekvések és a terrorizmus melegágya. És akkor még nem is beszéltünk az iszlám fundamentalistákról (a népesség mintegy 90 százaléka muszlim). Éppen ezért az ország látogatása külföldi turisták számára nem ajánlott, veszélyes.
    1992-ben szerepelt először a bajnokságban: a negyedosztályba kapott besorolást. 1994-től már a harmadik vonal tagja volt, tekintettel arra, hogy az egy évvel korábbi negyedik ligás pontvadászatot Eduard Malofejev vezetésével megnyerte. 1996 végén újabb osztályváltás következett, s három évvel később, 2000-ben feljutottak az első osztályba ahol negyedik helyen zárt az Anzsi.
    2001-ben bejutott az Orosz Kupa fináléjába (minek köszönhetően kiléphetett a nemzetközi kupaporondra is), ám 2002-ben beütött a krach, a 15. helyen végző csapat kipottyant az élvonalból, ahova csak a másodosztály 2009-es megnyerése után tudott visszakapaszkodni.
    Jelenleg a 2. helyen állnak 22 ponttal 12 meccs után (az első CSZKA-nak is ennyi pontja van de ők egy meccsel kevesebbet játszottak

    (forrás: nso, wikipedia, goalzz.com)
  • Grenzjager
    #48
    címerben a Dagesztáni zászlóval....
    Freedom for Dagestan ??? :))))
  • banok
    #47
    Klub logó

  • banok
    #46
    stadionjuk

  • Grenzjager
    #45
    pár év
  • Grenzjager
    #44
    dehogy probléma :)

    bár lehet egyszerűbb lenne egy Dzsudzsi topik, s akkor pár múlva sem lenne FC Groznij topik :))))))))))
  • Effe88
    #43
    kösz most már képbe vagyok
    Solt és zaki már megírták;)
    de azért köszi a kioktató lenéző kommentet is.....:)

    "s szerintem nyissál egy "dagesztáni foci szerelmeseinek" topikot is"
    erre meg nem tudok mit írni nem tudom miért probléma ez a topik...
    de ha zavar akkor töröltessed baszod annyi annyi...
  • Grenzjager
    #42
    képben vagy nagyon.....
    követed a híreket....
    tudod mikor van az orosz átigazolási időszak...
    tudod mikor és hol csatlakozik a kerethez (JÚLiusban osztrák edzőtábor alatt)

    (elárulom nyári szünet után....
    tehát aug előtt nem fog játszani az FC Malackarajban)


    s szerintem nyissál egy "dagesztáni foci szerelmeseinek" topikot is


    CSAK A ZENIT! CSAK A SZPARTAK! CSAK A CSKA! :)))))
  • Effe88
    #41
    qpr fórumod is zseniális tökike
    van egy link a hivatalos honlapjához a klubnak
    azt is minden marha megtudja csinálni......
  • szucsy89
    #40
    Majd amikor Balázska 2-3x elbassza, Carlos majd megmutatja neki, hogy is kell gólt lőni :D
  • Effe88
    #39
    neked most konkrétan mi a próblémád te ???
  • Zenszkij
    #38
    LOL wikipédiát minden marha be tudja linkelni. Gondolom rém megeröltető volt. :D
  • bakkerman
    #37
    bár Sódzsáknak mostanában a BL-ről inkább a lengyel BiaLystok juthat az eszébe mint a Bajnokok Ligája.
  • bakkerman
    #36
    akkor irány a BL